Jump to content

Recommended Posts

Tak słucham i słucham tych nagrań natywnie po DSD i kurcze... scena (wysokość, głębia, szerokość...), gradacja planów i ilość powietrza pomiędzy instrumentami jest praktycznie nie do porównania do Tidala :D

Jak przechodze spowrotem na Tidal/Spotify to musze się parenascie minut przestawiać aby znów zaakceptować płynącą z nich muzyke : )

Edited by pabloj

@pabloj ale DXD to PCM, wymyślili, aby łatwiej edytować właśnie ścieżki SACD (więcej softu, który edytuje ramki PCM vs Native DSD)... Możesz to konwertować "w te, i nazad" :] Jeśli szukasz analogowości, szczególnie w plikach mp3, to polecam konwertować z pomocą np. DSD Procesor w foobarze "w locie" z PCM do DAC w trybie DSD 🆗 

• Like 2

Trochę gęstego (formatu), trochę mniej gęstego:

Jedno z odkryć tego roku dla mnie: Zeal & Ardor - Devil is Fine

a0288739533_16.jpg

mauldin of the Well - Leaving Your Body Map

a2088482647_16.jpg

Powrót lepszy niż Toole i podobni - Mr. Bungle - The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo

a4225317696_16.jpg

W dniu 29.11.2020 o 21:45, pabloj napisał:

@Palpatine @pablo650 Szkoda tylko, że tak mało jest albumów w DSD. Może z czasem się przekonają, w końcu technologia idzie do przodu, prędkość internetów rośnie, pojemność dysków również ;)

Jest jeszcze jakiś nowy format DXD, co niby jakieś problemy DSD rozwiązuje....

Ja bym chciał streaming DSD coś jak Tidal, tylko nie Tidal tylko coś innego lecz stream gęstych plików i DSD jednak bez kompresji, pogarszania itd itp.

@Nehero

Jak znam życie to za jakiś czas coś takiego powstanie , a dla czego, bo moża na tym nieżle zarobić.

U mnie dobrze grają wszystkie formaty od PCM po DSD i kończąc na MQA. Wszystko zależy od jakości samego nagrania.😃

@Hir0

Kabelek wygląda bardzo dobrze. Swego czasu miałem kable głośnikowe Albedo Blue i bardzo dobrze je wspominam.

Tellurium stosuje podobna technologię produkcji jak Nordost.

Czekam na małe co nieco po odsłuchach.🙂

• Like 1

@pablo650 Słucham już od paru godzin i z tego co czytałem kabel potrzebuje trochę czasu do wygrzania ale jak na razie mogę już trochę napisać. 

Jak to na srebrze zwykle pierwsze co idzie na plus to scena, czystość oraz detal, także w starszych ścieżkach dźwiękowych czy muzyce klasycznej słychać każdy szmer tła oraz pstryki ;). Na pewno nie zwracałem na to uwagi tak jak na starym kablu. Po drugie kabel gra wspaniale analogowo ale to też może kwestia całego toru, iFi IDSD Pro i Hegel H90 grają bardzo lampowo i płynnie ale z tym kablem to już no limits - muzyka płynie, a przy srebrze jest jeszcze niesamowity detal który nigdy nie nabiera ostrości. Do tego na plus holografia i jakość tekstur. Co ciekawe kabel pomimo srebra ma w brzmieniu takie lekkie ciepełko, które bardzo rozluźnia i nadaje eufonii dźwięku. Także w moim systemie to bomba, na pewno zostaje i nie będę go zmieniał.

Co do wad to od razu słychać mniejszą ilość basu, a przynajmniej na lampach bo na tranzystorze jest go w sam raz. Ma on jednak lepszą kontrole i jest lepiej zarysowany. Ogólnie słucham na biurku w bliskim polu i nadmiar basu nie jest mi potrzebny ale warto wiedzieć przy zakupie. No i na koniec należy dodać, że srebro to srebro, a nie miedź więc nie da takiej organiczności i namacalności zwłaszcza przy wokalach, a przynajmniej ja nie słyszałem takiego kabla który to robi. To by było na tyle :). 

• Like 4

@LoCzekk dziękuję!!! Stan jest dobry, pady oryginalne, choć gąbka na metalowym przetworniku się wykruszała i musiałem ją trochę wydmuchać. Jestem niesamowicie zadowolony z ich czystego, czasami mam wrażenie lekko elektrostatycznego brzmienia, które mimo wszystko na szczęście nie przechodzi w analityczność. Nie wykluczam drobnych zmian, np. w przypadku komory, aby upodobnić do R10, o których posłuchaniu marzyłem od wielu lat, bardziej niż o Orfeuszu i dawnych Omegach. Najbardziej oczarowały mnie zwyczajnością obrazu muzycznego. Nie pojawia się od pierwszej chwili efekt wow, poza czuciem otwartości, napowietrzenia przekazu, ale z każdym kolejnym albumem potrafiły mnie coraz bardziej wciągać, zaskakiwać czystością artykulacji, precyzją lateralizacji źródeł, której nie ma wiele, nawet znacznie droższych konstrukcji.  Wczoraj, a właściwie dzisiaj poszedłem spać o trzeciej w nocy, bo ciężko mi było się od nich oderwać. Minusem jest to, że są bardzo wybredne względem toru i słabszych lub rozjaśnionych realizacji, bo potrafią pokazać ich braki równie dobrze, jak AP2000Ti. Jednak tych świetnych... można słuchać i słuchać :) Jednym słowem, uważam ich zakup za bardzo udany.

Mam nadzieję, że będą mnie długo cieszyć i nic się nie stanie z przetwornikami. Jakby ktoś miał na sprzedaż zapasówki, chętnie odkupię, żeby mieć na czarną godzinę. 

• Like 3