Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

@Hir0 Użyłem skrótu , Mój jest Wireworld Nano Platinum Eclipse.  to jest sreberko i tylko sreberko, bez dodatków. Ale masz rację jest, też model Nano Silver Eclipse, którego też byłem posiadaczem, to ten z prawej strony, który grał z Kennerton Magni -  bardzo dobrej klasy kabel słuchawkowy, ale Platinum , to już inny poziom.:)

20200615_133931 (Copy).jpg

20190907_130539 (Copy).jpg

• Like 6

Miałem już tyle słuchawek AKG, ale te będą pierwszymi o konstrukcji zamkniętej.

K550.jpg

• Like 4

@pabloj a jak :D A tak na poważnie, to trochę w ciągu ostatnich miesięcy przesłuchałem, trochę przy okazji wpadło słuchawek do kolekcji. W5k trochę niechętnie wypożyczyłem od znajomego w zamian za Sonorousy VI, bo spodziewałem się dźwiękowego potworka, a nie oczarowania od pierwszego odsłuchu. Narzekałem trochę na jakość dźwięku, czystość, podbarwienie sopranowe, itp., ale dużej, wysoko pnącej się scenie, odpowiednich rozmiarów źródłom majestatycznemu narastaniu dźwięku, naturalnymi wybrzmieniami (gitary, wiolonczele... coś pięknego, jak i klarnety, flety), przyjemną dla mnie aurą pogłosową, ale przypadły mi bardziej do gustu niż technicznie świetne AP2000ti, czy neutralniejsze barwowo, bliższe focalom AWAS. AP2000ti na dniach muszę w końcu opisać, AWAS będę spokojnie jeszcze odkrywał, a w między czasie na W5k eksplorował nowe rubieże muzyczne :D 

Nie wiem, czy zaszły na przestrzeni lat zmiany w stosowanych przez firmę Audio Technica przetwornikach do W5k, ale to, co mnie uderzyło przy pierwszym kontakcie, to większa klarowność medium, mniej zaznaczający się pogłos i więcej detali. Nie wykluczam oczywiście wpływu padów. Dokonałem zmiany w moich na te z AWAS (są bardzo klarowne) i czystością się przynajmniej zrównały, polepszyła się separacja źródeł, ale przy okazji nabrały nieprzyjemnej ostrości dźwięku. Dlatego powróciłem po kilku godzinach do oryginalnych. Eksperymenty z padami na pewno będę podejmował (nie wykluczam też kablowych), ale w tej chwili pozostanę przy tym, co mam :)  

Pamiętam Twoje zapytanie, czy są lepsze od NH... zanim mojej sztuki lepiej nie poznam, wstrzymam się z opinią, ale album Dave'a Brubecka, Time Out sprawił mi na nich więcej przyjemności nie tylko od przekazu na Audioquestach:

https://tidal.com/browse/album/2809485

• Like 1

Focal Elex ... i chyba przestanę czytać recenzje, bo nic mi się nie zgadza.

20200717_003742.jpg

• Like 3
  • Haha 2

@bendezar Recenzje to tylko punkt odniesienia, a nie wyrocznia. Bardzo wiele zależy od toru, okablowania, uszu, preferencji ;)

1 minutę temu, pabloj napisał:

@bendezar Recenzje to tylko punkt odniesienia, a nie wyrocznia. Bardzo wiele zależy od toru, okablowania, uszu, preferencji ;)

Kable sprawdzone, tor sprawdzony, preferencje bez zmian. Dobra... idę umyć uszy. Wiedziałem, że kiedyś będę musiał.

• Like 1
  • Haha 1

Słuchane na S6 po balansie i Aune X8+S7. Krótko, bo krótko słucham i piję wino.

Miały mieć coś wspólnego z HD650. Nie mają nic. Z HD600 też - no też nie.

Na plus:

Bas - rewelacja. Jeśli kontrabas jest nagrywany na mikrofon, to brzmi to nieziemsko.

Niezwykła dynamika - ustawiłem na głośność dla HD600. Czemu tak cicho - dziwne. Zaczyna się "tutti" orkiestry. Muszę ściszyć.

Super scena. Szczególnie głębia i holografia. Miało być klaustrofobicznie.

Na minus - metaliczny posmak. Wokale, szczególnie żeńskie. Kantaty Bacha - niekoniecznie.

+ 2dB dla 7kHz - koniecznie - mało wyraziste blachy.

• Like 2

@pabloj Zgadzam się, że bywają punktem odniesienia, ale czasami nasze upodobania potrafią wziąć górę. Swoją drogą ta Audio Technica pokazała mi, że o swoich preferencjach czasami wiem naprawdę niewiele. Nie podejrzewałbym, że słuchawki o takiej sygnaturze dźwiękowej, z tak mocno zaakcentowaną górą przypadną mi do gustu :D Nie słuchałem W1000Z i jeśli będzie okazja, to na pewno sprawdzę :)  Podejrzewam, że będą bardziej zwyczajne, jak NH oraz moje pozostałe nabytki.

@bendezar cieszę się, że Elexy przypadły do gustu i gratuluję zakupu! Odbieranie sceny bywa sprawą zależną od osoby. Mój znajomy twierdzi, że jego Cleary grają między uszami, a dla mnie nigdy w taki sposób nie grały nawet Eleary, które miały dobrą holografię oraz niezłą scenę. 

Życzę dobrej nocy! :)

• Like 1

Posted (edited)

@pabloj  Wyglądają, ciekawie, a jak z dzwiękiem - podaj trochę danych . Dzisiaj sam się bawię pożyczonym interkonektem Kimber Timbre RCA, i są ciekawe wnioski, o jednym z cieńszych kabli .:)

Kabla nie kupiłem, ale jak zagra, to kto mnie powstrzyma.:trollface:

Edited by pablo650
  • Like 1
  • Approved 1

Posted (edited)

@pablo650 W instrukcji piszą, żeby wygrzewać 50-100h, ale z pudełka już brzmią całkiem podobnie (z pamięci) do testówek, które miałem pare miesięcy temu, czyli mocno rozdzielczo, z świetną mikrodynamiką i dynamiką sceny. Jaśniej i 'cieniej' od moich Hawków na 8żyłowym w połowie srebrnym smoczydle z Furutechem na końcu, ale nadal bardzo ciekawie, szczególnie w muzyce filmowej. Będę jeszcze kombinował z lampami, bo czuje, że im trzeba więcej mięcha :) W każdym razie już teraz jestem zadowolony. Więcej postaram się opisać jak zrobią te kilkadziesiąt godzin.

Najlepsze w nich jest to odcięcie się od świata zewnętrznego bo świetnie tłumią.

@pablo650 Ładny ten Timbre.

Edited by pabloj

Posted (edited)

@pabloj Nie dość że ładny, to jeszcze gra, a warkocz jest cieniutki, taki cienki kabel miał w swojej ofercie VAN DEN HUL The Orchid, świetny , ale zrobiony w innej technologii, no i dwa razy droższy.:)

Edited by pablo650

@pablo650 Kable to studnia bez dna (to odkryłem przez ostatnie parę miesięcy). Testuje właśnie kable innego kabelmistrza z sąsiedniego forum (Johnysa) i chyba wezmę jeden do kolekcji ;)
Fajnie, ze kablem można tak fajnie wpłynąć na końcową sygnaturę. Bo jak wiemy nam audiofilom czasem trzeba zmiany :D

• Like 1

a0229877712_10.jpg a0499580478_10.jpg

Kikuo - Kikuo Miku 3 i 6
FLAC 16-bit/44.1 kHz

• Like 6

Eh.. Trzeba było nie gubić case/opakowania/powerbanka. No trzeba było... Mówi się trudno i trzeba wziąć coś innego. Edki X3. Postaram się coś napisać w odpowiednim wątku. 

20200724_172304.jpg

Link do moich wypocin tutaj.

• Like 6
  • Approved 1

Posted (edited)

Krokodyl Dundee po raz drugi, tym razem już w prawidłowym czarnym ubarwieniu i w roli samego wzmacniacza, jeszcze tylko oczekiwanie na kabelek od @EvilKillaruna i wracamy na głebokie wody soundstage i holografii :x

IMG_5837 2.jpeg

Edited by decees
  • Like 8
  • Approved 1

@decees gratulacje. To do dzisiaj chyba najładniejsza integra na rynku. 3 wyglada przy niej jak zabawka. Piękny sprzęt i jeśli kupiłeś go drugi raz to zapewne gra nietuzinkowo.

Posted (edited)

Dziękuję, tak, sprzęt jest piękny w formie i treści, błyszczy przede wszystkim sekcją wzmacniającą, dlatego odpawiadając od razu na pytanie @Voiteck śpieszę donieść, że będzie podpinany iBasso DX220 po wyjściu Line out, które wg. mojego riserczu ma dawać czysty i rozdzielczy sygnał, tak więc kabelek od Jakuba będzie miał pole do popisu ;) po cichu liczę na mega synergię w roządnych pieniążkach, z uwagi na zastosowane w DXie kostki 9028 Pro, które w pewnym sensie są sporym rozwinięciem tego, co zaproponował Burson natywnie w sekcji DAC, której u mnie brak. Oczywiscie brak ichnich OPków może zniweczyć cały misterny plan, ale to się okaże w praniu :)

Słuchawki to niezmienny duet K270S i T90.

Edited by decees
  • Like 1

Posted (edited)

W Polsce chyba za wiele ich nie będzie (Retuned) więc mogę się pochwalić :P Kupione w oparciu o wykresy, wyszło lepiej niż się spodziewałem.  Kiedyś będzie trzeba je porównać do Ori AFC i A2C. Na ten moment nic innego zamkniętego mi nie potrzeba, nawet kupno dobrych otwartych słuchawek spadło na liście priorytetów. 

20200801_181302.jpg

Edited by tmp262
  • Like 6