Jump to content
Compton

Konwertery USB -> SPDIF

Recommended Posts

Mi się teraz M2tech gryzie z Orchidem, a z Zodiakiem działa super. Niby sygał idzie, niby przechodzi do DACa, ale działa tylko jak w zatoce meksykańskiej jest odpływ ... czyli jak mu się zachce.

Dnia 23.01.2018 o 20:45, LoCzekk napisał:

Chyba trzeba będzie się do niego odezwać. Z Żółtego już zrezygnował i przeniósł się tutaj?
Co możesz wyczytać/powiedzieć o tym "wynalazku"? (http://allegro.pl/przetwornik-asynchroniczny-usb-spdif-xmos-u-8-i7128087069.html#thumb/4)

Dnia 23.01.2018 o 20:59, Compton napisał:

Tego Breeze Audio nie znam, ale jest na tym samym rdzeniu co Gustard czyli U8.

Ale U12 ma dwa razy szybsze zegary TCXO, posiada wewnętrzny zasilacz i rozbudowany jest o dodatkowe złącza.

Cena używek w Polsce jest taka sama, więc ja nawet bym się nie zastanawiał. :)

Ja mam coś bardzo podobnego - Breeze Audio PD05:
https://www.google.pl/search?q=Breeze+Audio+PD05&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_wcGApvnZAhXiNpoKHYxLCO8Q_AUICigB&biw=1707&bih=816#imgrc=GM8eRYLfEomX3M:

Breeze Audio jest ok, bo jest całkiem dobre i jest tanie, a na rynku wtórnym potrafi być BARDZO tanie... na pewno nie 500zł, za tyle bym brał U12 ^^

15 minut temu, ktm777 napisał:

Podobno i pod warunkiem, że komuś wystarczy 192/24.

Mój DAC i tak nie obsłuży więcej po Coax.

26 minut temu, vonBaron napisał:

Mój DAC i tak nie obsłuży więcej po Coax.

Mój też, dlatego wystarcza mi Yellowtec PUC2 Lite, który ma to samo ograniczenie. 

Berkeley może być dalej najlepszy tylko, że jak na tamte czasy to kosztował kosmos i odstawał sporo od reszty. Dzisiaj to już dużo tańsze konstrukcje mogą mu deptać po piętach.

Kiedyś chodziły głosy, że sama Hydra nie była warta kasy względem konkurencji, a z baterią niby odjeżdżała, ale też kasa inna. A tak to ci mogę tylko powiedzieć, że fajnie wygląda :D.

• Haha 1

Ale cały set czy sama Hydra? Mnie tam się ta Hydra w środku podoba, ale zasilanie faktycznie mogło zaważyć za Singxerem.

Godzinę temu, nsk napisał:

Ale cały set czy sama Hydra? Mnie tam się ta Hydra w środku podoba, ale zasilanie faktycznie mogło zaważyć za Singxerem.

Sama Hydra, bez tego ich firmowego zasilacza.

W dniu 21.07.2018 o 19:45, ktm777 napisał:

Podobno i pod warunkiem, że komuś wystarczy 192/24.

A masz dostep do muzyki powyzej takiego probkowania ? Jedyny przypadek gdzie slyszalem ze 32 bit glebia byla wykorzystywana (bez upsampling) to w badaniach naukowych (no i w wojsku oczywiscie ale to sie tyczy wszystkiego). Studia nagraniowe pracuja w 24 bitach. :)

Godzinę temu, Compton napisał:

Sama Hydra, bez tego ich firmowego zasilacza.

generalnie uzywanie konwertera bez zasilacza zewnetrznego dobrej jakosci to troche bez sensu. Cel zasilacza to wylaczenie zasilania przez usb na kompie stacjonarnym bo tam sie tworzy problem. 

Edited by ysis

Hydra Z i tak musi mieć zasilacz - albo tanią impulsówkę 5V albo stabilizowany zasilacz, np. Hydra ZPH.

Kup i przetestuj zatem. Najprostsza metoda, zwłaszcza przy komercyjnym DIY, które celowo unika testów w serwisach trzecich i bawi się notorycznie w marketing szeptany.

Trochę drogawy jak na zastosowany lekko stary układ C-Medii. Nie przyjmuje DSD i bardzo skąpe wyjścia. Aby to jakoś zagrało, drugie tyle trzeba wydać na zasilacz stabilizowany.

W podobnych pieniądzach można dostać używanego Gustarda U12 lub nawet M2TECHa Hiface Evo.

• Like 1

Ten układ C-Medii jest spoko, jakby tam był stary Tenor to można by się martwić. Ważniejsza jest aplikacja. Tylko, że przy tych kwotach to na C-Medii już bym wolał brać Schiit Eitr, który ma zasilacz wbudowany i ciekawiej w środku wygląda.

Guest
2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Kup i przetestuj zatem. Najprostsza metoda, zwłaszcza przy komercyjnym DIY, które celowo unika testów w serwisach trzecich i bawi się notorycznie w marketing szeptany.

O marketingu szeptanym to do mnie?

Kupię i przetestuje, ale w kontekście Twojej wypowiedzi zastanawiam się czy jest sens wyrazić swoją opinię na tym forum.

1 godzinę temu, Compton napisał:

Trochę drogawy jak na zastosowany lekko stary układ C-Medii. Nie przyjmuje DSD i bardzo skąpe wyjścia. Aby to jakoś zagrało, drugie tyle trzeba wydać na zasilacz stabilizowany.

W podobnych pieniądzach można dostać używanego Gustarda U12 lub nawet M2TECHa Hiface Evo.

Jeśli ktoś woli używany vs nowy, to tak. Ja raczej wole nowe.

Pisałem co prawda ogólnie i w kontekście zaobserwowanych tego typu aktywności dot. produktów tej firmy, ale jeśli ktoś uważa, że z jakiegoś powodu zawiera się w opisanej przeze mnie definicji, to widocznie coś musi być w jego przypadku na rzeczy.

Pisanie na Forum jest całkowicie dobrowolne, także to już pozostaje w gestii samego użytkownika i jego własnej oceny swoich chęci.

Osobiście wolę używane, jeśli w dobrym stanie i grają lepiej lub są po prostu mniej awaryjne. Zapewne większość użytkowników także wyznaje podobne podejście. Ale oczywiście jest to kwestia preferencji.