Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

2 minuty temu, pabloj napisał:

@fanatyk92 Dt880, zawsze mnie intrygowały, a nigdy ich nie słuchałem ;) Jakoś tak wyszło. DT990 miałem za to.  A jaka wersja, ile Ohm?

Za to od razu ci powiem, że ciężko o wygodniejsze słuchawki od Beyerów.

Wersja dt 880 pro 250 ohm. Co do wygody to siedzę w nich już od 2 godzin i nie czuję żebym je miał ubrane ;) 

Moim pierwszym lepszym sprzętem były właśnie DT880, których wtedy nie rozumiałem i średnio mi się podobały. Ciekawe jakie bym miał zdanie teraz :D 

Posted (edited)

Moim właśnie też są pierwsze i szczerze nie żałuję tego zakupu, ciekawe jakie będą następne ;D 

// bezsensowne cytowanie całych postów jeden pod drugim.

Edited by Jakub Łopatko

Posted (edited)

Do interfejsu Audio Focusite 2i2 3 gen. ;P

// bezsensowne cytowanie całych postów jeden pod drugim.

Edited by Jakub Łopatko

@Hustler iTube2 moje ulubiene! No to masz panie teraz zestaw, którym możesz prawie, że dowolnym słuchawkom dobrać to co dla nich najlepsze! :D I jeszcze zabawa z interkonektami ;p

• Like 1

Well, well, well... 

Nigdy bym nie przypuszczał że zejdziesz na ciemną, znaczy bezprzewodową stronę mocy 😁

• Like 1
  • Haha 1

Używam Jabry. Do sprzątania i innych głupich czynności domowych, na zakupy, do pociągu - idealne rozwiązanie. Szczególnie jeśli mają ANC.

3 godziny temu, LoCzekk napisał:

Well, well, well... 

Nigdy bym nie przypuszczał że zejdziesz na ciemną, znaczy bezprzewodową stronę mocy 😁

Testowałem różne TWSy i te akurat wypadły najciekawiej obok TWS6 od Edifiera. Więcej bejsu, jakość dźwięku na piankach oraz lepsze panele dotykowe przeważyły. Słuchawki do łażenia po domu ze streami w uszach, rozmów telefonicznych i słuchania muzyki w podróży.

33 minuty temu, Eberloth napisał:

Używam Jabry. Do sprzątania i innych głupich czynności domowych, na zakupy, do pociągu - idealne rozwiązanie. Szczególnie jeśli mają ANC.

Jabry nigdy nie testowałem, ale widziałem że ich Elite były droższe i gorzej wyposażone w tych rejonach na których mi zależało. ANC niestety nie mam, ale Comply trochę rekompensują.

Posted (edited)

U mnie taki zakup kabelkowy do Nighthawków - miedziany litz. Oprócz pozytywnego z mojej perspektywy wpływu na dźwięk, także ergonomii. W końcu nie muszę rozsupływać gordyjskich węzłów, jakie tworzą się na tym od AQ. 

20200416_205411.jpg

Edited by Tytus1988
  • Like 5

Posted (edited)

pathos.thumb.jpg.014472d186df9dce3b84b38df237766e.jpg

Pathos Converto, nie wiem czy można go nazywać mk1, ale ten z układem DAC Burr Browna PCM1793 z dedykowanym zasilaczem (nie ma nazwy firmy i nie mam oryginalnego, wiec nie wiem jaką róznicę wprowadza dokładnie, ale powinien słyszalną, bo wpiętą ma WW Aurorę ).

Zbalansowany, klasa A, bez sprzężenia zwrotnego. Parametry takie same na papierze jak mk2 oprócz wyjścia pre xlr: 1,6 +1,6 v rms i tylko jedno usb, obsługiwane przez sterowniki  m2tech. Potencjometr wydaję się, że jest analogowy. Gra lepie z Gustardem U12 , niż bezpośrednio poprzez usb, więć słucham z spdifa. Nie mam kabli xlr, ani żadnego urządzenia, które by mogło przyjąć taki sygnał. Można używać słuchawek i w tym samym czasie wyśćia RCA też działają, ale maja stały poziom sygnału.

Porównałem do Bursona Soloista MK2. Dackiem jest Pathos. Na początku wydawał się nawet lepszy, ale po paru godzinach ten w Pathosie jest jakby spokojniejszy, bardziej niewidzialny, bardziej przejrzysty, odrobinę bardziej muzykalny, lekko naturalniejszy. Z zaznaczeniem, że w Bursonie jest WW Stratus i sygnał idzie RCA 0,5 m od johnandchris 1.  Burson ma trochę wiecej kolorów, ale ogólnie gra prawie tak samo, więć potrzeba mi więcej motogodzin odsłuchu, abym zrozumiał tego w Pathosie. Potwierdza to tylko bardzo dobrą jakość Soloista MK2. Odsłuchów dokonuje na Audeze Sine z oryginalnym kablem oraz na Etymotic ER3 XR, również z oryginalnym kablem, więć zdaję sobie sprawę z ich ograniczeń. Pliki muzyczne to flaczki z mojej kolekcji z Bandcampa grane poprzez Foobar2000.

Porównanie DAC-80 z V6c i WW Stratus do DAC Pathos. Wzmacniacz z Pathosa. NuForce daje odchudzony dźwięk, ale rzeczywiście można nazwać go aksamitnym. Jest bardziej wyartykuowany, bez takiej ilośći kolorów, ale wciąż przyjemny, bardziej przetrzenny. Szczerze mówiąć myślałem, że polegnie, ale chyba go sobię zostawię, a sprzedam Soloista.

Porównanie  dacków razem z Soloistem. W Bursona wpiętny zwykły kabel zasilajacy, w 80 Stratus w Converto Aurora. DAC-80 ze wzmacniaczem Pathosa brzmiał lepiej, niż teraz z Bursonem, a dac Pathosa brzmi lepiej z Bursonem niż DAC-80 z Bursonem. W tym wypadku trochę to nie miarodajne, bo kable zasilające są inaczej i w dacach nie są tego samego rodzaju, bo nie mam wystarczjącej ilości.

Na ostatni ogień idą Staxy SRS-3100. Dac Pathosa jest bardziej kolorowy, nasycony, naturalniejszy, pogrubiony co fajne pasuje do Staxów. Nuforce potrafi zmęczyć swoją technicznością. Warunki do porównania nie są najbardziej miarodajne, ponieważ z Pathosa sygnał wychodzący poprzez  RCA jest zawsze na takim samym poziomie, a z Nuforca jest zależny od cyfrowego potencjometru. Inne są też kable zasilające.

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Kolejne ciekawe doświadczenie. Mam go od paru godzin dopiero, więc wrażenia na świeżo. Rytmiczny dół i werwa to takie pierwsze wow. DAC-80 i Pathos w roli wzmkacniacza to chyba to co podoba mi się najbardziej na Sine, a Stax zyskuje na Burr Brownie.

DACs.thumb.jpg.96cea4ed9703a4338aeb38a79f6c4011.jpg

Edited by NuYam
  • Like 9

@NuYam gratuluję udanego i przede wszystkim satysfakcjonującego brzmieniowo zakupu :) Z własnej strony polecam dokonać zmian w foobarze zaproponowanych przez tego użytkownika: https://forum.mp3store.pl/topic/178621-pc-audio-według-majkela/ Proszę zwrócić uwagę m.in. na scenę oraz nasycenie. Powinno być ciekawie :))

@fanatyk92 również gratuluję nabytku i poszerzenia kolekcji "brzmień" (tak określam zawsze swój nowy zakup słuchawkowy;))👍 W przypadku chęci podzielenia się wrażeniami przesyłam link do wątku dotyczący tego modelu: 

• Thanks 1

BGVP DM6 po raz drugi. Szalu nie ma ,ale mozna je dorwac obecnie za grosze .

• Approved 1

Jeszcze Cobalt i z takim zestawem można siedzieć i nie oglądać się na inne sprzęty. Bardzo dobra synergia.