Jump to content
vonBaron

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Posted (edited)

Nie mogłem się powstrzymać i zamówiłem jednak w ciemno słuchawki zamknięte :D

Wybór padł na Kennerton - Magister Pro, ze względu na opinie o ich ogromnej scenie i świetnej izolacji od otoczenia.

https://kennerton.com/headphones/magister-pro
magister-pro-500x500.jpg

Po konsultacjach z niejakim Vladimirem otrzymałem na nie $110 promocji. Wysyłka też wliczona w cene.

Mają stanowić uzupełnienie do mojego zestawu otwartych.

Edited by pabloj
  • Like 5

Posted (edited)
2 godziny temu, Voiteck napisał:

IMG_20190322_185856.thumb.jpg.6a6b654f60baa5e13b86657a1b3bb67d.jpg No i skończyły u mnie :)

To te z allegro, prawda? Jak wrażenia, masz może porównanie do nowszych AKG np. K701/702 albo K712/7XX?

Edited by Hayabusa

12 godzin temu, pabloj napisał:

Wybór padł na Kennerton - Magister Pro, ze względu na opinie o ich ogromnej scenie i świetnej izolacji od otoczenia.

magister-pro-500x500.jpg

Po konsultacjach z niejakim Vladimirem otrzymałem na nie $110 promocji. Wysyłka też wliczona w cene.

Koniecznie skrobnij coś jak brzmią. Bo jak brzmią tak jak wyglądają to kurde, chciałbym takie hełmofony :)

13 godzin temu, Hayabusa napisał:

To te z allegro, prawda? Jak wrażenia, masz może porównanie do nowszych AKG np. K701/702 albo K712/7XX?

Tak, to te z allegro :)

Niestety, jeszcze nie wiele sprzętu przesłuchałem, także porównania do nowszych AKG na razie nie mam. W sumie to pierwsze AKG których słuchałem i zdecydowanie przerosły moje oczekiwania :) Przesłuchałem na nich wczoraj Pink Floyd - The Wall i zrobiły na mnie wręcz kolosalne wrażenie sceną, holografią jak i całokształtem brzmienia. Również dołu mają dla mnie wystarczająco. Także za jakiś czas na pewno zacznę poszukiwać K270 Studio a i może postaram się posłuchać jakichś nowszych modeli :)

Sam kupowałem je jako alternatywę dla HD600. Sprzedawałem je zaś tylko dlatego, że miałem LCD-2F. Inaczej siedziałbym właśnie w nich. K270 Studio będą cieplejsze i mniej napowietrzone, ale to kapitalne słuchawki. O K500 zaś napisałem tyle, że chyba nie powinno być problemów z porównaniami z K702 czy K7XX. K7XX są cieplejsze i bardziej basowe, a K702 mają większą scenę i trochę bardziej nosowy charakter. K500 to bardziej all-roundery, zwłaszcza na stockowych padach na których mają bardzo bliską średnicę, podczas gdy K702 lepiej widzą się w elektronice i grze na dystans.

Zakupowi przyświecał tylko jeden cel. Musi być maksymalnie praktycznie. Najpierw miały być kolumny żeby móc razem z narzeczoną wspólnie od czasu do czasu coś posłuchać. Jak już się zdecydowaliśmy na kolumny to urodziły problemy: małe mieszkanie, budżet, rzadkość używania. Po zastanowieniu się padło na Marley'a bo: poniżej 500zł, małe, przenośne, bez kabli i jakość dźwięku adekwatna do ceny.

IMG_20190331_145416.jpg

• Like 1

Posted (edited)
W dniu 22.03.2019 o 20:42, pabloj napisał:

magister-pro-500x500.jpg

Zakup dziś w końcu do mnie dojechał :D

Jeszcze nie wygrzane a już brzmią fajnie, deko, a nawet dwa deka lepiej podłączone do Little Dota mk3 se (balans). Póki co jestem zadowolony, zobaczymy jutro jak je dam na noc do wygrzania.

Scena faktycznie dość fajna ale nie mam poczycia przebywania w wielkiej hali, bardziej w barze gdzie na małej scenie siedzi i gra zespół niedaleko przedemną. Fajny konturowy dźwięk, instrumenty rysują się solidną krechą, wysokie dźwięki potrafią długo wybrzmiewać (to dodaje przestrzeni tej zamkniętej konstrukcji), bass umiarkowany trochę twardy (ale te porównania są do jedynych słuchawek jakie posiadam czyli HE-560 i Stax L300 xD). Holografia lepsza niż się spodziewałem biorąc pod uwagę resztę mojego sprzętu.

Zobaczymy jutro, ale zapowiada się ciekawie ;)

Edited by pabloj

Jaką sygnaturą to gra? W necie wciąż brak recenzji. Kupiłeś czy na testy?

• Like 1

Posted (edited)

0ec289674b8a6e3d.jpg

No i postanowione IDSD Pro zostaje u mnie na stałe. Jego brzmienie można porównać z micro wieżą iFi, jednak jest to coś o klasę wyżej. To co pierwsze rzuca się w uszy to ciemne tło gdzie żadne gadżety czy kable usb nie powinny wpływać na dźwięk. Jest większa scena, czystość oraz dynamika. Jednak mam wrażenie, że dźwięk nieznacznie się oddalił na czym traci holografia. Poza tym nie ma do czego się doczepić, jest muzykalnie, szybko, z uderzeniem ale jednak wszystko pod pełną kontrolą i z klasą. O co chodzi z tą klasą? Dźwięk IDSD Pro jest namacalny, kojący, gęsty - jakby w środku pływała jakaś nieznana substancja. Jednym słowem - żywy. Nie raz złapałem się na tym, że podczas odsłuchu na zestawie stereo (Hegel H90 + Kef LS50) gdy wchodził wokal to mimowolnie odwracałem się za siebie, co bardzo rzadko mi się zdarza. To w jaki sposób tworzy dźwięki i nadaję im głębie to prawdę mówiąc dla mnie nowość. Nigdy nie słuchałem takiego brzmienia i odkrywanie ulubionych piosenek na nowo to sama frajda. Do tego mamy tyle filtrów i kombinacji muzycznych, że na pewno uda się zgrać tego daca z prawie każdym sprzętem towarzyszącym, a odkrywanie coraz to nowszych setupów zajmie bardzo dużo czasu. Nie można odmówić tego, że ten kto projektował IDSD Pro po prostu kocha muzykę i to się czuję. Włączając ten sprzęt nie szukamy dźwięku idealnego, tylko słuchamy muzyki i zapominamy o całym świecie.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz słuchawkowy to gra on podobnie co sam przetwornik. Jest detal, czystość, werwa. Jest strojony w równie świetnym stopniu co sam dac - żeby nie męczył i dawał frajdę. Nawet długie sesje z LCD2 nie stanowiły problemu, a synergia jest tu bardzo dobra. I teraz muszę wspomnieć o Pathos Aurium który technicznie jest lepszym wzmacniaczem: większa scena, głębia, bardzo poprawna akustyka. Jednak jego brzmienie nie ma tyle ciała i nie sprawdza się tak dobrze w każdej muzyce. No i niekiedy potrafi zmęczyć szybciej niż zrobił to wzmak od iFi. Niestety Sennheisery HD600 nie łapią już tak świetnej synergii jak to było w przypadku Pathosa. Z ciekawości podpiąłem też IDSD Pro do Aurium przez kable RCA (nie miałem zbalansowanych pod ręką). I to mnie utwierdziło w tym, że pora podmienić tor, ponieważ nie słyszałem aż tak wielkiej przepaści dźwiękowej. Tutaj o wiele lepszą synergię łapał zestaw od Nostromo który niestety nie jest tak technicznie dobry jak sprzęt od iFi (a wielka szkoda bo nie musiałbym szukać dalej).

Podsumowując IDSD Pro całkowicie trafia w mój gust muzyczny i nie mam do czego się doczepić. Jak na moje ucho brzmi to tak, że można skończyć. I właśnie tego sobie życzę najbardziej. :)

Edited by Hir0
  • Like 6

Posted (edited)

No to polecam jeszcze pobawić się ickami,podejrzewam że może Ci wyjść coś w stylu do innego trybu inny IC.

Przerabiam od rana srebrny IC krajowego producenta [nie podam nazwy bo pożyczony] Daję mu szansę z różnymi lampami, dwoma wzmakami lampowymi, różnymi kablami słuchawkowymi i wychodzi mi ech... albo przereklamowany,albo wybitnie nie wpasował się w tor.Nie są to różnice na poziomie 5-10%,a naprawdę decydujące.

Edited by Tommy66

12 godzin temu, pabloj napisał:

@maszynista1987 Coś ostatnio sporo tych Playmejtów, aż takie dobre? 😛 Co wcześniej miał?

Miałem aim sc 808 z trzema v6 i chciałem coś do 2 tys zł do lcd xc. I na allegro  trochę utargowałem i i wyszło że mam wersje  Playmate Everest za nie całe 1700 zł ( nie wliczając ceny swoich v6).

Sporo czytałem na head-f i tak naprawdę testuje dopiero 3 dzień , wiec nie chce się wypowiadać jak to gra .

Ale mi się podoba  i zostaje u mnie ( chociaż marzy mi się rme adi-2 dac ,ale to może na 2020 ) .

• Like 1

A ja dzisiaj do mojego FiiO X7II sprawiłem moduł AM5, zobaczymy czy da radę napędzić LCD2c...

20190409_212547.jpg

• Like 1

W dniu 9.04.2019 o 22:42, Corvin74 napisał:

A ja dzisiaj do mojego FiiO X7II sprawiłem moduł AM5, zobaczymy czy da radę napędzić LCD2c...

20190409_212547.jpg

i co AM5 dał radę napędzić?

4 minuty temu, Palpatine napisał:

@LoCzekk jak wypada porownanie DAC 80 vs Dac S6?

Jeszcze za krótko z nim obcuję żeby coś więcej powiedzieć. Dodatkowo od razu w swoje macki wziałem K270 S które słucham pierwszy raz. Na dniach postaram się opisać