Jump to content
Jakub Łopatko

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

@daviox masz jakieś neutralniejsze słuchawki do sprawdzenia? I jak mocno drenuje ten cwaniak baterię?

Jest parę alternatyw, ale praktycznie wsio to Chiny i zabawa w import w ciemno.

@daviox: Nie, bo dopiero zamówiłem. Podobno wersja C jest najlepsza. Tak, to jest gen. 2

Edited by raulendymion

@bachankas, w sumie, to Delty.

Charakterystyką zbliżony do M1, większa moc na wyjściu robi swoje (na E1, 3-4% głośności to był u mnie max.), więc z napędzeniem nie powinno być problemów. Mogę jeszcze dzisiaj przysiąść i zrobić jakieś małe porównanie, bo dawno nie słuchałem. ;)
Jedna rzecz, która od razu się rzuca w uszy, to wrażenie, jakby to małe ustrojstwo odcinało najniższe zakresy basu, pewnie dlatego z KPP fajnie się zgrywa. Potwierdziły mi to jeszcze dwie osoby.

Używam Sonaty jako DAC podróżny, więc nie jest zbyt często używana. Co do drenażu baterii, to niestety się nie wypowiem, bo używam z laptopem.

Regulacja głośności w pełni cyfrowa, ale tu nie jest idealnie, nie jest ona płynna, słychać wyraźne przeskoki, czasem nawet co 2-3%, ale da się z tym żyć.

Za taką cenę to spoko opcja, jak ktoś chce coś mobilnego i przyzwoitego brzmieniowo. Ciężko jednak stwierdzić, czy będzie lepiej, niż układ w telefonie, prędzej inaczej. :)

Lepiej niż mój Xiaomi to żadne wyzwanie, na pewno bedzie lepiej niż szumy jak wichura :) FA1 to raczej by się z M1 nie polubił, źródło ucinające bas to nie za dobra synergia ze słuchawkami w dół skąpymi, choć nie tak jak MEE P1 czy Audeo.
Natomiast czekam na info od @raulendymion, który ma V30, więc ma porównanie z topem mobilnioków.

Edited by bachankas

Ja mam jeszcze S8 od Samsunga, gdzie dźwięk jest taki sobie, no to sprawdzę na USB Playerze. Oraz na domowym pececie. Za 100 zł można poeksperymentować :)

Jak na taką cenę, to zaskoczyłem się naprawdę pozytywnie. Nie ma potrzeby pakowania CUBE'a w torbę, tylko małe etui z sonatą wystarczy na wyjazdy z lapkiem.

Scena zaskoczyła mnie najbardziej.

2 godziny temu, LoCzekk napisał:

Kabelek do XC?  

Tak , udany zakup, bałem się że nie usłyszę różnicy i kasa w błoto . Najbardziej  cieszy poprawa góry  , jest delikatnie łagodniej .

Edited by maszynista1987

Jestem ciekaw jak długo czekaleś na realizację zamówienia . Sam muszę wymienić fabryczny w Xsach ,ale nie jestem jeszcze zdecydowany jaki wybrać .

• Like 1

Wymiana lamp w Pathos Aurium . Towar deficytowy ,ale można znależć - i znalazłem. Lampy są już w gniazdach.

20190611_173448.jpg

• Like 4

Te biorą dużo , ale jak graja.😃

Wlasna produkcja -kabel Gothic Audio litz pure silver 8 core i wtyki Neutrik. Do poprawy oznaczenie kolorami ,a reszta chyba okej

20190611_173707.jpg

• Like 2

18 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

To i tak lepiej niż pół roku

Pół roku to szmat czasu, bo o ile człowiek będzie pamiętał że zamówił, to może się okazać je już niepotrzebny.;)

1 minutę temu, -=krystian=- napisał:

Pół roku to szmat czasu, bo o ile człowiek będzie pamiętał że zamówił, to może się okazać je już niepotrzebny.;)

To prawda, w moim tempie miałbym już trzecią parę słuchawek,,,

No tak ale jak napisał Pan Jakub w jednej z recenzji kabi, jeżeli planuje się kupno takiego drogiego przewodu to warto być przekonanym że słuchawki do których kupujemy kabe zostaną z nami na dłuższy okres.

• Like 1

Tak, niestety potrzebowałem wtedy kabla bardzo pilnie. Zamawiałem w ostatnich turach 3 kable u innego konfekcjonera. Pierwszy = wykonywany był 6 miesięcy, drugi = ponownie 6 miesięcy przy praktycznie zerowym kontakcie, trzeci = przy 5 miesiącu czekania i po niewywiązaniu się z obiecanych terminów podziękowałem. Ale w sumie dobrze się złożyło, bo dziś myślę nad własnymi kablami na własnym materiale i własnej koncepcji.

Stax SRS-3100.

srs-3100.thumb.jpg.11ca76e1f8545dcbdeb5db591d214361.jpg

Jest wow spowodowane ilością szczegółów i tym jak wyraźnie one brzmią.

Nie można się od nich oderwać.

A jednocześnie przez prosty energizer są trochę nudnawe i bez życia w dłuższym odsłuchu.

Lcd-2f nie mają takiej przejrzystości, ale dają więcej fanu z Bursonem Soloistem czy chociażby z Dapem Teaca.

Z drugiej strony jako były posiadacz SR5 z SRD6 wiem, że Staxy są bardzo transparentne i brzmią tak jak wzmacniacz.

I teraz nie wiem czy iść w wyższe energizery staxa czy może coś takiego jak Woo Audio WEE  i dobrze brzmiący wzmacniacz glośnikowy.

Pozdrawiam.

• Like 7