Jump to content

Fanklub słuchawek ortodynamicznych

Recommended Posts

Dalej nie umiem Ci odpowiedzieć bo różnice nie są duże. Wybrałbym te które byłby tańsze :P

IMO spokojnie można wziąć zamknięte i nie płakać za otwartymi jak i na odwrót, Pan Głośniczek stworzył świetną linie słuchawek.

Bierz też pod uwagę że teraz słucham ich z dwoma przejściówkami a i tak grają mi świetnie.

Bedę pewnie polował na jakieś używki w fajnej cenie jednych i drugich.

• Like 1
25 minut temu, Palpatine napisał:

A jak się maja zamknięte Flow do otwartych? Które lepsze?

Miałem obie pary u siebie jednocześnie ... nawet ten sam zestaw co jest u vonBarona tylko bez padów od VOCE i otwarte są jednak lepsze.

Ale naprawdę granie jest podobne. Jeśli ktoś potrzebuje zamkniętych i podobają mu się otwarte Flow, to nawet nie ma co się zastanawiać.  W otwartych jest ciut lepsza separacja, poza tym takie drobnostki jak pociągnięcia strun, jakaś chrypka w głosie, te wszystkie drobne detale są jednak bardziej wyraźne w otwartych . Poza tym wszystkie inne zmiany ciężko wychwycić.

Niby C mają jakiś dołek na ... tak ze 170hz, ale jakoś nie kojarzę, żeby dawał mi w kość.

Edited by FIREGON
  • Like 3

Ja miałem okazję (w sumie nie tylko ja, jeżeli się komuś chciało) porównać 2 pary Etherów i 2 pary Aeonów.

Rzeczywiście, jest międzynimi mała różnica, przynajmniej na podstawie wystawowego odsłuchu.

40552958_20171118_151116(Custom).thumb.jpg.d6c309548ad94a0a3ab6aaa7b1d80ca6.jpg

Były jeszcze czerwone Ethery, ale nie, to nie to.

1948139416_20171118_151546(Custom).thumb.jpg.fc4364d5de47e6e32774f2fc19bb2735.jpg

1 minutę temu, Palpatine napisał:

@Compton jak porównanie Ether z Aeon Flow Open? 

Dla mnie, jak wspomniałem, różnica mała. Kiedyś na żółtym bezpośrednio po wystawie pisałem o różnicach. Teraz z pamięci ciężko.

Minus taki, że wyznacznikiem był AK Ultima SP1000. Więc zakładam, że dawał fory Aeonom a Etherów nie wsterowywał do końca.

• Thanks 1

Masz większe doświadczenie z Ether Flow niż ja, ale gdy miałem okazje posłuchać Aeon Open stwierdziłem, że to bardzo zbliżona szkoła grania. Może jest ciut mniej powietrza i delikatnie mniejsza scena w Aeon Open, zaryzykowałbym stwierdzenie, że ton mniej basu i jego dynamiki, ale za połowę kwoty mamy jakieś 85% grania starszego brata. Ot taką tezę bym postawił.

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Masz większe doświadczenie z Ether Flow niż ja, ale gdy miałem okazje posłuchać Aeon Open stwierdziłem, że to bardzo zbliżona szkoła grania. Może jest ciut mniej powietrza i delikatnie mniejsza scena w Aeon Open, zaryzykowałbym stwierdzenie, że ton mniej basu i jego dynamiki, ale za połowę kwoty mamy jakieś 85% grania starszego brata. Ot taką tezę bym postawił.

Tak też być mogło i z dużym prawdopodobieństwem, zwłaszacza po Twoim wpisie, zakładam że tak jest. :)

Panowie - bo chyba Pań nie zarejestrowałem,

Które orto mają górę ładnie pociągnięta i mocno zaakcentowaną i fana sopranów DT990 zaciekawić mogą?
Póki co tylko z Audeze i tanimi Hifimanami miałem styczność. Takie HE-4XX ma dla mnie fajne strojenie, coś tam popoprawiać można, ale sprawdziłbym więcej w tym kierunku.
Audeze do metalu zbyt intymne i zbyt przyjazne trochę :)

• 2 weeks later...

Dwóch par na pewno bym nie kupił.

Narazie Ethery górą za szybkość, dynamikę, większą selektywność, głębię i holografię.

Ale to za szybko na werdykt. Flow mam osłuchane kilka dni, a XC raptem kilka godzin. Jeszcze nie raz mnie pewnie zaskoczą.