Jump to content

Dylematy przy słuchawkach dla graczy +-400 zł


godeath
 Share

Recommended Posts

Witam,

śledzę stronę od dłuższego czasu i zawsze starałem się wybierać coś między słuchawkami uniwersalnymi i do kompa. Wcześniej posiadałem  Koss UR40, które zmieniałem na  Creative Aurvana Live. W CAL-ach wykonałem dodatkową na własną rękę recabling. Jednak przy dłuższych sesjach  przy kompie nie są tak wygodne, a i już swój wiek mają. Poza tym po recyclingu bas w grach  potrafi po kliku godzinach trochę męczyć ale są za to świetne w słuchaniu muzyki. Teraz szukam czegoś typowego do 'gejmingu' i rekreacyjnej muzyki z kompa pomiędzy. Poczytałem artykuł o polecanych słuchawkach i już miałem się zdecydować na XyperX Cloud ale widziałem, że  niedawno wyszła nowa wersja XyperX Cloud Alpha, która zbiera świetnie recenzję ( o ile nie są sponsorowane). Na forum jest o nich tylko 1 temat bez konkretnych informacji. Jeszcze trochę kuszą mnie AKG K271 MKII z artykułu o polecanych modelach dla graczy ale tu sporym minusem jest brak mikrofonu ( ograniczone miejsce na biurku) ale na plus, że mogą się przydać do sesji z pianinem, które planuję kupić ;) Przedział  w którym się chcę zmieścić to +-400 zł .

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Kontynuacją CAL, jeśli mówimy o tych ich starych rewizjach, mogą być ostatnio przeze mnie odkryte JVC RX700. Ale co do tematu, osobiście zwiększałbym budżet i kupował Audio-Techniki PDG1. W ten sposób załatwić można dwa tematy, bowiem ich mikrofon jest wręcz rewelacyjny, a do tego odpinany. Często i gęsto je opisywałem, także informacji można znaleźć na ich temat multum. Są też bardzo łatwe do napędzenia. K271 MKII natomiast można nabyć z mikrofonem - takie warianty noszą nazwę HSC i HSD271 w wersjach z mikrofonem dynamicznym i pojemnościowym. Niestety ich cena wynosi ok. 1000-1100 zł, plus są one dedykowane bardziej pod zastosowania profesjonalne. Dlatego całościowo PDG1 są tak bardzo opłacalne, mimo uśrednionej między nimi a budżetem ceny.

O Alphach niestety nic nie wiem i ciężko jest mi też zweryfikować czy inne treści na ich temat są sponsorowane. Do tej pory nie miałem żadnych propozycji ich testów, ale gdyby były - dowiedzielibyśmy się bardzo szybko ile są warte.

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...