Jump to content

Recommended Posts

@Tytus1988 Starannie dobrany przy pomocy speców z forum winylowego więc powinno być dobrze :) A preamp gramofonowy już zakupiłem, na początek Taga Harmony TTP-300, skromnie cenowo, ale ma bardzo dobre recenzje więc może będzie ok.

• Like 1

@Tytus1988  Sam używam kabla w podobnej cenie i uważam, że to był świetny zakup, takie kable kupuje się w jednym celu , aby  muzyka zagrała jak najlepiej

Jest różnica w samym brzmieniu, w detalach, w dynamice i przestrzeni i za to się płaci. Powiem krótko Gratuluję zakupu.

@pabloj Na naszym Forum są też goście, którzy znają się na gramofonach  i mają i grają.🙂

• Thanks 1

@pablo650 dziękuję!!! :) Przyznaję, że miałem fidatę wypożyczoną od znajomego dwukrotnie. Raz w marcu, z ciekawości, aby sprawdzić, czy będzie odczuwalny wpływ... niestety po odesłaniu Fidaty i podpięciu ponownie Entrequa Konstantina brakowało mi takiej czystości dźwięku, rozpiętości dynamiki, lepiej kontrolowanego basu, detaliczności (odsłania bardzo dużo smaczków, których nie byłem w stanie wychwycić), rozdzielczości, napowietrzenia sceny, blasku w przekazie, a przy tym dźwięk jest wspaniale nasycony, skupiony. Szczególnie odczuwałem to w Focalach Utopiach, które stały się po tej zmianie dużo łagodniejsze, mniej wnikliwe. Jednak nie taki dźwięk w ich wydaniu mnie porwał i skłonił do ich zakupu. Wszystko wróciło do normy, gdy ponownie wypożyczyłem kilka tygodni temu Fidatę od znajomego. Efekt był taki sam na wszystkich moich słuchawkach... nie pozostało mi nic innego, jak dokonać zakupu własnej sztuki. Jestem zachwycony i nie mogę się do tej pory oderwać się od wzmacniacza. Jest pięknie. Cieszę się, że udało mi sie poczynić odpowiedni krok w kierunku zbliżenia jakości dźwięku do tej z mojego toru gramofonowego :)  Znajomy kupił Fidatę bez uprzednich testów za moją radą i na szczęście też spełniła jego oczekiwania. 

edit: najlepszą rekomendacją tego produktu jest wypożyczenie go oraz podpięcie. Jeśli w systemie nie będzie różnicy, można się cieszyć, że nie będzie kolejnego wydatku. Jeśli wystąpi, jak było u mnie... przemyśleć poważnie ten zakup i ocenić, czy jest gotowy za taki progres zapłacić taką kwotę.

Edited by Tytus1988

@Tytus1988  Tu wrzucam kilka fotek, gdzie sobie zrobiłem w zeszłym roku, taki mały odsłuch kabli USB, i  Hdmi.

Usb

Matrix USB

Wireworld Sliver Starlight, którego używam obecnie

Hdmi

Wireworld  Platinum Starlight

Nordost Heimdall, którego używam do połączenia I2S

Wireworld CHroma

Purist Audio Design

Po takim odsłuchu, jest o czym myśleć , niby kabel, to kabel, ale każdy jest inny. A dziwięk, no właśnie,   nie jest taki sam.

Na zdjęciach nie ma Silver Starlighta , ale fizycznie jest.

S40811061_20190713_093119(Copy).thumb.jpg.ee5b7b0f703e8ce08f2a413e61feb989.jpg

20190713_094053 (Copy).jpg

20190713_093828 (Copy).jpg

20190713_093249 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Upvote 1

@Nehero

Platinum wyszedł świetnie, i wciąż myślę, o tym kablu, wtedy był dla mnie trochę za drogi, dziś nie jest.

Świetną jakość, do ceny ma Purist,  bardzo fajny kabel, a cena nie jest z kosmosu.

Również bardzo dobrze gra Matrix, i sam go używam, do grania Mqa, u mnie idą dwa kable Usb, jeden od kontrolera Usb, do konwetera Spdif, i ten jest ważniejszy, a drugi z komputera do Matrixa, i on pozwala na dekodowanie Mqa.

Najtańsza jest WW Chroma, ale i tak w tej cenie , to wyprzedza konkurencję, zaawansowaniem technologicznym i dzwiękiem.

Różnica miedzy Silver Starlight, a platinum jest oczywista , przestrzeń , mikro i makro dynamika, czystość przekazu .

Dla jasności w dniu testów  cena detaliczna platinum do Silver wynosiła jakieś  razy 4, a raczej 5. dla tego wybór był prosty i oczywisty .

W tym momencie, po wprowadzeniu wielu zmian, i ulepszeń systemu słuchawkowego,  taki kabel, jest na wagę złota, otwiera świat , niedostępny dla kabli które mam i wcześniej miałem i pewnie trafi do mnie w najbliższym czasie na ponowne odsłuchy.:k701smile:

I tu wkradł się mały błąd , w walizce jest zdjęcie nie kabla  Usb, a Hdmi z serii platinum , ale był też odsłuchany, a nawet sprawdzałem z czystej ciekawości, jak zagra kino domowe na tak dopracowanym kablu, i co ciekawe - odsłuch potwierdził, że nawet na średniej klasy amplitunerze kinowym, słychać różnicę, w dzwięku.

Jedyny minus, niema takich, no chyba,że cena.🙂

Edited by pablo650
  • Like 2
40 minut temu, pablo650 napisał:

no chyba,że cena

cena zawsze jest minusem.

A co do tego platinum starlight HDMI to widziałem, że była wersja 0,3m, a teraz wycofali? Zostawili najkrótsze 1m?

53 minuty temu, pablo650 napisał:

, w walizce jest zdjęcie nie kabla  Usb, a Hdmi z serii platinum

Zacna walizeczka :D 

22 godziny temu, pabloj napisał:

@Tytus1988 Starannie dobrany przy pomocy speców z forum winylowego więc powinno być dobrze :) A preamp gramofonowy już zakupiłem, na początek Taga Harmony TTP-300, skromnie cenowo, ale ma bardzo dobre recenzje więc może będzie ok.

Cieszę się, że już posiadasz upatrzony model gramofonu👏👍 Jak przybędzie,  odsłuchasz na nim płytę, koniecznie podziel się wrażeniami :) Tagę Harmony też posiadałem kilka miesięcy.

@pablo650 dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami ze wspomnianymi modelami kabli. W tym wypadku musiałem się przemóc, bo teoretycznie cyfrowe nie powinny mieć większego wpływu na dźwięk (wykluczam wadliwie wykonany, na którym byłyby słyszalne z tego powodu trzaski), a w tym wypadku był zawsze słyszalny, niezależnie od pory dnia, kondycji psycho-fizycznej... więc nie mogłem postąpić inaczej, nie tracąc czasu już więcej czasu na dociekania jak to możliwe, co mógłbym poprawić w sprzęcie, a po prostu kupić i w spokoju cieszyć się pięknem muzyki, z którą dzięki niemu mam jeszcze bliższy kontakt. Tym bardziej, że koszt nie był też zastraszajaco wysoki, a szlif soniczny jest zgodny z moimi oczekiwaniami.

• Like 1

@pabloj rozumiem :) Przy zakupie tego pre sugerowałem się również recenzjami i moje wrażenia z nim nie były tak pozytywne, jak spodziewałem się po ich lekturze (delikatnie mówiąc). Miałem jednak do czynienia tylko z tym jednym egzemplarzem i może był w jakimś stopniu wadliwy, wydawał się nie do końca dobrze ekranowany, podkreślał trzaski... Mam nadzieję, że Twój egzemplarz będzie się dużo lepiej sprawował.

@Tytus1988 Mam sporo możliwości zmiany ostatecznej sygnatury i dwoma różnymi wzmacniaczami i lampami w lampowcu których mam po 3 różne, + jeszcze interkonekty :D Więc wykrzesam z niego co się da. Później pewnie i tak pójde w coś lepszego, ta Taga ma być na początek aby się zapoznać z winylem.

• Like 1

Kabel do Oppo PM-2, 5 metrów xlr, za 360 złotych, używany. Podobno OCC. Wygląda na oryginalny, chociaż nie ma papierów.

Przejsciówka z xlr na dużego jacka, nowa z chin, 250zł. Niby posrebrzane occ z rodowanym wtykiem, ale kto to wie :).

Lepsza holografia, scena, szybkość.Nie porównywałem kabel w kabel, takie przemyślenia po paru godzinach użytkowania. Nie mam wzmacniacza zbalansowanego i bardziej chodziło mi o jakość materiału w kablu. Opiszę jeszcze póżniej bezpośrednie porównanie, chociaż ze względu na przejściówkę, nie będzie to w pełni miarodajne, a także porównanie do staxów l-300.

249614699_oppo(1).thumb.jpg.1274911825171462b674e59ad37ce614.jpg709543786_oppo(2).thumb.jpg.f95b061defd513190519701f099972e4.jpg

Edited by NuYam
  • Like 6

@Nehero Fajnie :D Ja ciągle myślę nad tym Matrixem X-spidf2 ale nie mogę się zdecydować. 
A o które święto chodzi? Bo gwiazdka za 2 i pół miesiąca dopiero :D A jutro mamy Europejski Dzień Prostaty i Międzynarodowy Dzień Demokracji.