Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Odnośnie Sony NW-A45.

Źle mi grał z Usb z Matrix X-fi.

Z normalnego usb gra normalnie.

Coraz bardziej mi się podoba.

Edited by NuYam

To może być jakiś poważny problem ze słuchem...

24 minuty temu, Rafacio napisał:

\zamulone misiaczki. Gdyby nie były zamulone i łagodne to byś ich nie kupił. Tyle się nasłuchałem i naczytałem jakie to one są ostre, a usłyszałem usypiacze.

• Like 2
  • Haha 1

Słyszałeś ten konkretny egzemplarz? Co nie znaczy, że nie masz racji odnosnie słuchu.

• Haha 1

Tego konkretnego nie, znam jedynie opisy osób które ich słuchały/mają. Dla mnie osobiście T1 rev2 były za jasne, a T90 są jeszcze ostrzejsze.

• Like 1

Nie odbieram ich jako jaśniejsze niż T1v2, tonlnie bardzo podobne z pamięci, jedynie nie są tak skupione na emanowaniu głębią. Dla mnie obie pary nie są zbyt jasne, ale misiami bym ich na pewno nie mógł nazwać. Przechodząc z nich na iSine czuję się jakbym nabrał w usta pełną łyżkę miodu, ale takiego z własnej pasieki :D z powrotem na T90 i już nie ma miodu tylko jest łyk soku ze świeżych cytrusów :)

• Like 2

Może źle się wyraziłem, T1 rev2 nie były jasne, ale sybilizowały na potęgę co powodowało, że dwa razy rozstawałem się z nimi bez żalu. Natomiast holografia, głębia i scena (sztucznie potęgowana pogłosem) wybitna.

• Like 1

1 minutę temu, Noah napisał:

A T1 v1 ? 

Wg recenzji znacznie lepsze niż v2. Wg forumowych znafcófff najlepiej w okolicach numerów 5-6k i więcej. 

T1 v1 to było rozwinięcie DT880 w prostej linii. T1 v2 miałem na własność, sprzedałem po dwóch tygodniach z ostrym bólem migrenowym od sopranu.

Ciekawe. Ja takie bóle mam od nadmiaru basu, który to biologicznie rzecz biorąc jest szkodliwy dla naszego organizmu.

• Thanks 1

Bas swoją drogą, również powoduje u mnie dyskomfort, ale ostatni przypadek gdy faktycznie się pojawiły jakieś problemy, to było podpięcie H880 pod SC808. Wzmocnienie + wysoka impedancja wyjściowa zrobiły swoje.

H880 mają 24 ohm, a SC808 33 ohm na wyjściu słuchawkowym. To chyba bardzo niedobre połączenie.

16 godzin temu, Bernie napisał:

H880 mają 24 ohm, a SC808 33 ohm na wyjściu słuchawkowym. To chyba bardzo niedobre połączenie.

To jest zawsze loteria. Ale faktycznie AIM ze skutecznymi słuchawkami radzi sobie różnie, np. słabo mi grał z Philips Fidelio X2 oraz Audioquest Nighthawk

Edited by Palpatine

@Palpatine NHC też mają podobną impedancję (25 ohm) czyli niższą od 33 ohm w SC808, a zdaje się niepisana zasada (bo nie wiem, kto i jak ją ustalił) mówiła, że słuchawki powinny mieć najlepiej x8 względem wyjścia słuchawkowego.  @Jakub Łopatko też pisze, że mnożnik ten ma wpływ na poprawne zachowanie się przetwornika i wierne odtwarzanie zakresów niskotonowych, (na przykład w tym artykule przy opisie efektu tłumienia https://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/ )

Edited by Bernie

@Bernie tak to się zgadza, choć też nie wiem kto wymyślił ten mnożnik. Widziałem też posty, które go wyśmiewały i obalały tą teorię. Dlatego zawsze najlepiej podpiąć samemu i sprawdzić jak to gra razem.

Również nie wiem kto go wymyślił i sam również śmiałem się z tego, bo "x8" było opisywane jeśli dobrze pamiętam do zwrotnic w dokanałówkach wieloprzetwornikowych. Bardziej bazuję na swoim doświadczeniu i podłączaniu wielu różnych słuchawek pod te same źródła. Najczęściej problemy z kontrolą basu zaczynały się przy ~4-krotności.

Ten mnożnik jest wzięty ze świata stereo, gdzie też zaleca się, aby klocki impedacyjnie miały do siebie te 8-10x. Jak ktoś się nie zna to nawet jak będzie źle to on nie będzie o tym wiedział. Dynamiki robią bułę na basie przy złym dopasowaniu i jest moc wytracana, która pewnie ma większe znaczenie w przypadku planarów, które z kolei nie mają problemu z bułą. Tak czy siak lepiej trzymać się tego w obu przypadkach przetworników.

• Like 1
  • Thanks 1

@Dubek j/w napisał Palpatine. Po swoich odsłuchach możesz zerknąć na mój opis 4.40 i napisać różnice jakie wg Ciebie występują :)

Guest

Hidizs Sonata kabelek z DAC

sonata.jpg

Edited by Guest

33 minuty temu, raulendymion napisał:

Hidizs Sonata kabelek z DAC

sonata.jpg

Dawaj znać, jak to gra, czy jakkolwiek można to z Soniaczem porównać. Kieydś stracę cierpliwość w szukania DAPa i moze takie cacko się przyda :D

@bachankas, fajnie się zgrywa z czymś cieplejszym, pokroju KPP. ;) @raulendymion chyba ma już gen. 2, ale ona się ponoć tylko obudową jack'a rożni.

@raulendymion, wgrywałeś już inny firmware do niego? HD_D Wyłącza mikrofon, ale odblokowuje wszystkie dostępne częstotliwości próbkowania. Są jeszcze sterowniki, ale ich nie testowałem.