Jump to content

Fanklub słuchawek ortodynamicznych

Recommended Posts

6 minut temu, vonBaron napisał:

Te 5LE to twoje? Mogą od Roberta iść do mnie na 2-3dni?

Jasne, tylko jeśli można daty ustalcie między sobą, bo nie chcę wchodzić Robertowi w terminarz. Dobrze by było, żeby wszystko wróciło do mnie jakoś do 10 sierpnia :P

@Palpatine

Dużych zmian to nie ma, bo to jednak hifimanowe granie.

500 są bardziej funowe, wygładzone, misiowate z nieco nadmuchanym basem ( chociaż mi tam się chyba podobały bardziej od 5LE ). No i analogicznie, 5LE są nieco ostrzejsze, przez co wydają się bardziej precyzyjne i detaliczne. Ciężko mi powiedzieć czy faktycznie są, bo nie miałem ich do bezpośredniego porównania. Holografia w jednych i drugich pozostawia trochę do życzenia, ale obie pary mają sporą scenę i masę powietrza. No i góra błyszczy, 5LE są dla mnie nieco za jasne i męczące.

Powiedziałbym, że 500 lepsze do elektroniki, a 5LE do mocniejszego rocka, metalu i być może klasyki, jeśli ktoś będzie w stanie im górę uspokoić. Zakładam, że welur spełni tutaj zadanie.

Edited by FIREGON
  • Like 1
  • Thanks 1
9 godzin temu, Palpatine napisał:

@Compton NHC to oceniaj na kablu firmowym. Ja kombinowałem długo i nic tak nie zagrało. Dźwiękowo jest naprawdę bardzo dobry. Nawet byłem w TopHiFi i dopiero jakiś kabelek za ponad 2k mógł się z nim mierzyć, ale nie pamiętam już specyfikacji.

Właśnie, panuje powszechna opinia, że te firmowe kable Audioquesta brzmieniowo trudno przebić innymi do Hołków. Poza ergonomią, która w tym grubym kablu od NHC jest kiepska, ale też można się do niego przyzwyczaić. 

Godzinę temu, Bernie napisał:

Właśnie, panuje powszechna opinia, że te firmowe kable Audioquesta brzmieniowo trudno przebić innymi do Hołków. Poza ergonomią, która w tym grubym kablu od NHC jest kiepska, ale też można się do niego przyzwyczaić. 

Powszechna, jak powszechna, ale ciężko przebić kabelkiem splecionym za 500 zł. W kabelku Audioquesta są bardzo dobre druty i tu jest jego przewaga nad diy gdzie te druty już tak dobre nie są. Dlatego nie da się tematu zamknąć w tych 500 zł, ewentualnie czyste srebro ale to i tak ten sam poziom co wąż AQ. Cóż firma kablarska, jedynie nie znają się na ergonomii.

10 minut temu, saudio napisał:

Cóż firma kablarska, jedynie nie znają się na ergonomii.

Podobno dlatego taki gruby, żeby druty sie nie łamały. Czyli coś za coś. Nie znam innych kabli AQ, ale  trudno uwierzyć, że nie znaliby się aż tak na ergonomii.

17 minut temu, Bernie napisał:

Podobno dlatego taki gruby, żeby druty sie nie łamały. Czyli coś za coś. Nie znam innych kabli AQ, ale  trudno uwierzyć, że nie znaliby się aż tak na ergonomii.

Z kablem do pierwszyh NH tez im nie poszło. Może to celowe działanie aby pokazać jakie to świetne kable potrafimy zrobić a jesli szukasz lepszej ergonomii zapraszamy do naszych salonów. 

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@Compton jak tam NHC? 

Ogólnie bardzo pozytywnie.

Słuchałem ich najwięcej czasu w takiej konfiguracji: pady skórkowe i kabel XLR

IMG_3582.thumb.JPG.ef4ea24eb10af6a26f18d5eba45423cf.JPG

Dźwięk dla mnie ciepły i ciemny. Nadal przestrzeń tunelowa, bardziej niż na Owlach al mniej niż na Classicach. Ogólnie chyba takie właśnie pomiędzy jednymi a drugimi w całości.

Bardzo muzykalne, łagodne, z mocnym basem, grające w kameralny i mocno indywidualny sposób.

Muzykalnością przypominają mi K7XX, które to i tak są bardziej napowietrzone, zwiewne, o mniejszym dociążeniu i zagęszczeniu.

Również nie dziwię się osobom wybierającym Hawki Carbon nad LCD-2F, bo tu chodzi bardziej o sygnaturę niż o bezwględne SQ.

Dla mnie Carbony mogłyby służyć jako druga para (jak właśnie K7XX), ale że mam AKG to nie widzę sensu.

Jako ta pierwsza, to zdecydowanie LCD-2, IMO klasa wyżej.

• Like 1
Godzinę temu, Compton napisał:

Słuchałem ich najwięcej czasu w takiej konfiguracji: pady skórkowe i kabel XLR

Co powiesz o firmowym kablu? Na Twoim torze różnice będą łatwiejsze do wychwycenia.

Godzinę temu, Compton napisał:

ODźwięk dla mnie ciepły i ciemny. Nadal przestrzeń tunelowa, bardziej niż na Owlach al mniej niż na Classicach. Ogólnie chyba takie właśnie pomiędzy jednymi a drugimi w całości.

Bardzo muzykalne, łagodne, z mocnym basem, grające w kameralny i mocno indywidualny sposób.

Muzykalnością przypominają mi K7XX, które to i tak są bardziej napowietrzone, zwiewne, o mniejszym dociążeniu i zagęszczeniu.

Również nie dziwię się osobom wybierającym Hawki Carbon nad LCD-2F, bo tu chodzi bardziej o sygnaturę niż o bezwględne SQ.

Dla mnie Carbony mogłyby służyć jako druga para (jak właśnie K7XX), ale że mam AKG to nie widzę sensu.

Jako ta pierwsza, to zdecydowanie LCD-2, IMO klasa wyżej.

Mam mniej więcej podobną opinię. Mnie urzekły niesamowitą sceną, wręcz 3D. Nigdy wcześniej ani później nie miałem okazji tego usłyszeć. Owszem 800S grają szerzej, T1 rev2 głębiej, ale w NHC dzwięk jest i na szerokość i na głębokość i co najważniejsze w pionie.

Zgadzam się, że LCD2 to klasa wyżej (są obecnie trzykrotnie droższe od NHC) i dodam od siebie, że obie pary nie są allrounderami.

Edited by Palpatine
  • Like 1

Firmowy kabelek ok, ale to SE, więc mój wzmak grał na pół gwizdka.

Ja jak założyłem Carbony pierwszy raz, to od razu zdjąłem i sprawdziłem poprawność podłączenia wtyków.  :lol:

Dopiero po ok 2h nastąpiła adaptacja słuchu i zacząłem doceniać słuchawki.

I tak stwierdzam, że za krótko ich słuchałem, aby móc je w pełni docenić, bo w tak zwanym międzyczasie, przepinałem się jeszcze na LCD-2 do porównania.

I żałuję, że akurat nie miałem do nich srebrnego kableka XLR od saudio, bo myślę, że pasowałby idealnie.

• Like 1

Z kablami miałem podobnie, jak poszedłem do salonu słuchać pierwszy raz pierwszej wersji NH. Wydawały mi się zepsute. Siedziałem i słuchałem i uwierzyć nie mogłem, że ktoś jest w stanie za takie cudaki zapłacić 3000 zł. Po godzinie, dwóch pomyślałem, że w tym szaleństwie jest metoda. Krótko później wyszły Carbony i pojechałem ich posłuchać jeszcze raz. Znów nie kupiłem, ale przez dwa tyg nie byłem w stanie wyrzucić ich z głowy i nie było odwrotu ;)

Gdybym miał dwie pary słuchawek otwartych, jakieś allroundery to te byłby tymi drugimi.

• Like 2

@FIREGON założyłem welurki HM5 na Odiny, ale nie polecam. Słuchawki straciły impakt i czytelność oraz rozjeżdza się scena. Sluchałem wcześniej też na skórkach HM5 ale pady stock brzmieniowo IMO najlepsze.

1265933332_IMG_3725(Duy).thumb.jpeg.c51008b0af1d68f4507e9c1d71173f4a.jpeg

158390383_IMG_3729(Duy).thumb.jpeg.667f287c3c17487b7bb5918ccb0d0113.jpeg

Ale co ciekawe, założyłem pady Kennertona na HE-5LE i efekt jest bardzo dobry - zyskały na przestrzeni i zejścu basu. przydałby się tylko jakiś wewnętrzny damping, bo pady nie mają siateczki więc wyspokie potrafią czasami przyłożyć po uszach.

2127361999_IMG_3718(Duy).thumb.jpeg.928c0ad79c30de870bfccf137ee9e880.jpeg

1151676059_IMG_3721(Duy).thumb.jpeg.541bc19247e1f2681847f3d927a10806.jpeg

//

EDIT

Posłuchałem sobie na Odinach + Norne tego utworu, ... i muszę iść na spacer, bo tego głosu w takiej jakości nie zapomnę do końca życia..

• Like 2

Odkryłem dziś przez przypadek coś, co nie daje mi teraz spokoju.

Popołudniu sluchałem Odinów + Norne z telefonu V10, za pomocą adaptera xlr -> jack 3,5mm.

Byłem mocno zaskoczony ogólną jakością i bezproblemowym wysterowaniem.

Mając założoną przejściówkę na Nornie, dokręciłem tylko do niej na gwint jack'a 6,3mm i wpiąłem do Brystona.

No i właśnie, o to wszystko się rozchodzi. Pierwsze słuchawki jakie miałem, które to po SE grają lepiej niż po BAL mimo obiektywnie niższego SQ Brystona w takim układzie.

Bas stał się pełniejszy, dżwięk cieplejszy, zyskała głębia i ogólna spójność pasm i taka wciągająca melodyjność i harmonia.

Jeszcze posłucham na innym kablu, ale narazie nie mogę oderwać się od słuchania.

Edited by Compton

O wyborze między jedną parą a drugą decydować może indywidualny gust, a w moim mógłby nawet rzut monetą. ;)

Obie są świetne, prezentuające całkiem inne podejście do muzyki.

Wspólnym mianownikiem jest natomiast wysoka przyjemność ze słuchania.

923885691_IMG_3952(Mj).thumb.jpeg.bc729c99ad96d049bd415344dad741ca.jpeg

• Like 2
3 minuty temu, saudio napisał:

Szkoda że nie da rady sprawdzić X na Norne:(

Wielka szkoda!  :(

A tak w ogóle, to nie przypominam sobie sytuacji abym w jednym czasie miał tyle planarów na biurku :)

453676339_IMG_3974(Duy).thumb.jpeg.1657e60a08d2b9dd9e665a6291dd2ab3.jpeg

W takiej sytuacji przydają się pomiary właśnie. Tymczasem ja ledwo żyw wróciłem ze zdania HD820. 

Przy okazji misja specjalna: jeśli ktokolwiek chciałby, aby na AF zagościły Grado GS1000, przydałby się namiar na sprawdzony serwis lub osobę mogącą je zdiagnozować i naprawić (przerywający, a potem martwy prawy driver, podejrzenie że kabel). Miałem je w rękach - bardzo lekkie, tylko ten nieszczęsny kabel.

28 minut temu, Compton napisał:

Jeszcze tu trochę pospamię, bo czekam na LCD-3.  :lol:

Ale niestety nie porównam do dwójek, jedynie Edition X.

Tylko zazdrościć.... niektórzy to chyba nie mają co w domu robić... to wręcz nieprzyzwoite...

szacunek