Jump to content

Recommended Posts

3 minuty temu, LoCzekk napisał:

Jak spisuje się burek vs aune? 

Pograło raptem z 20 minut więc ciężko powiedzieć, ale różnica jest już na tak wczesnych odsłuchach dla mnie mocno słyszalna.Tak po paru kawałach, już mogę powiedzieć, że słyszę rzeczy w utowarch, które nie było mi dane wcześniej słyszeć :) Nawet pomimo tego, że oczy już mi się dzisiaj zamykają bo jestem bardzo bardzo zmęczony po treningu. Czuje, że będzie tylko lepiej !

EDIT: nie zauważyłem tego "VS". Jest on podłączony do aune :)

Edited by januszmuzy
  • Like 1
31 minut temu, januszmuzy napisał:

Od dziś, szczęśliwy posiadacz Burson Soloist MKII. Z nighthawkami muzyczna uczta <3

Popieram w 100%. Miałem Soloista pożyczonego i z Nigthawkami była poezja!

Mam ochotę sprzedać wszystkie pozostałe moje sprzęty i prócz pełnego lampowca, którego mam, dokupić właśnie Soloista jako uzupełnienie toru tranzystorowo :)

Widze też znajomy rodowany adapter Furutecha :D

Edited by pabloj

@NuYam Mam porównanie na świeżo do Grado SR60e, które dają dźwięk dość lekki i detaliczny, eksponują wokal. Monolithy mają bardziej dociążony bas i nasyconą średnicę. Wokale brzmią bardziej naturalnie i nie wydają się tak bliskie jak w Grado. Scena jest znacznie większa ze świetną holografią. Słuchając nocą zdarzyło mi się zastanawiać czy dźwięk pochodzi ze słuchawek, czy z otoczenia. Niektóre detale z sampli nie są tak wyraźne jak w Grado ale dużej straty nie ma. Gdyby 80% muzyki, której słucham, stanowił jazz i klasyka to pewnie zostałbym przy Grado, jednak najczęściej słucham hip-hopu i tu M1060 sprawdzają się lepiej.

• Like 1

Russ Andrews Powerpak 12v 2 a  z wtyczką 2.1 mm.

Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Idealnie nadaje się do Stax SRS-3100 jako zamiennik ich zasilacza.

Oryginalny zasilacz ma 500mA, ten ma 2 A i czuć to doładowanie. :)

Musiałem zmienić bieguny we wtyczce, bo stax ma na odwrót, więć ostrzegam !, aby zawsze sprawdzać. Można popsuć energizer bez odpowiedniej polaryzacji.

Jest duży progres. Nasycenie i holografia. Oczywiście zależy jaki kabel zasilający podepniemy, ale nawed na zwyklym jest bardzo dobrze.

Słucham już z 2 godziny i wow!!!. :)

872613641_russandrewpowerpack.thumb.jpg.bd33ce7b42c0a4d683b178ecbe642e07.jpg

Edited by NuYam
  • Like 3

@pablo650 Tak, do tego zasilacza wpięty jest WW Electra i to kabel powoduję największą zmianę w dźwięku.

L-300 mają zamontowane socas pad mod z welurowymi padami.

Ostrzegam, że opisy mogą być wyświechtane i tendencyjne :)

Słuchanie teraz muzyki na stax stało się spektaklem, powodującym o wiele więcej emocjii.

Słuchawki nie znikają tak jak wcześniej z percepcjii, ale są cały czas świeże i interesujące.

Odczucia jak okulary 3d dla uszu, czuję się otoczony angażem dźwieków.

Wcześniej słuchawki po pewnym czasi nudziły, była jakby ściana pomiędzy tobą a muzyką.

Przełaczając na chwile na stary zasilacz, był popis, było efektownie, ale szkliście, nie ludzko.

Teraz w takim wydaniu mogę słuchać dubstepu i nie narzekam na bas, chcociaż nie jest to bas oppo pm-2 chociażby.

O wiele częściej łapię się na tym, że dostrzegam skąd dokładnie dźwięki nadchodzą.

Szczegóły stają się tak samo istotne, widoczne jak główny wątek.

Najważniejszą różnicą jest kontakt z muzyką, holograficzność, zanurzenie.

Porównując do oppo pm-2. Dźwięk z orto to oglądanie pięknego obrazu. Staxy teraz to jedna z postaci tego obrazu.

Myślę, że lepszy zasilacz z wejściem na kabel zasilający to taki must have do tych słuchawek.

Wachałem się trochę czy to opisywać, bo nawed dla mnie brzmi  to jak np reklama, no ale cóż, tak to widzę.

Edited by NuYam
  • Like 3

@pabloj Zmiany są największe na WW electra wpiętym do tego zasilacza.

Na zwykłym kablu też są, ale nie aż takie i powyższy opis dotyczył WW Electra 2m i tego zasilacza.

Dla  mnie osobiście są to duże zmianu(nadal są takie same wrażenie jak pierwszego dnia), ale ja mam srs-3100 przynajmniej rok, dlatego nie ręczę za odczucia innych osób.

Ja kupiłem ten zasilacz używany i kosztował mnie 250 zł,  teraz jest druga wersja, ale kosztuje około 700 zł nowa.

Musiałem jedynie zmienić bieguny we wtyczce.

WW Electra już miałem.

Więc dla mne jest to ulepszenie niewielkim kosztem.

Bardzo jestem ciekaw czy moje spostrzeżenia,  potwierdzą się u innych.

Opiszę jeszcze moje spostrzeżenia za jakiś czas jak kurz ekscytacji  opadnie :)

Edit: Po trzecim dniu słuchania stwierdzam, że  duże znaczenie ma też kabel wpięty do Pathosa - mam tam WW aurora 3m, po przepięcio na WW stratus 3 m czar pryska.

Edited by NuYam
  • Like 1
  • Approved 1

@NuYam Kurcze mam opory przed kupowaniem kabli zasilających w tej cenie... A chętnie bym sprawdził jakieś tańsze do wzmacniacza i DACa (który powinien mieć większy wpływ?).

@pabloj

Przejrzałem na Twoim profilu sprzęt, który posiadasz i myślę, że najbardziej opłacalne będzie, w opozycjii do kupowania teraz lepszych kabli, zainwestowanie w konwerter usb/spdif i ewentualnie w lepszy zasilacz do stax.

Kable zasilające największy wpływ na dac-80, Soloista i lcd2f( heimdall2), miały w kolejności: gustard u12, dac, wzmacniacz (tu mógł być nawet zwykły i było ok)

W przypadku converto mk1 i oppo pm-2:  Pathos, a poźniej konwerter

Natomiast stax srs-3100: stax, pathos, konwerter, czyli staxy są bardzo czułe na ten czynnik.

Podsumowując największy wpływ kabli zasilajacych, z mojego doświadczenia, jest na daca i konwerter usb/spdif. Wyjątkiem są elektrostaty :)

Gustarda u12 już ciężko dostać(chociaż zdażają się), poza tym są problemy, że sterownikami. Te nowe natomiast kosztują sporo: gustard u16, singxer su-6. Może Singxer su-1, f-1, matrix x spdif 2, schiit eitr lub jakiś chińczyk.

Gustard u12 jest lepszy on konwertera w dac-80, pathos converto mk1 czy teac ha p90sd. Zmiany nie są duże obiektywnie, ale bez niego dźwięk jest zamazany i coś jest nie tak. Na staxach najlepiej to słychać, że z u12 dźwięk jest tu gdzie powinień być, nie rozjeżdża się. Sprzedałem go nawed, bo chcialem kupić su-1, ale ktoś mnie przelicytował. Na całe szczęście kupujący poźniej zwrócił mi gustarda, bo nie mógł go zainstalować w systemie, co mnie bardzo ucieszyło :)

https://najlepszeodtwarzacze.pl/gustard_u12.php

Zasilacz do staxów poszukałbym natomiast, jeśli masz czas i ochotę, używany o podobnych parametrach, pamiętając o odwrotnej polaryzacji wtyczki. Z konsol,laptopów czy może tańszych dedykowanych do audio, aby się przekonać czy wpływ jest na tyle istotny, aby iść dalej w tym kierunku.

Edited by NuYam
  • Like 1
  • Approved 1
W dniu 17.06.2020 o 23:21, pabloj napisał:

Mam ochotę sprzedać wszystkie pozostałe moje sprzęty i prócz pełnego lampowca, którego mam, dokupić właśnie Soloista jako uzupełnienie toru tranzystorowo

Pabloj, to z mojego doświadczenia dobry krok. Ja tak zrobiłem i mam jeden wzmacniacz tranzystorowy i jedną pełną lampę. Człowiek ma od razu mniej dylematów i można coś lepszego kupić.

• Like 1

Gustard u 12, jest znacznie tańszy, od Matrixa spdif 2,  ale jak byśmy się opierali na opisie Gustarda , to już mamy dodatkowe zakupy, słaby zasilacz, czy kabel wyższej jakości pomoże usunąć przydzwięk i  doda mu trochę klasy.  Drugi zakup , to lepszy kabel Usb.  Trzeba takie zakupy brać pod uwagę .  Być może w innym systemie, nie będzie problemu z szumami zasilacza .

Matix spdif, jest moim zdaniem lepszym wyjściem, ponieważ nie ma szumów od strony zasilania, ta sekcja jest, bardzo dobrze filtrowana . Jestem posiadaczem tego konwertera i miałem go podłączonego , na początku do laptopa Lenowo , póżniej do mini komputera , a teraz do stacjonarnego, specjalnie zbudowanego do muzyki, i w każdym przypadku, nie stwierdziłem, szumów od strony zasilania . Teraz stosuje zasilanie zewnętrzne, zasilacz IFi , niskoszumowy .  Konwerter Matrixa, ma w zestawie Kabel i to nie byle jaki, bo hybrydę miedzi ze srebrem, która, daje już, znacznie wyższy poziom dzwięku ,jak kable przyzwoite. Sam uzywam tego samego kabla, który był w opisie Gustarda, czyli Wireworlda  Silver Starlight.  Porównanie do kabla Matrixa, daje od razu, odpowiedz, kto tu jest górą, i słychać to bez żadnych specjalnych,odsłuchów. 

Kwestia następna, najwyższą jakość i korzyść z konwertera , dostajemy po I2S , grając przez HDMI , i w tym przypadku zakup, jest najbardziej opłacalny i nalepszy ze względów przyrostu SQ.  Ale do tego potrzebny jest , dac, który ma gniazdo,do obsługi tego formatu.  Znaczenie też ma, co taki Dac, prezentuje,  czym lepiej , tym lepiej ( nie mam na myśli drożej).

Następna ważna sprawa, to sam kabel Hdmi , tez nie może być , byle czym, bo to jest bardzo ważne połczenie , jeżeli tu zawalimy, to nic nam nie pomoże - dobry Usb, oraz konwerter spdif, bo przepadnie wszystko, co włożyliśmy na początku toru.

Teraz kwestia wydatków i zysku , czy warto robić takie rozbudowy .  Tak,  czy warto inwestować, do taniego daca, tyle środków , nie - jeżeli nie bierzemy pod uwagę rozbudowy systemu .

Ile tak na prawdę zyskujemy stosując konwerter Spdif -  wieksza czystość dzwięku , dynamika , lepsza holografia .

Matrix Spdif z kablem Usb , to koszt 1600 zł,  zasilanie brane z zasilacza impulsowego , i jest opcja zasilania zewnętrznego.     Gustard U 12 , to około 700 zł, za sam konwerter , plus ewentualnie kabel zasilający. 

Czy jest możliwe uzyskanie wysokiej jakości dzwięku, bez dodatkowego zegara do Daca , oczywiście że tak , kluczem jest dobry konwerter, dobre połączenia i dack.

Edited by pablo650
  • Like 1
  • Upvote 1
  • Approved 1

@pablo650 @NuYam Jako DAC mam obecnie SMSL M400 i jestem całkiem zadowolony. Podłączam go z laptopem Wireworldem Ultraviolet, który daje jaśniejszy, detaliczniejszy i przestrzenniejszy dźwięk od standardowo dołączonego do niego kabla.

Nad tymi konwerterami spdif to się zastanawiam juz od jakiegoś czasu ale nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie on miałby polepszyć SQ jeszcze :D Właśnie o tym Matrixie myślałem. Tania rzecz to nie jest i robią się już 3 klocki bo Konwerter -> DAC -> Amp.

Btw. Zaktualizowałem posiadany sprzęt w profilu bo był dawno nieaktualny ;)

Edited by pabloj

@pabloj  Już Ci tłumaczę, jak poprawia się SQ, po zastosowaniu Konwerter SPDIF.  Samo podłączenie już poprawia dzwięk, Urządzenie charakteryzuje się ultraniskim poziomem jittera, dzięki zastosowaniu bardzo dokładnego zegara femtosekundowgo. Nowa generacja XMOS U208 to 8-rdzeniowa jednostka przetwarzania sygnału cyfrowego, posiadająca ogromne możliwości obliczeniowe.  Bardzo wydajny układ XILINX SPARTAN FPGA wspiera interfejs XMOS w zarządzaniu i ustawieniu zegara. Wspiera DoP, redukcję jitter’a i obsługę portu IIS. X-SPDIF 2 wykorzystuje dwa wysokiej jakości zegary femtosekundowe jako źródło czasu. Jednostki zasilające X-SPDIF 2 są zbudowane z  wielopoziomowych i wielosegmentowych stabilizatorów napięcia LDO i kondensatorów stałych, które pozwalają na skuteczne filtrowanie nakładających się szumów. Cały system jest zasilany przez układ LDO niskich oraz ultra-niskich szumów, co pozwala uniknąć zakłóceń wysokiej częstotliwości spowodowanych przez obwód DC/DC. Urządzenie można także zasilić bezpośrednio z magistrali USB. Co się pokrywa z moimi spostrzeżeniami, cisza od strony zasilania, i o to chodzi .Funkcja konwertowania DoP przekształca strumień dźwięku w natywny strumień DSD na wyjściu IIS. Możliwość, podłączenia zewnetrznego zasilacza.  Tak więc jest to bardzo zaawansowany konwerter, ultra niski poziom jttera, doskonałe zasilanie, audiofilskie zegary Crystek, do taktowania .  Najlepsze na końcu połączenie I2S, to one daje najwięcej w przypadku sygnału cyfrowego, ponieważ , nie jest on przepuszczany , przez wszystkie układy Daca , tylko idzie z konwentera bezpośrednio do samego serca przetwornika  do chipu D/A., unika sie rekodowania sygnału . To połączenie jest fenomenalne, i daje od razu natychmiastowy efekt- banan na twojej twarzy, od rana do wieczora. Pamiętaj o kablu Hdmi , nie łączymy byle czym, ale warto, rozważyć, taką inwestycję w konwerter sam jestem szczęsliwym posiadaczem. Do kontroli, potrzebny, jest sterownik ogólny Matrixa i urządzenie jest bezobsługowe.  Wydaje mi się że dystrybutor wypożycza za kaucją, takie rzeczy. W komplecie dobry kabel USB,  hybryda - miedz srebrzona . Mam nadzieję że pomogłem pogłębić, wiedzę na temat tego sympatycznego urzadzenia.:)

Może nie jest to miejsce na moją wypowiedz, ale starałem, się pomóc zrozumieć zagadnienie,  i rozumiem ,że jest to wątek zakupowy, o którym myśli @pabloj.

Edited by pablo650
  • Thanks 1

jHQVvaW.jpg

A u mnie takie coś. Udało się dostać w jako tako dobrej cenie i na oryginalnych kościach, od osoby prywatnej robiącej migrację na płytę bez PCI. Na razie w fazie testów czy wszystko w porządku, ale wygląda na to że tak. AMP i RCA ładnie działają, optyk też świeci. Jak na razie jedyna wada to wzrost poboru prądu w LLPC (+9 W w idle).

• Like 5
Posted (edited)

@EvilKillaruna  9 watt, to można jeszcze zaakceptować, a pożytek będzie, bo z drugiej ręki i wpisuje się w projekt . Chciałbym mieć takie przyrosty zużycia prądu, na poziomie 9 watt .

Asus robi ładne karty muzyczne .:)

Edited by pablo650
  • Like 1
Posted (edited)

@maszynista1987

Dzięki , już mogę powiedzieć, że scena jest mniejsza , do tyłu z powodu bliskiego wokalu,tak, jak Evill, opisywał w recenzji, ale dobry kabel potrafi to ogarnąć ,  Na Heimdallu 2 , zaczyna się czarowanie dzwiękiem ,  fanatstycznie jeśli chodzi o rozdzielczość i przejrzystość , mimo bliskiego wokalu, i skupienia na środku, separacja instrumentów jest genialna .  Średnica i wokal , oraz to jak słuchawki potrafią zagrać, kreuje to przekaz na najwyższym poziomie.

Bas jest mniejszy jaki w LCD - X , ale góruje precyzją, fakturą i  barwą.

Na  kablu Wirewprld Nanao platinum Eclipse,  jest jeszcze lepiej mikro i makro dynamika na referencyjnym poziomie .

Audeze, twierdzi ,że MX,  to połączenie LCD-X i LCD4 , przetworniki są z X, a magnesy z czwórek ,  mariaż ciekawy ,  większa czułość i  szybkość, inne strojenie .

Łatwe w napędzeniu i na kablu castomowym ,  po podłączeniu do telefonu Samsung, to jest bogactwo dzwięku.

Kable do nich miałem już przygotowane dwa, oba świetnie pasują do tych słuchawek .

Co mnie zaskoczyło, Aurium świetnie się z nimi dogaduje, można śmiało powiedzieć, że ,ten wzmacniacz został, tak świetnie zrobiony, że czym lepsze słuchawki, tym lepiej gra. Duża klasa - Aurium.:)

Edited by pablo650
  • Like 2

Cieszę się że jesteś zadowolony z zakupu ,  świetne słuchawki i dziękuje za porównanie !  Szkoda że Audeze nie zrobi promocji jak u siebie na lcd-MX4 , były by bardziej popularne u nas :) 

Masz dwa wyjątkowe kable , ale po opisie lepiej wypada chyba Wirewprld Nanao platinum Eclipse ?? Z tymi kablami to ciężki temat , często coś się traci , np. zyskiem sceny ... temat rzeka :/ 

• Like 2

@maszynista1987

Na początku myślałem, że będą dla mnie zbyt bliskie, że mogą przytłaczać swoim skupieniem i bliskim wokalem , a przyzwyczajony do LCD-X, z sceną ,  która idzie daleko w głąb i z tym że lubią wzmocnić pogłos.  Ale po posłuchaniu , dostrzegłem, że grają świetnie, precyzyjnie , absolutnie rozdzielczo, i tworzą z moim sprzętem, niesamowicie dobre połączenie.

Kable też robią swoją robotę, przy czym Nordost, jest bardziej do grania z mocną kontrolą na basie , na nim wszystko jest bardziej kontrolowane i precyzyjne w punkt, natomiast Nano Eclipse, pozwala słuchawkom, pokazać zejście , fakturę, muzykalność i bogactwo w średnicy, nie trzyma tak dzwięku na pasku, ale pozwala na granie na maksa, w końcu, to kabel z najczystszego srebra.:)

• Like 1
15 minut temu, pablo650 napisał:

Nano Eclipse, pozwala słuchawkom, pokazać zejście , fakturę, muzykalność i bogactwo w średnicy, nie trzyma tak dzwięku na pasku, ale pozwala na granie na maksa, w końcu, to kabel z najczystszego srebra

Nano Eclipse to nie jest przypadkiem srebrzona miedź? Srebro bardziej jako dodatek. :D