Jump to content
Compton

Sprzętowe okazje

Recommended Posts

Treść ogłoszenia sformułowana jest ,,bezpiecznie'' dla sprzedającego.Wystarczy dopytać konkretnie - Pendrive? dowód zakupu?

Ale faktycznie brak zdjęcia kabla,więc chyba? wszystko jasne.

Edited by Tommy66

23 minuty temu, Nehero napisał:

jeśli faktycznie to ta wersja co @Jakub Łopatko pisze

• pady starego typu, te same co moje z 12.2015
  • stara opaska obiciowa ze starymi kostkami L/R
  • wykończenie bambusowe, podstawowe w tamtych czasach
  • stare logo na dokumentach i od dawna nie stosowane już naklejki w formie pieczęci
  • kufer Vortex, który dostałem ze swoją wersją, łatwo poznać po elementach dookoła korpusu po otwarciu
  • sumarycznie: moim zdaniem okolice 2015-2016. 

Oczywiście można założyć, że słuchawki nie były mimo to użytkowane od tamtego czasu, ale warto pozostać czujnym i mimo wszystko o wszystko dopytać.

Nie no, nie przesadzajmy ;). Na pewno znalezisko ciekawe. Ale jak zawsze przy wszelakich okazjach - po prostu warto mieć się na baczności, uniwersalnie :).

Jeżeli Twoje domysły by się potwierdziły to faktycznie to ogłoszenie powinno znaleźć się w dziale "Okazje, których należy unikać"

Ktoś się naprawdę starał, aby zrobić zdjęcia tak niskiej jakości, aby było widać jak najmniej detali.

@Palpatine  ja tam potrafię bez starania .Może to mój ,,uczeń'' Potrafię też wiele z komputerem np.,,enter'' już wiem po co😂 .Tak że gdyby jakieś problemy to wiecie gdzie się zgłosić...

@Tommy66 jak staram się coś sprzedać, obojętnie co to opisuje historię i robię całą serię dokładnych zdjęć tak aby uniknąć niepotrzebnych pytań. Cenę zwykle też daję taką aby było wstyd negocjować ;)

W tym ogłoszeniu nic się nie dodaje.

@Palpatine a zdarzyło Ci się coś sprzedać tak by kupiec nie próbował coś urwać? Wystawiam z lekką górką,a negocjuję zawsze [z zasady], jednak proponuję cenę w granicach przyzwoitości.

Jak na alledrogo wystawiałem S6? od 1600 [za tyle poszła] miałem propozycje typu ,,nie jestem handlarzem,Panie daje 800 i masz pan z głowy'' Zostawiam takie rodzynki na pamiątkę,aby przy następnej propozycji od od tej osoby ,,sensownie'' odpowiedzieć.

Edited by Tommy66

Właśnie takie fora są potrzebne, zrzeszające takich fachowców, entuzjastów którzy doradzą ewentualnie ostudzą emocje towarzyszące takim zakupom.

(Jakie szczęście że ja moje Rosewood'y kupiłem nowe ufffff)

• Like 1

@Tommy66 jak sprzedaje audio to zawsze w bardzo dobrej cenie. Nie chcę trzymać sprzętu w domu, który mnie nie bawi, a kolejne dziesiątki czekają na przetestowanie.

Przykładowo ostatnio sprzedałem Nighthawki Carbon za 1000 zł z wliczoną przesyłką na półtorarocznej gwarancji w świetnym stanie. Jak dostaje pytania czy zejdę z ceny to albo nie odpowiadam, albo pytam czy serio pyta. Zwykle sprzedaje sprzęt w kilka godzin, bardzo często w kilkadziesiąt minut. 

Z motocyklami mam inaczej. Pełna dokumentacja zdjęciowa, każdej naprawy, faktury, wyciągi z ASO. Wystawiam za cenę wyższą niż na najwyższa cena na allegro. Jak ktoś dzwoni to mówię, że cena nie podlega negocjacji chyba że ktoś coś znajdzie - typu usterkę, lub coś do naprawy. Jeszcze mi się nie zdarzyło zejść nawet 100 zł a wielu fachowców miałem okazję gościć. Motocykle zmieniam średnio co dwa/trzy lata.

Edited by Palpatine
  • Like 3

Rozumiem takie podejście,oczywiście bardzo uczciwe,rozumiem też określenie cena nie podlega negocjacji.

Tak z pamięci zacytuję jeden z rodzynków .Przez giełdę hifi.pl wypożyczyłem kiedyś jednemu panu kabel usb. Najpierw zapytał czy kaucję ma wpłacić przed wysyłką,czy jak kabel dojdzie... ,a przed zwrotem poprosił mnie o wcześniejszą wpłatę bo On mi przecież zaufał przy ,,pierwszej transakcji''.Pan często wystawia na wspomnianej giełdzie.

• Thanks 1

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Ktoś się naprawdę starał, aby zrobić zdjęcia tak niskiej jakości, aby było widać jak najmniej detali.

Jest jeszcze lepiej. Może to faktycznie kompresja, ale są fragmenty które wskazują, że użyto filtrów typu "inteligentne rozmycie". Stosuję je czasami przy projektach klientów, gdy dają mi zdjęcia zbyt słabej jakości lub niektóre fragmenty trzeba fakturowo wygładzić. Zostawiają - przynajmniej w Photo-Paintcie - specyficzne artefakty. Połącz to z niską rozdzielczością i "nie idzie się skumać z której strony morda świerzbi" :).

Pytanie tylko - po co? Jedyne co można w ten sposób ukryć to bardzo drobne uszkodzenia i ryski. Ew. spękania. Chyba że słuchawki wyglądają na innych - niepokazanych - ujęciach jak wyjęte psu z gardła. 

Zastanawia mnie jedno jeśli to faktycznie lipa to gość liczy na to że ktoś kupi i poprosi o wysyłkę po wcześniejszej wpłacie na konto, w przeciwnym wypadku podczas oględzin przy odbiorze osobistym gość naraża się na kompromitację. HMMMM

10 minut temu, -=krystian=- napisał:

Zastanawia mnie jedno jeśli to faktycznie lipa to gość liczy na to że ktoś kupi i poprosi o wysyłkę po wcześniejszej wpłacie na konto, w przeciwnym wypadku podczas oględzin przy odbiorze osobistym gość naraża się na kompromitację. HMMMM

Przeczytaj o panu Zbigniewie,,

Lata temu gość chciał mi o 24 w aucie wcisnąć Hd650 bez ,,klipsa'' przy pałąku,na szczęście rozbierałem już taki słuchawki to wiedziałem gdzie patrzeć.

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

@Tommy66 jak sprzedaje audio to zawsze w bardzo dobrej cenie. Nie chcę trzymać sprzętu w domu, który mnie nie bawi, a kolejne dziesiątki czekają na przetestowanie.

i cala reszta ponizej

(znany kawalek)  Mam tak samo jak tyyyyy... :) . 

To ma jeden minus niestety ze wszyscy mysla ze jest jakis haczyk...

Ostatnio forumowicz ktory ode mnie kupil IFI DSD BL pytal dlaczego sprzedaje za 50% ceny jezeli wszyscy sprzedaja za 65/70%. Powiedzialem mu ze sprzet nie jest wart tych pieniedzy i ze chce sie go pozbyc aby kupic cos nowego.... 2 tygodnie sie zastanawial... i sadze ze go przekonala moja slynna gwarancja (15 dni na zwrot i 3 miesiecy gwarancji).

Sadze ze jak masz duzy obrot sprzetem i zachowujesz sie wobec kupujacego tak jak bys chcial aby sprzedajacy sie zachowywal wobec ciebie i jestes szczery do bolu to poplaca w dluzszej perspektywie bo ludzie widza ze nie wciskasz chlamu, ze dajesz  mozliwosc pomylki ze strony kupujacego, ze jestes normalny po prostu co w dzisiejszych czasach czesto uchodzi za wyjatkowosc zauwazylem...

• Like 1
  • Upvote 1

Przeczytałem tę historię z Panem Zbyszkiem i w tej sytuacji nie mam więcej pytań.

Pozwolę sobie zacytować klasyka "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić Pana Zbyszka"

• Haha 1