Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki po QPAD 1339

Hans
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że od dawna jestem czytelnikiem Bloga http://www.audiofanatyk.pl/.

Z tego miejsca chciałbym podziękować autorowi za kawał dobrej roboty, bo moim zdaniem jest to jedyne rzetelne zródło informacji z dziedziny sprzętu muzycznego.

Przechodząc do sedna mojego posta... byłem szczęśliwym posiadaczem Qpad QH-1339, niestety słuchawki zostały uszkodzone i są nie do naprawienia.

W swoim życiu byłem posiadaczem, bądz użytkownikiem takich słuchawek jak :

- Steelseries 5h v2 Usb, 

- Razer carcharias,

- Steelseries Siberia V2 Frost Blue,

- Razer Kraken Pro

- Razer Kraken 7.1

- Steelseries 9h USB 

- Steelseries siberia prism elite

- kingston hyperx cloud

- Qpad QH-1339

Przy tych dwóch ostatnich zrozumiałem, jak dużo traciłem korzystając ze słuchawek gamingowych firm takich jak Razer czy Steelseries.

Dzięki Pańskiemu blogowi jakiś czas temu zakupiłem kartę dzwiękową Aim SC808 z której jestem bardzo zadowolony ( poza jednym niuansem, że czasami muszę kilkakrotnie resetować komputer, bo potrafi jej nie czytać)

Szukam słuchawek, które będą krokiem do przodu względem ich poprzedniczek(Qpad-1339). Słuchawki głównie używam do grania w CS GO ale również do oglądania filmów i słuchania muzyki.

Dojrzałem również do tego że w razie potrzeby jestem w stanie kupić słuchawki bez mikrofonu i dokupić mikrofon osobno. Mój budżet to ok 1500zł.

Wstępnie przeczytałem poniższy Artykuł 

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Oraz poszczególne recenzje i w chwili obecnej rozważam te modele:

ATH-PDG1

Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm

(ATH-ADG1X ATH-AG1X) Tutaj wyczytałem na forum, że nie miał Pan okazji testować tych słuchawek, więc wstępnie je odrzuciłem.

I teraz podsumowując:

Biorąc pod uwagę, że słuchawki będą używane wyłącznie przy komputerze stacjonarnym wyposażonym w kartę dzwiękową AIM SC808 

które, słuchawki "Pana zdaniem" , powinny  okazać się lepsze od poprzednika (Qpad QH-1339)?

ATH-PDG1,  Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm, czy może jest jeszcze jakaś lepsza opcja? 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedz

Tak jak pisałem, te artykuły mam w małym Palcu i gdyby nie fakt że miałem qpady pewnie brałbym ATH-PDG1 bez zastanowienia.

W każdym razie nie chce zrobić kroku w tył a nie było bezpośredniego porównania tych słuchawek. 

Biorąc pod uwagę, że całkiem niedawno mozna bylo kupić niwe 712 za 650 zlotych to ceny na rynku wtórnym mogą być bardzo atrakcyjne. Moje jedyne zastrzezenie to zbyt plytkie pady w 712.

Nawet teraz mozna je kupić za 162 funty brytyjskie co wciąż jest świetną ofertą.

Edited by Palpatine

Byłem dzisiaj w kilku sklepach muzycznych, udało mi się posłuchać kilku zestawów (hd650, dt 990prom akg 712 pro jakies bose, i Ultrasone 840 i na koniec ULTRASONE PRO 750)

I Właśnie te ostatnie najbardziej mi przypasowały. 

ULTRASONE PRO 750 udało mi się kupić za 800zł + polecany mikrofon zalmana za 19zł

Jestem bardzo zadowolony różnica bardzo duża w porównaniu z 1339 na plus dla ultrasone :)

byłem sceptyczny co do tej firmy bo praktycznie o niej nie słyszałem ale czuję że to dobry zakup. 

Dziękuje za pomoc, temat do zamknięcia. Pozdrawiam :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...