Jump to content
Jakub Łopatko

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

No to elegancko...

Co do NHC to są słuchawki, które się wygrzewają drastycznie do 150h w mniejszej skali do 300h. Co więcej są pomiary, które to potwierdzają. Stąd pytanie, czy są pomiary, które potwierdzają wygrzewanie kabli?

29 minut temu, Palpatine napisał:

No to elegancko...

Co do NHC to są słuchawki, które się wygrzewają drastycznie do 150h w mniejszej skali do 300h. Co więcej są pomiary, które to potwierdzają. Stąd pytanie, czy są pomiary, które potwierdzają wygrzewanie kabli?

Żeby było ciekawiej to w Oppo Pm-2 [planary] też był progress po wygrzaniu.

Teraz, Tommy66 napisał:

Żeby było ciekawiej to w Oppo Pm-2 [planary] też był progress po wygrzaniu.

Słuchawki Hifimana również się zmieniają po około 100h.

Godzinę temu, Hir0 napisał:

Ja osobiście zmiany słyszę, nie będę wnikał czy to dostosowanie słuchu do nowych dźwięków czy rzeczywiste wygrzanie kabla, ale te zmiany najczęściej słyszę do maks 100 godzin odsłuchów. Nigdy jeszcze nie słyszałem żeby sprzęt który mam dłuższy czas zagrał jakoś inaczej. Chociaż podobno Hawki tak grają. ;) 

Sam konstruktor kabla zalecił wygrzanie. Gdybym miał określić to co się zmienia to na pewno byłaby to głębia sceny i ukazywanie się różnych dźwięków jak i gładkość samego brzmienia. Są to jednak osobiste odczucia i równie dobrze mogą mieć na to wpływ inne rzeczy.

Z tego powodu moje porównanie było obiektywne bo 1 do 1.

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Słuchawki Hifimana również się zmieniają po około 100h.

Tak słyszałem o tym. Wynka z tego że niektóre planary jednak wymagają grzania.

Co do mojego opisu różnic w dwu egz.Lcd3 .To @@Jakub Łopatko pisał o różnicy w dżwięku wynikającej z różnicy budowy padów [oba skóra].Zgadzam się z tym,jednak ja opisałem jedyną różnicę którą usłyszałem. Ale tu już zapewne wchodzi w rachubę osłuchanie pana Jakuba, jak i zapewne Jego lepszy słuch.

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Co więcej są pomiary, które to potwierdzają. Stąd pytanie, czy są pomiary, które potwierdzają wygrzewanie kabli?

Również bym z chęcią takie poznał i taki jest właśnie cel moich wypowiedzi.

58 minut temu, Tommy66 napisał:

To @@Jakub Łopatko pisał o różnicy w dżwięku wynikającej z różnicy budowy padów [oba skóra].Zgadzam się z tym,jednak ja opisałem jedyną różnicę którą usłyszałem. Ale tu już zapewne wchodzi w rachubę osłuchanie pana Jakuba, jak i zapewne Jego lepszy słuch.

Powtórzę jeszcze raz, że wygrzewanie w słuchawkach jest procesem złożonym i związanym nie tylko z przetwornikami, ale różnicami produkcyjnymi lub ubijaniem i układaniem się nauszników, często głównie tym ostatnim właśnie. Pisałem o tym nawet niedawno w osobnym artykule na ten temat. Mój lepszy/gorszy słuch nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ operuję na wartościach mierzalnych: 

C0Zs5Yh.jpg

Różnica którą zanotował Pan Panie Tomaszu przy LCD-3 ma swój powód w tym jednym zdaniu:

10 godzin temu, Tommy66 napisał:

Jedne miały pady z rantem drugie bez [obie pary po 2016r]

Na moich LCD-2 pady z rantem są oznaczone na wykresie szarą kreską. Pady obecne bez rantu - niebieską. Jeśli wszystko jest widoczne na wykresie i wynika ze średniej pomiarowej wykonywanej na tym samym sprzęcie w tych samych warunkach, to nawet uwzględniając wahania wynikające z każdorazowo innego ułożenia słuchawek na fantomie pomiarowym (są one i tak mocno redukowane przez wspomniane uśrednienie), różnice w odczytach są zbyt duże. Nie jest to więc kwestia mojego czy czyjegokolwiek słuchu, a tego, że różnice tonalne daje się zaobserwować aparaturą pomiarową. 

Ponownie jednak, temat wygrzewania słuchawek nie ma nic wspólnego z tematem rzekomego wygrzewania kabli, które nie posiadają komory odsłuchowej i elementów mechanicznych oraz nie podlegają podstawowym zasadom akustycznym. Kabel to przewodnik, zwykłe właściwości elektryczne przewodzenia prądu, także obawiam się, że będę prezentował tu podejście bardzo pragmatyczne, chociażby z własnej ciekawości i chęci odnotowania takich różnic również samodzielnie własną metodologią.

Może ujmę to w taki sposób - szanując Pana obserwacje i każdej innej osoby co do zmiennego brzmienia kabli, pozwolę sobie zachować osobisty sceptycyzm i jednoznaczne stwierdzenie o istnieniu/nieistnieniu zjawiska do czasu, aż nie zobaczę zmian w ramach wiarygodnie przeprowadzonych pomiarów elektrycznych (deklaracje producentów/konstruktorów nie mają dla mnie niestety żadnej wartości). Choć oczywiście dałem wcześniej multum sygnałów, że skłaniam się mocno ku temu drugiemu i zakładam odgórnie brak zjawiska.

Dziękuję Panie Jakubie.Czyli słuch mam w miarę,aż poprawiło mi się samopoczucie.🙂

1 godzinę temu, decees napisał:

Uuu panie, no to czekamy na porównanie x1s vs x1s pro na żyletkach ;)

to to...

Takiego porównania nie zrobię , bo x1s siedzi spakowany w kartonie a musiałbym zrobić test 1:1 . Plus taki , że żyletki pozostały żyletkami 😂

• Sad 1

10 minut temu, Noah napisał:

Takiego porównania nie zrobię , bo x1s siedzi spakowany w kartonie a musiałbym zrobić test 1:1 . Plus taki , że żyletki pozostały żyletkami 😂

Leń ;)

właśnie chodzi o porównanie 1:1 

Edited by Palpatine
  • Upvote 1

Jeśli już koniecznie muszę coś o nich napisze to proszę :

som fpyte 😂

Przestan, podrażniłeś audionervose I teraz jest hype :P

Usiądź jutro na spokojnie i powiedz jakie różnice A-B. BTW. Który sklep jest dzisiaj otwarty? 

Sprzęt kupiony w Holandii . One są dopiero teraz rozsyłane do dystrybutorów . Nawet na head fi nie znalazłem żadnego info o nim . 

W zasadzie to jako jedna z pierwszych osób masz szansę porównać obie wersje do siebie. Możliwe, że różnią się jedynie mocą, ale może jakieś niuanse w sygnaturze też wyłapiesz.

Pro ma więcej mocy . Tyle samo co wersja 10th anniversary . Sonicznie , tak z pamięci to nie wiele się zmieniło ... w zasadzie , mam wrażenie , ze grają tak samo 

• Thanks 1

O ile mnie pamięć nie myli to chyba mają też inny układ DAC. Dalej Sabre ale chyba ciut nowszy. 

Tak , w pro siedzi 9038q2m w miejsce 9018k2m z wersji poprzedniej . Możliwe,ze T90 nie skaluja się wystarczająco dobrze lub mój słuch jest już jaki jest . 

Wielka odpowiedzialność ciąży na Tobie, nasi rodzimi dystrybutorzy Aune zapewne bombardują Cię teraz lukratywnymi kontraktami testu na wyłączność, także tego :D 

Sprawdzam nerwowo konto a tam dalej nic nie wpłynęło . Czekam wiec z ocena , bo nie wiem jeszcze jaka ma być 😂

• Haha 2

To nie daczek, a dobrej klasy dedykowany zasilacz impulsowy - MF domyślnie do tego wzmaka dołącza tylko zwykłą kostkę i nawet włącznika nie ma.

Edited by timecage