Jump to content

Muzyczne Zakupy

EvilKillaruna

Recommended Posts

8 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Moje pierwsze Sennheisery... model HD800

Gratulacje, wysoka półka. Jedyne Sennheisery, jakie miałem to HD500 - straszna padaka, dźwięk pudelkowy - mocny, dudniący i rozlazły bas, wycofane średnie, pozlepiane wysokie tony, przestrzeń śladowa - grały przeważnie w środku głowy. Już KPP są dużo lepsze, nie mówiąc o AKG K530. Oczywiście słyszałem dobre Sennki: HD595, HD600, HD650 - ale zauważyłem, że najczęściej z testowanych pasowały mi różne AKG, no i w końcu padło na K530.

• Thanks 1

@Bednaardziękuję i również gratuluję nabycia K530 oraz albumów Archiego Sheppa!👍 

Osobiście bardzo cenię słuchawki tego producenta i też mam u siebie jedne AKG. W przypadku Sennheiserów słuchałem modeli HD600 oraz HD650, w których bardzo podobało mi się strojenie, chociaż brakowało mi w nich lepszej rozdzielczości, ukazywania szczegółów, a także różnicowania charakteru źródeł pozornych. 

Z tymi HD800 wyszło dość niespodziewanie, bo podczas spotkania sluchawkowego u kolegi z Warszawy zagrały dla mnie najmniej satysfakcjonująco, bez życia, bezbarwnie i nawet scena nie była aż tak imponująca, jak ją zapamiętałem z egzemplarza sklepowego testowanego przed kilkoma laty, mając je przez kilka dni u siebie. Zaintrygowało mnie to i musiałem je sprawdzić u siebie :) Kolega z Wrocławia, który je posiadał, nocował u mnie w weekend i mieliśmy okazję je sprawdzić przy Fluxie FA10, preampie lampowym i DAC215 z materiałów z Tidala. Brzmienie było znacznie lepsze i zaciekawiony nimi wypożyczyłem Koledze Finale D8000, które ostatecznie u Niego pozostały. U mnie zastąpiły je właśnie Sennheisery, których brzmienie z każdym dniem i porównaniem z innymi słuchawkami, jakie miałem wypożyczone... uświadamiało mi jak świetny naturalizm oferują, szczególnie w nagraniach z dużymi składami orkiestrowymi. Krótko mówiąc żaden Bartok i Berlioz im niestraszny😉 Przestrzeń na nich nigdy nie jest stłoczona, a pierwszy plan jest ukazywany z mniejszej lub większej odległości, tworząc przyjemną dla mnie koncertową perspektywę. Jedyny problem jest taki, że grają tak dobrze jedynie przy stacjonarce. Mobilnie przy TEACu niestety gasną. 

Mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja, aby się spotkać, porozmawiać i posłuchać wspólnie muzyki :)

Edited by Tytus1988
  • Like 3

18 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja, aby się spotkać, porozmawiać i posłuchać wspólnie muzyki :)

Też mam taką nadzieję - choć od dziś taka możliwość jest minimalna - powrót do pracy po urlopie, a od października zaczynam zajęcia ze studentami - więc będzie urwanie głowy, jak co roku. Może w przyszłe wakacje?

HD800 to słuchawki poza moimi możliwościami finansowymi, zresztą i tak dla mnie przede wszystkim liczy się przyjemność ze słuchania muzyki, a to gwarantują mi nawet KPP. Jedyne, co miałbym zmienić - to na słuchawki zamknięte, ze względów praktycznych. Słuchałem kiedyś AKG K271 i były OK, więc najpewniej one. K550 też słuchałem, ale jakoś mi nie podeszły, w dodatku droższe od 271 - więc wybór byłby oczywisty. 

• Thanks 1

23 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Krótko mówiąc żaden Bartok i Berlioz im niestraszny

Bartok i Berlioz generalnie, jak sądzę, nie są zbyt straszni dla sprzętu. Ciekawe jak sobie radzą z takim np. Straussem (Ryśkiem of course) ...

• Upvote 1

@MichalZZZZ Gratulacje! Ile na nie czekałeś, pół roku? Jak już się trochę osłuchasz to napisz jak grają. Jak wypadają w porównaniu z LCD-3? 

Pewnie już ktoś ci to pisał nieraz, ale zdjęcia robisz pierwszorzędne.

Edited by melofil
  • Like 1
  • Thanks 1

Biore wolne, pierdziele - nocka bedzie dzis w plecy :D Yerby nie pijam, nie znam sie - nigdy nie pilem. Preferuje kawe.

Jeszcze dwie fotki z bratem Atticusem :

IMG_20210906_180944.jpg

IMG_20210906_181222.jpg

Teraz, melofil napisał:

@MichalZZZZ Gratulacje! Ile na nie czekałeś, pół roku? Jak już się trochę osłuchasz to napisz jak grają. Jak wypadają w porównaniu z LCD-3? 

Zamówielm je poczatkiem maja! 

Niestety moje zamowienie wygladalo troche inaczej, bo zamawialem z czarna, a nie srebrna prowadnicą. Ale chyba nie wyglada tak zle?

Dziekuje bardzo :)

ps. dam znac jak wypadaja w porownaniu z LCD3. Tylko niech troche pograją. 

• Like 3

Gratulacje :) prowadnice kosztuje groszowe sprawy... można sobie domówić. 

SAM jestem bardzo zadowolony z verite :) i każdemu mogę je z czystym sumieniem polecić.  Miałem ostatnio myśl żeby spróbować czegoś nowego, tańszego, ale zmf były zawsze minimalnie lepsze.  Spora opcji padów, dożywotnia gwarancja na przetwornik i świetne wsparcie po sprzedażowe .I jak grają :)    

Moje ostatnie zakupy, focale miały być  zamiast verite, ale nie potrafię ich jednak  sprzedać :) i Burson C3 xr po raz drugi . 

IMG_20210831_140554.jpg

Edited by maszynista1987
  • Like 6

@maszynista1987

Również gratuluje :) Musze przyznac, że tesknie za brzmieniem Bursona.

Po pierwszych utworach jestem zachwycony jak ogromną sceną grają Verite. Mimo, że są zamkniete grają jak otwarte.

16 godzin temu, melofil napisał:

@MichalZZZZ 

Pewnie już ktoś ci to pisał nieraz, ale zdjęcia robisz pierwszorzędne.

Bardzo mi miło! Dziekuje. Powyższe zdjecia byly zrobione telefonem, normalnym aparatem zrobie na dniach.

Doszły kabelki. 

1. DC-DC robiony na zamówienie od zasilacza do wzmacniacza i konwertera.

2. Kolejny taki sam kabel zasilający jaki już mam w systemie, tyle tylko, że do innego klocka. Wireworld Silver Electra z wtyczkami Silver Clad.

@EvilKillaruna, @pablo650 Dziękuję!

IMG_20210907_105413.jpg

IMG_20210907_111752.jpg

Edited by MichalZZZZ
  • Like 4

@melofil

Pytaleś o porównanie z LCD3f. A wiec tak na szybko po dwóch dniach odsłuchów... Weź też poprawkę, że Verite potrzebują wg. Zacha ok. 200h wygrzewania. Czyli jeszcze musze dać im czas. W każdym razie już teraz mogę Ci powiedzieć, że ZMF Verite Closed są w innej lidze, półka wyżej bez dwóch zdań. Zach stworzył naprawdę genialne słuchawki i udało mu sie to osiągnąć w wersji zamkniętej! Czapki z głów. Wg. wielu ludzi, którzy się osłuchali wielu słuchawek, VC, to najlepsze zamknięte słuchawki i ja w to wierze. Trafiłem z nimi w dziesiątkę. Wszystko co o nich czytałem się sprawdziło. Jestem zachwycony. Mimo, że LCD3 są wspaniałe i mają swój niepowtarzalny klimat, do tego strojenie które lubię, oraz ten referencyjny bas dla którego je sobie pewnie zostawie, to Verite je przewyższają w wielu rzeczach. W zasadzie ten niesamowity bas w Audeze, to jedyna rzecz w której mają niewielką przewagę nad Verite, które to pod tym względem też są bardzo dobre i niczego im nie brakuje. Przede wszystkim Verite grają dużo czyściej od LCD3. To sie odrazu rzuca w ucho. Słucham dużo muzyki w której jest mnóstwo wokalu i czasami są teksty w mniej znanych mi kawałkach, gdzie nie mogę wyłapać jakiegoś słówka na Audeze, a na Verite słysze je dobrze i wyraźnie. Średnica na plus w Verite. Np. gitary brzmią obłędnie! Obie puszki są bardzo muzykalne, ale Verite daje jeszcze więcej. Scena? Verite ma zdecydowanie więcej do zaoferowania, ale bądzmy szczerzy - LCD3 pod tym względem nie są jakieś wybitne, jedynie głębia robi naprawdę świetne wrażenie. Tu są porównywalne, ale Verite grają do tego znacznie szerzej. Brzmią absolutnie jak otwarte. Coś niesamowitego. Góra jest w nich gładziutka, nic mi nie iskrzy, choć jest obecna. W ogóle strojenie Verite określiłbym jako lekko cieple, angażujące, muzykalne, a do tego przejrzyste i techniczne. No są magiczne! :D Na chwile obecną nie zmienialem jeszcze w nich padów. W zestawie mam też pady o nazwie Verite. Ponoć na nich grają jeszcze większą sceną, z nieznacznie odsuniętym wokalem. Góra też podobno wtedy potrafi pokazać pazurka. Dam znać jak zmienię. Póki co te co mam oryginalnie założone są super. Co jeszcze? Wygoda również na plus ZMFów. Są dużo lżejsze od Audeze, choć ja na wygodę w Audeze wcale nigdy nie narzekałem. To tak na szybko. Jak się ich osłucham, to postaram sie napisać więcej. Jedno jest pewne - jest to zdecydowanie mój typ grania. Do tego stopnia mi się podobają, że przez myśl mi przeszło, aby zamówić też wersje otwartą Verite ;) LTD African Blackwood - przepiękne są!

ps. są tak angażujące i wciągające, że jutro też biore wolne 😅

Edited by MichalZZZZ
  • Like 4
  • Thanks 2

@Bednaardziękuję i jak dokonamy ustaleń, abyśmy mogli się spotkać :) Gratuluję Tobie oraz @MichalZZZZ zakupów!👍

@MichalZZZZ dziękuję za porównanie brzmienia Verite Closed z LCD 3!👍

W dniu 6.09.2021 o 14:19, howlin napisał:

Bartok i Berlioz generalnie, jak sądzę, nie są zbyt straszni dla sprzętu. Ciekawe jak sobie radzą z takim np. Straussem (Ryśkiem of course) ...

Sprawdziłem na poniższym albumie Also Sprach Zarathustra i też sobie z nim radzą :)

https://tidal.com/album/116667191

• Like 4

W dniu 8.09.2021 o 20:23, howlin napisał:

Klasyki proszę ja Ciebie ... A Leosię uwielbiam

Leosię (Tony Oxley na perkusji - odlot jak zwykle!) wałkowałem w poprzednim tygodniu, teraz Trane i Cherry. Zupełnie inny jazz, niż wyciszona muzyka kwartetu Stańki - po prostu awangardowy czad, przeważnie utwory młodego wówczas (1960 rok) Colemana, plus jedna kompozycja Cherry'ego i jedna Monka. A na smartfonie w drodze do pracy - mix z Donem Cherry w roli głównej. Ogólnie mam fazę na Dona - chyba jednak mój ulubiony trębacz jazzowy (do tej pory było konwencjonalnie: Davis ;) ). 

Nietypowo jak dla mnie - bo sprzęt. Ale tylko nowy zasilacz do SMSL SAP-2, liniówka w miejsce impulsowego. Podobno ma poprawić brzmienie - zobaczymy dziś wieczorem. Zasilacz działa - sprawdziłem w pracy na sprzęcie laboratoryjnym ;) 

zasilacz_abasco.thumb.jpg.c4ad62e8499c967bfa6349f4547560c6.jpg

• Like 5