Jump to content

Kiedy serce przegrywa z rozumem...

Recommended Posts

Mam nadzieję że tym tytułem Was zaintrygowałem. Na chwilę obecną posiadam Aune T1 MK2 do zastosowań domowych i FiiO E11k Kilimanjaro 2 do mobilnych. DAC/Amp'y grają z AT ATH-700XT i Hifimanami HE 4XX oraz Hifimanami RE400. No i dopadła mnie nuda. O ile nowe Hifimany wprowadziły coś nowego do odsłuchów, to i tak potrzebuję czegoś nowego do posłuchania. Myślałem nad zmianą DAC/Amp'a ale ogranicza mnie kwota. Nie chcę wydać więcej niż 1500 a najlepiej nawet nie 1000. Obecnie na Massdropie jest promka na X1s 10th Anniversary i można go wyrwać zdecydowanie poniżej 1000zł. Moje pytanie czy X1s jakoś zdecydowanie dociąży dół bo mi na tym najmocniej zależy? Może macie jakieś inne porady co dalej?

31 minut temu, prohaks napisał:

Mam nadzieję że tym tytułem Was zaintrygowałem.

Szczerze myślałem przed wejściem w temat że będziemy rozmawiali o sprzęcie za minimum jedno zero więcej :).

32 minuty temu, prohaks napisał:

Moje pytanie czy X1s jakoś zdecydowanie dociąży dół bo mi na tym najmocniej zależy?

Nie. To dosyć neutralny układ, tak jak pisałem w recenzji.

32 minuty temu, prohaks napisał:

Może macie jakieś inne porady co dalej?

Jak dociążenie dołu do 1000 zł to przede wszystkim polowanie na używanego NuForce Icon HDP. Ale mam też inną poradę:

34 minuty temu, prohaks napisał:

No i dopadła mnie nuda.

Człowiek szybko przyzwyczaja się do jakości, stąd potem problemy i kombinatoryka. Warto mieć inną parę do okazjonalnego resetowania się. Przykładowo od paru dni siedzę wyłącznie w AKG K270 Studio, AKG K240 Monitor oraz JVC RX700. Wszystkie dosyć do siebie podobne, relatywnie tanie, a na nudę nie narzekam. Na regale za mną stoją zaś HD800, K1000 i LCD-2. Te pierwsze pozwalają docenić te drugie. Stara metoda na ciągoty audiofilskie.

13 minut temu, prohaks napisał:

A co Panowie powiedzą po prostu o... nowej lampce do T1?:) Cenowo na pewno się zmieszczę, a może coś nowego wniesie do grania?

Łatwiej osiągnąć cel poprzez zmianię słuchawek niż toru, zwłaszcza w tak "wąskim" budżecie.

Moja rada - sprzedać HE4xx i kupić Fidelio X2.

4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Zmiany opisywałem również w recenzji T1 SE na blogu. Przypomnę że lampa w T1 jest na stopniu wejściowym, nie wyjściowym.

Trochę prywaty, ale dzięki recenzji z bloga zdecydowałem się na T1 MK2. Absolutnie nie żałuję i dziękuję! Nowy wymiar audio zawitał i u mnie!

Pobieżnie wróciłem do recenzji T1 SE albo nie zauważyłem albo nic na ten temat nie ma, czy zasilacz XP1 będzie pasował też do MK2?

2 minuty temu, Compton napisał:

Łatwiej osiągnąć cel poprzez zmianię słuchawek niż toru, zwłaszcza w tak "wąskim" budżecie.

Moja rada - sprzedać HE4xx i kupić Fidelio X2.

W życiu nie oddam HE 4XX, podobają mi się i już :)

Chyba zafunduje sobie połączenie lampa + XP1 o ile będzie to współgrało z MK2 i już.

23 minuty temu, prohaks napisał:

Trochę prywaty, ale dzięki recenzji z bloga zdecydowałem się na T1 MK2. Absolutnie nie żałuję i dziękuję! Nowy wymiar audio zawitał i u mnie!

Pobieżnie wróciłem do recenzji T1 SE albo nie zauważyłem albo nic na ten temat nie ma, czy zasilacz XP1 będzie pasował też do MK2?

W życiu nie oddam HE 4XX, podobają mi się i już :)

Chyba zafunduje sobie połączenie lampa + XP1 o ile będzie to współgrało z MK2 i już.

Też tak kiedyś pisałem o HE-4 :$

45 minut temu, prohaks napisał:

Miło słyszeć. 

Niestety nie posiadam takowej informacji, także najlepiej byłoby o to spytać dystrybutora sprzętu. Z mojej strony chciałbym dodać, że w przypadku chęci skupienia się nad T1, najcieplej powinna wypaść kopia lampy Mullarda oraz warto rozważyć może wymianę okablowania. Będą to małe zmiany, ale ich suma może być słyszalna. 

Przyszły lampy. Na pierwszy rzut do odsłuchów biorę sobie Teslę. Gold Lionem zajmę się za jakiś czas. Na pierwszy rzut, o ile będzie on w jakikolwiek sposób miarodajny wydaje mi się że udało się nieznacznie dociążyć dół ale straciłem na tym trochę z rozdzielczości (?) dźwięku. I jakby troszkę holografia się poprawiła, o ile w ogóle lampa może mieć na to jakiś wpływ. 

1 minutę temu, saudio napisał:

Z lampami to nie tak szybko musi pograć przynajmniej kilkadziesiąt godzin, wtedy oceniaj.

No i po włączeniu tak z min 30 min na rozgrzanie.

Grzałem z godzinkę zanim włączyłem do odsłuchu. Ale stwierdzam że jest przepaść między combo FiiO + Hifiman RE400 a Aune + Hifiman HE4XX. Oczywiście na korzyść tego drugiego. Jest chyba dla mnie nadzieja?

Nie wydaje mi się aby była to kwestia nadziei :). Każdy człowiek ma własny słuch i niekoniecznie różnica musi świadczyć o popełnionym błędzie. Niemniej dobrze rokuje posiadanie tych samych obserwacji. W tym przypadku porównuje Pan dwa różne zestawy w dwóch różnych formułach - przenośnej/dokanałowej oraz stacjonarnej/pełnowymiarowej. To naturalne, że będzie słychać różnicę.

Czasami serce nie dość, że przegrywa z rozumiem to niestety i z portfelem również :). Szukanie rozsądnej poprawy przy lampach to już spory wydatek, niektórzy wydają astronomiczne kwoty ma audio, a później wracają do tych podstawowych konfiguracji (np. AKG K701). Zamiast szukać jakiejś odmiany można np. zmienić audio player w windowsie tudzież lampę :).

Taka obserwacja. Wczoraj zanim zacząłem słuchać, dałem Tesli spokojnie 1h albo i więcej żeby się zagrzała. Dzisiaj zacząłem jej słuchać od razu i jakość odsłuchu, podobną do tej z wczoraj uzyskałem gdzieś właśnie dopiero po 1h. Możliwe to?

• 2 weeks later...
5 minut temu, prohaks napisał:

A co byście powiedzieli na na takie połączenie ( i czy w ogóle jest możliwe) NuForce DAC80 jako DAC, a T1 jako amp?

Do DACa z wysokiej półki chcesz podłączać w miarę budżetowe Combo i tylko z funkcji wzmacniacza korzystać?