Jump to content
vonBaron

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Nie, zwykła stara narzuta. Ale najwyraźniej ma specjalną moc - wywoływanie pseudozabawnych komentarzy ;).

Posted (edited)
25 minut temu, decees napisał:

A to wyższa szkoła jazdy, jeszcze do tego poziomu nie doszedłem ;) 

Ja też nie :D. Ale jak pisałem - domyślnie wzmacniacz nie ma włącznika, a skoro sprzedawca miał też od razu zasilacz do pary (taki z włącznikiem i odpinanym kablem IEC), to wziąłem.

Edited by timecage

Kurcze nie wiedziałem, nie podejrzewałem jak wiele może zmienić dobra listwa zasilająca... Nowy nabytek i wiem już ze to nieodzowna cześć systemu. 

Taga Harmony PF-2000, polecam sprawdzić.

0370ABCE-B52F-4DD4-B6F6-D460589550A8.jpeg

• Like 2

Miałem kiedyś u siebie Taga Harmony PF-1000 i listwa zupełnie nie sprawdziła się w moim systemie, grała za ostro. 

51 minut temu, Hir0 napisał:

Miałem kiedyś u siebie Taga Harmony PF-1000 i listwa zupełnie nie sprawdziła się w moim systemie, grała za ostro. 

Ja znawcą w tym temacie nie jestem, pisałem o zmianie gdzie w systemie nie nic między gniazdkiem w ścianie a sprzętem, a potem wstawiam listwę... i okazuje się że jest diametralna różnica, jest lepiej... polecam zrobić sobie w domu taki eksperyment, słychać jak kiepski jest prąd prosto z gniazdka.. musi być dużo zakłóceń.

Posted (edited)

Z tego co widzialem na zdjęciach to pf 1000 ma taką samą budowę jak PF2000. Gniazda są równolegle podłączone i wszystkie filtrowane jednym ukladem. Cena wzrosła ze wzgledu na obudowę i jest jedno gniazdo mnej.  W cenie nowej listwy tj, 1000 zł lepszą opcją jest Tomanek TPA8 z dc blokerami .Co nie oznacza że nie filtruje, filtruje, ale tpa8 robi to skuteczniej.

Edited by pablo650
  • Like 1

51 minut temu, Corvin74 napisał:

słychać jak kiepski jest prąd prosto z gniazdka.. musi być dużo zakłóceń.

A Ty się dziwisz? Prąd od elektrowni musi sporą drogę przebyć, po drodze musi być przerabiany na mniejsze napięcia, powstaje sporo strat energii po drodze, więc nie dziwne, że prąd jest potem jaki jest, do większości urządzeń spoko, ale nie bez powodu są te wszystkie listwy zasilające, kondycjonery, bla, bla, bla i mnóstwo innych urządzeń, które w jakiś sposób starają się naprostować prąd do najlepszego możliwego poziomu.

I stąd kiedyś czytałem, że jakiś Japończyk nie wiem jak ale kupił, zamówił, nie wiem specjalną linię ze specjalnym prądem. Mniemam, że o wiele lepszy prąd niż ten serwowany masowo dla wszystkich.

I to nie jest żadne voodoo jak część osób może myśleć, nie mówię, że tutaj tacy są, ale ogólnie. Nie trzeba wierzyć w voodoo czy potwora spaghetti, aby faktem było to, że im lepszy prąd tym urządzenia(wszystkie) elektryczne pracują lepiej. Tyle, że w większości urządzeń to i tak nie wiele to zmienia jak sądzę. Ale w audio dochodzi do tego, że my tak na prawdę to słuchamy w pewnym sensie tego prądu, który zasila czy to DAC czy wzmacniacz a dalej słuchawki czyli przetworniki i prąd jest kiepskiej jakości, to musi się to odbić dalej na wszystkim. A przetworniki tudzież dalej nazywane to słuchawkami to nic innego jak przetworniki elektroakustyczne, które zamieniają energie elektryczną na falę akustyczną, choć wiadomo nie odbywa się to bezpośrednio, a pomiędzy tym dzieje się cała magia.

Więc jeśli prąd jest kiepskiej jakości, niesie ze sobą zakłócenia i jest daleki  od prawie ideału, to ciężko oczekiwać, że ten prąd zamieniony potem na falę akustyczną po jeszcze kawałku drogi przez całą elektronikę, aż w końcu dotrze do przetwornika i nim poruszy, to trudno, żeby również ten dźwięk wydobywający się z przetwornika był idealnej jakości.

Ja to tak widzę i tak rozumiem. Ja tu nie widzę żadnego voodoo, czarnej magii czy cudów, tylko i wyłącznie czysta fizyka i zdanie, że przyczyna rodzi skutek, a w tym przypadku przyczyna to może być kiepskiej jakości prąd dostarczany do naszych gniazdek, a skutkiem tego jest gorsza praca urządzeń, które nie dostają prądu o odpowiednich parametrach, przez co dalej skutkiem jest gorsza praca lub w ekstremalnych przypadkach nieprawidłowa praca lub nawet awarie czy uszkodzenia, chociaż nie wiem co by się musiało dziać z prądem, żeby doszło do ekstremalnych przypadków pomijając czynniki zewnętrzne typu burza.

@Corvin74 Więc to pokazuje, że to nie tylko voodoo jak część osób może myśleć, tylko faktycznie jest coś na rzeczy, że słyszymy prąd, tudzież kable.

• Like 3
  • Sad 1

6 godzin temu, Nehero napisał:

że prąd jest potem jaki jest, do większości urządzeń spoko, ale nie bez powodu są te wszystkie listwy zasilające, kondycjonery, bla, bla, bla i mnóstwo innych urządzeń, które w jakiś sposób starają się naprostować prąd do najlepszego możliwego poziomu.

😔

Tez uważam ze to jakiś spisek elektrowni, kanalarzy i producentów listw, upesó i tych od  bla, bla, bla,..😫

• Like 1

Posted (edited)
17 godzin temu, Hir0 napisał:

Spróbuj Bada LB - 5600 [fajnie sprawdzają się kable Gigawatt] Miałem 3 razy, i gdzieś tam jest na mojej liście zakupów.

Edited by Tommy66

@Tommy66Miałem kilka listw u siebie i doszedłem do wniosku, że lepiej inwestować w sprzęt na który żadne sieciowe problemy nie mają wpływu.

• Like 1

1 godzinę temu, Hir0 napisał:

@Tommy66Miałem kilka listw u siebie i doszedłem do wniosku, że lepiej inwestować w sprzęt na który żadne sieciowe problemy nie mają wpływu.

Zgadzam się. Jeśli mamy sprzęt w domu, którego użytkujemy przez jakiś czas i żadne zakłócenia z sieci nie są wyłapywane i nagle otrzymujemy sprzęt na testy, który mimo świetnego sq szumi lub wyłapuje inne brudy z sieci to lepiej dać sobie spokój i go najzwyczajniej odesłać na testy niż kombinować z listwami, zasilaczami, bateriami i całej maścią filtrami za grube pieniądze. Szkoda naszego czasu, nerwów i gotówki bo wina najzwyczajniej na świecie leży po stronie producenta skoro inne sprzęty potrafią pracować u nas normalnie. 

• Like 2

42 minuty temu, Nehero napisał:

@Hir0 czyli mówisz o zasilaniu bateryjnym, czy jeszcze o czymś innym?

Np. iFi ma dobry sieciowy zasilacz plus separacje galwaniczną na usb. Hegel za to ma technologie Soundengine 2 która pozbywa się zniekształceń. Nie porównywałem z zasilaniem bateryjnym ale nic mi w dźwięku nie przeszkadza. 

5 godzin temu, Hir0 napisał:

Np. iFi ma dobry sieciowy zasilacz plus separacje galwaniczną na usb. 

Potwierdzam zasilacz o którym mowa jest świetny i jest w kilku wersjach napięcia . Sam kupiłem kilka dni temu 9 voltowy, i myślę jeszcze 0 12v. Zasila u mnie zewnętrznie konwerter Matrixa SPDIF , byle czego tam bym nie podłączył absolutna cisza i sto procent mocy na zasilaniu - za śmieszne pieniądze .

• Like 1

12 hours ago, Hir0 said:

Np. iFi ma dobry sieciowy zasilacz

Który to dokładnie model? 

23 minuty temu, euter napisał:

Który to dokładnie model? 

iFi IDSD Pro

• Thanks 1

@Hir0 @Palpatine  Pierwszy raz kondycjoner [Bada LB-5600] kupiłem,nie z powodu problemów z siecią a dla bezpieczeństwa i zaspokojenia ciekawości.

O ile na sznurówkach różnicy nie słyszałem,to po zakupieniu przyzwoitych kabli różnica była na plus taka że usłyszał ją nawet kolega [po sześćdziesiątce] nie interesujący się audio.Tak że przerobiłem trochę kabli i mam swoje zdanie.Wybór należy do nas.

I oklej wyświetlacz bo bardzo podatny na zarysowania.Chyba że coś zmienili?

1 minutę temu, Tommy66 napisał:

I oklej wyświetlacz bo bardzo podatny na zarysowania.Chyba że coś zmienili?

Postaram się nie nosić go w kieszeni w kluczami :) 

Pozazdroscilem I zrobiłem wersję Pro aczkolwiek w wersji AF :E

1558693342522106948045243067960.jpg

• Like 2
  • Haha 7