Jump to content

Fanklub słuchawek ortodynamicznych

Recommended Posts

1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Pasjonaci. U mnie też jest podobne obrodzenie w tej chwili, choć nie tylko planarne.

Ja nie mam aż tyle czasu, to już raczej zawodostwo. Generalnie dziękuję za waszą prace, cierpliwość i pomóc na tym i innych forach. Dzięki waszym czasem "barwnym" opisom kupiłem kiedyś pierwsze słuchawki, teraz to tylko ewolucja.

33 minuty temu, Corvin74 napisał:

Ja nie mam aż tyle czasu, to już raczej zawodostwo. Generalnie dziękuję za waszą prace, cierpliwość i pomóc na tym i innych forach. Dzięki waszym czasem "barwnym" opisom kupiłem kiedyś pierwsze słuchawki, teraz to tylko ewolucja.

Czas...

Nie chcę się wypowiadać za innych, ale jestem jedną z tych osób na tym forum, które mają go najmniej. :)

Chodzi bardziej o chęci, zaangażowanie i ustalenie priorytetów.

@EvilKillaruna

Drivery w grado bardzo lubią sobie wziąć i paść, więc trzeba trzymać kciuki, że to faktycznie kabel. Widzę, że jakiś pogwarancyjny serwis jest w WWA na Dzielnej, to jest 10 min piechotą ode mnie, ale nie mam pojęcia czy jest dobry. Nigdy o nim nie słyszałem.

Jeśli chcesz eksperta od kabli, to może zapytaj JD, jeśli chcesz eksperta od Grado GS1000 to nie ma chyba w Polsce większego od Fallowa.

@Corvin74

W ramach całej społeczności audio chciałem bardzo nieszczerze przeprosić za zarażenie kolejnej osoby audionervosą. 

Ja próbuję przejść na odwyk, ale mi nie wychodzi i wczoraj dokupiłem kolejną parę. 

• Like 3
  • Haha 1
5 minut temu, FIREGON napisał:

Ja próbuję przejść na odwyk, ale mi nie wychodzi i wczoraj dokupiłem kolejną parę. 

Ja mam podobnie, jadą zamówione Fiio FH5, teraz "nerwowo" czytam o wzmacniaczach słuchawkowych... trudno, jakoś trzeba z tą chorobą żyć

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Jeszcze możesz z tego uciec, ratuj się!

W audio jestem od kilku lat, kolumny trzy razy już zmieniałem, podobnie wzmacniacz..

teraz to już wsiąkłem też w słuchawki, myślę że jestem już zgubiony...

Kwestia osiągnięcia pułapu, ponad którym wiesz, że nie opłaca się robić migracji na coś lepszego/droższego, albo posiadania w razie czego parę do resetu z niższej klasy, aby odzwyczaić się czasami od słuchawek już posiadanych i potem znów móc je docenić. Ludzie przyzwyczajają się do dobrego, taka prawda. Dlatego pracuję częściej w słuchawkach niskopoziomowych, aby nie mieć problemów z ciągotami za tymi droższymi. Dzięki temu tak samo przyjemnie mi się pracuje w LCD-2F jak i LCD-MX4, choć różnica między nimi to prawie 10 tysięcy.

40 minut temu, FIREGON napisał:

@EvilKillaruna

Drivery w grado bardzo lubią sobie wziąć i paść, więc trzeba trzymać kciuki, że to faktycznie kabel. Widzę, że jakiś pogwarancyjny serwis jest w WWA na Dzielnej, to jest 10 min piechotą ode mnie, ale nie mam pojęcia czy jest dobry. Nigdy o nim nie słyszałem.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,288,164506499,164506499,Uwaga_na_serwis_IVITER_.html?so=1

Z tego wynika tak średnio, bym powiedział :).

Pojedynek między poniższymi nie był oczywisty ale dla mnie jednoznaczny

1643180754_IMG_4161(Niestandardowy).thumb.jpeg.aea07227e1a195ac80543eb578cfc0cd.jpeg

Odiny dokładniej rysują krawędzie, mają lepszą kontrolę, dłuższe wybrzmienia, precyzyjniejsze wysokie tony.

LCD-3 grają bardziej masą, potęgą, co daje efekt większego zamglenia i mniejszej przejrzystości, ale również mniejszej energii.

Jedne i drugie sa bardzo muzykalne, Audeze faworyzują dół i średnicę a Odiny średnicę.

Kennertony dają większe poczucie realizmu, Audeze bardziej koloryzują.

Tak wychodzi na kabelku Norne Draug Silver XLR.

• Like 3

Zakładając ED-X po LCD-3 to brzmią wręcz chudo.

Ale takiego dociążenia, masy i gęstości próżno szukać w innych słuchawkach.

Nawet LCD-2F pod tym zwględem są bardziej powściągliwe (czyt. równiejsze).

Edition X to natomiast więcej powietrza, bardziej otwarta scena. Wyższa wyrazistość i jasność.

Obie pary prezentują podobne wygładzenie pasma, brak tu szorstkości, agresji, piskliwości.

Skutkuje to zatem mniejszą energią i mikrodynamiką.

Bas w Audeze  jest zdecydowanie mocniejszy, głębszy, bardziej trójwymiarowy.

Obu parom brakuje mimo wszystko takiej kontroli i separacji jak w Odinach, ale nie mając porównania można się basem LCD-3 zachwycić.

Bas HE-6 (Code-6) schodzi również nisko ale w górnym zakresie jest go mniej zyskując przez to na szybkości i sprężystości.

Audeze są cieplejsze od HE-X. Dzwięki na scenie są większe i bliżej umiejscowione.

W wyższym zakresie czuć większy ścisk i przyciemnienie.

Strojenie LCD-3 rzeczywiście idzie blisko AQNC, z mniejszą pogłosowością, większym wyrafinowaniem i oczywiście bardziej epickim basem.

1734153479_IMG_4123(Niestandardowy).thumb.jpeg.2e8a888593b0640f86f00c8b95f163fd.jpeg

Edited by Compton
  • Like 3

Więc postaraj się je wyszarpnąć na odsłuchy. Teoretycznie sam miałbym taką możliwość od tej samej osoby, która użyczyła mi HD820, ale nie wiem czy po recenzji będzie jeszcze na to szansa ;). Niemniej na razie zostawiłem jej możliwość spokojnego osłuchania się między nimi, aby sam mógł zdecydować co mu lepiej gra.

Jednak aż takiego parcia nie mam, jak się ktoś do mnie zgłosi na wymianę to nie ma sprawy ;)

Zresztą chcę zamienić za dopłatą HE-X na coś droższego i dobrze mi znanego, o ile druga osoba ciągle ma chęć na nie.

Edited by vonBaron

Trzeba tu zaznaczyć, że LCD-3 to nie jest rozwinięcie sygnatury brzmienia LCD-2.

Trójki są cieplejsze, ciemniejsze, bardziej dociążone i dyskusję na temat lepszości można sprowadzić do własnych preferencji.

@vonBaron myślę, że wymieniając HE-X na Flow dla Ciebie to dobry kierunek.

Erhery są szybsze, bardziej dociążone i dynamiczne. Może pojawić się lekka agresywność na górze, ale ze wszystkimi zaletami dla Ciebie.

Z resztą, słuchałeś... :)

• Like 1

@Compton A odwal się, miała być tajemnica :lol:

Musiałbym tylko jeszcze raz ich posłuchać jak zgrają się z HD25. Już poinformowałem zainteresowanego.

Pady w Etherach też są klejone jak w LCD-2/3? Można brać od nich zamienniki? Coś mi się obiło o uszy że z padami Audeze grają lepiej.

34 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Z LCD-3? Spodziewałbym się:

• ciemniej i gładziej na sopranie
  • mniejsza scena
  • jeszcze większa masa źródeł pozornych

@Compton porównywałeś kabel Oppo vs taśma? @EvilKillarunaWedług mnie dobrze Byś się spodziewał.Z tym że mnie się wydaje? szerzej vs taśma.

Edited by Tommy66