Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Tak ,góra dla mnie jak najbardziej ok , nadmiar basu jedynie odrazy rzucił się w uszy , ale możliwe że po kilkunastu godzinach by się uspokoiły.  Niestety /stety są już w innych rękach :)

• Like 1

Dziś zakupione pierwsze winyle w życiu.... nie mam jeszcze gramofonu.. jedzie... ale płyty czekają... a ja w gorączce oczekiwania.

3636A50B-2164-4133-8AD7-EC7CC02FA9F2.jpeg

• Like 8
  • Haha 1

Dotarły dzisiaj z Danii - oryginalne wydania, nie jakieś bzdurne remastery
DEATH+-+INDIVIDUAL+THOUGHT+PATTERNS+6.jpgdeath-human.jpg

• Like 4
  • Approved 1

W dniu 27.01.2020 o 17:54, Corvin74 napisał:

Dziś zakupione pierwsze winyle w życiu.... nie mam jeszcze gramofonu.. jedzie... ale płyty czekają... a ja w gorączce oczekiwania.

Ale powiedz przynajmniej co jedzie, bo sam lubię sobie posłuchać fajnej płyty i pogadać o sprzęcie.

19 godzin temu, pablo650 napisał:

Ale powiedz przynajmniej co jedzie, bo sam lubię sobie posłuchać fajnej płyty i pogadać o sprzęcie.

a taki gramofon... tylko proszę nie krytykować... kupiony z kilku powodów (np. WF).

image.thumb.png.b388b6223f3a55abe7bd70321783e60a.png

AD1BFCAB-0D36-46B6-A29A-F46B1819E0E6.jpeg

Edited by Corvin74
  • Like 6

No i przyszedł pałąk do lcd 3 od Jakuba:) Faktycznie jakościowa zmiana w stosunku do starego pałąka. Słucham namiętnie audeze z lampą na electro harmonix jak standardowo w copladzie 215. Ciekawe jak to zabrzmi na lepszej lampie, jak jakąś uda mi się dobrać.

20200131_213523.jpg

Edited by bpiotrow13
  • Like 9

3 godziny temu, bpiotrow13 napisał:

Ciekawe jak to zabrzmi na lepszej lampie, jak jakąś uda mi się dobrać.

Z tym pałąkiem faktycznie LCD 3 są dosyć wygodnawe. Więc gratulacje.

No to masz sporo do sprawdzania :fascinating: poczynając od Euforii, Songolo, Ayon Ha 3, Cary Audio CAD 300SEI, nawet można próbować z odczepów głośnikowych( podobno jeden z najlepszych wzmacniaczy do K1000 na odczepach), woo audio wa 5 le, WA22/WA33, Auris Audio Nirvana/Headonia, Octve V16, Phast. To wszystko co mi przychodzi do głowy z ciekawych lamp o których czytałem. Różne lampy, różne style grania, dużo sprawdzania i przyjemności.:D

8 godzin temu, Nehero napisał:

No to masz sporo do sprawdzania :fascinating: poczynając od Euforii, Songolo, Ayon Ha 3, Cary Audio CAD 300SEI, nawet można próbować z odczepów głośnikowych( podobno jeden z najlepszych wzmacniaczy do K1000 na odczepach), woo audio wa 5 le, WA22/WA33, Auris Audio Nirvana/Headonia, Octve V16, Phast. To wszystko co mi przychodzi do głowy z ciekawych lamp o których czytałem. Różne lampy, różne style grania, dużo sprawdzania i przyjemności.

Sorry, nie wyrazilem sie jasno, przez lampe mialem na mysli lampy ecc82 i 6080. Sinusaudio u mnie zostaje. To zaskakujaco dobry wzmacniacz jak na te cene. Ktos na forum porownywal go z Felix elise, woo audio wa2 i innymi jakimis jeszcze i byl lepszy pod wzgledem sceny i detalu, a zachowywal ladna barwe. Jako glowny wzmacniacz mam bursona cv2, lampa to uzupelnienie i nie bede juz tutaj zmienial wzmacniacza.

Edited by bpiotrow13
  • Like 2

6 godzin temu, -=krystian=- napisał:

Muszę przestać jeździć do THF, ilekroć tam jestem zawsze z czymś wracam. Tym razem to Audeze LCD-1.

photostudio_1580565325259.jpg

Well... I'm impressed :O

Jak to gra? 

22 minuty temu, Cezar napisał:

To jak ja, wszedłem się rozejrzeć, wyszedłem z Owlami i Cobaltem..

Owl i Cobalt (2).jpg

Gratulacje wyboru.

No to jeszcze kabelek i w domu :D 

Edited by Nehero

@LoCzekk Jak tylko wróci mój A&K Kann Cube w nadchodzącym tygodniu z gościnnych występów to postaram się coś skrobnąć, obawiam się że sprzęt jakim dysponuję na tą chwilę może nie być miarodajny. Ale powiem że zapowiada się obiecującą, na pewno świetny gęsty, szybki bas, bliska średnica bardzo czytelna pełna detali, taka Audezowa. Góra całkiem przyjemnie rozjaśnia przekaz również detaliczna. Scena to mistrzostwo, świetna gradacja, nie jest to scena może gigantyczna ale moim zdaniem jest optymalna jak na tą konstrukcję oraz cenę. Pozdrawiam

• Like 1

Ałdiofylskie etui podróżne na DAPa i powerbanka. Doki już raczej nie wejdą :D

B4hp1CQ.jpg

Edited by bachankas
  • Like 3

sam nie wiem jak mi się znak zapytania postawił - to miało być stwierdzenie. Mają szlachetny look.

Tak, look, wygoda, prezencja, audiofilski sznyt - to ich najmocniejsze cechy przy pierwszym kontakcie. Niestety strojenie "antyAKG" na tą chwilę do mnie nie przemówiło i K270S mogą spać spokojnie. No ale dam im jeszcze trochę czasu na poprawę.

To ja mam odwrotnie. Te muszle (rzeczywiście ładne) wyglądają mi na alibi dla brzydoty całej reszty. Natomiast brzmienie zdecydowanie do mnie przemawia.

W dniu 4.02.2020 o 17:33, decees napisał:

Tak, look, wygoda, prezencja, audiofilski sznyt - to ich najmocniejsze cechy przy pierwszym kontakcie. Niestety strojenie "antyAKG" na tą chwilę do mnie nie przemówiło i K270S mogą spać spokojnie. No ale dam im jeszcze trochę czasu na poprawę.

A mozesz napisać parę zdań porównania AKG 270 S do ATH w1000z? Mam AKG 270 s, ale zawsze też mi się wizualnie ATH w1000Z podobały i też z opisów brzmienia. Nigdy ATH w1000z nie udało mi sie posłuchać.

Edited by bpiotrow13

W1000Z są zdecydowanie bardziej ciepłe, jest więcej basu w każdym paśmie. Średnica jest za lekką kotarką dźwiękowo i lekkim odsunięciem pozycyjnie od słuchacza. Wysokie w obu błyszczą. Scena zgodnie z opisami bardzo rozbudowana i holograficzna, niemniej jednak agresywna elipsa w AKG ma swój urok i jest bardzo charakterystyczna.

Mam taką koncepcję że na ten odbiór u mnie rzutują dwie cechy:

- mam duże uszy, a otwór w ATH jest 55mm, gdzie w AKG 60mm i dla mnie ATH są bardziej nauszne i niż wokółuszne. Ogólnie te pady są bardzo mięsiste i szczelnie otaczają przestrzeń wokół głowy, co może skutkować taką prezentacją basu. AKG pomimo że też na skórkach są twardsze i na pewno nie tak przylegają do głowy. Za to dzięki 60mm otworu w AKG ucho wchodzi całe i średnica jest bliższa i pełniejsza.

- Cobalt może być tu ograniczeniem w wysterowaniu dołu (kolega z innego forum pędzi je Pathosem i nie zgłasza aż tak ciepłego odbioru)

Patrząc po samych wykresach to można zauważyć że np. przy 6KHz w ATH jest dołek, gdzie AKG ma spore wybicie i to by się pokrywał z obserwacją średnicy.

Sumarycznie są to najwygodniejsze słuchawki jakie do tej pory przerabiałem i mając bardziej klasowy napęd spokojnie mogą pełnić rolę zamkniętego flagowca w swojej kategorii wagowej patrząc na cenę za egzemplarz używany to już w ogóle (na Dropie były do wyhaczenia za 400$). Niemniej jednak prezentacja wokali na AKG jest uzależniająca, i dla mnie ATH nie stanowi w żadnym wypadku rozwinięcia tego grania, a jedynie krok w bok. Także co kto lubi.

Edited by decees
  • Like 2