Jump to content
Compton

Fanklub słuchawek ortodynamicznych

Recommended Posts

Posted (edited)

To że słuchawki są ortodynamiczne nie jest już automatycznie gwarancją dobrego i zadowalajacego dźwięku.

Słuchawki planarne grają bardzo różnie. Często też minimalnie różnice w dźwięku decyduja o długofalowej satysfakcji.

Poszperałem trochę i te słuchawki wyglądaja jak nie dokończony projekt, wszyscy mówią o modyfikacjach i  recenzują je nawet z modyfikacjami. Wydaje się, że poza średnicą nie mają dużo do zaoferowania.

Może jest o nich cicho, bo nie ma o czym gadać, po prostu.

Edited by NuYam

Tak też myślałem. Moją podejrzliwość wzbudził też dziwny kabel z przejściówkami 2,5mm na 3,5mm i coś tam jeszcze. Oferta, którą znalazłem miała już zmodyfikowane zewnętrzne osłony (w jednej recenzji znalazłem sugestię konieczności takiej modyfikacji), które wyglądały podobnie do tych z Mr Speakers Ether Flow.

Posted (edited)

Hej

Więć posłuchałem parę dni tych oppo pm-2 i zaczęły mi lekko piszczeć, ale  w mniejszym stopniu jak kiedyś LCD-3F.

Postanowiłem więc zrobić żonglerkę kabli zasijących pomiędzy kumputerem, gustardem i pathosem i pomogło.

Mój wniosek z tego taki że kiedy miałem lcd3f i mi piszczały, że aż je odesłełem, to może nie byla wina Audeze a tego jaką miałem konfiguracje kabli. Drugi wniosek, że im dłuższe kable zasilające tym lepiej, niby słyszałem, że tak jest, ale teraz wiem, bo doświadczyłem.

Słuchałem też  lcd3f na heimdall 2, który mógł je przeostrzeć, chociaż przed odesłaniem posłuchałem jeszcze na dołączonym zbalansowanym kablu i też piszczały.

Inną rzeczą jest to jak  bardzo różne pady mogą wpływać na dźwięk, popróbowałem paru do oppo i za każdym razem słyszę róznicę.

I tak sobie myślę, że najlepszy kabel do oppo będzie ten oryginalny occ, który nie powinien ich przeostrzyć.

Jak bardzo różnie można odebrać te same słuchawki w różnym środowisku odsłuchowym, aż do tego aby je skreślić.

Tak samo wrażliwe są stax, ale to inny dział :)

Dobieranie synergii to jak praca stroiciela czy lutniarza.

Niby oczywiste prawdy, ale jednak nigdy w to do końca nie wierzyłem.

Edited by NuYam

28 minut temu, NuYam napisał:

oryginalny occ, który nie powinien ich przeostrzyć.

OCC nie jest gwarantem że nie będzie przeostrzenia :). Liczy się jak kabel jest zrobiony. Jak się napakuje w kabel odpowiedniej ilości OFC, też nie będzie przeostrzeń. A do tego średnica obłędna. 

• Like 1