Jump to content

Recommended Posts

Teraz, Aventha napisał:

Gratuluję zakupu. CD/DVD/BR Box? Mnie ogromnie kusi BR+DVD+CD set. Poprzednie (Ocean Machine/Royal Albert/Retinal Circus) były cudnie wydane.

Kupione na Qobuz, 24-bitowe pliczki. Kupiłem głónie dlatego, zę byłem na koncercie z tej serii we Wrocławiu i setlista, wykonanie oraz całą magia Townsenda werżnęły się mocno emocjonalnie :)

W takim razie musieliśmy się gdzieś minąć - też byłem na koncercie i mam podobne odczucia, fenomenalny występ. Jeżeli jesteś fanem, zachęcam do wyszperania gdzieś chociaż samych zdjęć dołączanych do albumu w wydaniu fizycznym BR+DVD+CD - te dołączane do poprzednich wydawnictw to była taka wisienka na torcie. Z tym - nie wiem, sam czekam na swoją kopię :D

Ale żeby nie offtopować - od mojej ostatniej dłuższej wizyty z ważniejszych sprzętowych

• Dali Oberon 3 + Yamaha R-S202D - duo zakupione jako pierwsze salonowe Hi-Fi. Dobra synergia, bardzo muzykalne granie, pozwala bezboleśnie słuchać zarówno dobrze zrealizowanej muzyki poważnej, jaki blacku nagrywanego na słuchawkach.
  • Focusrite Scarlett 8i6 - interfejs do nagrywania, służący też jako źródło dla TH610 i JBL LSR 305. 

+ całkiem sporo płytek. Z ostatnich zakupów: soundtracki do Final Fantasy 7 Remake ( 7x CD ), Doom 2016 (2x czerwony, półprzezroczysty vinyl) i koncert OST z NieR: Automata.

20201018_180650.jpg

20201018_181005.jpg

20201018_181534.jpg

20200826_203409.jpg

20200804_201243.jpg

• Like 8

@pablojGratuluję zakupu👍 Rowki nowych płyt często bywają zapylone i dokładne wyczyszczenie na sucho szczotką welurową powinno okazać się skutecznym rozwiązaniem. Jak jeszcze nie będzie zadowalająco, to spróbowałbym w myjce do płyt, np. Knosti. 

@pabloj

Jak masz wodę zdemineralizowaną i płyn do mycia naczyń, to możesz sobie sam umyć taka płytę na próbę .

Brzmi zupełnie inaczej, ale Knosti jest w miare tania jako myjka.

Dobre płyty ale umyć trzeba.

Fleetwood Mac najbardziej lubię  Tango in the Night

Tylko nie wkładaj do zmywarki , bo rowki znikną 😆.

Można też kupić coś takiego jak Vinyl Clean  Project  i czyści płyty oraz igłę.  Ludzie się bali wyczyścić swoje igły tą masą, ale ja się odważyłem, ale środek jest bezpieczny - sam takiego używam.

images.jpg

Edited by pablo650
  • Like 1
  • Approved 1

Moja stara zmieniarka CD nagle stwierdziła, że zacznie sobie rzucać pytami po tacce, więc w domu pojawił się...

Marantz CD5005 - na teraz do odsłuchów z RCA, a w przyszłości przy grubszym upgradzie posłuży za transport do zewnętrznego DACa.

cd5005.jpg

• Like 6
32 minuty temu, pablo650 napisał:

Tylko nie wkładaj do zmywarki , bo rowki znikną 😆.

W ostatniej chwili przeczytałem Twój post, już zmywarka startowała 😜

O myjce knosti (kolejny klamot, już tutaj więcej nie zmieszcze) myślę i zapewne kupię, jak się przeprowadze ze sprzętem do docelowego gabinetu. Czyli niedługo ;)

Też mam nadzieje, że umycie płyty pomoże. Póki co zamówiłem antystatyczne koszulki na płyty oraz środek do mycia płyt ze szmatką z mikrofibry (taki mały zestaw), żeby sprawdzić czy takie coś też pomoże.

Edited by pabloj
  • Like 1

Z muzyką mniej związane ale kupiłem bardzo fajne etui na słuchawki, aluminiowe i wytrzymałe. Największą zaletą w stosunku do standardowych etui jest wielkość, która umożliwia swobodne ułożenie kabla i słuchawek a nawet upchnięcie DACa.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Edited by rock'n'rolla
  • Like 2
  • Approved 1

Oba znam na pamięć. Interstellar to soundtrack wszechczasów, a Arrival to najbardziej innowacyjny soundtrack ostatniej dekady.

Kilka tygodni temu kupiłem Interstellar Deluxe, a w piątek wyszła wersja Expanded Ed. i nie było wyjścia.

• Like 1
  • Approved 1

Właśnie odebralem od kuriera. Jeszcze nie miałem okazji posłuchać, bo przy dzieciach jest to niemozliwe, ale nie moge sie doczekac wieczorka :)Wielkie dzięki dla sklepu Audeos i Pana Maćka!

ZMF Atticus :

20201119_135137.jpg

• Like 4
W dniu 15.11.2020 o 19:34, LoCzekk napisał:

Dwa ciekawe filmy, choć Interstellar bardziej mi się podobał. 

Do tego ścieżka dźwiękowa tak naprawdę te wyśmienite filmy współtworzy i  jest absolutnie integralna. Przy pierwszym oglądaniu oba mną całkowicie pozamiatały, a muzyka Zimmera z Interstellar wręcz wgniotła w fotel.

Edited by Hardened
  • Like 1