Jump to content

Recommended Posts

Isotek Evo3 Initium.

Kupiłem z ciekawości aby sprawdzić czy faktycznie coś usłyszę i kurcze... usłyszałem. Początkowo się oburzyłem bo miałem wrażenie, że dźwięk stracił dociążenie i impakt. Ale po paru porównaniach doszedłem do wniosku że jest po prostu czystszy, scena i holografia lepsza, co uwypukla wady lamp sterujących Sylvania 6189 (mam jeszcze dwa zestawy innych). Najbardziej słyszałem to na słuchawkach ATH W1000Z, ale jednak jak wracam do stokowego kabla to teraz mi gra gorzej, wężej, mniej detalicznie :D 
Przy okazji lekkie piszczenie w jednej lampie prostowniczej ustało (słyszałem je na W1000Z z racji tego, zę są chyba najbardziej czułe z moich słuchawek). Jak wracam do starego kabla, piszczenie powraca...

Kabel jest wpięty we wzmacniacz słuchawkowy w miejsce zwykłego czarnego taniego kabla sieciowego.

shopping?q=tbn:ANd9GcTmXFvw6M1KqQLJUPReP

Edited by pabloj
  • Like 4

Choć odsłuch testowy robiłem stosunkowo dawno, to jednak zdecydowałem się je nabyć. :) Dla mnie to wciąż stare, dobre Kossy, które w wersji Wireless zachowały to, co najlepsze, jednocześnie poprawiając to, co w wariancie przewodowym mogło nie każdemu pasować.

IMG_20201002_165405.jpg

Bonusowo: zafundowałem klasykom dedykowane etui

IMG_20201002_175207.jpg

• Like 7
W dniu 3.10.2020 o 00:57, pabloj napisał:

A ten Nordost to nie są przypadkiem ceny 5 cyfrowe? Panie, ja się tutaj obracam w w niskim xxx zł, z tymi kablami  

Ale są kable w naprawdę w przyzwoitej cenie , dla każdego, nawet z bardzo skromnym budżetem, ale dobrze wykonane, powiem nawet w tej cenie to niezwykła jakość wykonania i komponentów.

Przykładem jest Taga, którą, miałem gościnnie podłączoną jakieś 3 tygodnie temu, cena ok 300 zł,  kabel gruby, rodowane wtyki , przekrój , jak pamiętam, to 4mm2.

Kawał kabla, i kawał dzwięku, a jak może bas zejść, na tym kablu, tego trzeba posłuchać.

Oprócz niego znajdzie się jeszcze na przykład Chord Power, którego można dostać na wyprzedaży. za bardzo dobre pieniądze, z drugiej ręki za odcinek 1m, trzeba zapłacic ok.500 - 600 z, a  sam używam, tego kabla w swoim systemie i polecam osobiście .

Ale można, i tak - bardzo tanio , ale i tak bedzię lepiej, jak na kablach fabrycznych, sam też, taka wersję sprawdziłem i poszedłem, do marketu budowlanego , tam kupiłem kabel maszynowy 3x2,5mm2,  do tego wtyczki i zrobiłem kabel za :

Kabel 1m - 9 zł

wtyk IEC  15 zł

wtyk schuko 15 zł

Nawet przy zrobieniu trzech kabli, wydajemy 120 zl, plus własna praca,  kabel, jest bardzo giętki, jak ktoś chce, może założyć sobie oplot i kabel wyglada jak milion dolarów, a kosztuje grosze, a co najważniejsze świetnie się sprawdza, za te pieniądze nie ma porównania do kabla komputerowego, w żadnym aspekcie.

Taga Charmony i Chord.

20200729_125749 (Copy).jpg

20200729_125925 (Copy).jpg

20200812_142825 (Copy).jpg

20190814_122037 (Copy) (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 4

@NuYamJak SMSL SP200 na resorach (i sterydach) ;) Z większym wygarem, muzykalnością, sceną, separacją, zachowując przy tym czystość dźwięku. Dodatkowo pełen balans. Jeszcze od dziś będę weryfikował z innymi interkonektami, które posiadam.

• Thanks 1

@pabloj

Spodziewałem, się tego, że to dopiero początek.🤩

Przejściówka nabyta od @Nehero, fajna sprawa.

A do niej dołożyłem kilka gadżetów, które już miałem i wyszedł taki zestaw🤣

20201008_125456 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 3
  • Approved 2

@pablo650 ta Nokia to ładnie chociaż gra? Audio komórkowców od Nokii i Sony Ericsson zawsze - wg. mnie - było referencją tego, co można wykrzesać z telefonu komórkowego. Kilka smartfonów od Sony słuchałem, ale Nokia mi umknęła. 🤔

PS Trochę sobie japoński odświeżyłem. Opakowanie krzyczy ロジウムメッキ, co po naszemu znaczy rodowany xD 

@daviox

Nokia już nie gra, bo sie skończył wyświetlacz, padła, ale jest na gwarancji, i  dzisiaj wylatuje do operatora.

Po naprawie, lub wymianie, zrobię, takie małe porównanie, na codzień używam Samsunga, i w połączeniu, z LCD - X, dzwięk był bardzo fajny, sporo basu, muzykalnie, ładnny środek pasma.  Myslałem, że jest to już max, co można wyciągnąć z telefonu, do 1200 zł .

Ale się trochę, zdziwiłem, po podłączeniu Samsunga przez redukcje Furutecha, do Lcd - MX4, to się okazało, że to dopiero gra , przestrzeń, rozdzielczość, barwa,  powiem w jednym słowie, zostałem totalnie zaskoczony dzwiękiem,  

Duża różnica w jakości, dodam, jeszcze, że pliki są skrojone do telefonu, w skali 1 do 1, czyste cd, bez kompresji. 

Tak mnie to zachęciło do pomyślenia w przyszłości nad zakupem, jakiegoś wypasionego Dapa, i zrobienie, właśnie takiego zestawu z Lcd MX4.

Oczywiście, takie połączenie nie jest w stanie konkurować, z moim torem stacjonarnym, ale dzwięk jest zaskakująco dobry.📀

Dobrze jest znać ciekawe języki.🙂

@Tytus1988 to akurat jest sam kontroler, bez kompa z DAW nie pobrzdąkasz. :D Rozglądałem się za kilkoma propozycjami, ale Alesis miał nieźle wyważony stosunek cena/jakość, no i szukałem czegoś z przyzwoitą ilością klawiszy. Uznałem, że na początek wystarczy.

• Thanks 1

a3385364368_10.jpg

Powerless - Instrumental Works Vol. 01
FLAC 16-bit/44.1 kHz

Mógłbym to spokojnie podciągnąć pod nostalgiczny powrót do początków. Powerless, który mi jest znany bardziej jako 無力P (MuryokuP), swego czasu sporo namieszał na scenie Vocaloidów, mieszając ze sobą kilka gatunków, np. metalu z elektroniką i techno-popem, doprawiając całość partiami na pianinie i chórkiem. W społeczności, MuryokuP był (i zapewne dalej jest) uważany za kogoś, kto wie, co robić z Vocaloidami. 

Dla takich kombinacji mogę mieć gdzieś jakość realizacji. Szkoda tylko, że na scenie Vocaloidów już nie udziela się w żaden sposób, a albumów instrumentalnych, wydanych pod szyldem POWERLESS SOUNDS, też jest niewiele, chociaż tutaj cały czas jest aktywny, jeśli mowa o wypuszczaniu pojedynczych utworów. :D

Edited by daviox
  • Like 3