Jump to content

Sprzętowe okazje

Compton

Recommended Posts

1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

http://allegro.pl/akg-k-400-i7163675110.html

K400 bez nasadki jack, wersja EP, szansa na dobry stuff ze względu na stan. Licytacja od 250. 

Właśnie szukam jakiś otwartych a tutaj takie ładne czorne. Czy jest ktoś nimi zainteresowany czy mogę smiało je powinąć (a przynajmniej postarać się żebym był ich nowym właścicielem :squint2:)

Ja nie jestem, posiadam wariant LP i nie widzę konieczności nabywania starszych rewizji, mimo że mogą być od moich ciekawsze :). Jedynie gwintowanego adaptera w nich brak, a którego nie idzie z tego co wiem dosztukować, ale poza tym wyglądają idealnie, włącznie z padami, które zdaje się są oryginalne.

6 godzin temu, LoCzekk napisał:

Właśnie szukam jakiś otwartych a tutaj takie ładne czorne. Czy jest ktoś nimi zainteresowany czy mogę smiało je powinąć (a przynajmniej postarać się żebym był ich nowym właścicielem :squint2:)

Ja dodałem do obserwowanych :P

Przeczytałem reckę Jakuba i już mi się odwidziało ;)

Edited by vonBaron
  • Thanks 1

DIFY. Ostatnio było głośno o spaleniu się od samego przepinania kabli. Ja na podobnych konstrukcjach od innego wykonawcy pożegnałem się z dwiema parami słuchawek za łącznie kilkanaście tysięcy, zaś znajomy spalił tweetery w Ariesach. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania kupować takiego sprzętu, zwłaszcza że to nie mnie będą tyczyć się potem konsekwencje. Mam obecnie za dużo zbyt rzadkich lub zbyt drogich słuchawek aby sobie na nie pozwolić.

Żaden z nich to nie jest DIY/DIFY. Jak wystawiają fakturę i operują marką to dla mnie to normalny producent, który prowadzi sprzedaż bezpośrednią więc oczekuję niższych cen przy podobnym poziomie grania co u konkurencji i oceniam ich tak samo jak innych pod względem wykonania. Pod tym względem + ceny to oferta Nostromo wygląda ok.

Nie zawsze lepsze i tańsze, pomijając jakość dźwięku to Ear Stream czy Rapture to są/były nietanie rozwiązania.

To jak wyglądają w środku produkty obu widać na wielu zamieszczonych w sieci zdjęciach, więc pozostawiam wszystko własnej ocenie. Tylko że to ostatnie nie jest sprzedawane z jakimkolwiek dowodem zakupu, nie jest wystawiana faktura, nie ma żadnych atestów ani pozwoleń oraz brak jest jakiejkolwiek gwarancji. Jakie są tego skutki, pisałem w usuniętym już statusie na innym forum: https://i.imgur.com/FO68QJo.jpg

Ponad wszystkim: nie mam najmniejszej ochoty bawić się Panowie w czyjegoś anioła stróża, jeśli nie przeszkadza Wam ryzyko podobnych problemów co u mnie - nie ma sprawy, Wasza wola. Tylko nie mówcie proszę później, że nie ostrzegałem :).

On 2/2/2018 at 7:54 PM, saudio said:

Jeśli to okazja to dodam W3000anv, które jednej osobie na tyle się spodobały, że wolała je od R10. https://www.head-fi.org/threads/fs-ath-w3000anv-eu-only.827043/

Jak się przyjrzycie to zauważycie, że osoba próbuje je już sprzedać od roku 2016 xD

9 hours ago, EvilKillaruna said:

DIFY. Ostatnio było głośno o spaleniu się od samego przepinania kabli. Ja na podobnych konstrukcjach od innego wykonawcy pożegnałem się z dwiema parami słuchawek za łącznie kilkanaście tysięcy, zaś znajomy spalił tweetery w Ariesach. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania kupować takiego sprzętu, zwłaszcza że to nie mnie będą tyczyć się potem konsekwencje. Mam obecnie za dużo zbyt rzadkich lub zbyt drogich słuchawek aby sobie na nie pozwolić.

Hmm, a co to jest DIFY? Do it for you?

Jeśli chodzi o tą sytuację, gdzie spaliło audionanikowi LCD2, to sytuacja wynikała z tego, że majkel przepinał interkonekt bez wyłączania sprzętu, potem obwinał DACa audionanika :P Więc sprzęt tutaj nie był jako tako winien, tylko oszczędzanie czasu na przepięciu kabli :P Chyba, że mówisz o czymś innym. Bo jeśli chodzi o działanie sprzętu Earstream to ja problemów nie miałem nawet z tak starymi jego konstrukcjami jak moonlight v3 i v4 oraz słuchawki normalnie przepinałem bez wyłączania, tylko, że zasada jest taka, żeby zastopować wszelki dźwięk i dla dodatkowego bezpieczeństwa potencjometr skręcić, ale to są raczej ogólne zasady dla wszelakich wzmaków.

9 hours ago, nsk said:

Żaden z nich to nie jest DIY/DIFY. Jak wystawiają fakturę i operują marką to dla mnie to normalny producent, który prowadzi sprzedaż bezpośrednią więc oczekuję niższych cen przy podobnym poziomie grania co u konkurencji i oceniam ich tak samo jak innych pod względem wykonania. Pod tym względem + ceny to oferta Nostromo wygląda ok.

Chyba, że dogadasz się, żeby paragonu/faktury nie było (w takich firmach małych to często możliwe, szczególnie jak znasz kogoś skądś). Jak jest już marka i firma, to dlaczego oczekujasz niższych cen, chyba jedynie ze względu na fakt, gdy konstruktor jest zarówno sprzedawcą, a jego sprzęt nie trafia do sklepów, wtedy odpada ich marża. W takich małych firmach ceny nowych modeli lecą w kosmos - dużo więcej niż wzrasta koszt produkcji modelu, najwyraźniej to widać na Espressivo, cena obecnej wersji to już 3299zł. Modele za ~1000zł to przeszłość. Takim firmom, gdzie jest tylko jeden lub kilku pracowników, po czasie przestaje się opłacać robić tani sprzęt w dużej ilości, bo nie nadążą z produkcją, więc zwiększają ceny. Rosnący popyt w takich firmach wiąże się nie ze zwiększoną podażą, a ze zwiększonymi cenami. Oczywiście, gdyby chciały się rozwijać, zatrudniać pracowników itp. to w takiej sytuacji można byłoby tego uniknąć.

Co do Nostromo recki są na kropka.audio

Pewne firmy po prostu słabo się rozwijają i ich warunki są zbliżone do DIY, więc może dla niektórych na zawsze pozostaną DIY niezależnie od statusu :P Np. Hifiman i Audeze, tych firm kontrola jakości i poprawianie błędów jest niestety jak w DIY i to kiepskim. Widać, że koszt produkcji i ostateczny zarobek bardziej się liczy dla niektórych niż dbanie o stałych klientów i reputację. To jest przykre, ale niestety krótkowzroczność jest z jakiś względów priorytetem wielu firm.

Edited by oblivion

25 minut temu, oblivion napisał:

Hmm, a co to jest DIFY? Do it for you?

Jeśli chodzi o tą sytuację, gdzie spaliło audionanikowi LCD2, to sytuacja wynikała z tego, że majkel przepinał interkonekt bez wyłączania sprzętu, potem obwinał DACa audionanika :P Więc sprzęt tutaj nie był jako tako winien, tylko oszczędzanie czasu na przepięciu kabli :P Chyba, że mówisz o czymś innym. Bo jeśli chodzi o działanie sprzętu Earstream to ja problemów nie miałem nawet z tak starymi jego konstrukcjami jak moonlight v3 i v4 oraz słuchawki normalnie przepinałem bez wyłączania, tylko, że zasada jest taka, żeby zastopować wszelki dźwięk i dla dodatkowego bezpieczeństwa potencjometr skręcić, ale to są raczej ogólne zasady dla wszelakich wzmaków.

Ciekawe czy fakt, że były akurat podłączone Audeze miało jakieś znaczenie dla awarii. Może ich producent podając 15W przez 200ms przesadza.

Tak.

W tym bez zabezpieczeń - na pewno. Na szczęście tak jak pisałem - mnie takie problemy nie dotyczą, mam święty spokój.

Więc Seas projektując swoje kopułki też przesadza, bo także i one uległy spaleniu, tak samo Audio-Technica i jeszcze inni producenci. To że Manuelowi spalił się RA 1 SN:0000, a moja sztuka (niestety nie pamiętam czy RA 1 czy RA 2) jeszcze u Twórcy na warsztacie zgubiła z dymem jeden kanał i musiała być na miejscu przez niego naprawiana też są przesadą. Pisałem o tym wszystkim w linkowanej wyżej rozmowie. Wybieranie wygodnych dla danej tezy faktów jest mi akurat znaną praktyką i nie ma ona tu zastosowania, bo w sytuacji tak wielu awarii sprzętu/osprzętu od różnych producentów i nawet różnych typów, wina jednego jest praktycznie niemożliwa.

25 minut temu, oblivion napisał:

Chyba, że dogadasz się, żeby paragonu/faktury nie było (w takich firmach małych to często możliwe, szczególnie jak znasz kogoś skądś).

A co jest zwykłym przestępstwem skarbowym. 

1 hour ago, EvilKillaruna said:

Tak.

W tym bez zabezpieczeń - na pewno. Na szczęście tak jak pisałem - mnie takie problemy nie dotyczą, mam święty spokój.

Więc Seas projektując swoje kopułki też przesadza, bo także i one uległy spaleniu, tak samo Audio-Technica i jeszcze inni producenci. To że Manuelowi spalił się RA 1 SN:0000, a moja sztuka (niestety nie pamiętam czy RA 1 czy RA 2) jeszcze u Twórcy na warsztacie zgubiła z dymem jeden kanał i musiała być na miejscu przez niego naprawiana też są przesadą. Pisałem o tym wszystkim w linkowanej wyżej rozmowie. Wybieranie wygodnych dla danej tezy faktów jest mi akurat znaną praktyką i nie ma ona tu zastosowania.

Myślałem, że coś się może odnosi do Earstream (w związku z postem pod postem vonBarona). Co do "raptorów" to też trochę słyszałem i czytając powyższy post zastanawiam się, kiedy w końcu zaczną wybuchać i powodować pożary :D Rozmowę linkowaną akurat pamiętam, bo sam w niej jestem obecny :P

Ok czyli moje zastanawianie nad tym czy Audeze same z siebie w jakiś sposób mogły być winne, jest nie na miejscu w tej sytuacji, skoro inne sprzęty też ulegają awarii.

Edited by oblivion

Choć mam ogólną i nieskrywaną awersję do tej społeczności jako (zbyt toksycznego) ogółu, akurat nie chodziło mi tu o ten podmiot. Nie miałem z nim nigdy przyjemności w zakresie sprzętu, a przekonać się o tym nie mogłem, ponieważ moje 3-krotne publiczne deklaracje o gotowości wykonania testów nieodpłatnie zostały zignorowane. Może to i lepiej jak patrzę na to z perspektywy czasu. Przede wszystkim jednak ze swojej strony mówię o twórcy sprzętu, którego sam wtedy posiadałem i to w zakresie kilku płaszczyzn, które zapewniam że wykraczają daleko poza ramy tego wątku :). Po prostu niech mój przykład daje do myślenia i pozwoli uczyć się na moich błędach.

Cóż współczuć Ci tylko doświadczeń, rozumiem uprzedzenie do wszystkich produktów DIY i podobnych.

Niemniej trafiły Ci się mocno zgniłe jabłka w rodzinie DIY, ja miałem wzmaków DIY, ponad 5 (2 x moonlight, 3x forum/mikroforum i o2) i z żadnym problemów nie było oprócz o2, które zepsuło się częściowo(przestało działać z samej baterii) wkrótce po tym jak je sprzedałem, ale nawet nie wiem kto je składał.. i to już na pewno nie leży do najrozsądniejszych zakupów w ramach DIY, gdy nie wie się nic o jego rodowodzie.

K181 coś tanio ostatnio na massdropie i tu: https://www.gear4music.com/PA-DJ-and-Lighting/AKG-K181-DJ-UE-Headphones/1ACV