Jump to content

Recommended Posts

46 minut temu, pabloj napisał:

gwiazdka

Tak to wcześniejsza gwiazdka.9_9 choć za późno się obudziłem z kupowaniem matrixa, było mi kupić jak była starsza wersja, no ale co poradzić, gapa ze mnie. Czasu nie cofnę.

3 minuty temu, pablo650 napisał:

Ładny Matrix

Zdziwiłem się, bo ciężkawy, wydawał mi się, że będzie lżejszy jak na takiego placka. 

7 minut temu, pablo650 napisał:

a jak gra

Na razie za wcześnie na krytyczną opnie, po podłączeniu do Aune S7 wyda się opinię,choć przyznam, że matrix pozytywnie nawet wpłynął na Fiio Q5. Spektakukarnej poprawy nie ma, ale trzeba posłuchać więcej. 

A komputer ziewa przy kowertowaniu do DSD 512 :D

Roon bez problemu zareagował na Matrixa. 1 min i wszystko ustawione pod MQA i DSD. Matrix bez problemu pokazuje natywne DSD512 czy MQA, przełącza wszystko jak trzeba. 0 problemów

47 minut temu, pabloj napisał:

Matrixem X-spidf2

Konwerter i kabel hdmi to mój następny zakup, po skompletowaniu całego matrixa zajmę się słuchawkami i wzmacniaczem, choć nie wiem jeszcze w jakiej kolejności.

Lecz teraz z Matrixem i Aune S7 mogę bez problemu wypożyczać i testować zarówno wzmacniacze jak i słuchawki.

• Like 1
  • Upvote 1

Nowy zestaw mobilny - Sony MH750 (myslalem, ze to MH750 maja mniej basu od 755, a jest na odwrot, ale jakos to przezyje) + Fiio BTR5. Nie mam zamiaru ukrywac, ze 750 to chyba poki co jedyne sluchawki dokanalowe, ktore mnie nie denerwuja swoim brzmieniem.

unknown.png

• Like 5
29 minut temu, pablo650 napisał:

A kalibracje gramofonu, to kto wykonał, że śię tak zapytam🦨

Sprzedawca mówił, że go poustawiał i instruował mnie odnośnie regulacji ramienia pod ciężar wkładki. Poczytałem też sporo na forum winylowym i obejrzałem parę filmików instruktarzowych tak więc kumam mniej więcej. Jeszcze nie sprawdzałem czy igła przesuwa się po odpowiednik kącie, muszę to wydrukować w odpowiedniej skali i sprawdzić ;)

Antyskating mówił, że ustawiony odpowiednio ale nie mam płyty czystej żeby to sprawdzić.

Pitchem wykalibrowałem obroty, bo jest stroboskop do sprawdzenia.

Edited by pabloj

Najlepiej, po twojej kalibracji, wypożyczyć z sklepu wagę elektroniczną i sprawdzić , jeszcze raz nacisk.  Wiem, że można, taką wagę pożyczyć w sklepach Audio. Kupować, owszem,ale trochę kosztują.

Druga rzecz, to poziomowanie gramofonu, ważna sprawa. poziomica i ustawiasz .

Antyskating, jest opisany w instrukcji gramofonu i są podane wartości, do masy wkładki, czyli siły docisku ,  jezeli siła docisku wynosi 1,7g , to antyskating  ma być taki sam .  Raczej jest podziałka, albo wałek z trzema nacięciami i opis w instrukcji.

Jeżeli wkładka jest fabrycznie ustawiona, to na pewno jest ustawiona w punkty pomiarowe na szablonie.

Jeżeli gramofon ma pasek, to za jakiś czas trzeba sprawdzić, czy trzeba go naciągnąć.

Resztę już wiesz.

Acha jak piłeś , nie uruchamiaj gramofonu💣 , znam to z własnego podwórka.

• Haha 1
1 godzinę temu, pablo650 napisał:

Acha jak piłeś , nie uruchamiaj gramofonu💣 , znam to z własnego podwórka.

Czyli najpierw uruchom gramofon, a potem pij? 

Teraz sprzęt będzie się czuł bezpieczniej 😁

A4B20AE5-DED7-4B30-9C7D-9EED61536328.jpeg

• Like 1
  • Haha 2
  • Approved 3

Zakup na zbliżające się długie jesienne i zimowe wieczory :)Trzypłytowe wydanie RCA opery Donizettiego, Lucrezia Borgia (1979), m.in. z udziałem udziałem hiszpańskiej sopranistki Montserrat Caballé💛🎶

20200915_113800_compress89.jpg

• Like 2
  • Approved 2

@Hardened No akurat Niemcy się przykładają.

Raz kupiłem lampę na biurko ( przykręcana do blatu na takie szczypce jakby, nie wiem jaką ma nazwę taki sposób mocowania) niemieckiej produkcji, kupiona w niemieckim sklepie przez internet, co prawda cała z plastiku( obudowa żarówki i podstawa) z metalu cała reszta( czyli ramię( zginane w dwóch puntkach)),lecz plastik twardy i gruby. Dwa lata już służy i nawet żarówka nie chce się przepalić. Ale żarówka to OSRAM więc nie byle co. Czuć różnicę w samej jakosci plastiku.

Wireworld Matrix 2. Listwa zasilająca.

883561985_matrix2.jpg.ffe1688e66a979e050c00db3c2403f32.jpg

Moja listwa Merlin Black Widow, na cztery wyjścia, z przytwierdzonym do niej kablem na stałe, jest lepsza niż ten Matrix 2 z 3 metrowym Stratusem lub Aurorą jako kable wejściowe.

Wychodzi na to, że  Merlin Black Widow to bardzo dobra listwa z kablem.

Jestem zaskoczony muszę przyznać, bo obstawiałem jego totalną porażkę, wiedząc jak dobre są Wireworldy.

Tylko za używaną listwę( potrzeba jeszcze kabla wejściowego) dałem dwa razy tyle ile za używanego Merlina już gotowego do działania. Wiedza kosztuje :)

Na plus dla Matrixa 2 to możliwość zmiany kabla, której nie ma w Merlin BW, więc porównanie nie może być w  pełni miarodajne.

Słuchane ok 6 h .

Edited by NuYam
  • Approved 1

Mam akurat Matrixa w pracy z podłączonymi Stratusami, ale nie zauważyłem, aby coś było nie tak z dzwiekiem, gra wszystko na poziomie takim, jaki listwa ma, Stratus raczej do niej pasuje. Aurora, prezentuje juz wyższy poziom dzwięku. Powinno grać już inaczej.

Akurat  ta listwa nie posada żadnych filtrów, ale tylko solidne gniazda i  okablowanie wewnetrzne. 

Powinna spełniać swoje zadanie, podawac prąd, nie liczyłbym, na jakiś skok jakościowy, raczej Stratus może wprowadzić swoje właściwości.

Dzwiek jest, jak dl;a mnie trochę suchy i zbyt steryny na Stratusie, do Daca i cd, raczej nie jest optymalnym kablem, lepiej , jak chodzi w sekcji wzmacniacza .

U mnie wszystko gra normalnie.🙂

• Like 1
48 minut temu, pablo650 napisał:

ale nie zauważyłem, aby coś było nie tak z dzwiekiem,

Nie chodziło mi o negowanie jakości WW Matrixa 2, a bardziej o moje zaskoczenie jakością listwy Merlin Black Widow.

48 minut temu, pablo650 napisał:

Dzwiek jest, jak dl;a mnie trochę suchy i zbyt steryny na Stratusie, do Daca i cd, raczej nie jest optymalnym kablem, lepiej , jak chodzi w sekcji wzmacniacza .

Tak, też to zauważyłem. Pozatym długość kabla też jest istotna. U mnie krótsza Aurora wypadła gorzej niż dłuższy Stratus.

Edited by NuYam
  • Like 1