Jump to content

Muzyczne Zakupy

EvilKillaruna

Recommended Posts

W dniu 18.01.2021 o 20:57, pablo650 napisał:

@Tytus1988

Dzięki z podpowiedz, spróbuję poszukać tych Simensów. U Ciebie też cała szuflada skarbów elektronowych ?

Ja nóżki w swoich lampach czyściłem takim klinerem do styków, a wyglądały podobne do twoich poza Electroharmonixami, które są nowe. a efekt widać na fotce. Bardzo wysoce efektywny płyn, który używam do srebrzonych wtyczek.

Dziękuję za poradę!? U mnie też ich trochę uzbierało w ciągu kilku lat. Odpowiadam dzisiaj, bo zabrałem się za drobne porządki, bo część z nich była nie w swoich pudełkach ;)

Góra od lewej: Siemens A-Frame E88CC (neutralność z odrobiną naturalnego ciepła na średnicy), Valvo PCC88, Siemens CCa (najrówniejsze), Harmonixy (awaryjnie), Miniwatty Dario E188CC (najcieplejsze, nadające największy wolumen źródłom pozornym).

Dół od prawej: jj ECC803 (awaryjnie), Tung Sol 12AX7 (ciepłe, akcentujące skraje pasma z dużą sceną), Siemensy ECC83 (ogromna scena, neutralność z odrobiną ciepła) oraz wersja militarna ECC803S (najchłodniejsze, największa detaliczność przekazu z podkreśloną górą). 

20210125_212937_compress76.jpg

• Like 6
  • Approved 1

8 godzin temu, crysis94 napisał:

Nikt mi nie wmówi, że to nie jest muzyczny zakup.

Jakże bym śmiał :D

Dalej się zastanawiam, czy sam przypadkiem nie przegapiłem Pre-Orderu na NieR Replicant: White Snow Edition w wersji na PC, bo właśnie na płytkach ze ścieżką dźwiękową mi zależy najbardziej (nie licząc oczywiście samej gry), a obecnie od dłuższego czasu można się tylko dopisać do listy oczekujących...

Wyczekiwanie na kuriera, a w zasadzie kurierów ;) Kliknięte :

- Kabel zasilający Wireworld Silver Electra

- Zasilacz Keces P8 do zasilania Pathosa i Bursona

- Wzmacniacz Pathos Aurium

- RCA Signature od Pana Jakuba

- XLR do Audeze

6_72b2cfd2-39bd-4cb7-87ae-b9ac9e160bcd_1024x1024.jpg

61pC+w42vsL._AC_SL1010_.jpg

aurium2.jpg

kabel-sluchawkowy-zbalansowany-ac3b-do-audeze-kennerton-meze-essential-01-1.jpg

kabel-signature-one-rca-rca-02.jpg

Edited by MichalZZZZ
  • Like 7

@Nehero

AAA  bo kombinuję z siecią 10 gigabitów, a karta jest wstawiona jako druga i  będzie podłączona do  Swicha Qunap QSW-M408-4C,  na porcie 10g Rj45, a do tego w następnej kolejności serwer 10g i tam gdzie mogę to podniosę prędkości do 5G za pomocą kart zewnętrznych na przykład w laptopiach.

Wchodzę na wewnętrzną sieć dużych prędkości , nie sądzę aby to miało istotny wpływ na jakość dzwięku, ale zależy mi na modernizacji sieci pod szybki serwer i wyższe prędkośći.

Oczywiście można by powiedzieć dlaczego nie po światłowodzie, bo doszedłem do wniosku że trzeba wykorzystać swoje okablowanie, ale pomyślałem też o tym że jak będę chciał wykorzystać światłowody, to mam taką opcję, ponieważ serwer daje mi możliwość budowy sieci hybrydowej - działającej i po części na Rj45 i na modułach FSP, albo przejść tylko na FSP - lub na RJ45. Tak więc mogę sobie mieszać wszystko i zmieniać wykorzystując tylko jeden przełącznik QSW-M408-4C. Poza tym jest jeszcze 8 portów 1G, co jest też potrzebne. Porty 10G mogą pracować tylko 4, albo port światłowodowy, albo RJ, więc jest są do wykorzystania cztery linie. Jak dla mnie to w zupełności wystarczy.

Trochę mnie zainspirował @daviox przy rozmowie o swichu Englisch Electric, i pomyślałem dlaczego nie pójść za ciosem i faktycznie przejść na siec 10G. A teraz trzeba jeszcze dołożyć resztę urzadzeń i bedzie wszystko śmigać.

A tu fotka Qunapa i  karty w kompie.

447_1584519994_QSW-M408-4C_Front.png

IMG_20210206_150649 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 5

8 godzin temu, pablo650 napisał:

Trochę mnie zainspirował @daviox przy rozmowie o swichu Englisch Electric, i pomyślałem dlaczego nie pójść za ciosem i faktycznie przejść na siec 10G.

Ceny takich kart 10GE dziś są znacznie bardziej opłacalne, niż kilka lat temu, więc jak najbardziej, jeśli są możliwości, to można wykorzystać. :D

Gratuluję zakupu ?

• Like 2

@daviox

Dziękuję, a jak wszystko będzie chodzić, to myślę że jutro będę miał Swicha, ale oprócz niego jeszcze jedzie do mnie czysta fanaberia, bo kabel RJ45 z monokrystalicznego srebra. Kabel jest wypożyczony i sam jestem ciekaw co z tego będzie. Oczywiście jest to moje fiki miki, i bedę ten kabel sprawdzał z czystej ciekawości, ale jak by się okazało że jest wow, to muszę smutnie stwierdzić, żę będę musiał dwie sztuki zapodać do systemu.?

• Like 1

W dniu 4.02.2021 o 12:47, Palpatine napisał:

@Juniores jak opisałbyś sygnaturę M8? Masz porównanie do jakiś innych DAP?

Wcześniej miałem tylko M6, więc nie mam za bardzo porównania. M8 odbieram jako przestrzenny, bardzo gładki z lekko podbitym subbasem. W opisach jestem raczej kiepski, więc nie podejmę się bardziej szczegółowych opisów :)

• Thanks 1
  • Approved 1

• 2 weeks later...

Sporo roboty przy takich kablach i łatwo o pomyłkę, ale się udało. Zrobione i wszystko działa.

powstała oddzielna linia do muzyki i oddzielna do sieci 10GB. Wszystko na WW Starligcht.  Doskonałe kable RJ 45, jedne z najlepszych jakie miałem wpięte w swój system.

Zostały tylko termokurcze do założenia. Na fotkach  widać jak izolowane są żyły,  Pancerz, oplot z drutu, folia i izolacja na drucie. Przewodnik to miedz powlekana srebrem.

Poniżej proces produkcyjny w skrócie.?

IMG_20210220_175106 (Copy).jpg

IMG_20210220_175040 (Copy).jpg

IMG_20210220_180327 (Copy).jpg

IMG_20210220_200036 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 6

No i nareszcie są :) O wiele wcześniej niż się ich spodziewałem. Pewnie też recenzja @EvilKillaruna przyśpieszyła ich proces zakupu :D Teraz nie pozostaje nic tylko słuchać, słuchać i słuchać... :))) Są u mnie dopiero kilka dni ale już jestem bardzo bardzo zadowolony i polecam je każdemu, choć pewnie nie dla każdego będą odpowiednie. 

audezelcd.jpeg

• Like 3
  • Thanks 1
  • Approved 2