Jump to content

Konwertery USB -> SPDIF

Recommended Posts

Kontrowersyjny temat.

Miałem okazję posiadać kilka konwerterów zmieniających sygnał USB na koncentryczny.

WaveIO

P1160060.thumb.jpg.249c772999145838e3cf41e534499e67.jpg

Stello U3

5a674ea31b0cc_P1160234(Custom).thumb.JPG.1d1fa5b8559d2f702d952225a7fc5755.JPG

M2Tech HiFace TWO

5a674ecade2e3_IMG_0340(Custom).thumb.JPG.1b79bedfdd09f9c26b0b7d9b7e2ae8ca.JPG

Gustard U12

5a674f060262e_feaa04b54a7d9d536244a8d92ea8(Custom).thumb.jpg.66a5275bd51d3fb9a7f9c2e52bc963ec.jpg

Singxer SU-1

5a674f3949624_P1370431(Custom).thumb.JPG.a14586a4684b3ec1267beec04c92d715.JPG

PPA Studio V2

PICT8081.JPG.9794e72b35c1034404b9a099d1c4163e.JPG

Jedne robiły to z lepszym skutkiem, drugie gorszym, ale zmiana z reguły była szłyszalna. Pytanie, czy warta dodadkowych nakładów podczas odsłuchu z komputera?

Moje zdanie na ten temat jest jednoznaczne - TAK.

W dużej mierze sens zakupu wiąże się z jakością obiornika USB w posiadaym DACu. O ewentualnym jego braku lub niskiej jakości typu DIR lub PCM, nawet nie mówię, bo to MUST HAVE!

Edited by Compton
  • Like 1

11 minut temu, LoCzekk napisał:

Który wg. Ciebie @Compton zasługuję na największą uwagę z racji jakości do ceny?

Stello U3, ale kupiłem go okazyjnie za 750 zł przy cenie detalicznej 1650 zł.

Poza tym to U12, to jest takie optymalne minimum. Ceny są od 400 do 500 zł i to jest best buy.

Temat wcale nie taki kontrowersyjny.

O ile porównywanie poszczególnych transportów może i brzmi przesadnie audiofilsko, to sam wpływ na dźwięk właściwie każdego transportu od 100 pln wzwyż jest dość wyraźnie słyszalny.

Dźwięk wydaje się czystszy, a więc bardziej detaliczny i rozdzielczy. 

Ja miałem dwa Gustardy U12, Singxer SU-1 właśnie dziś wrócił do właściciela ... i jednocześnie twórcy tego tematu , a jutro zawita do testów M2Tech Hiface Evo.

Na pewno tą budżetową opcją nr.1 będzie używany U12, bo za cenę używki (400-500 zł ) ciężko o lepszy sprzęt.

Jeśli mamy DACa od ... powiedzmy półki cenowej DAC80 z massdropa i wyżej, to dokupienie U12 powinno dać lepsze efekty niż kupienie o 450zł droższego DACa.

A jeśli jest inaczej, to może ten pierwszy DAC nie był za dobrą opcją w swojej cenie :D Trzeba pamiętać, że USB w DACach jest traktowane po macoszemu i często po prostu nie jest to moduł wysokiej jakości.

Od siebie mogę dodać, że

A. Do niektórych transportów faktycznie przydaje się zewnętrzny zasilacz, zmiany w brzmieniu potrafią być spore. Tak samo jest z DACami. I znowu brzmi to jak snake oil, ale różnica faktycznie była.

B. Zewnętrzny zegar ma zauważalny wpływ na jakość dźwięku. Czy warty swojej ceny? No tutaj można już się zacząć kłócić.

C. Czasem DAC ma możliwość wpięcia samego zegara, warto rozpatrzyć i taką opcję, bo efekt też jest dość wyraźny.

• Like 1

@FIREGON, kontrowersyjny nie w sensie wpływu na brzmienie tylko dodatkowej inwestycji.

Kupując DACa czy combo mamy niejako wszystko w pakiecie (obiornik USB). Samo hasło Xmos lub Amanero nie świadczy o jakości i jego właściwej (optymalnej) aplikacji.

No i zabawa się zaczyna. :)

Dodatkowo trzeba dokupić kabel cyfrowy (coax, BNC, AES/EBU czy optyk) i robi się sumka.

Zakłdając temat, chciałem sprowokować Cię trochę do opisania wpływu na tor Singxera.

Poza tym, interesuje mnie ten zegar. Nidy nie miałem do czynienia. Jak mógłbyś jeszcze parę słów..?

1 godzinę temu, LoCzekk napisał:

Niestety nie każdy posiada sprzęt stancjonarny i raczej dłuuugo się go nie doczekam :( 
A jak wypadł M2Tech? Rozglądam się właśnie za czymś dość poręcznym.

M2tech z Coaxem Acustic Zen wypadł na poziomie aplikacji wewnętrznej Matrixa X-Sabe. U12 był pod tym względem znacznie lepszy.

8 minut temu, prohaks napisał:

Mam obecnie tylko Aune T1 MK2, ktoś mógłby mi zobrazować jak miałoby wyglądać podłączenie go do komputera? Tak z ciekawości, procentowo potrafilibyście oszacować o ile poprawia to jakość dźwięku?

Z tego co widzę na zdjęciach, to jedynym wejściem cyfrowym jest USB. Nie ma możliwości zastosowania konwertera.

Aune X1s ma wejście koncentryczne.

Zastosowanie zewnętrznego konwertera jest możliwe ale nie wiem czy opłacalne, bo to prawie połowa ceny combo.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby pożyczyć od kogoś takowy i przetestować go na swoim torze i co najważniejsze własnych uszach. :)

• Like 1

3 minuty temu, Compton napisał:

Aune X1s ma wejście koncentryczne.

Zastosowanie zewnętrznego konwertera jest możliwe ale nie wiem czy opłacalne, bo to prawie połowa ceny combo.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby pożyczyć od kogoś takowy i przetestować go na swoim torze i co najważniejsze własnych uszach. :)

Bardzo Ci dziękuję za szybkie i proste wytłumaczenie sprawy ;)  
Panowie - Czy ktoś z okolic Poznania nie ma pożyczyć takowego urządzenia?

1 godzinę temu, Compton napisał:

Podpowiem Ci tak - Barthuss teraz sprzedaje swój U12.

Możesz testować do woli, a jak nie podejdzie, to sprzedaż go bez straty, bo to chodliwe urządzenia :)

Chyba trzeba będzie się do niego odezwać. Z Żółtego już zrezygnował i przeniósł się tutaj?
Co możesz wyczytać/powiedzieć o tym "wynalazku"? (http://allegro.pl/przetwornik-asynchroniczny-usb-spdif-xmos-u-8-i7128087069.html#thumb/4)

14 minut temu, LoCzekk napisał:

Chyba trzeba będzie się do niego odezwać. Z Żółtego już zrezygnował i przeniósł się tutaj?
Co możesz wyczytać/powiedzieć o tym "wynalazku"? (http://allegro.pl/przetwornik-asynchroniczny-usb-spdif-xmos-u-8-i7128087069.html#thumb/4)

Tego Breeze Audio nie znam, ale jest na tym samym rdzeniu co Gustard czyli U8.

Ale U12 ma dwa razy szybsze zegary TCXO, posiada wewnętrzny zasilacz i rozbudowany jest o dodatkowe złącza.

Cena używek w Polsce jest taka sama, więc ja nawet bym się nie zastanawiał. :)

Edited by Compton

18 minut temu, Compton napisał:

Tego Breeze Audio nie znam, ale jest na tym samym rdzeniu co Gustard czyli U8.

Ale U12 ma dwa razy szybsze zegary TCXO, posiada wewnętrzny zasilacz i rozbudowany jest o dodatkowe złącza.

Cena używek w Polsce jest taka sama, więc ja nawet bym się nie zastanawiał. :)

Godzinkę temu Barthass edytował swojego posta. U12 już poszedł do nowego właściciela.
Jakby ktoś się natknął na coś podobnego to proszę o linka. Zastanawiam się też nad ściągnięciem z Chin; jest ktoś chętny?