Jump to content

Fanklub słuchawek ortodynamicznych

Recommended Posts

@Tommy66 jeszcze nie, narazie głównie Norne.

Ale korzystając z okazji, podpiąłem Audio Sensibility SE do Odinów.

Bardzo solidnie wykonany kabel, obustronnie na wtykach Furutecha!

Jak pisałem wcześniej, te słuchawki preferują wyjście Single Ended w moim wzmaku.

No i powiem, że również bardzo ciekawie zagrały - więcej barwy i dciążenia wysokich.

Norne daje za to wiecej powietrza i kontroli basu.

2074771671_IMG_4188(Niestandardowy).thumb.jpeg.a54a01b884e03c1e005b7387765b99d4.jpeg

• Like 1

Kabel DUM jest całkiem OK. Na Ether Flow pasuje większość padów, także w razie czego zawsze można się pobawić.

@Compton może źle zrozumiałem to co napisałeś, ale wygląda że dla Ciebie Odiny dosyć wyraźnie wygrywają.

A jak w pojedynku LCD3 vs LCD2 ? Wiem, że nie masz ich jednocześnie, ale słuchałeś niedawno i obiektywnie które byś wybrał?

8 minut temu, Compton napisał:

No i powiem, że również bardzo ciekawie zagrały - więcej barwy i dciążenia wysokich.

Zaraz stop, wróć jeszcze raz przeczytałem to zdanie :D

Więcej barwy i dociążenia wysokich? Mam wrażenie, że to by się przydało dosłownie każdym słuchawkom jakie mam ... za wyjątkiem Odinów 

No ale jednak różnica torów

7 minut temu, Tommy66 napisał:

@Compton porównaj cenę tych kabli.Dla mnie A.S to strzał w 10 dla lcd3 [jakość,zysk,cena].Ale rozumiem że dla ciebie czy @EvilKillaruna może być za gęsto,za słodko.Sądzę że A.S bardziej przypadł by mi do gustu vs hybryda @EvilKillaruna Natomiast jestem pewien że Wam odwrotnie.

Ważne, że Tobie się podoba to jak brzmi. Każdy szuka czego innego.

Patrząc po tym co napisał Compton, to mi by się z HE-6 Twój kabelek na pewno spodobał z Odinami już pewnie mniej. No i jeśli za rozsądną cenę masz znaczną poprawę jakości względem stock to na pewno warto.

@FIREGON powiem może tak.

Porównując Odiny z LCD-2 i LCD-3 jeszcze bardziej przekonuję się co do ich wyższości na Audeze.

Oczywiście nie całokształtem, bo tu prym należą sie Dwójkom ale pewnymi unikalnymi cechami świadczącymi o ich wyjątkowości i klasie.

Jaw wspomiałem, LCD-2 to są równe, uniwersalne, wyraziste, dynamiczne słuchawki o wysokim SQ, dającym sporo frajdy ze słuchania. Minusem dla mnie jest pewna szklistość wysokich tonów, chropowatość tekstur oraz charakterystyczna duszność sceniczna.

LCD-3 to z kolei creme brulee wsród deserów. Unikatowy bas, masa i potęga. Wielka muzykalność i serce do grania, bez żadnych oznak nerwowości, szorstkości czy agresji. Minusem jest również ich duszność, przyciemnienie i pewna powolność wynikająca z głodkości i ciepłoty.

Odiny to dla mnie swoiste połączenie barwy, nasycenia z bardzo dużą czystością i separacją. W zasadzie są to jedyne słuchawki, przy których w obrębie średnicy mam wrażenie jak najwyższego realizmu. Wielkość instrumentów, barwa, wyrazistość, separacja, kontrola to jest dla mnie TOP. Nie ma tu ostrości ani przymulenia. Nie ma zlewających się konturów ani wysuszenia. Fortepian, gitara klasyczna czy wokal brzmi fantastycznie.

A które bym wybrał? W zalezności od okablowania. Z Norne to pewnie LCD-2. Odiny lepiej mi grają z Brystona po SE (o dziwo), a LCD-3 chyba nie lubią jak ich charakterystyka jest korygowana okablowaniem. Słucham teraz na OCC 7N i brzmią wręcz kojąco-odprężająco. :)

To zalezy co przez to rozumiesz?

One nie grają zamulonym dźwiękiem tylko potężnym.

Tylko ta potęga jednym się bardzo podoba i wszytko inne brzmi wręcz chudo i płasko a innych przetłacza brakiem powietrza,  swobody, sceny itp.

@FIREGON ja nie neguję jakości/wartości Norne.,,Więcej barwy i dociążenia wysokich? Mam wrażenie, że to by się przydało dosłownie każdym słuchawkom jakie mam ...'' miałem na myśli że za rozsądne pieniądze można akurat ,,trafić'' to czego się szuka.Ja dostałem kabelek do posłuchania za darmo z możliwością zwrotu lub zapłaty.

46 minut temu, Compton napisał:

To zalezy co przez to rozumiesz?

One nie grają zamulonym dźwiękiem tylko potężnym.

Tylko ta potęga jednym się bardzo podoba i wszytko inne brzmi wręcz chudo i płasko a innych przetłacza brakiem powietrza,  swobody, sceny itp.

To że wygląda z opisów że LCD-2F bardziej Ci się podobają.

Swojej hybrydy niestety nie mogę do końca polecać, bo byłoby to tak jakbym kłamał po tym co miało miejsce. Jako kabel sam w sobie jest świetny i wykonanie również pierwsza klasa, brzmienie też epickie, ale półroczny okres powstawania i brak kontaktu w tym czasie dyskwalifikują go z jakiegokolwiek rekomendowania. Czyli nie sam produkt, a jakość obsługi. Dlatego swój kolejny kabel i wszystkie inne będę realizował w innych miejscach lub w formie gotowych, markowych kabli.

33 minuty temu, vonBaron napisał:

To że wygląda z opisów że LCD-2F bardziej Ci się podobają.

Ogólnie to nawet bardziej podobają mi się HE5LE, bo lubię rytm nie tylko z werbla ale z hi hata też.

Ale nie w tym rzecz - każdą parę cenię za coś innego. Jak wspomiałem, LCD-3 to nie progres LCD-2 ale już inny styl grania.

Ciemny, ciepły i basowy - wysokiej klasy przez co mający swój niewątpliwy urok. Zakładając po nich inne słuchawki ma się wrażenie pewnego niedostatku barwy, dociążenia, wypełnienia i czuć jakąś surowość brzmienia.

Edited by Compton

@Tommy66 Stockowa taśma może niekoniecznie gra z LCD-3 szerzej, co po prostu z bliższym wokalem i mniejszą głębią. Stąd często wrażenie. Konfekcja ma z reguły lepszą holografię i rozbudowę centrum + osi przód-tył. Jeśli komuś zależy na utrzymaniu dobrego balansu między stockiem a pełną hybrydą 8-core, może rozważyć albo hybrydę 4-core, albo coś markowego typu Nordost Blue Heaven, jednak osobiście wolałbym ponad tym drugim dołożyć już do Heimdalla 2.

No i chyba nici z Etherów :(

Teraz się nie dziwię że Hifimany zalegają na aukcjach jak co chwilę są obniżki na ich słuchawki, szkoda że Audeze takich prezentów nie robi.

A na żółtym Chcheckitout sprzedaje Aeony 9_9

11 minut temu, vonBaron napisał:

Teraz się nie dziwię że Hifimany zalegają na aukcjach jak co chwilę są obniżki na ich słuchawki, szkoda że Audeze takich prezentów nie robi.

Robi, głównie na black friday...albo na ich stronie albo w sklepach partnerskich. Ostatnio isine20 były przecenione z 599$ na 350$. 

Edited by Palpatine

Zaś z HFM jest podejrzewam zwykła psychologia ceny. Wysokie ceny i marże, średnia czasami korelacja z jakością wykonania i trwałością, potem sprzedaż od promocji do promocji.

21 minut temu, vonBaron napisał:

szkoda że Audeze takich prezentów nie robi.

Robi. LCD-X i XC Creator Edition mocno obniżone, w tym ostatnim przypadku z 1800 na 1300 USD za cenę jedynie kufra. W Polsce są za jeszcze mniej patrząc po kursie i cłach: z 8495 zł na 4999 zł. Nadal to wysoki POE w tą klasę, ale -41% ceny to jednak dosyć mocny deal. A jakby jeszcze oczkami maślanymi zakręcić to może i nawet więcej, ale to już zależy jak zawsze na kogo się trafi w salonie.

Oczywiście nie zmienia to faktu że HFM ma u siebie również i tańsze modele, których Audeze jakoś niespecjalnie potrafi wprowadzić w postaci modeli broniących się na rynku. Stąd wprowadzenie np. LCD-2C. Obecnie są w przecenie z 2999 na 2777 zł. To też parę groszy.

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

To na pocieszenie Ci powiem, że Ether Flow można kupić za 6k z kabelkiem DUM XLR i pełną 2-letnią gwarancją  9_9

Możecie polecić jakiś rozsądny kabel na „przedłużacz” do przewodu DUM od Etherów Flow? Firmowe 2 metry to trochę dla mnie zbyt mało, najchętniej podwoił bym tą długość.  Zrobienie nowego kabla o długości  ok 4m (JD, Forza, Audeos) to już jednak spore koszty ?

Godzinę temu, ktm777 napisał:

Możecie polecić jakiś rozsądny kabel na „przedłużacz” do przewodu DUM od Etherów Flow? Firmowe 2 metry to trochę dla mnie zbyt mało, najchętniej podwoił bym tą długość.  Zrobienie nowego kabla o długości  ok 4m (JD, Forza, Audeos) to już jednak spore koszty ?

Mi Jimmi Dragon przerabiał kabel DUM z Jack na XLR, więc widział co siedzi w środku. Powinien coś doradzić i wykonać.

Wrzucam recenzję S7, ale to co mnie interesuje ( i powód dla którego wrzucam to tutaj ) to słuchawki, które wyciąga w 9:55. Czy ktoś wie więcej na ich temat? Ja ostatnio jestem trochę do tyłu, więc może czegoś nie zauważyłem.

Verum Audio, jakaś ukraińska manufaktura DIY. Mają niby za jakiś czas być sprzedawane za 300$. Więcej szczegółów na SBAF znajdziesz. Granie niby bardziej pod rozrywkę, raczej nie dla ciebie :D.

• Thanks 1

Tak ogólnie to powinni się nimi zainteresować ci co chcą tańsze LCD-2C czy Monolithy. Są niby jaśniejsze od LCD, ale membrana jest grubsza więc efekt powinien być coś pomiędzy. Jak dla mnie ciekawy projekt, bo twórca zdaje sobie sprawę, że pod względem technicznym przetwornika nie ma szans z dużymi firmami więc nie ma co się ścigać pod tym względem. Do tego są niby super łatwe w napędzeniu.

Na razie wstępne opinie są dosyć dobre, chociaż faktycznie to nie jest moje granie.

Zastanawiam się czy jestem jedyną osobą, której design absolutnie się nie podoba. Nie mówię tu o wykonaniu, bo tutaj zajdzie jeszcze sporo zmian, ale o samym kształcie słuchawek.