Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

Godzinę temu, ChrisCRS napisał:

T1 :)

DSC_0276.thumb.JPG.71ce22d2f2891ac63a463b032a3871b5.JPG

Bardzo fajna kompozycja. Wszystkie eleemnty pasuja do siebie jak ulal ma zdjeciu !

10 minut temu, Hir0 napisał:

Ktoś miał okazje przesłuchać Echo od Feliksa?? 

Ja się zastanawiam nad odsłuchem jak będzie możliwość w Poznaniu. W ogóle całkiem przyziemna cena jak na lampki - 1399zł.

Tylko niech mi ktoś podpowie jak to podpiąć pod PeCeta? RCA-Jack i pod lapka czy jak?

2 minuty temu, LoCzekk napisał:

Ja się zastanawiam nad odsłuchem jak będzie możliwość w Poznaniu. W ogóle całkiem przyziemna cena jak na lampki - 1399zł.

Tylko niech mi ktoś podpowie jak to podpiąć pod PeCeta? RCA-Jack i pod lapka czy jak?

Echo to wzmacniacz słuchawkowy, musisz mieć jeszcze źródło np. swojego aune x1s jako dac.

@Hir0

no właśnie ja chyba nie jestem za bardzo wrażliwy na wysokie tony, nie czuje zmęczenia.

@LoCzekk Wzmacniacz jest zacny, cały jest w czarnym macie, wygląda to świetnie, taki troche industrialny/loft styl, ale z utrzymaniem już gorzej bo regularnie ze ściera trzeba latać, wszystko widać.

Ogólnie OTL jest dla bardzo świadomych użytkowników i już z jakąś tam wiedzą i chyba naprawdę dobry, czyli uniwersalny lampowiec już chyba trochę kosztuje, by móc napędzić jakieś planarne słuchawki, czy niskoomowe. Osobiście bym odradzał i lepiej iść w tranzystor, albo chociaż hybrydę. Trochę żałowałem, ale jak usłyszałem z nim T1, to zupełnie inaczej postrzegam. Po prostu mały wybór słuchawek wysokoomowych.

@ysis nie ukrywam, że lubię jak całość ma wspólną linie, jak się wszystko ładnie zgrywa i tworzy harmonie. Ciężki orzech, bo teraz muszę znaleźć DACa który będzie pasować tonalnie i wyglądem :)

Całości miał dopełnić stojak Kennerton Praetor, ale niestety za duże koszta na chwile obecna :( i musi poczekać

Taka oto sytuacja. Pierwsze słuchawki, w których się zakochałem dokładnie z tym samym źródłem zresztą. Później doszła Aune S6, która bo Bal grała z nimi raz to lepiej raz gorzej aż poszły na sprzedaż. Później przez mój dom przewinęło się ponad 20 par słuchawek, których część miałem na własność. Jak to mówią stara miłość nie rdzewieje, kwestią czasu był powrót. Nigdy nie powiem, że to najlepiej grające słuchawki jakie miałem czy słyszałem ale bez wątpienia jedne z najwygodniejszych, najładniejszych i obecnie jedne z najlepszych jeśli chodzi o jakość do ceny. Czas na adaptacje ;)

Jeszcze porządny stojak i będzie komplet. W przyszłości trzeba będzie pomyśleć o jakiejś porządnej integrze pokroju Matrix Quattro II 

ec2d4e35218102fc.jpg

Edited by Palpatine
  • Like 4
  • Haha 1

22 minuty temu, LoCzekk napisał:

łoo... graty Palp! Jak te owle grają?

Dziękuję. To nie są Owle to Nighthawk. Grają podobnie jak zapamiętałem, ale dopiero kilka godzin słucham więc za wcześnie na wnioski. Na welurowych padach jest dużo subbasu, mnóstwo basu, bardzo ciepła plastyczna średnica, góra niby nie na pierwszym planie ale bardzo szczegółowa. Największą zaletą jest ich scena, która przy tak mocnym basie jest rzadko spotykana: dość szeroka na boki, ale za to głebia....miodzio.

Wady to: dużoo basu, dla wielu może być za dużo, dziwny przełom basu ze średnicą. Skórzanych padów nie odważyłem się nawet założyć ;)

Ciekawe, kiedyś za ten zestaw zapłaciłem ponad 3500 zł dzisiaj połowę tej ceny, co mnie niesamowicie cieszy.

Edited by Palpatine

Wybacz za tę pomyłkę, nigdy nie naucze się ich rozróżniać. No cena początkowa dość zaporowa. Kurdę, muszę zrobić listę z tymi porównaniami bo zaraz wszystko zapomnę... Właśnie scena jest tym czego brakuję trochę w P7 a cenowo są na dość podobnym pułapie (używki). Chyba że jest ktoś z Poznania i miałby chęć pożyczyć? Apropo basu to właśnie w EQ się teraz bawie bo z sine10 bardzo ładnie mi grało a z P7 trochę jest go za dużo i górę musiałem trochę wypchnąć do przodu :P 

Edited by LoCzekk

P7 słuchałem dawno, ale z pamięci wydaję mi się że w NHC może być go więcej.

No i bez wątpienia są to słuchawki, których nie powinno się kupować w ciemno, co więcej odsłuch 2/3 godzinny również może być mylący. To jedna z tych par, do których trzeba się przyzwyczaić, dać im trochę czasu. A później to love or hate.

Edited by Palpatine

Do tego dochodzi jeszcze kwestia ich wygrzania, bo 250h to absolutne minimum. A na skórkach grają naprawdę fajnie, choć sam obecnie przymierzam się do bardziej intensywnych testów na microsuede :) Ich niewątpliwą zaletą jest to, że mają niskie wymagania prądowe, więc są w stanie sporo pokazać już z DAPa :)

2 minuty temu, Noise napisał:

Do tego dochodzi jeszcze kwestia ich wygrzania, bo 250h to absolutne minimum. A na skórkach grają naprawdę fajnie, choć sam obecnie przymierzam się do bardziej intensywnych testów na microsuede :) Ich niewątpliwą zaletą jest to, że mają niskie wymagania prądowe, więc są w stanie sporo pokazać już z DAPa :)

Miałem nowe, zmieniały się drastycznie do ok 100h, później do 250h bardzo delikatnie. Te zanim założyłem na uszy przegrały 300h ;)

Czy są jakieś dwie wersje Hawków? Tzn. Kopułki czarne a drugie to takie lakierowane drewno lub jego imitacja?

Dobra, nie ważne. Ty masz wersje carbon :) 

9 minut temu, LoCzekk napisał:

Czy są jakieś dwie wersje Hawków? Tzn. Kopułki czarne a drugie to takie lakierowane drewno lub jego imitacja?

Najpierw wyszły drewniane, później Carbon. Te drugie różnią się tylko innym kablem oraz padami. W NHC są skórzane i welurowe, w drewnianych były hybrydowe. Różnice w brzmieniu niby nie dzień i noc, ale zawsze wybrałbym Carbon

Edited by Palpatine

Czy z Aune x1s są w stanie sensownie zagrać czy jednak trzeba by jeszcze w DFR zainwestować?

3 minuty temu, Nukari napisał:

Czy z Aune x1s są w stanie sensownie zagrać czy jednak trzeba by jeszcze w DFR zainwestować?

Z DFR podobno łapią dobrą synergię tak jak np. P7 czy sine10. Chociaż jak Palp piszę że mają nadmiar basu to w X1S może być trochę spokojniej na dole.

No właśnie z X1S ich nie słuchałem, mimo że go miałem. Trzeba sprawdzić samemu. Spotkałem się z opinią, że komuś z X1S grały lepiej niż z Red i że to dla nich takie minimum. Ciężko mi to ocenić. 

Ja jednak szukałbym Reda, lub innego bardzo jasnego źródła. X1S jest bardzo neutralny. Podobno świetnie grają z Chord Mojo w co również ciężko uwierzyć ;)

1 minutę temu, LoCzekk napisał:

Z DFR podobno łapią dobrą synergię tak jak np. P7 czy sine10. Chociaż jak Palp piszę że mają nadmiar basu to w X1S może być trochę spokojniej na dole.

Będzie spokojniej na dole, ale z gorszą kontrolą i może zabraknąć góry. Ale to tylko przypuszczenie.

9 minut temu, Palpatine napisał:

Będzie spokojniej na dole, ale z gorszą kontrolą i może zabraknąć góry. Ale to tylko przypuszczenie.

Z kontrolą mogę się zgodzić jednak odnośnie góry może w połowie. Zależy od słuchawek a Hawków nie testowałem. Aktualnie słucham sobię P7 z DFR i musiałem troszkę soprany sobię podkręcić ze względu na charakter P7 który jest dość basowy i trochę za bardzo wchodził na resztę. Po korekcji już jest tak jak ja lubię :) 

Jedna uwaga. Miałem u siebie wszystkie trzy ptaki i porównywałem Hawki Carbon i Hawki Wood na tych samych kablach (od NHC/NO) i na proteinowych padach. Różnice w graniu to były niuanse, które równie dobrze mogły wynikać tylko z różnicy w przebiegu, gdyż Hawki Wood miały ten przebieg w okolicach 700-800 godzin, a Carbony znacznie, znacznie mniej (100h?).

8 minut temu, Noise napisał:

Jedna uwaga. Miałem u siebie wszystkie trzy ptaki i porównywałem Hawki Carbon i Hawki Wood na tych samych kablach (od NHC/NO) i na proteinowych padach. Różnice w graniu to były niuanse, które równie dobrze mogły wynikać tylko z różnicy w przebiegu, gdyż Hawki Wood miały ten przebieg w okolicach 700-800 godzin, a Carbony znacznie, znacznie mniej (100h?).

Ja mam inne zdanie. Kabel i welurowe pady dają ciut inne brzmienie niż drewniane hawki. Jak pisze nie są to różnice duże, to wciąż te same słuchawki jednak ja wybrałbym Carbony

6 minut temu, LoCzekk napisał:

Właśnie Palp, kupujesz jakiegoś FAWa do nich czy na stockowym będziesz słuchać?

Do Red na pewno nie zmieniam kabla. Może kiedyś jak zmienię źródło pomyśle o Lavricablles. Ten firmowy jest rewelacyjnej jakości. Żaden Faw nawet się nie zbliżył.