Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Posted (edited)

@Palpatine ostatecznie zdecydowałem się zostawić SMSLe 200 (M i SP). Początkowo na białych wkładkach z jednym ząbkiem takie zestawienie wydawało mi się mocno chłodne (w porównaniu do iFi bl czy nawet Tempotec Sonata Pro, które jeszcze sprawdziłem i które potrafiły mocniej uderzyć perkusją; z iFi scena wydaje się minimalnie szersza ale brak mocy daje się we znaki i skreśla sprzęt definitywnie).  Dzisiaj trochę posłuchałem wkładek z 2 ząbkami i mam wrażenie, że żywe instrumenty są troche bardziej naturalne chociaż część dźwięków zaczyna się kryć w tym ustawieniu. 

Zapotrzebowanie na prąd mają dość spore. ifi na iematch i sonata (tutaj było miłe zaskoczenie) spokojnie można na maksimum rozkręcić, SP200 momentami na pół pokrętła.

Edited by tmp262

Posted (edited)

Mój pierwszy z życiu DAP (nie licząc walkmana Aiwa w latach 90tych :p) - iBasso dx160. 
Używka, ale wygląda jak nowy z salonu, chyba poprzednik mocno dbał :)

Nie sądziłem, że te urządzonka potrafią tak dobrze grać!

Untitled.thumb.png.9b97ff104f417529b06401c0532c4b5d.png

Fajnie byłoby go posłuchać po balansie ale nie mam żadnego kabla 4.4mm ... ;(

Bez żadnego problemu napędza Aeony 2C.

Edited by pabloj
  • Like 5

28 minut temu, pabloj napisał:

nie mam żadnego kabla 4.4mm ... ;(

Jeśli masz XLR 4-pin to nie będzie z tym żadnego problemu. Ew. możemy zrobić przeróbkę już istniejącego kabla na wymienne końcówki na bazie XLR, jeśli udałoby się dopasować odpowiednio wtyk którego używam. Będziesz miał wtedy do wyboru możliwość podłączenia następujących końcówek:

• single-ended 3,5 mm
  • single-ended 6,3 mm
  • balans 2,5 mm
  • balans 4.4 mm
  • balans XLR 4-pin
  • superbalans 2x XLR 3-pin
  • superbalans 2x 6,3 mm mono

@pabloj O tak:

adapter-zbalansowany-se63-02.jpg

adapter-zbalansowany-se35-02.jpg

Dzięki temu kupujesz jeden kabel + takie adaptery jakie są Ci potrzebne i masz go pod wszystko co chcesz. Zresztą, teraz wiesz czemu większość moich słuchawek ma kable lub wtyki XLR mimo, że Pathosy mają wyjścia tylko jack 6,3 mm. Właśnie przez modularność. 

• Like 3

@pabloj gratki, sam prawie go kupiłem, ale ponoć ma problemy pod MacOS w trybie USB DAC więc finalnie stanęło na DX220.

• Like 1

@EvilKillaruna No właśnie tak myślałem, a to jest jednak dość ciężkie (mam taki od Ciebie do 6.3mm), dlatego boja sie że jakbym miał dapa na stole położonego gdzie obok sobie siedze czy leże, to mi ten adapter go kiedyś pociągnie jak zahacze koszulką choćby czy coś, i wszystko spadnie na ziemie :D

@tmp262 Jeszcze nie słuchałem takich długich sesji na nim, ale zauważyłem, że najszybciej bateria leci jak jest włączony ekran i coś tam sobie kilkam w nim (nawet gdy mam jasność niska ustawioną). Gdy ekran jest wyłączony i tylko słucham to bateria leci dość wolno.

Adapterek Furutecha (tym razem Gold nie Roden) abym mógł podłączyć więcej słuchawek :D

Untitled.thumb.png.6973f2f60e0d9fe35af02

• Like 4
  • Approved 1

@rock'n'rolla Dla mnie mobilność wystarczy w sensie udania się na taras do ogrodu czy gdzies indziej w domu, np do łóżka. Lub też mieć co zabrać na wakacje :)

I te warunki są spełnione :D

3 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

@pabloj z takim "prętem" przy DAPie o mobilności chyba można zapomnieć :lol:

W pewnym momencie słowo mobilność, to po prostu nie przyczepianie się na stałe do jednego miejsca niczym kotwica. Choć internet pokazywał już nie takie rzeczy, co ludzie są w stanie zrobić by mobilnie słuchać muzyki, a do tego się nie ograniczać.

Posted (edited)

@Nehero No jasne, że na rower tego nie zabiore :D 

Ale w sumie dałoby rade.

Edited by pabloj
  • Haha 1

@pabloj Jak widziałem zdjęcie chyba Chińczyka w metrze z kanapką z chyba 3 czy 4 urządzeń, to nic mnie już nie zdziwi.

• Haha 1

@pabloj Przerób ATH na balans, są tego warte, i temat przejściówki nie będzie potrzebny :) możesz zastosować wtyki te co w wyższych modelach - a2dc - są bardzo fajne bo małe i mocno trzymają :)

• Approved 1

@decees A kabel W1000Z stokowy pewnie już nie da rady przerobić na balans? Nie wiem ile ma żył i z czego. Wolałbym aby grał podobnie tylko po balansie.

Posted (edited)
4 minuty temu, pabloj napisał:

Nie wiem ile ma żył i z czego

W stocku jest pełna miedź, cztery żyły także spokojnie można go przerabiać na BAL. Uderz do mykupyku z żółtego, on przerabiał temat dogłębnie :)

Edited by decees
  • Thanks 1

Posted (edited)

@decees Skoro pełna miedź to może po prostu gniazda słuchawkowym dorobić i podłączyć jeden z kabli zbalansowanych co mam ;) A mam jeden właśnie cały miedziany balans 8 żył.

Edited by pabloj

3 godziny temu, pabloj napisał:

to może po prostu gniazda słuchawkowym dorobić

Oczywiście można i tak, pytanie czy nie szkoda trochę tych ośmiu żył, biorąc pod uwagę, że ten firmowy kabelek jest raczej chwalony za jakość przewodnika.

Czerwony jak cegła... choć na zdjęciu nie widać.
Sony NW-A105 in da haus

photo_2020-08-07_19-42-17.thumb.jpg.89fd4703ca28d2ae57dae6d422d08b61.jpg

• Like 8