Jump to content

Fanklub słuchawek ortodynamicznych

Recommended Posts

Ja tam jakoś nie widzę Audeze za bardzo, pałąk trochę Abyssy przypomina. Wersja finalna wizualnie raczej nie zmieni się za bardzo, raczej dopracowują szczegóły w środku i parametry typu impedancja. Waga coś pewnie koło pół kilo.

Opinie mają bardzo dobre :D Ale niestety nie moje granie.

Nie podobały mi się jak ich słuchałem, jeśli chodzi o sygnaturę. Tam niby nie ma kocyka, detalu jest sporo, ale ten przekaz jakiś taki ... no dziwny.

Otwarte i zamknięte grają podobnie.

Edited by FIREGON
Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Ja nie. Gdybyś zapytał dystrybutora o wypożyczenie mi, usłyszałbyś, że biorę w łapę za rekomendacje, mam za słabe portfolio i nie jestem żadnym wyznacznikiem w branży. Dlatego ich nie słuchałem.

Faktycznie, tyle Ci już dałem w lapę za recenzję że miałbym nowe Abyssy. :lol:

39 minut temu, FIREGON napisał:

Opinie mają bardzo dobre :D Ale niestety nie moje granie.

Nie podobały mi się jak ich słuchałem, jeśli chodzi o sygnaturę. Tam niby nie ma kocyka, detalu jest sporo, ale ten przekaz jakiś taki ... no dziwny.

Otwarte i zamknięte grają podobnie.

Do metalu się nadadzą?

Edited by vonBaron
  • Haha 1

Próbowano wtedy obronić inną recenzję, atakując mnie i jeszcze jeden serwis. Także wiadomo - najlepszą obroną jest atak. Coś pracownik musiał wymyślić. I wymyślił, dosłownie, coś. Oczywiście wszystko już pousuwane, ale raz, że cały czas pamiętam, a dwa, że nawet jakbym przestał pamiętać, to screeny pamiętają. Było to rok temu, do dziś nie usłyszałem nawet prostego "przepraszam" za pomówienia. Drugiemu serwisowi mimo wszystko to nie przeszkadza w dalszej współpracy z nim. Ponieważ jesteś osobą prywatną, jak słusznie zauważyłeś takie zarzuty brzmią jeszcze bardziej niedorzecznie. Niemniej efekt jest prosty do przewidzenia: kilka marek poza zasięgiem testów oficjalnych. Być może wypowiedź @FIREGONa zdradza, dlaczego. Choć oczywiście to wciąż tylko moje domniemanie. Najważniejsze że życie toczy się dalej i sprzęt być może kiedyś sobie przetestuję. W myśl zasady "jak nie kijem go to pałką" :).

Według mnie Ether Flow (pod Ciebie) i Ether (pode mnie) są strojone do metalu.

A te Aeony brzmią jakbyś wziął to strojenie i zmieszał z HD650. Dalej jest tam więcej Etheru niż melasy z 650 i rozumiem czemu ludziom się podobają, ale no ... osobiście nie mieszałbym niczego z HD650, bo według mnie żadnym słuchawkom by to nie pomogło. Jak zawsze, to tylko moje preferencje. 

Na pewno nie są złe - dadzą radę.

@vonBaron

Edited by FIREGON
  • Like 1
58 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Próbowano wtedy obronić inną recenzję, atakując mnie i jeszcze jeden serwis. Także wiadomo - najlepszą obroną jest atak. Coś pracownik musiał wymyślić. I wymyślił, dosłownie, coś. Oczywiście wszystko już pousuwane, ale raz, że cały czas pamiętam, a dwa, że nawet jakbym przestał pamiętać, to screeny pamiętają. Było to rok temu, do dziś nie usłyszałem nawet prostego "przepraszam" za pomówienia. Drugiemu serwisowi mimo wszystko to nie przeszkadza w dalszej współpracy z nim. Ponieważ jesteś osobą prywatną, jak słusznie zauważyłeś takie zarzuty brzmią jeszcze bardziej niedorzecznie. Niemniej efekt jest prosty do przewidzenia: kilka marek poza zasięgiem testów oficjalnych. Być może wypowiedź @FIREGONa zdradza, dlaczego. Choć oczywiście to wciąż tylko moje domniemanie. Najważniejsze że życie toczy się dalej i sprzęt być może kiedyś sobie przetestuję. W myśl zasady "jak nie kijem go to pałką" :).

Przykro to słyszeć ale mam nadzieję że nie zrażasz się do marek MrSpeakers czy iFi bo to nie jest wina producenta a sprzęty mają warte grzechu. 

Otwarte podobno nie grają tak samo jak zamknięte. Generalnie tak jak są opisane u maciuxa to opinie zagraniczne i pomiary raczej to potwierdzają. Otwarte były właśnie strojone na wzór Sennków 6XX i mają słabszy przetwornik przez co scenicznie są gorsze.

8 godzin temu, vonBaron napisał:

Przykro to słyszeć ale mam nadzieję że nie zrażasz się do marek MrSpeakers czy iFi bo to nie jest wina producenta a sprzęty mają warte grzechu. 

Nie. To nie marka mi zawiniła. Trudno winić producenta i jego produkty za takie sytuacje. iFi akurat ma inny podmiot w swojej ofercie, ale tam np. to, co mnie uderzyło, to marketing szeptany jaki próbowano uprawiać w komentarzach na AF. Wraz z prywatną recenzją pojawiło się jeszcze kilka, ale po dosadnej odpowiedzi informującej że wiem, co się tu dzieje, od tamtej pory cisza i spokój :). MrS być może ktoś będzie miał i chciał podesłać, a ja akurat będę miał na tyle miejsca między innymi recenzjami, aby je zrealizować. Do tego czasu jednak nie mogę zaoferować na ich temat żadnych danych, pomiarów, porównań ani doświadczeń.

Godzinę temu, nsk napisał:

Otwarte podobno nie grają tak samo jak zamknięte. Generalnie tak jak są opisane u maciuxa to opinie zagraniczne i pomiary raczej to potwierdzają. Otwarte były właśnie strojone na wzór Sennków 6XX i mają słabszy przetwornik przez co scenicznie są gorsze.

Jedne i drugie mają ten sam "kocyk, którego nie ma"

10 godzin temu, Palpatine napisał:

Kilka słów o Verum One

Na Kickstar już zbiórka się udała. Plan minimum już został wykonany w ciągu kilku godzin, a jeszcze 29 dni zostało.

Jest już zebrane 92 tys. USD - a plan minium był 30 tys. USD

Pierwsze recenzje dość entuzjastyczne jak na cenę 350 USD

• Like 1

@Corvin74 jak tam LCD-2C? :)

Tak BTW to po powrocie w z wakacji założyłem na uszy HE-5LE i jest świetnie.

Edition X wydały mi się przy nich nawet trochę za ciemne i za spokojne.

Aż się nasuwa na myśl pytanie jednego klasyka, "po co komu słuchawki za tysiące, jak te tanie grają wszystko?"

A tak na poważnie, to dochodzę do wniosku, że mój tor stworzony jest pod takie słuchawki jak HE-5 czy HE-4, stąd moje częste zachwyty nad tymi drugimi. :)

Hmmm... sam się zastanawiam, bardziej szczegółowe, ale bez przesady, takie jak dla mnie w sam raz. Bas jest bardziej kontrolowany średnica bardziej poukładana, góra chyba podobna. Chyba grają jak moje kolumny hi, hi słucham teraz na kolumnach i grają jak LCD2c...  wychodzi też że LCD2c trudniejsze w napędzaniu niż NH.