Jump to content
EvilKillaruna

Muzyczne Zakupy

Recommended Posts

3 minuty temu, vonBaron napisał:

Bardzo dobrze trzymają się głowy, nie mam mowy o spadaniu.

Masz namiary na HP70 tanio? Bo różnica w cenie za brak kabla vs HP50 spora.

zaraz poszukam

10 minut temu, vonBaron napisał:

Z tego co widzę to szybciej używane HE-6 dostanę niż te HP70 :P

ale z HE-6 nie pobiegam bo w takim razie LCD-2F juz mam :)

Przyjechał.Dobre wiadomości - selektor imp. słuchawek jest już skokowy.Test Jarret'a przeszedł bez problemu.

DSCN2594.JPG

DSCN2596.JPG

DSCN2598.JPG

• Like 5

@ysis Wzmacniacz nowy - trza wygrzać lampki wtedy będzie wiążąca opinia. Ali jak napisałem, z górą oraz niczym innym nie ma problemu.Lampki  Polam Pcl86. Spodziewałem się że będą w stylu Telam/Polam El84 nic z tych rzeczy.Grają spokojnie,ciepło.                                                                                                                                     Teraz słucham Tom Gullion kontrabas wybrzmiewa elegancko,.sax czaruje.Myślałem że lampki będę dobierał według producentów El84 [chodziło mi o podobny styl grania], nic bardziej mylnego ,trza brać w ciemno.Tak że grzeję [wzmacniacz i lampki]:) słuchając.                         Po ponad 1.5h słuchania Ha-1 na kratce jest minimalnie cieplejszy od Fezz.

Jutro sprawdzę na High-gain bo te lampki brzmią łagodniej... niż 6P14P-k w Ha-1a.

Edited by Tommy66

Godzinę temu, saudio napisał:

Ale z kolorkiem i designem to mogli by popracować, tylko cena wtedy byłaby ....

Kolorek wbrew pozorom na żywo całkiem,całkiem.Design ratuje w jakiś sposób kratka,bo bez kratki nieciekawie.Teraz słucham A.Franklin [na Mid] - ,,Aretha in Paris'' .Stricte lampowe brzmienie.Ciepłe,krawędzie zaokrąglone.Jest bardzo miło, jednak z pamięci Cayina nie powala [gorzej też  nie jest].Jednak tempo jakby pół kroku w tył via  6P14P-K  @saudio gumki założyłem bo były [pasują]:)

Edited by Tommy66

@Tommy66no dlatego mowilem o nagrzewaniu kotleta. Teraz nie rozumie dlaczego wziales najbrzydszy dostepny kolor ? bo widzialem wzmacniacz w kolorze czerwonym w sklepie i wygladal dobrze a styl retro mini folk mnie przekonuje :)

Edited by ysis

@ysis naprawdę na żywo kolor nie jest zły. Jak bym był niemrawy na jedno oko a na drugie ślepy,to bym powiedział że stand Oppo jest w tym samym kolorze co Fezz.:)Co do grzania spoko jestem świadom,opisałem jak słyszę na razie.Teraz na tapecie M.Davis ,,Sketches of Spain DSD'' jest klawo.Nie chcę go teraz wyłączać bo zależy mi na grzaniu lamp.                                     Jutro dam high.                                                                                                         Mnie tam folklor nie przeszkadza ,bardziej denerwuje mnie Ten ,,gołębnik'' co poniżej.Muszę coś wymyślić.A Wcale się zbyt nie nagrzewa.  No i jeszcze słucham trochę ciszej niż normalnie bo tak coś stało w instr.

DSCN2601.JPG

Edited by Tommy66

@Tommy66jak dasz wymiary i kase na materialy to sie designowy mebelek zrobi , ja bym tu widzial taki styl troche steampunk

Edited by ysis

@ysis  wystarczło napisać technika Viktoriańska. Nie musiałbym używać Wikipedii:) Od 22.00  słucham na ........... plecionce [High-porównywałem oba kable]. Przebieg ok 12.30h . UFFFFFFF dobrze że nie poszła.Wsio jasne.O ile A.S jest kapitalny do Ha-1 i HA-1a to z tym wzmakiem na tych lampach nie bardzo.                   Wzmak na pewno nowy.Lampy mają numerowane pudełka,albo już wygrzane,choć śladu bez gogli nie widziałem.Pudełka też nie ruszane.Albo te lampy tak mają,albo numeracja to ukłon pod klienta .                                        Dżwięk całkiem inny,bardziej rozdzielczy,jaśniejszy,bardziej dynamiczny {a po mojemu -więcej,dokładniej ,szerzej DUŻO Lepiej]. Masz może jakieś srebro do Lcd?                                                       Co do steampunk to raczej to biurko zamienię na robione na wymiar [dojdzie ok 50cm] i kolor pod tamto bo takie meble mi koleś zrobił.                       

Edited by Tommy66

W dniu 26.11.2018 o 12:39, Tommy66 napisał:

Przyjechał.Dobre wiadomości - selektor imp. słuchawek jest już skokowy.Test Jarret'a przeszedł bez problemu.

No to pytanie czy masz jeszcze do niego dobre ICki :D

Jak słuchałem w AM na tellurium blackach bodajże to subbasu nie było. I nie mówię, że było go za mało, po prostu w ogóle go nie było, jakby wykasowało te częstotliwości. Dopiero po przepięciu na argentum okazało się, że potrafi ładnie zagrzmieć. Także jakby Ci tam czegoś brakowało to warto też sprawdzić inne kable, bo wzmak naprawdę zacny.

• Like 1

15 godzin temu, FIREGON napisał:

No to pytanie czy masz jeszcze do niego dobre ICki :D

Jak słuchałem w AM na tellurium blackach bodajże to subbasu nie było. I nie mówię, że było go za mało, po prostu w ogóle go nie było, jakby wykasowało te częstotliwości. Dopiero po przepięciu na argentum okazało się, że potrafi ładnie zagrzmieć. Także jakby Ci tam czegoś brakowało to warto też sprawdzić inne kable, bo wzmak naprawdę zacny.

Jak najbardziej... nie {Atlas Equator mkIII - OFC 6n] Czytałem wcześniej Twoje  pierwsze wrażenia i kojarzę pisałeś o tym okablowaniu.Jeśli nie problem to proszę doradż coś najlepiej do 500zł.[używka] Wydaje mi się że słuchałeś na kablu słuchawkowym też ze srebra? Myślę iż jest jeszcze opcja że inne lampy [np.tesla,] rozwiążą ten problem.

A może ktoś z forumowiczów wypożyczy jakieś srebro za kaucją ?

Edited by Tommy66

6 godzin temu, Tommy66 napisał:

Jak najbardziej... nie {Atlas Equator mkIII - OFC 6n] Czytałem wcześniej Twoje  pierwsze wrażenia i kojarzę pisałeś o tym okablowaniu.Jeśli nie problem to proszę doradż coś najlepiej do 500zł.[używka] Wydaje mi się że słuchałeś na kablu słuchawkowym też ze srebra? Myślę iż jest jeszcze opcja że inne lampy [np.tesla,] rozwiążą ten problem.

A może ktoś z forumowiczów wypożyczy jakieś srebro za kaucją ?

Niestety za mało ICków przesłuchałem żeby wiedzieć co polecić. Może ktoś inny będzie w stanie pomóc.

@FIREGON jeszcze jedno pytanie.Jaki to był model [Argentum] ew.kolor ? Bo tak na szybko widzę- czerwony, niebieski a i siwy chyba jest.

Edited by Tommy66

7 minut temu, Tommy66 napisał:

@FIREGON jeszcze jedno pytanie.Jaki to był model [Argentum] ew.kolor ? Bo tak na szybko widzę- czerwony, niebieski a i siwy chyba jest.

bodajże SCG-6/4E Silver 

• Like 1

Argentum SCG-2/4   41-cm w 2017 poszedł ? na allegro za 310zł.  Ale po cenie i numeracji widać że to inna bajka.Dziękuję Panowie,rozejrzę się poczytam. Pcl 86 Tesla wczoraj do południa była 69zł.szt. po południu 129zł.😒

Edited by Tommy66

Opaska nowej generacji audeze, prety dlugie Audeze i Pady Dekoni Elite Hybrid do HD800 ze sklepu Audiofanatyk. Fantastycznie sluchdne, porzadne (Raja pak !) i ekologiczne pakowanie (papier pakowy zamiast folii na paczce do duzy plus dla planety i dla otwierania paczki). Jedyny minus to ze kurier sie wlekl 5 dni aby dostarczyc paczke a obsluga klienta firmy kurierskiej zewnetrzna pozostawia duzo do zyczenia (inaczej sie ma to jak chodzi o instrukcje dostawy przekazane dzialu wewnetrznyemu)

opaska.jpg

Edited by ysis
  • Like 2