Jump to content

Słuchawki do 500 zł dla specyficznego użytkownika

BenedyktW29
 Share

Recommended Posts

Witam jest to mój pierwszy post. Założyłem temat na innym forum stricte komputerowym, jednak tam nikt nie był w stanie mi pomóc.

Szukam słuchawek w w/w budżecie. Jako punkt odniesienia podam Sennheiser HD 598, które ze wszyskich słuchawek jakie miałem na głowie zrobiły na mnie największe wrażenie. Tylko szukam czegoś nieco tańszego, używki wchodzą w grę. Mam AKG K272 HD oraz Creative Fatal1ty, pierwsze grają jak by nie krystalicznie tylko zadymione, a drugie są przesycone basem tak mocno że słuchać dłużej niż 15 minut na nich się nie da. Obecnie siedzę na Realteku ALC887, ale jeśli słuchawki spełnią oczekiwania to dokupię w późniejszym czasie do nich kartę dźwiękową taką aby się fajnie zgrało.

Z tego co wyczytałem to brzmienie na którym mi zależy to styl "V"

Proszę o opinie ludzi jedynie znających się na brzmieniu, kiedyś kupiłem AKG k272 HD które też były mi polecane i bardzo się rozczarowałem. Dodam że wtedy łączyłem je z Xonarem DG, a później z Sound Blaster X-Fi 5.1 Pro USB.

Na innym forum polecono mi Sennheiser HD 559. W kierunku jakich kart dźwiękowych iść żeby się to fajnie zgrało? Jest duża różnica między Xonarem DG a DX? A może powinienem iść w całkiem innym kierunku niż te Xonary?

Zrobiłem antybass mod Creative Fatal1ty i wygląda na to że ich dźwięk bardziej mi się podoba niż AKG K272 HD. To ostrzeżenie dla wszystkich który twierdzą że słuchawki są drogie i znanej firmy to muszą być dobre. Są tylko ich dźwięk może być kompletnie inny niż ten jaki oczekujemy.

Witam,

30 minut temu, BenedyktW29 napisał:

Proszę o opinie ludzi jedynie znających się na brzmieniu

To forum specjalistyczne, więc raczej trudno aby było inaczej ;).

Przede wszystkim zasadnicze pytanie: czy na K272HD były stosowane nausznice skóropodobne? Te słuchawki bardzo mocno zmieniają swoją charakterystykę w oparciu o nausznice, choć wyżej cenię sobie od nich znacznie starsze i bardziej nietuzinkowe K270. O tym czy sprzęt się sprawdzi zawsze decyduje sam użytkownik. Są osoby, które bardzo chwalą sobie te konstrukcje, są też osoby użytkujące z powodzeniem zupełnie inny sprzęt, który dla tych pierwszych byłby znacznie gorszy. 

Druga sprawa: szukanie tańszych zamienników ZAWSZE będzie wiązało się z ograniczeniami lub kompromisami. 

Nausznice są welurowe. Ale te słuchawki kompletnie nie grają tak jak bym tego oczekiwał. Niestety audiofilem nie jestem więc nie wyrażę się jaki dokładnie dźwięk lubię, ale jako odniesienie podam właśnie te Sennheisery HD 598, które słuchałem u znajomego i grały wyśmienicie. Tj od AKG dźwięk dużo dużo bardziej czysty, melodyjny, nie przydymiony. Po prostu czułem się w nich jako uczestnik spektaklu, nie jak obserwator :D Na AKG wydałem 350 zł i bardzo żałuję zakupu. Po drugie obecnie na moim Realteku żadne słuchawki nie będą grały fajnie, wiem że kupno DACa lub karty dźwiękowej jest nieuniknione, ale najpierw chciałbym kupić słuchawki tak żeby to się zgrało. Jak to ktoś mi mówił do jasnego DACa ciemne słuchawki.

Edited by BenedyktW29
dsad

Powtórzę się: choć w standardzie były oferowane z welurem, do tego modelu stosuje się nausznice skóropodobne. Trzeba też utrzymywać w dobrej kondycji wkładki akustyczne w formie krążków materiałowo-gąbkowych. Wtedy słuchawki grają na 100% swoich realnych, akustycznych możliwości. Na welurach jest płasko i człowiek czuje się jak na deskach. Niemniej HD598 pracują od nich w wyższej klasie, więc naturalne, że będą grały lepiej jakościowo. Są też modelem otwartym, nie zamkniętym jak K272.

Czyli jak bym kupił nausznice ze skóry to słuchawki grały by lepiej? A co do tych krążków to jutro rozkręcę słuchawki i powysyłam zdjęcia, to ocenisz w jakim są stanie. Jak by zaczęły grać fajnie byłby cud miód bowiem wtedy wystarczyło by dokupić DACa/kartę dźwiękową :) Natomiast jak miałem lepsze karty (Xonar DG, Sound Blaster X-Fi 5.1 Pro USB) to i tak ich dźwięk niezbyt mi się podobał. Tak w ogóle to słuchawki ciepłe czy zimne ? :D

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k271-mkii/

K272 również opisywałem, ale bardzo dawno temu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k272-hd/

Nie będzie to poziom jak pisałem HD598, ponieważ to inaczej grające słuchawki w innym formacie, ale na moje uszy powinno być "lepiej" i dokładnie tak jak w przypadku opisywanych K271: więcej basu, mniej góry, bardziej poprawne brzmienie. W recenzji są pomiary, parę dni temu wykonywałem aktualizację. Nie trzeba niczego rozkręcać aby wymienić te elementy. Ponad wszystkim jednak - jeśli pady nic nie dadzą i wcześniej spodobał się dźwięk HD598 i ogólnie poziom tych słuchawek, pozostaje je po prostu zakupić. To mniej ryzykowne i prostsze niż szukanie zamienników.

Xonar DG nie jest lepszą kartą, w zasadzie to żadna z wymienionych nie jest lepszą kartą. Dopiero Xonar Essence STX lub SC808 są takowymi. 

Oto stan nausznic i wkładek. Nausznice Ufam Ci że AKG mogą fajnie zagrać dlatego podjąłem decyzję o wymianie nausznic, oraz przeznaczeniu całej kwoty na źródło dźwięku. No właśnie i tu mam pytanie, jaką kartę kupić? W komputerze nie mam wejścia PCI, mam tylko PCIE. Czy Xonar DX spowoduje że słuchawki zaczną grać melodyjnie z dobrą separacją instrumentów? Czy może coś na USB pokroju FiiO? Nausznice

Jeśli gąbka z drugiej strony wkładek parcieje i bryli się, wkładki są do wymiany. Jeśli to ciemne od spodu nausznicy to rozdarty kołnierz, nausznice nie łapią prawidłowego przylegania i następuje wypust fali akustycznej w tamtym miejscu. Na razie żadnych zakupów poza materiałami eksploatacyjnymi bym nie wykonywał. DX jest opisany w Polecanych na blogu i nie przypominam sobie ani słowa o melodyjności. FiiO z kolei to marka, mają wiele produktów. Tak czy inaczej na razie należy skupić się na nausznicach i zobaczyć jakie będą efekty.

Nausznice zamówione, nie mam wątpliwości że to pomoże ponieważ gąbka była zbrylała i ogólnie w słabej jakości. Nie mam też wątpliwości że na integrze Realteka dobrego dźwięku nie będzie. Dlatego chciałem wiedzieć jaką kartę dźwiękową kupić przy zastrzeżeniu że musi to być karta na USB albo PCIe.

Należy więc kupić coś takiego jak AKG Foam Net Pad. Będą większe niż oryginalne, ale nie powinno to przeszkadzać. Należy też upewnić się, że resztki gąbki nie zalegają w nieckach wraz z membranami przetworników. 

Konkretne propozycje sprzętu znajdują się w Polecanych na blogu. Jeśli chce Pan grać na większą organiczność w brzmieniu i ocieplenie, raczej DragonFly Black będzie tu wskazany.

• 3 weeks later...

Przyszły naucznice, i dźwięk zwłaszcza w niższych tonach jest bardziej słyszalny. Jednak to nadal nie jest satysfakcjonujące mnie brzmienie. Przeczytałem dość sporo zagranicznych forów i z tego co wycztałem Xonar który jest jasny może jeszcze bardziej uwypuklić monitorowość AKG której nie lubię. Tak więc to chyba faktycznie nie będzie dobry wybór i poszukam czegoś ciepłego. Czy DragonFly który mi poleciłeś jest ciepły? Może jest coś lepszego w tym budżecie? Co powiesz o FiiO E10?

Guest MichalW

Cytując "jest całkiem sprężysty, ani specjalnie podkreślony, ani też odchudzony. O ile nie trafią się tu fani przesadzonego do granic możliwości basu (dla nich cokolwiek z FiiO z podbiciem dołu sprawdzi się lepiej), "

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audioquest-dragonfly-black-v1-5/

Jeśli potrzebuje Pan bardzo mocnego podbicia basu to Fiio może się lepiej sprawdzić, ale jeśli dźwięk ma być cieplejszy ale nie do przesady Dragonfly może okazać się dobrym wyborem. Zawsze można skorzystać z możliwości zwrotu towaru zakupionego przez Internet w ciągu 14 dni.

Edited by MichalW

Słuchawki które posiadasz w ogóle nie nadają się do sluchania z karty zintegrowanej według mojej opinii. A dac/amp oprocz barwy wpływa na cały szereg innych właściwości jak: głośność, dynamika, scena, detal, źródła pozorne, powietrze, holografia, separacja itd.

Umówmy sie, jakość realteka nawet 1150 potrafi być slabsza niż telefon V10/V30.

Edited by Palpatine

To jaki DAC kupić aby był ciepły i zgrywał się z AKG? Niczego wiele nie wymagam, chcę tylko aby te słuchawki zaczęły grać. Bo ich obecne brzmienie jest tak płaskie że lepiej można się bawić na JBL za 100 zł. Wymieniłem nausznice co z resztą było nieuniknione bo stare już się rozklejały, jednak poprawa była tylko w basie a i to w bardzo niewielkim stopniu.