Jump to content

Sprzętowe okazje

Recommended Posts

4 minuty temu, rott napisał:

Nie aż tak jak Pan 🙂

Nie mam swojego sklepu internetowego, forum ani nie tworzę rankingów, nie podałem też swojego nicka na ALLEGRO i OLX.

Poproszę dowody. Nie przypominam sobie bowiem abym w którymkolwiek wątku spekulował sprzętem kupowanym okazyjnie z zagranicy i wprowadzanym nielegalnie do obrotu z pominięciem należnych podatków i opłat. 

1 minutę temu, rott napisał:

Wycofuję moją powyższą opinię.

Nie proszę Pana, bo sprawa jest bardzo poważna. Oskarżył mnie Pan przed chwilą de facto o przestępstwa karno-skarbowe związane z prowadzonym przeze mnie sklepem, na forum oraz afiliacją w Polecanych. W tym momencie czekam na jakiekolwiek dowody na poparcie tych oskarżeń, publicznie tu i teraz. 

33 minuty temu, rott napisał:

Nie oskarżyłem Pana o żadne przestępstwo karno-skarbowe, to Pana nadinterpretacja mojej wypowiedzi.

Wydaje mi się, że nadal nie zdaje Pan sobie sprawy z tego co zrobił. Przyznał się Pan wprost, że słuchawki nabył bez cła i VATu, co jest omijaniem należnych opłat importowych i podatku, wystawiając je jednocześnie na krajowych portalach aukcyjnych i wprowadzając w ten sposób na rynek towar nieoclony z intencja wzbogacenia się na uzyskanej w ten sposób różnicy. Wcześniej wrzucił Pan post, który w prostej linii można przetłumaczyć tak:

Tu macie promocję, ale jak chcecie taniej to na wymienionych portalach znajdziecie moje oferty <wink>. 

Zadałem zatem w tym wątku pytanie, czy jest Pan spekulantem sprzętowym. Odpisał mi Pan:

56 minut temu, rott napisał:

Nie mniej niż Pan 🙂

Po czym edytował na:

Nie aż tak jak Pan 🙂

Żadna z tych wypowiedzi nie dość, że nie jest zaprzeczeniem, to jeszcze wprost informuje, że sam oferuję w nawet większym stopniu produkty obarczone brakiem uiszczenia należnych opłat i wprowadzanych w ten sposób nielegalnie do obrotu. W tej samej wypowiedzi dodając:

Nie mam swojego sklepu internetowego, forum ani nie tworzę rankingów, nie podałem też swojego nicka na ALLEGRO i OLX.

stwarza Pan dodatkowy kontekst, że ten proceder uprawiam w sposób zorganizowany na forum, w sklepie i w zestawieniach Polecane na blogu. 

Nicka nie trzeba było podawać, bo sugestia została już w wątku zawarta.

Poprosiłem kilkukrotnie o dowody, ale zamiast nich nastąpiło wycofywanie się okrakiem i próby zrzucenia wszystkiego na moją nadinterpretację. Tymczasem nadal czekam na dowody. Jeśli ich nie otrzymam, to to, co Pan w tym wątku urządził, to bardzo mocne pomówienia. Nie ma tu miejsca na nadinterpretację. 

33 minuty temu, rott napisał:

Z uwagi na to, że czuje Pan jakiś dyskomfort, to usunąłem moją opinię aby nie kontynuować tej bezsensownej "gówno burzy".

Nie ma potrzeby. Zabezpieczony został zawczasu zrzut ekranu. Nie czuję przy tym żadnego dyskomfortu, ponieważ Pana zarzuty są po prostu bezpodstawne. 

32 minuty temu, wegiel21 napisał:

Co za kupo burza 🤣

Dzień jak co dzień. Choć faktycznie sugerowanie omijania cła i VATu to nowość i to całkiem dużego kalibru.

• Upvote 1
  • Approved 1

Wielkie rzeczy, co rusz można zobaczyć osoby chwalące się jak to udało się im nie zapłacić vatu, również ze stałych użytkowników tego forum ;) Oczywiście sprzedawane potem jakby ten vat zapłaciły 🤣

• Like 1

Nie wiem może ze mną jest coś nie tak ale jako osoba fizyczna znajdująjąca promocję na słuchawki np z 800$ na 400$ w Chinach i mogąc nie zapłacić dodatkowo 23% vatu i cła to chętne skorzystam z takiej okazji bo nie śpię na pieniądzach tylko je tu w naszym kraju zarabiam i płacę podatki czasem 2x a nawet ukryte 3x....

Jak więc raz na jakiś czas uda mi się to nie uważam się za Bóg wie jakiego bandytę...

10 minut temu, wegiel21 napisał:

Jak więc raz na jakiś czas uda mi się to nie uważam się za Bóg wie jakiego bandytę...

Ale odsprzedajesz je potem w celach zarobkowych wprowadzając na rynek krajowy? Jeśli ktoś kupuje sobie sprzęt i wyślizgnie się od opłat, to jest to jego sprawa. Co innego jeśli oskarżasz jakąś firmę lub sklep o takie działania. W Internecie rzuca się w eter różne rzeczy, ale są pewne granice, poza którymi żarty się kończą i wchodzą np. kwestie związane z ochroną dóbr osobistych i dobrego imienia przed zwyczajnymi pomówieniami.

Zupełnie pomijam przy tym fakt, że nieautoryzowana działalność o charakterze komercyjnym na forum jest zakazana, jak również autoreklama w ramach tego właśnie wątku. 

26 minut temu, wegiel21 napisał:

chętne skorzystam z takiej okazji bo nie śpię na pieniądzach tylko je tu w naszym kraju zarabiam i płacę podatki czasem 2x a nawet ukryte 3x

Tylko że wedle tej logiki, inni płacą w tym momencie te podatki za Ciebie :).

5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Tylko że wedle tej logiki, inni płacą w tym momencie te podatki za Ciebie :).

Nie do końca rozumie jak inni płacą w tym momencie je za mnie?

Każdy może znaleźć okazję w necie i spróbować zakupić np sprzęt audio i może mu się udać nie zapłacić vat i cła.

Jeśli wszyscy płacą podatki oraz uiszczają opłaty celne przy imporcie, to Ty ich nie płacąc stawiasz ich właśnie w takiej sytuacji, dodatkowo powodując lukę finansową, z której brakujący podatek byłby rozdysponowany np. na świadczenia. Przynajmniej patrząc z perspektywy importu komercyjnego.

30 minut temu, wegiel21 napisał:

Każdy może znaleźć okazję w necie i spróbować zakupić np sprzęt audio i może mu się udać nie zapłacić vat i cła.

"Udanie się" wynika głównie z uznaniowości Urzędu Celnego, która też nie będzie trwała wiecznie (spodziewana nowelizacja przepisów). Trudno jednak mówić o spontanicznym znalezieniu okazji w necie, jeśli przychodzi towar celowo zadeklarowany w papierach jako podarunek o niskiej wartości i głównie po to, aby trafił na krajowe portale aukcyjne za cenę uwzględniającą, jak już tu powiedziano, jakoby uiszczone wszystkie opłaty. Albo po prostu trafiający tam właśnie dlatego, że UC popełnił błędną klasyfikację towaru jako kwalifikowany do uproszczonej procedury celnej. 

Szanowny Panie,

Jeżeli czymkolwiek Pana wczoraj uraziłem na forum, co nie było moją intencją, to przepraszam.

Fakt, mój post nie był zbyt grzeczny w stosunku do Pana, nie przypuszczałem jednak, że można go zinterpretować tak dalece jak Pan to zrobił.

Z uwagi na powyższe, publicznie przyznałem się do błędu na forum i usunąłem niezwłocznie posty, które odebrał Pan jako niestosowne.

Ze swojej strony dziękuję za dotychczas udzieloną mi pomoc na forum i życzę sukcesów w prowadzeniu forum, portalu i sklepu.

Miłego dnia.

Rott

Edited by rott
.
  • Approved 1

Dobre promo na A&K USA

Wysyłka tylko USA więc trzeba wykorzystać rodzinę/znajomych lub polamer/carrierwise

https://us.astellnkern.com/collections/portables/products/sa700 - SA700 - 3800 zł

https://us.astellnkern.com/collections/portables/products/kann-cube - Cube - 4500 zł

https://us.astellnkern.com/collections/portables/products/a-futura-se200 - SE200 - 5600 zł

3 minuty temu, wegiel21 napisał:

Chyba jednak nie ma ich w tej cenie już.

No nie wiem. Można dodać do koszyka nawet 10 par. Jak ktoś jest chętny niech doda parę do koszyka i piszę maila z prośbą o obniżenie ceny zgodnie z gazetką BF