Jump to content
Compton

Sprzętowe okazje

Recommended Posts

2 godziny temu, euter napisał:

Ciekawa oferta, lecz po przekierowaniu na stronę produktu cena jest już zupełnie inna - ponad 2000 PLN...

Wystarczy przeczytać informacje na dole strony promocyjnej...

• Thanks 1
  • Upvote 1

W dniu 26.12.2018 o 12:24, ChrisCRS napisał:

wielkie czyszczenie magazynów w TOP HiFi.

https://www.tophifi.pl/czyszczenie-magazynow/sluchawki.html

Audeze LCD i4 za 5.000 z 11.000

Myślę nad nimi już drugi dzień. Posiadacze LCD-4 i właśnie i4 porównują je jako niezwykle podobne. Jedynie "wygar" basu na LCD4 ma być większy. To najlepsze doki jakie słyszałem w życiu. Nie wiem jak wygląda kwestia kabla Cypher - dla właścicieli iSine jest za 60$, a nie wiem jak to z i4.. Może gratis?

1 godzinę temu, Glue napisał:

Myślę nad nimi już drugi dzień. Posiadacze LCD-4 i właśnie i4 porównują je jako niezwykle podobne. Jedynie "wygar" basu na LCD4 ma być większy. To najlepsze doki jakie słyszałem w życiu. Nie wiem jak wygląda kwestia kabla Cypher - dla właścicieli iSine jest za 60$, a nie wiem jak to z i4.. Może gratis?

Zanim "pociągniesz spust" poczytaj o nich na necie. Zasłyszane opinie są takie, że po Cypher gra to na "pół gwizdka". Pełnie możliwości pokazują na topowych stacjonarkach.

• Like 1
  • Upvote 1

Wg. @ysis który miał okazję ich posłuchać jest dokładnie tak jak pisze @Palpatine

Aczkolwiek gdyby nie zakup 20stek ta oferta byłaby jak to zwykł określać Evil na mojej krótkiej (i to bardzo) liście zakupowej :D

Także @Glue możesz je spokojnie brać, myślę że z ewentualną odsprzedażą w tej cenie nie będzie problemu. Oczywiście czymś je trzeba będzie napędzić, także jeśli w grę wchodzi tylko Cypher to nie...

• Like 2

Nawet audeze poleca dobór mocnego wzmacniacza do nich aby zagrały na pełnie swoich możliwości . Nie bez przyczyny cipher NIE znajduje się w zestawie z i4 . 

• Like 2

18 minut temu, Noah napisał:

Nawet audeze poleca dobór mocnego wzmacniacza do nich aby zagrały na pełnie swoich możliwości . Nie bez przyczyny cipher NIE znajduje się w zestawie z i4 . 

Nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Co ciekawe wejścia w słuchawkach wyglądają identycznie. V1 i V2 można by przynajmniej przetestować.

Guest MichalW

**Please note that the Cipher V2 for iSine10/20 cannot be used with the Cipher V2 cable for the LCD-i4 as they have very different tunings. How do I know if I have Cipher V2 for iSine10/20 or i4. The Audeze HQ app can be used to identify which cable you are using

Jeszce info o kabelku

Cipher V2 Lightning cable for LCDi4 registered owners, who would like to use it with an iOS device, is FREE

https://www.head-fi.org/threads/audeze-lcd-i4-totl-in-ear-monitor-discussion.850292/page-88

Edited by MichalW

4 godziny temu, Noah napisał:

Jak to ktoś ładnie napisał: Cypher pełni sprzętową rolę Reveala. 

Sam słuchałem ich na iPhonie używając Tidala HiFi. Mózg rozwalony. Niestety, wakacje za pasem. 

3 minuty temu, Glue napisał:

Jak to ktoś ładnie napisał: Cypher pełni sprzętową rolę Reveala. 

Nie zgodzę się. Raczej Reveal stara się dość nieudolnie zastąpić Cypher.

3 minuty temu, Glue napisał:

Sam słuchałem ich na iPhonie używając Tidala HiFi. Mózg rozwalony. 

Jakie różnicę względem i10/i20?

Edited by Palpatine

W dniu 29.12.2018 o 00:29, Palpatine napisał:

Zanim "pociągniesz spust" poczytaj o nich na necie. Zasłyszane opinie są takie, że po Cypher gra to na "pół gwizdka". Pełnie możliwości pokazują na topowych stacjonarkach.

@GlueMialem okazje posluchac przez kilka dni LCD i4 i jako sprzet przenosny sprawdza sie na hugo 2 ale na iphonie trzeba zapomniec to troche jak napedzac ferrari LPG...  Teraz jednak nie zgodze sie z faktem porownania lcd i4 to LCD 4 jakosciowo. LCd i4 to bardzo fajne (ale bardzo delikatne) douszne ale absolutnie nie mozna ich porownac jakosciowo i to ogolnie do LCD 4... i powiem nawet do lcd 3 (chociaz to inn tp dzwieku) i nawet bym je stawial z dwojkami fazor na rowni... to raczej cos na zasadzie ulepszonego i20, osobiscie duzo bardziej mnie poniosly campfire Solaris za polowe ceny. 

W dniu 19.12.2018 o 10:46, Glue napisał:

Audeze LCD-3 za 1199$ prosto od producenta. No ludzie! Wadą rozwiązania jest konieczność wysyłki na adres w USA.

https://www.audeze.com/products/audeze-holiday-special-2018

szkoda bo bm je wzial za to cene.

Edited by ysis

17 godzin temu, Palpatine napisał:

Jakie różnicę względem i10/i20?

vs. 20 to przede wszystkim detaliczność, przestrzeń i precyzja. Rozciągnięte pasma. Wrażenie "mogą zagrać wszystko". Puszczałem sobie playlisty do testowania słuchawek i za każdym razem byłem bardzo zadowolony.

Ich otwartość to taka niepożądana, ale technicznie niezbędna, cecha. Zabrać je do biura? Do samolotu? Na ulicę? Przecież nie założę ich idąc rower???

4 minuty temu, Glue napisał:

Ich otwartość to taka niepożądana, ale technicznie niezbędna, cecha. Zabrać je do biura? Do samolotu? Na ulicę? Przecież nie założę ich idąc rower???

Chyba to jest to co mnie najbardziej ostudzilo w tych sluchawkach i generalnie w sluchawkach doknalowych Audeze. Po co pakowac cos do ucha jezeli ma to takie samo zostosowanie co sluchawki stacjonarne. To jest z zasady sprzet przenosny ktorego nie mozna stosowac na zewnatrz. Gdzie tego uzyjesz ? w domu ? tylko ze w domu mam stacjonarki i w sumie moge sobie wpakowac HD800 na hugo 2 i chodzic z nimi po domu jezeli mi przyjdzie taka fantazja... 

• Upvote 1

Ja iSine używałem w domu, ew. letnią porą na balkonie wieczorem lub na wyjazdach typu wakacje/delegacje. Nie da się ich słuchać w mieście/komunikacji miejskiej tym bardziej w samolocie. Mógłbym ich używać również w pracy, ale słuchanie muzyki w biurze nie jest u mnie mile widziane.

Edited by Palpatine

Guest Mayster

To może się zgłosić po fajną cenę 😎

10 godzin temu, decees napisał:

Uuu, ktoś tu chyba będzie atakował D8000 😎

nie tylko pytalem :) co nowego ? (moze przegpilem bo bylem na urlopie)

D8000 to nie mój zasięg finansowy. 

@ysis albo Focal Clear (testuje obecnie u siebie) albo Ether Flow i do tego HE-6.

Chyba nie zdążę wysłać Ci Dharm... 

10 minut temu, vonBaron napisał:

D8000 to nie mój zasięg finansowy. 

@ysis albo Focal Clear (testuje obecnie u siebie) albo Ether Flow i do tego HE-6.

Chyba nie zdążę wysłać Ci Dharm... 

wazne ze udalo ci sie sprzedac :) trzeba je sporo doinwestowac czy co 

Jeszcze nic nie sprzedałem. 

Dharmy już są tak doinwestowane że już się chyba bardziej nie da.