Jump to content
Jakub Łopatko

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

1 minutę temu, raulendymion napisał:

A mi Hołki czy Owle zupełnie nie podeszły. Niemniej i tak grały lepiej niż jedne planary, z litości nie powiem jakie :P

Wielu nie grały i dalej nie grają. Są tacy, którzy twierdzą że grają jak popsute :P @EvilKillaruna w recenzji też je potraktował dość łagodnie, jak na jego gusta. Chociaż pewnych aspektów dźwięku ciężko nie docenić.

Onie nie są złe, ale coś mi w nich nie grało, brakowało dopełnienia. Może to wina Focali Spirit Pro używanych latami i przyzwyczajenia do prezentacji dźwięku. Testowane chwilę później ATH MSR7 zagrały (dla mnie) od razu lepiej. No, ale, z AQ mam ważkę, i nie waham się jej używać :)

@Palpatine Możliwe że moja ocena zbyt mocno opierała się o możliwości, jakie te słuchawki niosą ze sobą po equalizacji. Do każdych słuchawek staram się podchodzić z szacunkiem, jeśli na to zasługują. Tak jak napisałeś mają cechy, których trudno im odmówić i potencjał na zmiany na lepsze był - przynajmniej dla mnie - jednym z takich czynników. Za to W5000 czy D7100 kompletnie mnie do siebie nie przekonały, a były to modele od nich wyraźnie droższe.

4 minuty temu, raulendymion napisał:

Onie nie są złe, ale coś mi w nich nie grało, brakowało dopełnienia. Może to wina Focali Spirit Pro używanych latami i przyzwyczajenia do prezentacji dźwięku. Testowane chwilę później ATH MSR7 zagrały (dla mnie) od razu lepiej. No, ale, z AQ mam ważkę, i nie waham się jej używać :)

Co to przyzwyczajeń, to każdy z nas ma jakieś doświadczenia i preferencje.

Ważka akurat zbiera raczej jednomyślne recenzje.

1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

@Palpatine Możliwe że moja ocena zbyt mocno opierała się o możliwości, jakie te słuchawki niosą ze sobą po equalizacji. Do każdych słuchawek staram się podchodzić z szacunkiem, jeśli na to zasługują. Tak jak napisałeś mają cechy, których trudno im odmówić i potencjał na zmiany na lepsze był - przynajmniej dla mnie - jednym z takich czynników. Za to W5000 czy D7100 kompletnie mnie do siebie nie przekonały, a były to modele od nich wyraźnie droższe.

Też wyczytałem to z recenzji, którą sobie przypomniałem nie dawno. 

Na swoje nieszczęście wspomniałeś tam o Matrix Quatro II, którego też przeczytałem recenzję i tak przeglądam net nerwowo ;)

@Palpatine Na pewno będą jeszcze takie modele, które mi się nie spodobają do tego stopnia, że oberwą mocno w recenzji i potem różnego rodzaju osobniki będą miały używanie na innych forach (vide niedawna prowokacja w pewnym fanklubie ATH), ale czasami jest tak, że dana para - choć nie podoba się nam w naszej stricte personalnej domenie, okazuje się świetna w czymś innym. Nie mówię tu oczywiście o szukaniu pozytywów na siłę, bo kompletnie nie o to chodzi, ale o próbę odgadnięcia jaki był zamysł projektanta danego modelu. Lub też czy nie było żadnego.

DSR9BT na ten przykład trafiły do mnie na warsztat jak pamiętam wtedy, gdy słuchałem mało gatunków elektronicznych. Odrzuciły mnie na starcie zbyt jasną górą i wycofanym środkiem. Ale jak zacząłem się nimi bawić, zapuściłem najlepsze płyty elektroniczne jakie mam, przestrzenny ambient, to dostałem taką głębię sceny i efekty że mi się HD800 zawstydziły. Natomiast KingSoundy do dziś nie wiem po co powstały i w czym mają się sprawdzać. Dla mnie to słuchawki niedokończone, nieprzemyślane, z dobranymi fatalnie padami i taką ceną, że w niej spokojnie można nabyć jakiegoś STAXa i powycierać KingSoundami podłogę. I żadne infantylne zaklinanie rzeczywistości przez co bardziej poetycko ubogaconych audiofilów tego nie zamaskuje. 

6 godzin temu, Nukari napisał:

Czy z Aune x1s są w stanie sensownie zagrać czy jednak trzeba by jeszcze w DFR zainwestować?

X1s słabo kontrolują dół NH, DFR to absolutnie minimum za 400 zeta to tylko brać

Edited by Frenchcore

Guest Mayster
17 godzin temu, Nukari napisał:

Czy z Aune x1s są w stanie sensownie zagrać czy jednak trzeba by jeszcze w DFR zainwestować?

Spokojnie.

11 godzin temu, Frenchcore napisał:

X1s słabo kontrolują dół NH, DFR to absolutnie minimum za 400 zeta to tylko brać

X1s swoją tonalnością, dynamiką itp. bardzo pasuje do NH. Skąd takie wnioski? 

4 godziny temu, Mayster napisał:

Spokojnie.

X1s swoją tonalnością, dynamiką itp. bardzo pasuje do NH. Skąd takie wnioski? 

Bo miałem X1s i te połączenie było dość średnie, basu było za dużo, filtry delikatnie subiektywnie poprawiały jego ilość i szybkość.

Tak wiem są to specyficzne słuchawki, nie twierdze że X1s jest złym układem, miałem go lekko ponad 2 lata na tamte czasy i mój początek zabawy z audio w zupełności mi wystarczał z racji połączenia z HD600 ale jak rok temu kupiłem NH to już wszystko się zmieniło, nie chciałem zmieniać NH ale X1s od tamtej pory był na wylocie, co uczyniłem mc temu zbywając go.

Edited by Frenchcore

On 12/5/2018 at 4:51 PM, Palpatine said:

Dziękuję. To nie są Owle to Nighthawk. Grają podobnie jak zapamiętałem, ale dopiero kilka godzin słucham więc za wcześnie na wnioski. Na welurowych padach jest dużo subbasu, mnóstwo basu, bardzo ciepła plastyczna średnica, góra niby nie na pierwszym planie ale bardzo szczegółowa. Największą zaletą jest ich scena, która przy tak mocnym basie jest rzadko spotykana: dość szeroka na boki, ale za to głebia....miodzio.

Wady to: dużoo basu, dla wielu może być za dużo, dziwny przełom basu ze średnicą. Skórzanych padów nie odważyłem się nawet założyć ;)

Ciekawe, kiedyś za ten zestaw zapłaciłem ponad 3500 zł dzisiaj połowę tej ceny, co mnie niesamowicie cieszy.

Mam pytanie: dlaczego Hawki, a nie Owle? Może pokusisz się o krótkie porównanie obu modeli 🙂

Edited by euter

59 minut temu, daviox napisał:

full_Focal_CHORUS_706_Walnut_a.jpg

Testy, testy... i po testach. :) Wleciały Focal Chorus 706.

Nie kłam, nie kłam bo będą dopiero w poniedziałek :P Gratki raz jeszcze!

• Haha 1

Prawda, prawda... :D

Maks we wtorek mają przysłać. Ozecha nie było na stanie, to trzeba czekać. :E

@LoCzekk dzięki wielkie za wspólne odsłuchy. :)

2 godziny temu, euter napisał:

Mam pytanie: dlaczego Hawki, a nie Owle? Może pokusisz się o krótkie porównanie obu modeli 🙂

Jedynie z pamięci:

NHC - mają szerszą scenę, większą głębie, więcej midbasu. Granie bardzo wyjątkowe, koniecznie trzeba spędzić z nimi trochę czasu aby je ocenić. Dla wielu granie może być nie do zaakceptowania, inni się w nim zakochają. Ogólnie oceniam je wyżej niż Owle.

Owle - bardziej tunelowe granie, więcej pogłosu, więcej wysokich. Średnica mnie plastyczna niż w NHC. Generalnie są dużo bardzie bezpiecznie strojone. 

Dlaczego NHC wykazałem, ale główny powód jest taki, że nie toleruje słuchawek zamkniętych. Przeszkadza mi ich konstrukcja, brak powietrza. Nigdy nie rozważałem kupna Owli.

• Upvote 1

3 minuty temu, Bernie napisał:

IMG_20181210_120024~2.jpg

Okazja z Pepper'a? :D Dasz radę sprawdzić czy to nie jest jakaś podróbka jak w Chinach? Na opakowaniu jest napisane 2TB a po formacie karty czy tam sprawdzeniu w programie już tylko 8GB.

9 minut temu, Bernie napisał:

IMG_20181210_120024~2.jpg

Tyyyle muzy wejdzie! :D

@LoCzekk w Komputroniku teraz promka: SanDisk Ultra 200GB, za 129 złotych.

//Post nie zawiera lokowania produktu. :D

• Like 1