Jump to content

Fanklub słuchawek ortodynamicznych

Recommended Posts

no odwaznie...

tak jak meze 99 Classic mi bardzo przypadly do gustu jak na swoj przedzial cenowy i chyba jestem najwiekszym ich kupcem individualnym w europie (razem 11 sztuk na przestrzeni kilku lat kupionych) bo to byl moj flagowy prezent na urodziny dla przyjaciol/rodziny ktorych widzialem z "Marshalami like za 300 zl" na uszach i  ktorzy lubili sluchac muzyki aby odkryli ze "Marshall like" to nie koniec swiata... to spodziewalem sie raczej modelu za 4000 zl a nie za 12k...

Osobiscie dam duzy plus za design ktory mi bardzo przypada do gustu.

Je ne sais pas pourquoi mais je sens que ca va etre une reussite, ils auraient pas ose sortir un tel monstre sans etre sure d'eux ! 

Edited by ysis
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ethery Flow po raz trzeci u mnie ale pierwszy raz z obecnym torem.

I tak jak się spodziewałem grają świetnie i to z kablem SE.

Na razie słucham tylko ze stockowymi padami ale mam też pady Voce.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to do raczej kameralnej sceny (ale za to 3D i dużo się na niej dzieje) ale cała reszta zachwyca.

Bardzo muzykalne i angażujące brzmienie.

Po co mi jakieś przepłacone D8000 jak są Ethery Flow :D

Edited by vonBaron
  • Like 1
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Byłem dziś w salonie top hifi w Białymstoku podbić gwarancje  do  lcd xc i przy okazji posłuchać lcd 2 (marzy mi się druga patra otwarta) .

Na początek zaznaczę że jestem laikiem w sprawach audio,  wiec proszę o wyrozumiałość .

Sytuacja wyglądała tak  Tidal- tablet- Bluesound NODE 2i- Copland DAC 215 (kable audiiqesta)

Dodatkowo do porównania miałem wpięty w system wzmacniacz  Rhinelander z  Bluesound NODE 2i.

Na start dostałem do porwania lcd x  i graja inaczej niż xc , chociaż ten sam przetwornik , nie lepiej czy gorzej , raczej kwestia gustu. 

Potem lcd 2  i stopa tupała o podłogę, bardziej mi się podobało niż lcd x.

Po paru piosenkach sprzedawca przychodzi z walizka i testujemy  ATH-ADX5000.

Kiedyś myślałem że nie ma wygodniejszych słuchawek niż Audioquest , ale te audio techniki są niesamowicie lekkie i wygodne ( trochę tak dziwnie się w nich czułem ,albo raczej nie czułem na głowie 11 tys.) .

Co do dźwięku -co za przestrzeń , achhh , głębia ,holografia. 

I test  dac 215 , sprzedawca wpina kable pod inne  wejście i pyta co lepiej gra coax czy line.

Mowie że minimalnie (mikro minimalnie) lepiej coax i pytam jaka jest różnica w przewodach .

On że pomija przez line, daca w Capland. 

Fajny sprzęt , przyjemne lampowe granie ( mój pierwszy kontakt z lampami, żebym kosztował połowę mniej , pewnie bym wyszedł z nim z salonu  ).

Na koniec, przepraszam, wiem że pisząc takie rzeczy , grzeszę ,bo sprzęt kilka razy tanszy i w ogóle.  

Ale wzmacniacz Rhinelander to naprawdę świetne , małe cacko ,bardzo mało odstawał od Caplanda.

Dawał rade nawet z ATH-ADX5000. 

I tak zleciała godzina w salonie  , trochę za mało , żeby wszystko dobrze posłuchać . 

• Thanks 1
6 minut temu, maszynista1987 napisał:

I tak zleciała godzina w salonie  , trochę za mało , żeby wszystko dobrze posłuchać . 

No tak, godzina to mało, ale zawsze jakieś doświadczenie. Kolejne trzy pary słuchawek, przynajmniej poznałeś ich charakter. Jak pośród nich wszystkich wypadły LCD2?

• Like 1

Możliwe, że jest to dobre połączenie pod względem sq i synergii. Bo muszę przyznać, że mają przynajmniej w Sopocie tyle tych klocków na półkach, że połowy to nawet nazw nie znam. Aczkolwiek odnoszę wrażenie, że wciąż słuchawki i sprzęt peryferyjny to tylko margines ich działalności.

Edited by Jakub Łopatko
Cytowanie post pod postem.
2 godziny temu, maszynista1987 napisał:

I test  dac 215 , sprzedawca wpina kable pod inne  wejście i pyta co lepiej gra coax czy line.

Szczęściarz, żeby tak sprzedawca w Łódzkim Top HiFi robił jak u Cb. Podłączył mi wszystko również LCD 2 z DAC 215, lecz sam wybrałem to połączenie, ustawił i jak wszystko zagrało, to poszedł, później widziałem jak przyszedł coś wziąć i potem na sam koniec i tyle go widziałem. Ale nie wiem, może był zajęty. Natomiast pamiętam w Q21 Pan, nie pamiętam imienia, to było przeciwieństwo, oczywiście było to umówione, więc wszystko było gotowe, razem z gigantyczną integrą Audio GD Master 11( no po prostu potwór, wielki KLOC), ale przychodził parę razy pytać się jak tam wrażenia czy podyskutować. Niestety minus to tylko 2h słuchania, bo mają pozajmowane terminy osobami na odsłuchy. A w Top Hifi Pan się dziwił się po 2h co tak wcześnie wychodzę, dając pewnie do zrozumienia, że mógłbym i cały dzień siedzieć.

@Jakub Łopatko Ja bym nawet stwierdził, że Top Hifi to głównie Video i Audio, ale kina  domowe i większość rzeczy związane z kinem domowym i stereo, bo tam mają bardzo szeroki wybór, a słuchawki i sprzęt słuchawkowy to tylko dodatek.

@maszynista1987 A również proponowano Ci kabel Nordost 2 Heimdall do Audeze? Bo jak ja byłem słuchać LCD 2, to nie wiedzieć czemu, zgubili fabryczny kabel, podobno gdzieś w magazynie zakopany ?i mieli tylko Nordosta. Chociaż nie narzekałem. Bo całość z DAC 215 i Heimdall grało to tak świetnie, że mógłby to być jako jeden z zestawów taki na "wyczilowanie" się po ciężkim dniu. Szczególnie pamiętam utwór What a Wonderful World - Louise Armstrong, który zapadł mi w pamięć podczas tych 2h i ten jego głos i jego jakby "chrypka" która na LCD 2F była o wiele mocniej zaakcentowana niż np. na AQ NO, gdzie w ogóle o wiele lepiej słuchało mi się tego utworu na LCD 2 niż na NO. LCD 2 z DAC 215 zrobiły tam o wiele lepszy klimat, taki ciemniejszy, spokojniejszy.

@maszynista1987 A jak Tb się spodobały same LCD 2F?

Edited by Nehero
  • Like 1

@Palpatine Recenzję tego urządzenia masz na blogu. Gdy sprzedałem Conductora, DAC215 był jednym z kilku urządzeń nad którymi się zastanawiałem w zakresie zakupu. Przez wzgląd na K1000 i obecność gniazd XLR zdecydowałem się na system Pathosa. Gdyby nie doświadczenia z nimi, zapewne tak jak Jarosław123 miałbym teraz czarnego Coplanda w domu :). Moje zdanie o tym sprzęcie się nie zmieniło od czasu recenzji i jest nadal tak samo pozytywne.

12 minut temu, Nehero napisał:

A również proponowano Ci kabel Nordost 2 Heimdall do Audeze

Wszystko słuchałem na stokowych , ale chętnie  bym sprawdził czy słyszę kable :)

15 minut temu, Nehero napisał:

A jak Tb się spodobały same LCD 2F

Podobały się, ale potem namieszały mi w głowie ATH-ADX5000  . 

18 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

DAC215 był jednym z kilku urządzeń nad którymi się zastanawiałem w zakresie zakupu

Dostałem nawet fajna zniżkę na niego , ale wstrzymam się ( nie dawno kupiłem Burson Playmate) , sporo dobrych sprzętów wychodzi w podobnej cenie . Rme Adi  2 Dac niby w swojej cenie świetny  ,Chord Qutest ,Pathos. 

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Ciekawe, że w TopHiFi za każdym razem LCD w sumie niezależnie od modelu podpinają do Coplanda 215

Jak kupowałem xc podpięli mi pod mona  , ale nie za grało to dla mnie , słuchawki były nie wygrzane  czy coś , sam nie wiem. 

11 minut temu, maszynista1987 napisał:

sporo dobrych sprzętów wychodzi w podobnej cenie

Pathosa wybrałem z tego grona również z powodu praktycznie zerowej awaryjności i braku problemów z potencjalnym serwisem. Choć akurat o Chordzie nie słyszałem złych rzeczy w tej materii także. O RME brakuje mi informacji.

• Like 1