Jump to content
vonBaron

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

00106888.1411708647.97orig.jpg

星詠~ホシヨミ~Ar tonelico Hymmnos Concert side.蒼
[Singing the Stars ~Hoshiyomi~ Ar tonelico Hymmnos concert Side Blue]

FLAC 24-bit/48 kHz

• Like 4

3 godziny temu, daviox napisał:

FLAC 24-bit/48 kHz

Wiem że nie powinno się oceniać książki po okładce, ale patrząc na tą okładkę to skojarzenie mam tylko jedno. Jakaś "japońska popelina". Nie bij proszę, to tylko skojarzenia!

• Haha 1

12 minut temu, prohaks napisał:

Nie bij proszę, to tylko skojarzenia!

Spokojnie! Ja nie biję! :D

Tu masz kilka utworów z płyty ;)

Spoiler

18 godzin temu, daviox napisał:

FLAC 24-bit/48 kHz

Ale czemu ta laska ma garnek na głowie? To jakaś moda w Japonii jest taka? Pewnie się nazywa Nałebmita Micha 😄

Edited by raulendymion

Nie korzystaj z tipsów po lewej stronie bo grają jak słuchawki z biedry za 20zł :E

• Like 1

Wiem, tylko te z dużym otworem :P Sprawdzam właśnie te średnie które były od razu założone i chyba są trochę za małe ale pierwsze wrażenia po włączeniu muzyki w porównaniu do Beyerdynamic Byron to "Wow" Scena, bas i czystość brzmienia miażdży.

Pamiętaj, że one się jeszcze wygrzewają. Chyba większość użytkowników, którzy je posiadają to zauważa. Czyli będzie jeszcze ciut lepiej, równiej. Ale ciesz się już teraz - też je posiadam, bo warto :)

Edited by Eleks
  • Like 1

1 godzinę temu, Nehero napisał:

236880584_FiioFA7(1).thumb.jpg.5d46db9c5a5526655e4507d421a31b69.jpgSłuchawki Fiio FA7

Bardzo mi się podobają wizualnie. Jak wrażenia? Mnie odstraszyły opinie o ciemnym graniu, stad brak decyzji o preorderze.

@Palpatine Hmmmm na tle Nightowl grają też przyjemnie, jednak bez tego dziwnego grania, co jak rozumiem to zwyczajnie pogłos o którym się mówi.

Ciemne bym nie powiedział, górę słychać bardzo dobrze bez przymulenia, bardziej bym określił je jako ciepłe.
Z racji, że za dużo modeli nie słuchałem, to zawsze mam problem z określeniem średnicy, bo według definicji to tam skupia się większość utworu, ale z prostej dedukcji, bas tutaj na pewno nie gra pierwszych skrzypiec, bo tutaj występuje, podsyca brzmienie, lecz nie przejmuje kontroli, góra jest łagodna, dalej klarowna, bez jakichkolwiek sybilacji, więc też nie dominuje w żaden sposób. Ja bym określił, że te słuchawki grają raczej średnicowo, z przyjemnym "akuratnym" basem, gdzie jest go tyle ile powinno być, lecz w porównaniu do NO jest on słabszy, ale znów nie na tyle słaby, aby były z tego powodu problemy, bo w rocku jest wszystko odpowiednio dociążone i przyznam szczerze, o wiele lepiej jak na te 2-3h słucha mi się rocka/metalu na FA7 niż NO.

Słuchając teraz Celtic Woman mam na pierwszym planie śpierw + intrumenty i mimo, że śpiew jest dosyć wysoki to brak jakichkolwiek nieprzyjemności na górze i przez 3h nieważne czego bym nie włączył jeszcze nie poczułem sybilacji. A bas jest i trzyma się bardziej z tyłu tylko nadając całemu utworowi odpowiedniego dociążenia/wybrzmienia i taka jest jego rola.

Ale zobaczymy jak będzie później, a do tego jedzie do mnie już Fiio Q5 i 8 żyłowy kabelek hybrydowy zbalansowany  od Fiio do FA7.  Na ten moment grają z Chorda Mojo, a przynajmniej grały, dopóki Mojo się nie wyczerpał :(, dobra ciąg dalszy słuchania jutro. :D

Nawet trochę bardziej mi się podobają niż NO. Ale z NO jeszcze nie skończyłem, zobaczymy ile mi się uda z nich wykrzesać, swoją drogą muszę kiedyś się przejść do Top HiFi i spróbować NO z DAC 215, bo gdzieś widziałem takie połączenie w internecie, ewentualnie Pathos Aurium, bo też gdzieś mi się przewinęło takie połączenie przez oczy. I dalej mi się skończyły pomysły :)

Ja się na preorder załapałem cudem już po czasie jak zaczęli wysyłać zamówienia, więc dzięki bogom, że się MP3Store zlitowało nade mną.

• Thanks 1

20190212_185501.thumb.jpg.ab0bf08f1d7ced55bf79ffe273550a6f.jpg20190212_185425.thumb.jpg.32e0171bb0fde286c248225379c90c71.jpg

Kolejne zakupy dojechały Fiio Q5 oraz zbalansowany kabel do FA7, a jeszcze jeden zakup w drodze.

Jestem zdumiony jak Fiio Q5 genialnie gra z NO 😮

Edited by Nehero

Na moje ucho jakby Fiio Q5 wygrywał z Mojo w kwestii NO. Tracą na basie, bo już nie jest taki mocny, ale zyskują na szczegółowości, klarowności, napewno muzyka klasyczna i instrumentalna się tu świetnie odnajduje bo dostaje zastrzyku energii i analityczności.

Mam też wrażenie jakby scena była u Fiio Q5 lepsza niż u Mojo. Na pewno jest o wiele lepsze rozłożenie intrumentów na scenie

Jednego jestem pewien Fiio Q5 to zupełnie inne granie niż Mojo i to słychać na pierwszy rzut ucha.

A cała muzyka jest bardziej bezpośrednio, bliżej słuchacza, a nawet bardzo blisko, szczególnie wokal, u Mojo tak nie było.

Mojo również świetnie gra z NO, ale też inaczej jak słyszę, więc wybór też nie jest prosty. Zależy chyba co chce się osiągnąć.

Pisałem już dawno temu ze Mojo i NHC/NO to niestety nienajlepsze połączenie. Za dużo basu, zbyt gładko, maślanie, traci bardzo na scenie bo Mojo ja degraduje. Zreszta na wszystkich słuchawkach z jakimi go słuchałem występuje te same zjawisko. Teraz jeszcze posłuchaj na Dragonfly Red to już będziesz wiedział jak poragia zagrać te słuchawki. Później już tylko Aune S16 i Matrix Quattro II którego jednak nie udało mi się odsłuchać.

Edited by Palpatine

Wiadomo Mojo to nie jest och i ach z NO, ale z NO nadal gra bardzo ładnie z zaznaczeniem, że można lepiej.

Dragon Fly to nie wiem czy będzie okazja posłuchać.

Wydaje mi się, że NO też można kreować w dwie strony czy ciemniejszą czy jaśniejszą.

Aune S16 już nie dostępne.

Ja z NHC czy NO nie widzę możliwości drogi w inna stronę niż jasna. Z Red grają wybornie. Był strojony pod te słuchawki. Aune i Matrix niestety już praktycznie niedostępne.

Tak teraz słucham FA7 na kablu balans z Fiio Q5 plików 24bit/DSD ze strony L2

No poprostu miodek dla uszu. Takie to realistyczne. Ciężko byłoby odróżnić czy to muzyka z słuchawek czy ktoś obok gra. Bardzo klarowna i jasna/neutralna góra bez sybilacji, dynamiczne granie na dole, a całe brzmienie analityczne ale dalej muzkalne bez suchości. A ten kto twierdzi, że to ciemne słuchawki to chyba jest głuchy.

Pierwszy słyszę tak piękną górę, chyba jeden z największych plusów tych słuchawek.

Edit: Chyba już z nam drogę, a przynajmniej jedną z dróg brzmienia, którą napewno powinienem podążać.

Edited by Nehero

Miniarcheologia - Audeo PFE 111... Czemu ja te doki dopiero teraz poznałem?

2hG6Chm.jpg

Z M3s pięknie się zgrywają brzmieniowo, kolorystycznie nie do końca :)

Edited by bachankas
  • Like 3

Persefone - Spiritual Migration:
366353.jpg

Between the Buried and Me - Colors:

cover_282167122016_r.jpg

Divine Heresy - cała dyskografia złożona z dwóch albumów: Bleed the Fifth i Bringer of Plagues
115018788.jpgd2d7e6eb82d14d399cf62602f6a1cf50.jpg

Zobaczymy jak to gra, słuchawki dla żanci na spacery. Ja jestem wierny E1 :x

20190301_173221.jpg

• Like 4