Jump to content

Karta dźwiękowa do HyperX Cloud I

Recommended Posts

Witam!

Zrobiłem sobie prezent na święta i kupiłem słuchawki HyperX Cloud, jestem w miarę zadowolony z zakupu, ponieważ słuchawki wyglądają na solidne i dobrze pasują na moją głowę, po długich posiedzeniach czuje się w nich nadal swobodnie, a jako niedzielny gracz mogę w pełni cieszyć się mikrofonem, które idealnie sprawdza się w moich warunkach grania i rozmawiania na team-speaku jednocześnie. 

Wyczytałem jednak na internecie, że ich dźwięk można znacznie poprawić poprzez użycie karty dźwiękowej innej niż tej zintegrowanej z płytą główną. Wyczytałem na internecie, że do tej klasy słuchawek najlepiej kupić kartę asus xonar dg i po sprawię. Tu jednak pojawia się moje pytanie, czy ta karta pasuje do tych słuchawek? Czy może lepiej kupić coś innego? Czy lepiej jest kupić kartę asus xonar d2 czy dg jeśli ma się możliwość wzięcia ich w tej samej cenie i czy którakolwiek z nich pasuje do cloud'ów? Czy może polecacie coś całkiem innego. Powiem tylko że mój budżet to około 100-150 złotych, jednak nie spieszy mi się więc mogę miesiącami polować na używki na allegro, lub dozbierać na coś droższego (ale w granicach przyzwoitości, nie chce żeby karta kosztowała więcej niż same słuchawki).

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Guest Mayster

Witam,

Chodzi jak rozumiem o Xonara DS, a nie D2? Ten drugi jest sporo droższy. Tak czy inaczej - poleciłbym polować na Prodigy Cube, pod headsety świetny sprzęt. Może za 100-150 zł. niekoniecznie uda się wyrwać, ale za 200 bez problemu. O ile karta zewnętrzna to nie problem z jakiegoś powodu :)

Chodziło mi o wersje duża, czyli wydaję mi się, że jest to d2. Zewnętrzny sprzęt nie jest dla mnie problemem, pod warunkiem, że nie ustępuje on jakością wewnętrznym systemom. Od razu nasuwa się pytanie co może być przeciwwskazaniem dla zewnętrznego modułu? Czy są one jakkolwiek gorsze od modeli podłączanych bezpośrednio pod płytę główną?

Edited by Sender

Guest Mayster

Jeśli już by coś miało ustępować to prędzej byłoby odwrotnie. Przeciwwskazanie w postaci... braku miejsca na biurku, bo wolimy mieć wszystko w komputerze - takie bzdury :)

Xonar D2 to ten większy, zgadza się. Tyle, że kosztuje w granicach 350 zł. za używkę, a mowa jest o 100-150 zł. budżetu?

Tak, zgadza się, ale co wygrywa z tych 3 sprzętów, stawiam że xonar dg odpada na starcie, zainteresował mnie na początku bo miał wzmacniacz wbudowany i te wszystkie nowoczesne technologie do gierek i nowy kosztuje 130 zł, d2/pm czy prodigy? Zaznaczam, że kupiony sprzęt będzie służył tylko i wyłącznie do napędzania hyperx'ów w warunkach domowych (muzyka, filmy, streamy, gry).

Edited by Sender

A co jeśli do rywalizacji dołączy Fiio E07K Andes? Coś poczytałem o tym Prodigy Cube i wyczytałem, że jej główną zaletą jest scena, gdzie w słuchawkach głównym atutem jest muzykalność a scena jest stosunkowo mała, czy to sie nie będzie gryzło?

Czy wersja black edition różni się czymś od tej zwykłej oprócz kolorem?

Guest Mayster

Nie będzie się gryźć, a właśnie uzupełniać, tworzyć synergię. E07K bym skreślił wobec tego, a od strony funkcjonalnej brak mu wejścia mic. 

Black Edition ma innego opampa.

Edited by Mayster

• 4 weeks later...

Na massdrop.com jest dostępny NuForce uDAC-3 DAC/Amp Combo za 75$ i tu moje pytanie, czy jest to opłacalny zakup do Hyperx Cloud? Bo poluje na wyżej wymienione audiotrak prodigy cube i poluje i nic, więc się zastnawiam czy to jest na tyle niepopularny układ, że nie ma co czekać i czy nie wziąć tego NuForce na massdropie. I tu pojawia się pytanie, czy ww. serwis jest bezpieczny i czy do ceny samego układu i wysyłki muszę doliczyć jakieś dodatkowe opłaty? I pytanie najważniejsze, czy podany układ wg. was dobrze się zgra? Czy warto? W porównaniu Audiotrak prodigy Cube vs Nuforce w combie z Hyperx Cloud co wg was wygrywa? Z góry dziękuje za kolejne odpowiedzi :)