Jump to content

Recommended Posts

4 minuty temu, pabloj napisał:

Nie wiem ile ma żył i z czego

W stocku jest pełna miedź, cztery żyły także spokojnie można go przerabiać na BAL. Uderz do mykupyku z żółtego, on przerabiał temat dogłębnie :)

Edited by decees
  • Thanks 1
3 godziny temu, pabloj napisał:

to może po prostu gniazda słuchawkowym dorobić

Oczywiście można i tak, pytanie czy nie szkoda trochę tych ośmiu żył, biorąc pod uwagę, że ten firmowy kabelek jest raczej chwalony za jakość przewodnika.

19 godzin temu, euter napisał:

Czy to wersja z blokadą głośności (europejska)? Podobno tragedia z mocą, prawda to?

Szczerze to zawalony remontem mieszkania jestem i dopiero dzisiaj mam czas naładować grajka.
Dziś, a raczej jutro podepnę w ogóle jakieś słuchawki. Mam Earsonics ES3 i Fiio FA1 pod ręką, więc raczej pod kątem mocy nie zbadam sprzętu dobrze. Wersja niby europejska, ale na androidowe DAPy Sony już jakieś specjalne softy wychodziły, więc jak coś to i limity się obejdzie :)

EDIT: na szybkości wczoraj sprawdzając to mocy na takie Earsonics ES3 jest zupełnie wystarczająco. Z włączonym ReplayGain do ściszania muzyki głośność w okolicach 60-65/120. Także do doków wystarcza prądu.

Nie da się obejść limitów na 105 i 507 przynajmniej na ten moment. Różnica w mocy między eu a jap jest bardzo duża, ale w jakości i sygnaturze zmian podobno nie ma. Opinie opieram na znajomym który porównywał 507 eu vs jap na Andro i Olorius Mk2

• 2 weeks later...

Kabel zasilający do kompa. Miałem już ten kabel w zeszłym roku na testach, ale jakoś nie wpadł mi w ucho. Ostatnio szukałem, czegoś ciekawego do zasilacza komputerowego, i wypożyczyłem WW Aurora i tego Power Chord.  Nie mogłem wybrać, ale w końcu zdecydowałem że zostaje WW Aurora.  Ale dzisiaj  wymieniłem, na Chorda, i to była dobra decyzja.

Może to fanaberia, taki kabel do komputera, ale po odsłuchach, wszystko było proste, i jest Chord

20190814_122036.jpg

20190814_122113.jpg

Edited by pablo650
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Approved 1

@Tytus1988

Dzięki, włąśnie Pc, jest u mnie transportem plików, i po kilku odsłuchach różnych kabli zasilających zauważyłem, żę są różnice w odtwarzaniu, ale nie spieszyłem się z wymianą, bo chciałem się upewnić, czy aby nie wymyślam sobie zmian.

Akurat Ten Chord, ma taką cechę, że wyjątkowo dobrze potrafi fakturowć bas w nagraniach, co bardzo mi podeszło. Reszta, też jest na wysokim poziomie.:)

Edited by pablo650
  • Approved 1
  • 2 weeks later...

@pabloj

Miałem do wyboru dwie wersje, mniejszą P3 i tą większą P8. Różnica jest w wielkości całego urządzenia , co wiąże się z rozmiarami  transformatora, ilością kondensatorów filtrujących i  mocą, oraz dodatkowymi zabezpieczeniami, dla urządzeń podłączonych.

Wybrałem P8 , który jest droższy, o 1300 zł, ale oferuje znacznie więcej, od wersji mniejszej.

W grę wchodzi tez uniwersalność urządzenia z czterema zakresami napięć, choć wersja P3, ma aż sześć różnych napięć na dwóch liniach, co w ogólnym rozrachunku jest super opłacalne. Taki zasilacz jest tańszy od konkurencji i może służyć, nawet jak wymieniamy sprzęt na nowy.

Co się zmieniło po odłączeniu zasilaczy fabrycznych , ano trochę się zmieniło - Fantastyczna dynamika, zyskała przestrzeń , absolutna cisza w tle, nie ma nic , tylko muzyka. Poprawiła się separacja instrumentów i zwiększyła rozdzielczość, wokale są doskonałe . Bas jest lepiej kontrolowany, lepsza barwa, precyzja i masa.

Myślałem, że w moim sprzęcie już niewiele można podrasować, tym bardziej, że całą linie zasilają mam, na kablu  WW Electra, który jest wysokiej jakości, ale to rozumowanie okazało się mylne.

Zasilacze impulsowe, są bardzo słabym ogniwem, i nieżle zanieczyszczają , a co jest gorsze, nie pozwalają wyciągnąć z sprzętu drzemiących w nim rezerw i możliwości brzmieniowych.:)

Edited by pablo650
  • Like 1
  • Approved 1