Jump to content

Dylematy przy słuchawkach dla graczy +-400 zł

godeath
 Share

Recommended Posts

Witam,

śledzę stronę od dłuższego czasu i zawsze starałem się wybierać coś między słuchawkami uniwersalnymi i do kompa. Wcześniej posiadałem  Koss UR40, które zmieniałem na  Creative Aurvana Live. W CAL-ach wykonałem dodatkową na własną rękę recabling. Jednak przy dłuższych sesjach  przy kompie nie są tak wygodne, a i już swój wiek mają. Poza tym po recyclingu bas w grach  potrafi po kliku godzinach trochę męczyć ale są za to świetne w słuchaniu muzyki. Teraz szukam czegoś typowego do 'gejmingu' i rekreacyjnej muzyki z kompa pomiędzy. Poczytałem artykuł o polecanych słuchawkach i już miałem się zdecydować na XyperX Cloud ale widziałem, że  niedawno wyszła nowa wersja XyperX Cloud Alpha, która zbiera świetnie recenzję ( o ile nie są sponsorowane). Na forum jest o nich tylko 1 temat bez konkretnych informacji. Jeszcze trochę kuszą mnie AKG K271 MKII z artykułu o polecanych modelach dla graczy ale tu sporym minusem jest brak mikrofonu ( ograniczone miejsce na biurku) ale na plus, że mogą się przydać do sesji z pianinem, które planuję kupić ;) Przedział  w którym się chcę zmieścić to +-400 zł .

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam

Witam,

Kontynuacją CAL, jeśli mówimy o tych ich starych rewizjach, mogą być ostatnio przeze mnie odkryte JVC RX700. Ale co do tematu, osobiście zwiększałbym budżet i kupował Audio-Techniki PDG1. W ten sposób załatwić można dwa tematy, bowiem ich mikrofon jest wręcz rewelacyjny, a do tego odpinany. Często i gęsto je opisywałem, także informacji można znaleźć na ich temat multum. Są też bardzo łatwe do napędzenia. K271 MKII natomiast można nabyć z mikrofonem - takie warianty noszą nazwę HSC i HSD271 w wersjach z mikrofonem dynamicznym i pojemnościowym. Niestety ich cena wynosi ok. 1000-1100 zł, plus są one dedykowane bardziej pod zastosowania profesjonalne. Dlatego całościowo PDG1 są tak bardzo opłacalne, mimo uśrednionej między nimi a budżetem ceny.

O Alphach niestety nic nie wiem i ciężko jest mi też zweryfikować czy inne treści na ich temat są sponsorowane. Do tej pory nie miałem żadnych propozycji ich testów, ale gdyby były - dowiedzielibyśmy się bardzo szybko ile są warte.

Pozdrawiam.

• Thanks 1