Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Posted (edited)

@pabloj gratuluję Nighthawków👍😉 Widzę, że poważny zakup na Dzień meżczyzn. U mnie skromniej, ale też cieszy :)

20200310_120245_compress93.jpg

Edited by Tytus1988
  • Like 3
  • Approved 2

Dziś dojechał: Rodowany adapter FURUTECH ADL-F63-S(R) 3,5-6,5MM

Idąc za radą @Tytus1988 postanowiłem spróbować rzekomo lepszego adaptera, mogącego wprowadzić zmiany in plus w dźwięku Hawków i generalnie różnych słuchawek. Nie do końca ufny temu wszystkiemu (ale już trochę podejrzliwy gdyż pomiędzy Audioquestowym adapterem a zwykłym moim miedziakiem już doznałem lekkiego szoku, że to faktycznie się różni, a sprawdzałęm sobie niby dla 'jaj' że łohoho akurat coś bedzie, ... no i było). I muszę powiedzieć, że jest to super sprawa! Za około 100zł można sobie zafundować na prawdę pozytywne zmiany w SQ!! :D Albo ja już dostaje jakiejś audiofilskiej głupawki, albo to faktycznie słychać, bo trudno mi jest stwierdzić, że nie słychać. 
Jednakże, z naukowego punktu widzenia, jest to przecież sygnał analogowy, a materiał przewodnika chcąc niechcąc wpływa na mniej lub bardziej na amplitude oraz szybkość przesyłu sygnału i pewnie pare innych parametrów jeszcze, o których nie wiem. Więc logicznie rozumując może to mieć jednak wpływ na dźwięk.  I chyba ma ;) ale wolałbym to zobaczyć na jakichś pomiarach, z tym, że te pomiary musiałyby również zawierać długość oraz pulsacyjność wybrzmiewania poszczególnych zakresów fal dźwiękowych, a nie tylko ich natężenie, bo to tutaj dzieje się najwięcej scenicznie oraz rozdzielczościowo. Gdyż z tych popularnych krążących po internecie pomiarów wynika jedynie czy jakiś zakres jest mniej czy bardziej podkreślony i tyle, a to przecież nie wszystko.

Także, dzięki @Tytus1988 zakup bardzo udany, i jaki ładny ;)

image.thumb.png.7224e27d035b805b14d502a62efb7faa.png

• Like 5
  • Approved 1

Jak popatrzysz sobie na słuchawki jako układ LC i R (gdzie  każdy wtyk wnosi do układu składową R) to będzie jasne, że dla słuchawek niskoimpedancyjnych wpływ złego konektora może być słyszalny.

Zabawne jest to, że nie zawsze negatywny... bo nie zawsze źródło lubi niską impedancję obciążenia.

• Approved 2

Guest

Kobalt ante portas. Chciałem z Jitterbugiem, ale jest jakieś zamieszanie z cenami i nie mieli.

images.jpg

Guest

A, to dobdie. Czyli na dobre wyszło. Dzięki.

Guest

Jak tylko rozpakuję... Na razie mam w huk pracy z mapami do jednej publikacji. ArcGIS się kłania.

00106888.1411708461.9687orig.jpg

月奏~ツキカナデ~Ar tonelico Hymmnos Concert side.紅
[Chanting the Moon ~Tsukikanade~ Ar tonelico Hymmnos concert Side Crimson
]
FLAC 24-bit/48 kHz

• Like 4

Takie tam zakupy zamiast zapasu papieru toaletowego 

B4D4D1A5-9549-4CF9-A733-CC6AC3EA09DC.jpeg

• Like 6

@Noah Czy to H7, czy wyższy model . Osobiście H7 podobały mi się w graniu i były dobrze wykonane , jedyny mały minus jaki bym im dał, to za obsługę panelu dotykowego na deklu słuchawki , nie do końca chodziła precyzyjnie, ale poza tym drobnym mankamentem bardzo ładne i dobrze grające słuchawki.

H9 , panelu jeszcze nie testowałem . Podobają mi się zdecydowanie bardziej niż konkurencja . 

Posted (edited)

Ciekawy sprzęt na nieciekawe czasy... wersja Classic & Everest

3rj3kWwbTti3PAnHJ7j90Q.jpg

Edited by decees
  • Like 9

Trochę muzy

Cynic - The Portal Tapes
The Comet is Coming - The Afterlife
Intervals - The Shape of Colour
Mr. Bungle - Mr. Bungle

cynic-the-portal-tapes(compilation)-2012COMET%20IS%20COMING%20--%20THE%20AFTERLIintervals.jpgMr.+Bungle+1991.jpg

• Like 5
  • Approved 1

3 minuty temu, bachankas napisał:

Trochę muzy

Albumów nigdy dość! :D

6 minut temu, Noah napisał:

@decees gratki , to już wygryzł Kobalta ? 

Daj trochę posłuchać bo dopiero odebrałem ;) na razie mam tylko K270S i z nimi jest bardzo, bardzo  dobrze, synergia aż kipi (pewnie to efekt wow nowego sprzętu ;)), słucham dalej.

@Tytus1988 Ostatnio z powodu dużej ilości czasu odpaliłem swój gramofon i poszło DIre Straits, fantastyczne brzmienie.:)

@Tytus1988 A tak z ciekawości, jakiego preampa używasz do swojej wkładki, bo z tego co pamiętam, to masz tam założoną MC.

Ja korzystam z Projecta Tube Box, bardzo fajne brzmienie za rozsądne  pieniądze .:)

• Like 1

@pablo650 u mnie jedynie gramofon posiada zadowalającą mnie dynamikę dźwięku. Meze w streamingu mnie nie zachwyciły, ale przy gramofonie była to ta sama jakość dźwięku, co w moich D8k, ale inny smak. Wspomnę o tym w tym tygodniu, ale jeszcze u siebie Sonorousy VIII oraz Hifimany Arya, a jutro dokonuję ich zwrotu, więc muszę jeszcze spokojnie je przesłuchać dzisiaj przy gramofonie, a jutro z samego rana przy streamingu. 

3 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@pablo650 u mnie jedynie gramofon posiada zadowalającą mnie dynamikę dźwięku. Meze w streamingu mnie nie zachwyciły, ale przy gramofonie była to ta sama jakość dźwięku, co w moich D8k, ale inny smak. Wspomnę o tym w tym tygodniu, ale jeszcze u siebie Sonorousy VIII oraz Hifimany Arya, a jutro dokonuję ich zwrotu, więc muszę jeszcze spokojnie je przesłuchać dzisiaj przy gramofonie, a jutro z samego rana przy streamingu. 

Ja też mam wrażenie, że często z płyty winylowej dynamika jest lepsza.. ale to pewnie z powodów masteringu. Jestem bardzo ciekawy Twojej opinii o Arya, ja je bardzo lubię, słucham na nich częściej niż na LCD-XC. Jaki wznak Ci z nimi najlepiej spasował?

• Like 1