Jump to content

Muzyczne Zakupy

EvilKillaruna

Recommended Posts

Ostatnie zakupy to Hifiman Sundara, Meze 99 Classic oraz Aune x1s. Czekam jeszcze na zamiennik kabla do Sundary bo ten standardowy skręca się jak wąż 🐍 . A wszystko się zaczęło od tego że padł mi kabel od Senków 650 🤭

-

meze.jpg

aune_x1s.jpg

sundara.jpg

• Like 6

• 2 weeks later...

Bezpośrednio nie porównywałem, bo żeby kupić Empy  musiałem pożegnać się z LCD-3. Tak z pamięci to Meze mają większą scenę na szerokość, lepszy detal. Basem niewiele ustępują, zwłaszcza na padach z alkantary (zejście, uderzenie). Audeze mają bliższy wokal, głębszą scenę, bas nieco bardziej masywny, bardziej dociążony.  Wygodniejsze są Meze, ale nie jakoś znacząco. To tak na szybko.

• Like 1

To wspaniale :D Tak się składa, że miałem do Pana pisać w sprawie kabla ze srebra na zamówienie, a tu proszę. Kiedy możemy spodziewać się wersji finalnej kabla i pojawieniu się go w ofercie sklepu?

• Thanks 1

Mam obecnie wszystkie potrzebne materiały, ale pracuję na tą chwilę nad oplotami. Bardzo kusi mnie przejście na oploty materiałowe i różnokolorowe, co już w ogóle dałoby maksymalną konfigurowalność. Strzelam że w przyszłym miesiącu uda się przysiąść do finalnej wersji. Testy na razie wykonywałem na prototypie właśnie na HD 580. Widzę na zdjęciu że Meze pracują z AC3, więc powinno być jeszcze szerzej na scenie i jeszcze dokładniej/szybciej w sopranie.

W HD 580 mam właśnie takie zmiany, a same słuchawki są o tyle dobrym materiałem testowym, że ich drivery w pomiarach przypominają mi mocno moje LCD-3 2015, a więc sporo basu, bardzo fajna scena, góra z tym takim ich specyficznym dołkiem w 7 kHz nadającym smaku i ciepła. Kabel daje zmiany mocno w stronę techniczności i wykończenia dokładnie skrajów. Jeśli o takie zmiany chodzi, to myślę że będzie dobrze. 

Czuję się spełniony sprzętowo, więc w moim przypadku "Muzyczne Zakupy" są zwykle takie - ostatnio box Archie Sheppa, pięć płyt z la 60-tych wydanych przez Impulse!:

shepp_box.jpg.5f66db127fa0db48c63298eb3233405d.jpg

Plus lektura obowiązkowa dla każdego fana jazzu:

berendt_jazz.jpg.70083599a62011b5731ee3312aa62603.jpg

Edit: Hmm... dopiero teraz zajrzałem na pierwszą stronę wątku i zobaczyłem, że chodzi o zakupy audio, sprzętowe. Zmylił mnie tytuł - dla mnie zakupy muzyczne to przede wszystkim płyty. No i ta książka też o muzyce. Zatem - przepraszam za off-top... ale zdecydowanie bardziej ze mnie meloman, niż audiofil - sprzęt zakupiłem (ostatnio wzmacniacz słuchawkowy 3 lata temu, źródło podstawowe mam od 10 lat, a słuchawki AKG - 13 lat, KPP trochę krócej - chyba 8 lat), działa i gra - więc po co zmieniać?

Edited by Bednaar
  • Like 7

Nie ma tutaj offtopu. Muzyczne zakupy to także bilety na koncerty, książki, plakaty, płyty cd i digital jak i sprzęt. Wszystkim się dzielimy tutaj.

Na zadane pytanie cyt. "po co zmieniać?" to już musisz sobie sam odpowiedzieć @BednaarTutaj sporo osób ma swój sprzęt latami, inni kupują i sprzedają aby sprawdzić co ciekawego pojawia się na rynku, jeszcze inni słuchają muzyki na kolumnach z lat 80. Co więcej jedni preferują kolumny, inni słuchawki nauszne jeszcze inni dokanałowe. A są i tacy, którzy buduja sobie każdy tor z osobna na inne okazje lub nawet pod inne gatunki muzyczne. 

• Like 3

48 minut temu, Palpatine napisał:

Na zadane pytanie cyt. "po co zmieniać?" to już musisz sobie sam odpowiedzieć @Bednaar

Jestem tego świadom - przechodziłem też fazę częstych zmian sprzętu - ale nigdy z ciekawości, co nowego pojawia się na rynku - tylko w poszukiwaniu lepszeg (przyjemniejszego) brzmienia. Obecnie wreszcie mam to, co sprawia mi frajdę ze słuchania muzyki. Mam też w domu dwa systemy - słuchawkowy i głośnikowy. Jak pisałem - obecnie zachłannie poznaję jazz - tak ok. 20 lat temu zacząłem słuchać i wciąż coś nowego odkrywam.

Jedyne, co zmieniam zależnie od słuchanej płyty - to słuchawki: K530 do lepszych realizacji, KPP do słabszych. Mam też dokanałówki do słuchania mobilnego. Kolumny mam od ponad 20 lat te same, podłączone do ponad 30-letniego wzmacniacza - będą u mnie grać, dopóki będą sprawne (to się zresztą tyczy całego mojego sprzętu).

Dzięki za wyjaśnienie, dobrze, że jednak nie off-topowałem - pierwszy wpis w wątku autorstwa samego Gospodarza sugeruje, że chodzi o zakupy sprzętu audio.

W takim razie będę się tu chwalić nowo zakupionymi płytami :)

Edited by Bednaar
  • Like 1
  • Approved 1

Zrobiłem sobie prezent wakacyjny i dokupiłem do swojej maleńkiej kolekcji, 4 albumy w formacie DSD:
 image.png.0ee1e9f9b275b8e6cc30ce60491201fb.png image.png.67e8f9a5451b5689fd832ddfda5741f9.png

image.png.3ddbf2216d1bde3adb48d64c54af1fd1.png image.png.103bf0179783c5ca828ca8f97a95290a.png

Przy okazji pytanie, słyszycie u siebie jakieś różnice w filtrach DSD? Filtr Narrow vs Wide?

Edited by pabloj
  • Like 4
  • Thanks 1

8 godzin temu, Palpatine napisał:

A są i tacy, którzy buduja sobie każdy tor z osobna na inne okazje lub nawet pod inne gatunki muzyczne. 

jakbym miał odpowiednio grube konto bankowe, to bym zbudował sobie 7 torów na każdy dzień tygodnia i codziennie słuchał na czym innym dla urozmaicenia 😅

2 godziny temu, pabloj napisał:

Zrobiłem sobie prezent wakacyjny i dokupiłem do swojej maleńkiej kolekcji, 4 albumy w formacie DSD:
 image.png.0ee1e9f9b275b8e6cc30ce60491201fb.png image.png.67e8f9a5451b5689fd832ddfda5741f9.png

image.png.3ddbf2216d1bde3adb48d64c54af1fd1.png image.png.103bf0179783c5ca828ca8f97a95290a.png

Przy okazji pytanie, słyszycie u siebie jakieś różnice w filtrach DSD? Filtr Narrow vs Wide?

kojarzę typów z trzeciej okładki 🤭

jakoś ostatnio słuchałem

• Approved 1

A ja z płyt, które zakupił @pabloj, kojarzę tylko Colemana Hawkinsa - który zaczynał karierę jeszcze grubo przed erą be-bopu.

A co do DSD - wiem tylko, że coś takiego istnieje i podobno gwarantuje lepszą wierność dźwięku z oryginałem ;) 

@Bednaar W formacie DSD jest wiele muzyki, której nie ma np na Spotify/Tidal, można odkryć ciekawe produkcje :) A nawet jak są na serwisach streamingowych to te w DSD często pochodzą z innego nagrania/studia, inny mastering itd. W ogóle wszystko w DSD brzmi tak kapke innaczej, bardziej przewiewnie, i zawsze gra mi ciszej, musze zgłaśniać względem utworów słuchanych 'normalnie'.

No i oczywiście trzeba mieć Dac'a, który obsłuży ten format oraz odpowiednio ustawić np Foobara 2000.

• Like 1

W dniu 24.08.2021 o 13:51, Bednaar napisał:

estem tego świadom - przechodziłem też fazę częstych zmian sprzętu - ale nigdy z ciekawości, co nowego pojawia się na rynku - tylko w poszukiwaniu lepszeg (przyjemniejszego) brzmienia. Obecnie wreszcie mam to, co sprawia mi frajdę ze słuchania muzyki. Mam też w domu dwa systemy - słuchawkowy i głośnikowy. Jak pisałem - obecnie zachłannie poznaję jazz - tak ok. 20 lat temu zacząłem słuchać i wciąż coś nowego odkrywam.

Jedyne, co zmieniam zależnie od słuchanej płyty - to słuchawki: K530 do lepszych realizacji, KPP do słabszych. Mam też dokanałówki do słuchania mobilnego. Kolumny mam od ponad 20 lat te same, podłączone do ponad 30-letniego wzmacniacza - będą u mnie grać, dopóki będą sprawne (to się zresztą tyczy całego mojego sprzętu).

Podoba mi się Twoje podejście.

20 godzin temu, Bednaar napisał:

A co do DSD - wiem tylko, że coś takiego istnieje i podobno gwarantuje lepszą wierność dźwięku z oryginałem ;) 

Są nagrania gdzie dsd brzmi trochę lepiej od PCM, są takie gdzie brzmi trochę gorzej. W obu przypadkach muzyki od tego nie przybywa

• Like 1

• 2 weeks later...

Importy, znów importy... :D Swoiste uzupełnienie do postu #56188:

IMG_20210902_123927-0036-FRONT.jpgIMG_20210902_123955-0036-BACK.jpg

KSLA-0036

メグメル/だんご大家族
Mag Mell/Dango Daikazoku

---

IMG_20210902_124057-0044-FRONT.jpgIMG_20210902_124147-0044-BACK.jpg

KSLA-0044

時を刻む唄/TORCH
Toki wo Kizamu Uta/TORCH

Druga płytka to był - zaaranżowany przez sklep - zakup z drugiej ręki, o nową dziś trochę ciężko. Tym bardziej się cieszę, że mogę ją dorzucić do swojej kolekcji fizycznych wydań. ^_^ Nawet kompletne, bo i obi było dołączone. :D

• Like 5