Jump to content
vonBaron

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Aune na miejscu, już gra w duecie z Chord Mojo. Gra inaczej niż Mojo z Q5. Nie czuje już tego napowietrzenia jak z Q5, ale mam wrażenie jakby z Aune S7, dźwięk był hmmm bardziej wyrafinowany na pierwszy rzut ucha. Ale trzeba więcej posłuchać, bo na razie paręnaście minut. I jak na razie gra bardzo przyjemnie. 

Jedynie teraz wymiana chińskiego kabla „Yum Yum” RCA na coś porządniejszego. I czekać na kabelek zbalansowany.

@Jakub Łopatko Dziękuję jeszcze raz za transakcje, zakup już czuję, że udany. Jakby na mnie czekało tyle czasu.

65CEE6F3-37A9-405E-B228-B626D6400926.jpeg

• Like 6

Posted (edited)

Cowon Plenue R. Po odsłuchu kilku słuchawek w mp3store (CA Polaris 2, CA Andromeda, Fiio FH7 i moje Westone) stwierdziłem, że jako źródło Cowon gra znacznie lepiej niż V30. Dźwięk jest pełniejszy z większą sceną, napowietrzony, organiczny. Co ciekawe FH7 jest bardzo dobrym kompanem do grajka, chyba będzie to mój następny zakup - nawet Patryk Sokołowski z obsługi miał to samo zdanie, a nosi Andromedy od dawna. Podłączone do Cowona grają chyba lepiej niż Andromedy, gdzie w V30 syczą niemożebnie. Podziękowania dla ekipy z mp3store za pomoc.

20190717_145035.jpg

20190717_145203_HDR.jpg

20190717_145404.jpg

Sam odtwarzacz jest nieduży i zgrabny, mniejszy niz kloc iBasso 150, który kiedyś miałem. Dla porównania - obok leży Kindle Voyage:

MVIMG_20190718_144002.jpg

Edited by raulendymion
  • Like 6

22 minuty temu, raulendymion napisał:

Podłączone do Cowona grają chyba lepiej niż Andromedy, gdzie w V30 syczą niemożebnie.

To jednak nie ZX300? 

Muszą być bardzo jasne, że tak syczą z V30. Najważniejsze, to znaleźć synergię. Ten Cowon ciepły i do nich pasuje? 

Posted (edited)

Andromed bardzo mało słuchałem. Polarisy ciekawe, wcale nie basowe jakby się miało wydawać. Rozdzielcze i łatwo się napędzające, poszły z V30 bez problemu. Ale dopiero Cowon je napędził i rozwinął. Słuchałem jeszcze FH7 - lekkie, wygodne, łatwo się układają w uchu. Dźwięk niesamowity, powiedziałbym właśnie lepsze niż Andro, ale te słuchałem najmniej ze wszystkich. Jak Fijołom odtwarzacze nie wyszły, tak słuchawki mają ciekawe. Podłączone do C P R rozwijają skrzydła, a z V30 stają się syczące i nie do słuchania.

A czemu Cowon - wolałem kupić coś co sam sprawdziłem, a niewiadomą z sieci. Poza tym gra na moich Westone już dobrze. Teraz wszystkie kable muszę powymieniać na kurde balans :)

Edited by raulendymion

FH7 pomijam. Już wszyscy znajomi którzy je mieli sprzedali. Większość nie miała ich dłużej jak dwa tygodnie.

Z chęcią posłucham zatem i Polaris 2 i Andromed

• Like 1

Posted (edited)

Są na miejscu. Mają jeszcze Solarisy bo widziałem i Io, ale wypożyczone. Powiem tak, Polaris przy FH7 jest lekko niżej. No i Fiio mają lepszy kabel, dobry Litz to tylko w Andromedach, grubszy i z lepszym splotem. Dodatkowo w Polarisach prawa słuchawka cały czas mi wypadała z ucha. Za to te kanciaste krawędzie nigdzie nie uciskają. Ogólnie ciekawe słuchawki. A co do Andromed trochę je pominąłem z powodu ceny. Obsługa mówi, że spuszczą za 3800 zł.

Na szczęście moje testowanie nie wyglądało tak, jak u Tylla :)

maxresdefault.jpg

Edited by raulendymion
  • Like 1
  • Thanks 1

AKG K712 PRO po kilku zwycięskich bojach z innymi słuchawkami w ramach nagrody dostały mały prezent. ;)

IMG_20190716_142445.jpg

• Like 6

Miałem je do 1990, mocno podbijały bas, aż za bardzo.

Audiolab M-DAC nano

1015821989_ALMDN(12).thumb.jpg.bb2460f63c7cbde085491100a03361b5.jpg

1938659315_ALMDN(6).thumb.jpg.0f080e9ee94f7ae0364ab099d92a6018.jpg

Słuchałem go ze Spotify Premium za pośrednictwem Samsunga Note 4.
Podobne wrażenia z Tidal HiFi, ale słuchane krócej. Czas spędzony z urządzeniem około 20h, większość w trypie podstawowym. Użyte słuchawki: Aune E1, iSine 20.

Ładnie zapakowany. Folie ochronne z przodu i na pleckach. Skórzany pokrowiec z zapinką.
Ładuje się bezprzewodowo za pomocą dołączonej do zestawu podkładki. Ładowanie i praca w tym samym czasie możliwa.
Szybko się paruję. Gdy wyciągnie się wtyczkę pauzuje odtwarzanie na telefonie.
Zasięg bez przerywania kilka metrów, najlepiej w tym samym pomieszczeniu.
Nie ma opóźnień przy oglądaniu Netflixa, czy YouTuba.
Komendy głosowe o sparowaniu.Chwytając za kabel nie wypnie się, gdyż jest za lekki.

Dźwięk nie ma odpowiedniego nasycenia, zresztą podobnie jak telefon. Czuć cyfrowość dźwięku.Dźwięk jest odrobinę przejrzystniejszy i nacyconi niz na Samsung Note 4.

Jest większy wgląd w to co się dzieje, kształty są wyraźniejsze, więcej powietrza.Tryp podwyższenia próbkowania to wrażenie większej mocy,jakości i poprawnośći dźwieku, scena jest większa.

Ogólnie niewielki, względny progres w stosunku do telefonu. Nie wart był porównywania z czymś lepszym. Dziwi tak wysoka pozycja na What HiFi, chyba tylko za bezprzewodowość i związana z tym  wygodę, tryp nadpróbkowania.
Nie zaliczył bym do produktów audiofilskich. Nie warty tych pieniędzy - 999zł.

• Like 6
  • Thanks 1

Posted (edited)

A u mnie po raz trzeci... tym razem "najbiedniesza" wersja bez ciphera, za to w super cenie :D

IMG_4735.jpg

Edited by decees
  • Like 6

spis-dziel-sycylijskich-b-iext54782917.j

Co prawda zakupu dokonałem w preorderze, natomaist płytka przyszła też trochę wcześniej to dopiero dzisiaj zrobiłem ripa .wav (pierwszego w życiu) przy użycia Foobar2000 :D 

• Like 3

Srebrny kabel 2.5mm bal do Sennheiser HD600 wykonany przez Jimmi Dragon, specjalnie pod zbalansowane wejście w IDSD Pro. 

265a6f25747f6d79.jpg

• Like 3

Posted (edited)

Wygląda dobrze , na pewno będzie ciekawe brzmienie po srebrze, napisz jak wrażenia . Jak z górą czy jest gładka . Czekam właśnie na Heimdalla od Nordosta do moich Audeze X.

Edited by pablo650
  • Like 2

1 minutę temu, pablo650 napisał:

Wygląda dobrze , na pewno będzie ciekawe brzmienie po srebrze, napisz jak wrażenia . Jak z górą czy jest gładka .

Góra ostrzejsza, bardziej czytelna ale nie przeszkadza. Dalej gra to bardzo analogowo, pozostał charakter słuchawek. Do tego scena, czystość i hi-endowy detal. To jedyne słuchawki w których używam wbudowanego filtra w iFi - Gibbs Transient Optimised. Świetna synergia. Chyba jeszcze nigdy w mojej audio karierze nie poprawiłem dźwięku tak tanim kosztem. 

Jestem wielkim fanem HD600 i nawet z Pathosem tak nie zagrały, gdzie synergia była bardzo dobra. Jak kiedyś sprzedam drogie słuchawki to wiem na czym zostać. Wielkie podziękowania dla Jimmiego - zwłaszcza, że z tego co wiem to pierwszy kabel gdzie użył potrójną izolację teflon+silikon+oplot. Piwko się należy!

• Like 1

Stara prawda, że okablowanie jest ważne potwierdza się . W takich systemach jak twój ,i mój każdy element jest ważny . Rozdzielczość i czułość systemu wymusza dobre kable ,a za to odwdzięcza się Hi-endowym dzwiękiem.

• Like 1

32 minuty temu, pablo650 napisał:

Czekam właśnie na Heimdalla od Nordosta do moich Audeze X.

No to może być konkret, koniecznie daj znać jak poszły odsłuchy. Czyżby ostatni kawałek układanki? ;) 

Na to wygląda . To może być ciekawe doznanie. Podzielę się wrażeniami.

Jako że dołączane słuchawki do mojego Galaxy S9 nie podobały mi się wizualnie a dzwiękowo były bardzo średnie to skorzystałem z okazji i "pożyczyłem" na wieczne nieoddane podobne słuchawki tyle że czarne, które są dołączane do najnowszego modelu S10. Dzwiękowo dalej nie urywa to rzyci aczkolwiek wizualnie są już znacznie przyjemniejsze. Bardzo fajny kabel z nylonowym oplotem, który się nie plącze jak np ten z Sony MH1C. Dzwiękowo dalej średniawo ale nie ma co narzekać. Narazie są niewygrzane aczkolwiek po pierwszych godzinach mogę powiedzieć dobre słowo o ergonomii bowiem można je nosić normalnie czyli kabel zwisający w dół jak i OTE. Jako że jestem przeciwnikiem OTE przez wzgląd na noszenie okularów to muszę przyznać że ten sposób noszenia ich bardzo mi odpowiada - ergonomicznie i dzwiękowo. Ogólnie granie mogę określić jako naturalne z minimalną koloryzacją i trochę wypchniętą średnicą. Bas jest dość miękki, przyjemny ale nie rzuca się tak mocno w uszy. Nie odnotowałem też jakiegoś solidnego zejścia, jakby dolne rejestry były trochę ucięte także nie są to słuchawki dla basshead'ów. Brakuję trochę detalu, tej iskierki ale czego oczekiwać od dołączaonych słuchaek za około 100zł?. Na duży plus izolacja, znacznie większa od E1.

OTE (główne zastosowanie po domu) - mamy lepszą izolację przez mocniejsze trzymanie się w kanale tipsów względem normalnie zwisającego kabla. Kopułki w moim przypadku lepiej przylegają do ucha. Natomiast scena przez to się zmniejszyła i dzwięk jest podawany na twarz. Pilot jest wtedy bardzo wysoko (zimą uważam to za duży plus :D)
Testowane na SGS9 oraz Aune S6.

20190721_100510.jpg

• Like 4
  • Thanks 1

Witam, dotarł do mnie dzisiaj Cayin N6 MKII, i w zasadzie nie wiem czy nadaje się do tego działu bo to nie zakup a prezent.;)

Przesiadka z Shanling M5S na to cacko.

20190724_152307.jpg

20190724_152411.jpg

• Like 6

A propos biedoty:

• chciej kupić LCD-XC w pełnym pakiecie, ale łoooj drogo Panie kierowniku... 
  • kup LCD-XC Creator Edition bo taniej
  • sprowadź sobie osobno Travel Case
  • połącz w jeden zestaw
  • profit

yknBmvD.jpg

• Like 9