Jump to content
Palpatine

Whisky, wódki i inne ciekawe alkohole...

Recommended Posts

Uzbierała się mała kolekcja to i wrażeniami mogę się podzielić. Wciąż jestem na etapie "entry level" ale powoli kształtuje mi się już własny smak.

df40d5728b3af803gen.jpg

Natomiast to moje wczorajsze odkrycie i wspaniałe doświadczenia smakowe. Obecnie to moja ulubiona, pomimo znanych mi znacznie droższych. I można ją polecić komuś kto chciałby zacząć przygodę z whisky. Tak delikatnej, świeżej, słodkiej, jabłkowej nigdy wcześniej nie piłem. 

A strzał zupełnie w ciemno, w oszą była w cenie ok 40 zł niższej niż najtańsze oferty w internecie.

2966e1738c0ea491gen.jpg

Ja od siebie polecę Szkocką Glenfiddich 12 letnią. Genialna łycha, w tej cenie lepszej nie kupisz raczej :)

gfdob.12yo.jpg

4 minuty temu, Dubek napisał:

Ja od siebie polecę Szkocką Glenfiddich 12 letnią. Genialna łycha, w tej cenie lepszej nie kupisz raczej :)

To prawda, w cenie 120 zł to jedna z lepszych whisky dla początkujących. Zapach co prawda łagodniejszy niż smak, ale od niej zacząłem swoją przygodę ze szkockimi.

• Like 1

Dokładnie, jeśli nie próbowałeś Whisky z Kanady to spróbuj koniecznie tej, nie jest jakoś bardzo droga ale jest bardzo dobra, podobna do szkockich :)

10013_L-1000x1000.jpg

• Like 1

Dzięki za polecenie. Przyznam, że kierunki USA, Kanada są mi zupełnie obce oprócz kilu burbonów.

Po Szkocji w pierwszej kolejności planuję Japonię :D

Bourbon też fajny ale to jednak nie to co Whisky, ta Crown Royal to Whisky taka delikatna w miarę, bardzo dobra :)

Ja jestem fanem dymnych smaków, najbardziej pasuje mi Lagavulin, dym dym i jeszcze raz dym, jako że uwielbiam te smaki to Lagavulin 16, a także Ardbeg są również w moim barku, podobnie jak ciekawy i całkiem tani Finlaggan (idealny rozkład ceny jakość, gdzie wiele osób mówi że to młody Lagavulin).

Uwielbiam też rum rolniczy z Gwadelupy, jak to pachnie i smakuje w drinkach, karaiby :)

https://fr.wikipedia.org/wiki/Rhum_de_Guadeloupe

Witam

Z mojej strony polecam Macallan Gold.

Porównał bym ją do słuchawek ortodynamicznych(no może HP-3 to za niska pułka do niej), nie jest nachalna, a wygładzona i słodka, ale nadal z intensywnością smaków i aromatów:).

Jak do tej pory dla mnie numer 1. Próbowałem Glenfiddich 12, Glenlivet, Glenmorangie, Abracham, Talisker Skye .

mac.thumb.jpg.0bd442257d4258f0938ca42f104b2f0a.jpg

• Like 2

6 godzin temu, NuYam napisał:

Z mojej strony polecam Macallan Gold.

Jak do tej pory dla mnie numer 1. Próbowałem Glenfiddich 12, Glenlivet, Glenmorangie, Abracham, Talisker Skye .

Dzięki za polecenie. Ja z Macallana znam jedynie Amber. Ale z racji faktu, że to wciąż jeden z moich ulubionych smaków to trunki tej firmy mam na oku.

W weekend miałem okazję degustować Balvenie 12 oraz Ardbeg 10 i tą pierwszą muszę mieć w swojej kolekcji. Na Glennfidicha iPA oraz 18 mnie nie stać, ale po 40gram mogę powiedzieć, że obie nie są warte swojej ceny.

Wydaje mi się że lepszego miodowego nie znajdziesz ;) Jest też na miodzie wielokwiatowym o ile mnie pamięć nie myli ale na gryczanym wg. mnie lepsze. Wieczorkiem wrzucę swój zestaw, który sobię przygotowałem na dzisiaj :D 

To wielokwiatowe jest nijakie, na pewno tam miodu za dużo nie czuć, ogólnie takie dziwne w smaku. 

Aż założyłem konto, żeby podzielić się z Wami jeszcze jedną ciekawostką (choć jestem tuż już od roku? Póltora?).
Z miodowych piw potwierdzam 'piwo na miodzie gryczanowym' (omijać wielokowiatowe!), ale też trzeba spróbować chyba jeszcze ciut lepszego: Miodne z browaru Kormoran (http://www.smaki-piwa.pl/piwo/co-tam-panie-nad-baltykiem/).

• Thanks 1

W weekend byłem w Domu Whisky, sklepie ponad 4 tys butelek...dosłownie jak dziecko w sklepie Lego za komuny ;)

Taki oto skarb znalazłem...co prawda 8 letni nie 10 ale i na ten drugi przyjdzie czas. 

Bardzo złożona, kompleksowa whisky o smaku białej czekolady skropionej cytryną z solą. Finish bardzo długi, miód, sól lekka ostrość dębiny.

e1599bccfa80d16cmed.jpg

• Like 1

Whisky entry level - smak wiśnie w czekoladzie z nutą imbiru i cynamonu. Wspaniała deserowa whisky z Speyside

66cec9fa313ec355gen.jpg

• Like 1

Świat whisky dymnej od lewej: entry, mid, hardcore

d7bb0e1dcc85e9b2gen.jpg

Dla mnie gwiazdą wieczoru był Tomatin mimo braku oznaczenia wiekowego (ale wiadomo że ma jedynie 8 lat). Słodka, cytrusowo limonkowa z pieprznością cynamonu. Finish długi dymny. 

64b3d7df9c64de58gen.jpg

Edited by Palpatine
  • Like 2

Jakby ktoś chciał delikatnie wejść w świat whishy dymnej to bardzo polecam Bowmore 10 Inspired by Devils Cask.

Czerwone owoce, czekolada, cynamon, mango i delikatnym posmakiem morskiej bryzy z dymnym owalem.

8e2850dfbb0d6a2d.jpg