Jump to content
Compton

Sprzętowe okazje

Recommended Posts

Cena bardzo dobra, gadałem z gościem, ale ostatecznie odpuściłem, bo choć lubię srebrne sprzęty to Aune wygląda w tym kolorze tragicznie. Jak komuś kolor nie przeszkadza to bym brał.

Guest Mayster
3 godziny temu, Hayabusa napisał:

Cena bardzo dobra, gadałem z gościem, ale ostatecznie odpuściłem, bo choć lubię srebrne sprzęty to Aune wygląda w tym kolorze tragicznie. Jak komuś kolor nie przeszkadza to bym brał.

A moim zdaniem właśnie wygląda bardzo dobrze :D 

Posted (edited)

ja bym jednak posluchal nowej wersji Aune ktora wychodzi przed zakupem aby nie zalowac pozniej. Moze byc sporo starych Aune na allegro itp. Wedlug mnie warto sie wstrzymac troche bo jak wychodzi nowy sprzet to ceny uzywanych poprzedniej generacji leca na leb.

Edited by ysis
  • Like 1

6 godzin temu, Mayster napisał:

A moim zdaniem właśnie wygląda bardzo dobrze :D 

Ilu ludzi, tyle gustów i w sumie o to w tym chodzi. ;)

1 godzinę temu, ysis napisał:

ja bym jednak posluchal nowej wersji Aune ktora wychodzi przed zakupem aby nie zalowac pozniej. Moze byc sporo starych Aune na allegro itp. Wedlug mnie warto sie wstrzymac troche bo jak wychodzi nowy sprzet to ceny uzywanych poprzedniej generacji leca na leb.

Słuszna uwaga. Sam się poważnie zastanawiam nad Aune S6 lub tańszym X1S koniecznie w czarnym kolorze, ale jako że nie mam specjalnego ciśnienia to poobserwuję jak się zmienia rynek wtórny.

12 minut temu, Hayabusa napisał:

Słuszna uwaga. Sam się poważnie zastanawiam nad Aune S6 lub tańszym X1S koniecznie w czarnym kolorze, ale jako że nie mam specjalnego ciśnienia to poobserwuję jak się zmienia rynek wtórny.

X1S i S6 to tak różne brzmienie, że ciężko rozważać między nimi albo albo...

• Upvote 1

17 godzin temu, Palpatine napisał:

X1S i S6 to tak różne brzmienie, że ciężko rozważać między nimi albo albo...

Przepraszam za kontynuowanie offtopa, ale aż tak różne? Żyłem w przekonaniu, że szkoła grania Aune jest mniej więcej spójna, tak też odebrałem recenzje AF. Oczywiście S6 jakościowo stoi wyżej, ale ideologia strojenia wydała się podobna.

Posted (edited)
34 minuty temu, timecage napisał:

Przepraszam za kontynuowanie offtopa, ale aż tak różne? Żyłem w przekonaniu, że szkoła grania Aune jest mniej więcej spójna, tak też odebrałem recenzje AF. Oczywiście S6 jakościowo stoi wyżej, ale ideologia strojenia wydała się podobna.

X1S jest neutralna, płaska - głównie zajmuje się kontrola pasm, doda też scenę na szerokość - sabre ale bez ostrości

S6 - doda i utwardzi bas, przybliży delikatnie średnicę, doda ostrości na przełamaniu średnicy z wysokimi, szerokość sceny jeszcze szersza - kostka AKM bardzo fanie zestrojona zresztą

S16 - tutaj jest jeszcze inaczej, nacisk położony jest głównie na podbicie wysokich tonów i szerokość sceny, ale tutaj są podobno różnice ze względu na rewizje - AKM 

Edited by Palpatine
  • Like 2
  • Thanks 1

Posted (edited)
5 minut temu, ChrisCRS napisał:

Czy w takim wypadku S6 jako DAC by się sprawdził dla T1v2?

Z cała stanowczością NIE

Mnostwo sybilacji i wysokich tonów, słuchawki ledwo wysterowane nawet po BAL. 

Nie wiem jak wyglada sprawa w kwesti samego DAC bo miałem w domu takie połączenie jako integra. No i pytanie nr 2 co będzie robić za wzmacniacz?

Edited by Palpatine

Tylko z pominięciem wzmacniacza, jako sam przetwornik C/A

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Z cała stanowczością NIE

Mnostwo sybilacji i wysokich tonów, słuchawki ledwo wysterowane nawet po BAL. 

Nie wiem jak wyglada sprawa w kwesti samego DAC bo miałem w domu takie połączenie jako integra. No i pytanie nr 2 co będzie robić za wzmacniacz?

Mam Lampe Elise

5 minut temu, ChrisCRS napisał:

Tylko z pominięciem wzmacniacza, jako sam przetwornik C/A

Mam Lampe Elise

Szedłbym w kierunku Questyle CMA400I lub CMA600i plus Elise

• Like 1

Jak potrzebujesz DAC-a to sobie odpuść Questyle, bo szkoda kasy.

Posted (edited)
W dniu 24.03.2019 o 11:49, Hayabusa napisał:

Kwestia gustu, ja wolę srebrne sprzęty... więc zakupiłem tego Aune. Sprzedający w gratisie dorzucił kabelek Ultraviolet 7 i przesyłkę gratis więc uważam, że okazja była całkiem przyzwoita.

Przesiadam się z Aune T1 i różnica jest na duży plus - słuchawki DT990 pro.

PS. Prośba do komentujących, żeby pamiętali że to jest temat o okazjach zakupowych, a nie poradach co kupić, czy recenzji sprzętu. Od tego są inne, wydzielone tematy, a tutaj robi się śmietnik (w sensie misz-maszu, a nie wartości komentarzy samych w sobie ;) ).

20190326_152136.jpg

Edited by Juniores
  • Like 4

Bardzo proszę o niewykorzystywanie naszego forum do reflinkowania do Aliexpress i podobnych serwisów. Na razie proszę i upominam słownie. Aby nie było przy kolejnej takiej sytuacji, że nie uprzedzałem.

Posted (edited)

Przepraszam, nie wiedziałem, że jest taka zasada. 

Ale też nie był to reflink. W Chinach mają święta i są promocje na sprzęt. Sam zamówiłem ten stojak.

Edited by rock'n'rolla

Posted (edited)
2 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

Sam zamówiłem ten stojak.

Jeżeli chodzi w ogóle o tego typu stojaki, to nie są polecane, bo gniotą, psują pady.

Edited by Bernie

2 godziny temu, Bernie napisał:

Jeżeli chodzi w ogóle o tego typu stojaki, to nie są polecane, bo gniotą, psują pady.

Mam teraz taki sam "omega" tylko, że z pleksi i jak patrzę to pady nawet nie stykają się z nim. Bardzo podoba mi się ta forma i uwielbiam minimalizm dlatego nie mogłem się nie skusić :)

Posted (edited)
32 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

Mam teraz taki sam "omega" tylko, że z pleksi i jak patrzę to pady nawet nie stykają się z nim.

To zależy jeszcze jakie słuchawki, ale większość z reguły będzie miała z czasem zniszczone poduszki na takich omegach.

Edited by Bernie