Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Posted (edited)

@EvilKillaruna jednak sonicznie jest przynajmniej równie dobrze, a zapewne lepiej :) Dziękuję za życzenia i gratuluję udanego zakupu👍🌞🎧

Edited by Tytus1988

Posted (edited)

Ostatnie nabytki:

Yamaha M35 oraz zakupiona w sklepie Audiofanatyk.pl przejściówka na jej wyjścia głośnikowe do K1000. Chciałbym podziękować za jej szybkie, a zarazem bardzo staranne wykonanie. Obsługa w pełni profesjonalna, ze wspaniałym stosunkiem do klienta. Jeszcze raz dziękuję i polecam!!! 

W tej chwili odkrywam na nowo moje AKG, ktore brzmią zachwycająco 👍🎶🎧🎶

20200523_124851_compress0.jpg

20200523_123148_compress43.jpg

20200523_130006_compress43.jpg

Edited by Tytus1988
  • Like 8

Posted (edited)

Oppo PM-2

Jak widać na zdjęciach materiał z pałąka i padow zaczął  się kruszyc i odpadać. Audeze Sine przy nich wyglądają jak nówki.

Ciężko jest też wyjąć i wsadzic te małe piny w słuchawki, musiałem posiłkować się kombinerkami. Nie są to też identyczne rozmiarowo piny co w sine, te są mniejsze.

W dźwięku największa różnica, dająca sie zauważyc na początku, w stosunku do audeze sine, to posłodzenie średnicy i basu. Bas jest też bardziej widoczny i złożony. Słuchawki są równe  we wszystkich pasmach i spójne. Przyjemne. Góra podobna do sine, ale nie wybija sie ponad i nie przeszkadza. Nie mam wrażenia, że graja tak jak audeze 2f, ale już na dostarczonym kablu są bardziej przestrzenne i równiejsze we wszystkim pasmach, szybsze. Relaksujące, chociaż dające dużo szczegułów. Za takim basem i średnicą tęskniłem. Grają różnie w zależności od źródła. Bardzo dobre słuchawki.

1229963144_pm-2(1).thumb.jpg.0da2de2f7b2da271b5f2bb8e0cdd8998.jpg

1569633977_pm-2(7).thumb.jpg.4d3c5852385d149c4004dd20c89c1423.jpg

Edited by NuYam
  • Like 9

Posted (edited)

słuchawki bdb. Skórkowe pady lepsze od oryg. kupowałem kiedyś na ebay -28$ .LordRayden  chyba na żółtym dawał link do pokrowca na pałąk.Gniazda na wtyki bodaj 2,5mm z czasem powinny się deko wyrobić.Widocznie poprzedni właściciel nie zmieniał kabla. Jak Masz możliwość sprawdż je na HA-1 po bal. - petarda.Mogą się okazać docelowymi.

Edited by Tommy66
  • Like 2

Nowy nabytek: SMSL M400 MQA i porównanie gabarytami do Aune S6.

image.thumb.png.2ba1a776a95859a86a3a6e7259a481d4.png

• Like 6

Jest z niego kawał kloca i wygląda nieco siermiężnie. :D

Ile to waży i jaką ma moc?

Posted (edited)

Bardzo mnie cieszy, że mamy tak świetne polskie marki audio, a także, że są doceniane na tym forum, brakuję tylko polskich słuchawek :)

Edited by NuYam
  • Approved 1

Godzinę temu, pabloj napisał:

Po testowych odsłuchach zdecydowałem się na zakup i oto jest :D

Mój własny, mój preszyyyssss!

Sinus Audio OTL6N13S z srebrzonymi gniazdami RCA oraz srebrno-miedzianymi kablami wewnątrz. Dobrałem również drugi zestaw lamp mocy (6080 RCA) i sterujących (Sylvania JAN 6189). Te sterujące świetna sprawa! Bardzo polecam do tego wzmacniacza. Powodują większe wyrównanie pasma oraz jeszcze lepszą holografię i napowietrzenie mimo zachowania potęgi brzmienia.

Piekny, tak czytam te Twoje opisy i swojego bede posylal do upgradu do Pana Mariusza:)) Super, ze firma robi sie popularniejsza.

• Like 1

Posted (edited)

@bpiotrow13 Szczerze mówiąc bardzo ciężko jest mi teraz ocenić jakie zmiany wprowadziły srebrzone RCA i te kable wewnątrz bo ostatnie dni sporo słuchałem zupełnie innego toru, a z pamięci nie jestem w stanie przywołać jak dokładnie grał wtedy testowy Sinus ;) Ale na pewno warto pożonglować lampami. Możesz pewnie wypożyczyć od pana Mariusza takie Sylvanie, albo te lampy mocy 6080.

Kolejna rzecz jaką u mnie zmieniono jest nieco zmodyfikowany stopień narastania mocy/głośności aby mieć więcej manewru gałką przy bardziej czułych słuchawkach, aka moje Hawki/Owle. P. Mariusz mówił, że może to lekko ocieplić sygnaturę.

Edited by pabloj

9 godzin temu, pabloj napisał:

@bpiotrow13 Szczerze mówiąc bardzo ciężko jest mi teraz ocenić jakie zmiany wprowadziły srebrzone RCA i te kable wewnątrz bo ostatnie dni sporo słuchałem zupełnie innego toru, a z pamięci nie jestem w stanie przywołać jak dokładnie grał wtedy testowy Sinus ;) Ale na pewno warto pożonglować lampami. Możesz pewnie wypożyczyć od pana Mariusza takie Sylvanie, albo te lampy mocy 6080.

Dzięki, sylvanie chyba mam. Ja lubię chyba jaśniejsze lampy, musze spróbować Genalexa. Na razie moje typy to 6n13s jako mocy i siemens ecc82/ electro harmonix jako sterujące. Zobaczymy jak po zmianie transformatorów na posrebrzane.

Widzę wlasnie, ze masz niestandardową galke, ja mam cieńsza.

Posted (edited)

@bpiotrow13 Tak, chciałem większą gałke potencjometru żeby mieć większy zakres ruchu :)
Myśle, o tym, żeby na zamówienie zrobić sobie jakąś fikuśną drewnianą ze zdobieniami, ale nie wiem do kogo się zgłosić o coś takiego :D Bo w internetach to zbyt wiele gałek o średnicy 4-5cm nie ma, a jak są to takie se.

Edited by pabloj

9 godzin temu, pabloj napisał:

@bpiotrow13 Tak, chciałem większą gałke potencjometru żeby mieć większy zakres ruchu :)
Myśle, o tym, żeby na zamówienie zrobić sobie jakąś fikuśną drewnianą ze zdobieniami, ale nie wiem do kogo się zgłosić o coś takiego :D Bo w internetach to zbyt wiele gałek o średnicy 4-5cm nie ma, a jak są to takie se.

Moim zdaniem czarna jest ladna:)

Takie tam komponenty do do kabla słuchawkowego, a kabel dojedzie w poniedziałek.

20200606_145846 (Copy).jpg

• Like 4
  • Approved 1

Aplikacja Neutron  dla iPada, w sumie jedyna sensowna na iOS. Jest jeszcze foobar i jest on jak najbardziej okej, jednak nie ma możliwości instalowania na nim jakichkolwiek wtyczek, więc dostajemy bardzo podstawową wersję. A neutron to jest jedyna aplikacja, która jest tak mocno rozbudowana pod każdym względem na iOS.

Nawet widzę, że posiada on możliwość konwertowania PCM do DSD w locie, lecz chyba tylko do DSD 128. I działa, Fiio Q5 zapala kontrolkę od DSD przy puszczeniu normalnego utworu PCM :D 

Mnóstwo różnych ustawień, opcji, opcjijek i tak dalej. W sumie można powiedzieć, że to jeden wielki kombajn do odtwarzania muzyki. 

Na szczęście  cena w miarę niska jak na taki playerek, 33 zł to w sumie  1-2 kebaby. 

• Like 1

Posted (edited)

864154155_2020-06-0808_24_15.thumb.jpg.beee3b57c06fb1027f1e14228d367132.jpg

Earsonics ES3 + kabelek TRN

Edited by bachankas
  • Like 6

41 minut temu, bachankas napisał:

Earsonics ES3

I jak to gra?

Na pierwszy rzut ucha ciepło, masywnie, z kapitalnym subbasem i pewnymi dołkami na przełomie wyższej średnicy i sopranów. Z Shanlingiem Q1 jeszcze nie parowałem, na razie tylko chwilę słuchane z Mi 9T i Nano Black Label. Mocno reaguje na tipsy i tutaj może się cosik pokombinuje jeszcze.

• Like 1