Jump to content
Jakub Łopatko

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Nie. 

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/filtr-zasilania-usb-ifi-audio-isilencer-3-0/

To jest coś co spełnia podobną funkcję.

Wszystkie akcesoria opisywałem jakiś czas temu tutaj: https://www.audiofanatyk.pl/przeglad-akcesoriow-i-filtrow-ifi-audio-czyli-czy-filtracja-ma-znaczenie/

JiterBuga nie testowałem, więc nie mogę się odnieść, ale funkcję pełnić powinien identyczną co iSilencer.

5 godzin temu, JTN5M napisał:

Nowy kabel do HD600

W jakim stopniu zmieniły się Twoje HD 600 na tym przewodzie? Upgrade był opłacalny?

Też myślę nad wymianą kabla fabrycznego na srebrny (hybryda - miedź posrebrzana), do moich Sennheiser, w moim przypadku HD 650 - na razie zbieram środki na ten cel.

3 godziny temu, Waifu napisał:

@JTN5M jakieś srebro ?

Posrebrzana miedz.

2 godziny temu, Meloman napisał:

W jakim stopniu zmieniły się Twoje HD 600 na tym przewodzie? Upgrade był opłacalny?

Kabel zrobilem za 0 zl z czesci ktore mialem w domu wiec chyba oplacalny. B|

Analogie pomiedzy moimi HD603 ktore sa zmodowane a la HD601 (zmieniona siatka za przetwornikiem z metalowej na materialowa, co powoduje "opanowanie" krzykliwosci sluchawek, jednak nie uciemnia ich tak jak HD650) a twoimi HD650 moga byc drastycznie rozne, szczegolnie biorac pod uwage to, ze kabel z HD650 jest o niebo lepszej jakosci niz HD600. Jesli chodzi o zmiany - przede wszystkim jest duzo jasniej (przez co wydaje sie, ze scena jest szersza, ale wcale tak nie jest - po prostu jest wiecej powietrza), bas jest rowniejszy (nie powiedzialbym, ze schodzi lepiej a raczej, ze ograniczyl sie skok w okolicy ~100 hz) no i w porownaniu do stockowego kabla jest duzo wiecej detali.

Ogolnie ze wszystkich trzech kabli z jakimi mialem do czynienia ten mi sie podoba najbardziej - w porownaniu do stocka jest duzo lepiej, a w porownaniu do canrae + cordial cmk209 na tych samych konektorach jest zauwazalnie mniej ciemnicy.

• Approved 1

15 godzin temu, decees napisał:

@Hustler i jak dają się słuchać?

To moje pierwsze słuchawki bluetooth i TWS, więc nie mam żadnego porównania, ale grają spoko. Póki co testowane były tylko podczas jakiejś aktywności - jazda rowerem w lesie, bieganie, spaceru i sprzątania w domu. Przyznam, że nawet specjalnie się nie zagłębiałem w brzmienie, ale nic mnie nie denerwowało. Basu na szczęście nie jest za dużo, średnica wyraźna, góry troszkę mniej, ale to też pewnie kwestia tipsów, a mam jeszcze kilka do przetestowania.

• Thanks 1

earbuddy-2.png

Czyli jak osiągnąć błogą ciszę, gdy źródło szumi, dodając fajności w brzmieniu :)

• Like 2
  • Approved 1

Tym razem LC4.4C by moc sobie porównać z LC4.4D

6E0F9F92-A931-4178-94E9-0680A2C3965D.jpeg

• Like 3

A tutaj czerwony kabel AC3B -witam w domu... kolejny do kolekcji :D dodatkowo przejściówka XLR-3,5mm

BA0F29D7-5975-4FEF-B85F-9F54B89D390C.jpeg

DEA4D55B-B9C2-4AFB-B100-CB51E557DF55.jpeg

• Like 9

IMG_5206.thumb.jpg.a1f1be9b7d203a7606e0c2e3057bca8d.jpg

S.M.S.L M500

No to lecimy z koksem… w teorii miało być epicko, bo:

- pełny ES9038Pro na pokładzie

- sprzętowe dekodowanie MQA

- dobra cena (Amazon Warehouse - 359E)

W praktyce combo mi się kompletnie nie podoba (porównania względem Cobalta). Owszem, jest bardzo szczegółowe, masa detali na górze i bardzo sprężysty punktowy bas. No ale średnica jest sucha i całkowicie nienaturalna, dodatkowo scenicznie to jest takie granie trochę a’la Mojo. Czyli lecimy po sporym okręgu, jest głęboko, ale niezbyt szeroko. Dodatkowo w kwestii holografii mam też sporo do zarzucenia, bo dla mnie to brzmi, jakby wszystko zostało wrzucone w jednym obrębie. Wokale są śpiewane prosto w środku głowy, gdzie Cobalt prezentuje je przed twarzą. Mam wrażenie że każde pasmo występuje na zasadzie „halo, jestem, bum - cyk i znikam” czyli wszystkiego jest dużo, ale szybko się zaczyna i równie szybko kończy. Cobalt przy tym M500 jest bardzo analogowy, przyjemny, a przede wszystkim przemyślany.

Moim zdaniem możliwych scenariuszy jest kilka:

- układ został tu wrzucony na siłę, jako gotowiec bez odpowiedniej implementacji.

- układ wymaga sporego R&D w kwestii zestrojenia (choćby Matrix wspomaga go FPGA)

- został stworzony do innych celów (systemów stacjonarnych)

- może jakby mu podać wzmacniacz po XLR np. SP200 zrobiłoby się ciekawiej

- cały budżet pochłonęła sekcja DAC, więc wzmocnienie jest mocno budżetowe i nie pasujące do DACa

Na wykresach to wszystko jest piękne, ale wykresy nie grają, także bez żalu zwracam do Amazona.

P.S. Obserwacje powtórzyły się na 3 parach słuchawek (T90, K270S, iSine10) w różnym repertuarze (choć nie ukrywam że najbardziej wymęczyłem żeńskie wokale)

Edited by decees
  • Like 4
  • Thanks 3

@decees dzięki za wyczerpujące info, co więcej bardzo szczere bo sprzęt co najtańszych nie należy. Ja Cobalta tez porównuje do różnych integr i powiem szczerze, ze ten mały diabeł to jest jakość sama w sobie. Co więcej z wieloma słuchawkami jest szansa na świetna synergie, pod warunkiem ze nie będą zbyt ciepłe.

@decees Podobne wrażenia miałem słuchając SMSL T1, niby na papierze wszystko okej, a grało to plastikowo i bez duszy. Widocznie niczego się nie nauczyli. 

41 minut temu, Hir0 napisał:

@decees Podobne wrażenia miałem słuchając SMSL T1, niby na papierze wszystko okej, a grało to plastikowo i bez duszy. Widocznie niczego się nie nauczyli. 

A zmieniałeś w smsl t 1 lampę? Ja miałem smslnt1 z hd 600 i grało średnio, ale jak zmieniłem lampę na mullarda to zaczęł być bardzo interesująco. Progres był duży.

7 minut temu, bpiotrow13 napisał:

A zmieniałeś w smsl t 1 lampę? Ja miałem smslnt1 z hd 600 i grało średnio, ale jak zmieniłem lampę na mullarda to zaczęł być bardzo interesująco. Progres był duży.

Miałem parę dni i oddałem. W tym samym czasie posiadałem iFi itube2 + ican se i bardziej mi przypasowało to combo.

11 minut temu, Hir0 napisał:

Miałem parę dni i oddałem. W tym samym czasie posiadałem iFi itube2 + ican se i bardziej mi przypasowało to combo.

Pytałem, bo mi się ten wzmacniacz podobał, z tym że bezwzględnie z lampą inna niż fabryczna.

@decees pewnie skopiowali to co producent zaproponował w nocie katalogowej. A tam głównie o pomiary chodzi.

• Approved 1

Kupione na prezent ,ale raczej z sentymentu i musiałem je otworzyć . Lata temu to były moje pierwsze poważne słuchawki  , koledzy łapali się za "głowę" dać tyle za słuchawki .... Fajne stare czasy, grają  trochę inaczej niż pamiętałem , bas łupi i zalewa wszystko , musiałem w eq  w dół parę db, a po za tym całkiem muzykalne i wygodne . Wpadły jeszcze Akg i pchełki już czekają na odbiór , ale w domu pandemia grypy , na dniach się pochwale  :)

IMG_20200104_201540783.jpg

Edited by maszynista1987
  • Like 1

CAL'e?

mnie tam góra też denerwowała, szczególnie po rewizji przetworników, którą zrobili, kiedy to było... 7 lat temu złośliwie nazywaną rewizją loudness?

No i brak balansu w co którymś modelu, kwestia losowa.... 

A ludziska to łączyły z FiiO E10 i nawet podbijali ten bas i wtedy się zachwycali. Czasami nie warto wracać do perełek z młodości.