Jump to content
Palpatine

Whisky, wódki i inne ciekawe alkohole...

Recommended Posts

W dniu 24.12.2019 o 10:50, vrael560 napisał:

@NuYam a to koniak?

Tak. Courvoisier X.O. (Extra Old) Blend koniaków leżakowanych w dębowych beczkach pomiędzy 11 i 25 lat.

@vrael560 Dronach i Laga to moje ulubione destylarnie. Tego jeszcze nie ocenie, wypiłem dwa dramy. Ale mogę powiedzieć, ze same śliwki, figi, pomarańcze z czarna czekolada. Alkohol bardzo dobrze ukryty, finisz długi. Jak się bliżej poznamy to napisze więcej.

Żaden ze mnie smakosz whisky ale jak trafia się promka dwie sztuki w cenie jednej to ciekawość wygrywa. ;) 

12ff7af6729f5a4f.jpg

• Like 3
  • Haha 1

Panie, gdzie taka promka? Żonie się oczy świeciły, jak widziała butelkę po prawej. Butelki bym jej zostawił, zawartością bym się zajął, niekoniecznie sam:lol2:

A ten Walker oferuje coś więcej poza plakietką na butelce, czy standardowe siki jak podstawka ?

23 minuty temu, Palpatine napisał:

Te Walker niestety jest gorszy od czerwonego Jasia, a to już naprawdę trzeba się postarać.

Ważne że kopie :D 

55 minut temu, Eleks napisał:

Panie, gdzie taka promka? Żonie się oczy świeciły, jak widziała butelkę po prawej. Butelki bym jej zostawił, zawartością bym się zajął, niekoniecznie sam:lol2:

W tesco, jednak to chyba oferta na ostatnie sztuki w danym sklepie. Opakowanie ma wystające i odblaskowe elementy więc na żywo daje radę, zostawię je sobie na pamiątkę. 

@Palpatine Próbowałeś którąś? Mnie osobiście czerwony jasiek zbytnio nie smakuje i chyba tylko raz kupiłem w życiu, wole dopłacić kilka złotych i czarnego kupić ale tak jak wspomniałem nie pije żeby degustować i często z cola mieszam. 

@Hir0 blendy sa produkowane po to by mieszać je z cola 😉

Od czerwonego Jasia gorszy jest tylko balentines i whisky Dark 😉

Czarny Jaś to już blend premium, który mi osobiście smakuje, ale jak mam wydać na niego 99 zł to zawsze wybiorę dopłatę 20 zł do Singiel Malta

• Approved 1

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Od czerwonego Jasia gorszy jest tylko balentines i whisky Dark 😉

O taak... Balentaisa piłem raz i była to ostatnia "degustacja", nawet z colą ledwo dało się to pić.

Fire jak dla mnie ma ostro-czekoladowy posmak, fajnie by się go piło bez coli jednak końcówka jest gorzka co niszczy całą frajdę. Za to Ice świetnie miesza się z cola, dużo wanilii i słodkości. Bardzo przyjemna whisky. 

Żadne z tych butelek tyłka nie urwało ale zawsze miło spróbować czegoś nowego. 

• Thanks 1
  • Approved 1

U mnie wjechała taka butelka...imieninowa. Kolejny Cask Strenght do kolekcji

CDF87FE9-1D1E-49AB-B6C5-2345191DDDA6.jpeg

Edited by Palpatine
  • Like 1

:fascinating:

2 godziny temu, Palpatine napisał:

U mnie wjechała taka butelka...imieninowa. Kolejny Cask Strenght do kolekcji

CDF87FE9-1D1E-49AB-B6C5-2345191DDDA6.jpeg

To Twoja kolekcja na tych półkach?:ok-idle:

• Haha 1

Posted (edited)

No i kolejna wizyta w DW skończyła się zakupem CS.

Amerykańskie słuchawki i DAC/AMP to i trunek do kompletu - taki prezent na święta.

Najlepszy podobno Batch C 2018 r jedyne 65.7%

0BFCDBA8-D752-4558-B198-9B92C76CBADB.jpeg

Edited by Palpatine
  • Like 2

Byłby ktoś miły powiedzieć mi co to dokładnie, bo znalazłem przypadkiem na dnie szafki ukrytą małą buteleczkę, która niewiadomo ile tam leżała. Podejrzewam, że kilka lat to spokojnie.

Za dużo konkretnych informacji o tym nie znalazłem w internecie. Jedynie chyba, że to likier ziołowy. Moźe coś więcej ktoś powie? Bo ja się tam nie znam na alkoholach za bardzo.:trollface-e:

20200530_220112.jpg

• Like 1

Jest to niskogatunkowy (tańszy odpowiednik słynniejszego Jägermeistera) niemiecki likier ziołowy. Kategoria znaleziska jest nieco niższa niż bursztynowa komnata ;-) , wiec możesz śmiało wyrzucać do kosza.  Zepsuć to się na pewno nie zepsuło, natomiast smakowo Twojego życia nie ubogaci. Ew. możesz sobie to wypić dla kurażu wieczorem , gdyby zaczynało Ciebie łapać jakieś przeziębienie. 

• Like 1

Posted (edited)

Pół roku od otwarcia butelki zdecydowałem się na jej opis. Moja pierwsza butelka z pojedynczej beczki (singiel cask) ale nie jedna z pierwszych o mocy beczki (cask strenght).

GlenDronach 13 CS 2003 13 years old 54,6% 
Zapach: słodki, kandyzowane wiśnie, keks świąteczny, lakier do drewna, skóra

Smak: oleistość, rozgrzewająco, dojrzała śliwka węgierka, figi, wiśnie, karmel, drewno, skórka cytrynowa 
Finisz: długi, mocno trzymający się języka, czerwone owoce, słodki, przechodzący w drewno nasączone wiśnią

Ocena: 89/100

8424FEE5-5BCE-4B03-9C9E-D273E5A906DA.jpeg

Edited by Palpatine
  • Like 3

Springbank 15 46%

Zapach: złożony, słodki delikatny dym ogniskowy, zupa warzywna, wiśnie, ananas, sól 
Smak: oleisty, wytrawny, świąteczny keks, przechodzi w słodycz wiśnie, ananas, sól, drewno

Finisz: długi, słodki, wiśniowy, ananas,  czarna czekolada, skóra, długo trwający dym otulający cały smak. 
Ocena: 88/100

0C02C068-B18C-4996-A869-353A37A9514E.jpeg

• Like 2

Ledaig 13 57,3%

Singiel Malt of Scotland

Sherry Butt

627 butelek

Zapach: wędzone figi, wędzona śliwka węgierką, susz świąteczny, gotowane wiśnie, przypalony karmel, skórka pomarańczowa, dżem wiśniowy, mięta 

Smak: figi, czarne czereśnie, słodkie wiśnie, drewno nasączone wiśniówka, jagody, czarna czekolada, eksplozja dymu otulający cały smak

Finisz: bardzo długi, słodki, figi, grejpfrut, drewno, czarna herbata, skóra, dym budujący potęgę smaku, trwająca sól morska

Ocena: 94/100
Poki co to mój top of The Top

F12EADA6-8C1E-4FA5-B187-FFA78740B983.jpeg

• Like 2

Edradour Caledonia 12 46%

Zapach: lotny, słodki, siarka, wiśnie, truskawki, alkohol, skórka pomarańczowa 

Smak: słodki, delikatnie oleisty, intensywny, sok z pomarańczy, mleczna czekolada, gorzka cytryna

Finisz: trwający, rozgrzewający, mleczna czekolada, skórka pomarańczowa, grejpfrut, czarna herbata, gorycz

Ocena: 72/100

905638A3-64D6-40D1-90CF-241B5759C14F.jpeg

• Like 2

Posted (edited)

Rémy Martin VSOP, mój drugi koniak po Courvoisier X.O.

Kolor bursztynowy.

Zapach przypomina długo leżakowana whisky, bez gryzących zapachów, czuć dębine, wanilię, miód.

W smaku wanilia, czekolada, miód, pieprz. Nie którzy mówia o suszonych owocach, ja ich nie czuję, a przynajmniej nie wiem jakie to :)

Czuć, że jest to już bardzo dobrej jakości trunek przez pełnię zapachową i gladkość w smaku. Nie ma tak rozbudowanej struktury smakowo zapachowej jak np. Glenfidich 18

Z tego co pamiętam nie stoi daleko od Courvoisier X.O.

Przyjemny i bezproblemowy w degustacji.

1272319140_remymartin(1).thumb.jpg.e4c014d6f7625040a055f95f89689454.jpg

Edited by NuYam
  • Like 2

@NuYamJezeli Remy Martin VSOP ci sie spodobal to polecal bym Delamain PALE & DRY XO cognc_del16.jpg

Podobny styl ale jakosc jednak polka powyzej. bardzo dobry stosunek jakosci do ceny.

• Thanks 1