Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Pięknie się prezentują 270S na ROOMie, tylko nie boicie się Panowie o stan tych gumek?

Leciutkie te stojaki.  Ten aluminiowy to niespotykana konstrukcja. Profilowana na drewno fornirowane aluminium. Nigdy wczesniej tego nie widziałem. 

@KiiT Kiedyś były produkowane z pełnego aluminium, ale koszt był ponoć zbyt duży. Aluminiowa jest obecnie ich seria PRO. Tutaj zaczęli wracać do tych koncepcji i niby jest to wersja która ma być planowana do wprowadzenia. Udało mi się swego czasu nabyć tylko jedną sztukę z tej nowej serii produkcyjnej która ma być wdrożona, ale nie jest. Nie można ich więc kupić, posiadasz w tym momencie unikat. 

O fajnie nie dość, że ciekawy, ładny, to jeszcze unikatowy.

Takie all-in-one @KiiT

Pany, trzymajcie się. Za niedlugo będę mógł się pochwalić nowym nabytkiem :k701smile:

• Like 1

czekamy.... przebierając nóżkami :) 

Najpierw poczekaj na paczkę, aby sprawdzić po balansie :).

51 minut temu, KiiT napisał:

O fajnie nie dość, że ciekawy, ładny, to jeszcze unikatowy.

Tak jak było w ogłoszeniu - model unikatowy niedostępny w sprzedaży detalicznej :).

Takiej okazji nie mogłem przegapić! 

(moje dotychczasowe K240 MKII utknęły w biurze)

20200403_134028506_iOS.thumb.jpg.96d712d15071b8da341b1665c7532453.jpg     20200403_134040220_iOS.thumb.jpg.713359ed027458bfbb2f99ecc844dcbf.jpg     20200403_134205617_iOS.jpg.035ffba148fc88469a8ef8061c8b2c3e.jpg     20200403_134519667_iOS.thumb.jpg.c4a34501b83b4af42771338135c1867c.jpg     20200403_134531982_iOS.thumb.jpg.e620f62bfe2f3a1b675f965aae84f1ee.jpg     20200403_134613028_iOS.thumb.jpg.b39cd1b92325161fe3b9e5321dc6d151.jpg

Generalnie to wyglądają jak nowe - poważnie. Kable nieużywane, pady jedne oraz drugie również. Z racji wirusa nadal ostrożnie podchodzę do odsłuchu. 

Jedyna wada, intensywnie czuć dziwny zapach, właśnie taki nowością ale już przestarzały, "przykiszony" - co daje niezbyt ciekawy rezultat. Nawet w odległości do 1 metra :D.

Chyba je wystawię na balkon na kilka godzin.

• Like 7

To już wiadomo kto złowił te za 200 z lombardu :). Gratulacje. W tej cenie to deal życia, poważnie. Na padach skórkowych z zestawu jest mocna V-ka. Warto sprawdzić najnowsze skórki z obecnej produkcji - dają przyjemny, średnicowo-ocieplony dźwięk którego można słuchać cały dzień bez żadnych konsekwencji.

• Thanks 1

Tak, udało się w końcu sfinalizować transakcję (co nie było aż tak oczywiste i proste).

Naprawdę wyglądają jakby przeleżały nowe od 2009 gdzieś w piwnicy i nagle się pojawiły. Także dziękuje bardzo za linka 9_9.

• Approved 1

6 godzin temu, decees napisał:

Pięknie się prezentują 270S na ROOMie, tylko nie boicie się Panowie o stan tych gumek?

Nighthawk są lekkie i mają jakoś tak rozłożony ciężar, że nic się nie rozciąga jak wieszam je na ROOMsie. Myślę więc, że to nie problem i prędzej mogą pojawić się inne problemy w NHC jak zużycie opaski czy padów, jak niektórzy piszą na forach. Chociaż ja w swoich żadnych takich problemów na razie nie obserwuję, a mam je prawie dwa lata. Słuchawki jednak u mnie nie wiszą ciągle na stojaku, a jedynie odwieszam je w krótszych przerwach słuchania. Nieużywane dłuższy czas odkładam do etui, chowam do szafki.

Przy AKG tylko lekko się rozciągają gumki, ale to ostatecznie rzecz wymienna jak zauważył już @LoCzekk.

@Mecin gratuluję udanego zakupu👍 Przyznaję, że miałem też do czynienia z jednymi AKG, które pomimo zaawansowanego wieku wyglądały i brzmiały (na szczeście potem im to minęło) jak nowe ;)

• Approved 1

Guest
Posted (edited)

Po taniości z Allegro Lokalnie. Ciekawe ile pałąki wytrzymają, podobno stan idealny :)  Spirit Professional.
PS pierwsze kupiłem sobie sam, drugie dostałem od Denona na wymianę w ramach gwarancji, a te są trzecie.

fsp.jpg

Edited by Guest

Posted (edited)

Z nowych zakupów (bo Hawki już miałem):
- rodowana wtyczka XLR Furutech do zbalansowanego miedzianego 8-żyłowego kabla
- Nightowle 
- srebrny 8 żyłowy zbalansowany kabel od Lavricables do Owli :)

Te Hawki razem z moim obecnym torem to mój pierwszy w życiu ENDGAME! Owle będą stanowiły świetny support aby się wyciszyć i od czasu do czasu lekko zmienić sygnaturę, gdyż też bardzo po mojemu grają, szczególnie teraz gdy cały system dopracowany jest pod Hawki - jeden ruch guziczkiem od iFi iTube2 i mam Owle gotowe z tym srebrniakiem :)

image.thumb.png.81144636a4b5bff4f8f1358290cd1d71.png

Edited by pabloj
  • Like 6

@Palpatine To dopiero miałbym żonglowania kablami, słuchawkami i ustawieniami pstryczków w torze :D Gdzie byłby czas na muzyke?:p Mam teraz 3 różne kable do 2 par słuchawek Audioquesta, to już 6 kombinacji (nie licząc kabli stokowych w ogóle):

- XLR 8-żył miedzianych z wtyczką rodowaną Furutech

- XLR 8-żył miedź posrebrzana wtyczka Neutrik

- XLR 8-żył srebrnych od Lavricables wtyczka Neutrik

To już jest nieźle kombinacji, ale pod odpowiednim dobraniu kabla do słuchawek i drobnych zmianach w pokrętłach/pstryczkach w torze można osiągnąć świetne efekty :D

• Like 1

8 godzin temu, Juniores napisał:

Gratuluję złapania króliczka i czekam kiedy trafią do komisu ;)

Bez śmichów chichów prosze! :D To dla mnie poważna sprawa ;p

@pablo650 I jeszcze troche rodu :D Inwestuje w kruszce, kryzys idzie.

A tak poważniej to dopiero z konkretną ilością srebra w torze, Hawki i Owle pokazują co potrafią, zachowują swoją potęgę brzmienia, wielkość sceny rośnie, gradacja planów się wyraźnie pojawia, a więc i separacja i rozdzielczość :) I to lubie! Mocne, nascycone, sceniczne i jednocześnie holograficzne granie na tyle na ile to możliwe.

Może i ja się pochwalę moim zakupem ;) Sprzęt po rozgrzaniu że tak powiem daje radę chodź brakuje wzmacniacza konkretnego... ;)

Ps. Dopiero moje początki i będę się rozglądać za czymś lepszym w przyszłości.

92592672_810414889447308_3139592600562958336_n.jpg

• Like 4
  • Approved 1

Posted (edited)

@fanatyk92 Dt880, zawsze mnie intrygowały, a nigdy ich nie słuchałem ;) Jakoś tak wyszło. DT990 miałem za to.  A jaka wersja, ile Ohm?

Za to od razu ci powiem, że ciężko o wygodniejsze słuchawki od Beyerów.

Edited by pabloj