Jump to content

Fanklub słuchawek ortodynamicznych

Recommended Posts

Kilka dni temu miałem okazje znowu gościć u siebie Ethery Flow żeby porównać je 1:1 z HE-X.

Na wstępnie powiem że chciałbym mieć obie pary bo obie są świetne ale finanse nie pozwalają.

Bas w obu słuchawkach jest świetny ale w Etherach jest bardziej obły, pełniejszy i ma lepszy kick. Chyba najlepszy bas jaki słyszałem w planarach a może i ogólnie.

Średnica to domina HE-X, jest ostrzejsza i bardziej szczegółowa, w Etherach jest troszeczkę wycofana i bardziej łagodna.

Góra również w HE-X jest bardziej szczegółowa choć może zmęczyć szybciej niż ta w Etherach.

Obie pary mają wspaniałą holografię choć scena w Hifimanach jest większa.

Cóż nie żałuję że kupiłem HE-X kosztem Etherów ale gdyby było na odwrót też bym nie żałował.

• Like 4
  • 1 month later...

@Compton NHC to oceniaj na kablu firmowym. Ja kombinowałem długo i nic tak nie zagrało. Dźwiękowo jest naprawdę bardzo dobry. Nawet byłem w TopHiFi i dopiero jakiś kabelek za ponad 2k mógł się z nim mierzyć, ale nie pamiętam już specyfikacji.

• Like 1
2 minuty temu, Compton napisał:

Też będzie. Tylko różnica jest po stronie wzmaka w jakości na korzyść XLR, więc tu siły się równoważą.

To prawda, zresztą na pewno już ten aspekt porównywałeś mając Owle.

11 minut temu, Noah napisał:

@Palpatine AQNH nawet mi się na tyle spodobały , ze zostają wiec wiesz...:) 

No proszę to duża niespodzianka. Szkoda, że nie Carbony, są troszkę lepsze. Mają ciut twardszy mid bas, więcej sub basu, żywsze przełamanie wysokiego basu z niską średnicą. Delikatne zmiany, ale całościowo znaczące. 

Zmiany wynikają z innych padów i okablowania jedynie. W przetworniku czy obudowie nic się  nie zmieniło. No i świetnie grają już z Reda, którego znasz. Generalnie im bardziej neutralne, jasne źródło tym lepiej dla nich. A słuchałem z wieloma Dacami: x1s, mojo, black, red, S6.

Edited by Palpatine
  • Like 1
19 minut temu, Noah napisał:

Ja mam akurat ten kabel od carbonow . Z takim je kupiłem , tego „starego” nie słuchałem . 

Ooo to świetnie. Spraw sobie pady jeszcze:

proteinowe - utwardzenie basu, większa dynamika (względem hybryd)

materiałowe - więcej subbasu, mniej mid basu, jaśniejsza średnica, większa scena na szerokość (względem proteinek)

Edited by Palpatine
  • Like 1
2 minuty temu, vonBaron napisał:

Nie za dużo tego? Dałbyś trochę :P

Z tych wszystkich słuchawek to chyba te dwie najtańsze pary by Ci najbardziej do metalu podpasowały ? 

@Compton daj znać jak się pobawisz padami i może co wnoszą welurki na Odinach jeśli wejdą. Wymiana padów jest tam najłatwiejsza na świecie.

@Noah kabelek należy do @saudio i on może więcej na ten temat powiedzieć. Ja natomiast myślę, słuchając Hawków Carbonów, że sprawdziłby się z nimi doskonale.

Owle grają inaczej niż Hawki, jaśniej, przejrzyściej, z mniej dosadnym basem, więc wolałem z nimi miedź.

22 minuty temu, Noah napisał:

@Compton mnie natomiast ciekawią carbony z tym kablem srebrnym od JD vs stock . Z góry dziekuje :) 

15 minut temu, Compton napisał:

@Noah kabelek należy do @saudio i on może więcej na ten temat powiedzieć. Ja natomiast myślę, słuchając Hawków Carbonów, że sprawdziłby się z nimi doskonale.

Owle grają inaczej niż Hawki, jaśniej, przejrzyściej, z mniej dosadnym basem, więc wolałem z nimi miedź.

Może w weekend bo sowy śpią w pracy.

9 minut temu, Palpatine napisał:

Czy duże zmiany w dźwięku są pomiędzy He5LE a He500?

5LE to oldschool, pomiędzy HE-4 a HE-6.

HE500 to już inna sygnatura, bardziej obłe, ciemniejsze, mocnej średnicowe.