Jump to content
Compton

Sprzętowe okazje

Recommended Posts

19 minut temu, vonBaron napisał:

IC za 17 tys? Ok pora umierać...

Za 2,9k.

14 godzin temu, vonBaron napisał:

To prawdopodobnie Massdrop. Sporo uwag na ich forum na temat jakości tej serii, najczęstsze zgłaszane uwagi dotyczyły niedziałającej funkcji stand-by i problemów z pilotem. 

Cały czas mam dylemat, czy brać DAC-80/100 (używka) czy moduł DAC+ do Bursona V2. Miałem już coś wybrać ale trafiły się AEON Flow C 😎 i zbieram kasę na DAC od nowa. 

Jest w komisie ten DAC-80

"Sprzęt kupiony przez massdropa, prosto od Optomy w oryginalnej wersji, czyli bez żadnych massdropowych znaczków." Więc jak z nim jest? To jest ta problemowa wersja?

Poczytaj wątek Massdropowy, będziesz wiedział o co pytać sprzedającego. To nie jest tak, że wszystkie egzemplarze były usterkowe ale co najmniej jeden taki był ostatnio na którymś z naszych portali aukcyjnych (niedziałający stand-by). 

EDYTA: znalazłem 

http://allegro.pl/nuforce-dac-80-i7309226200.html

Edited by ktm777

1 godzinę temu, ktm777 napisał:

To prawdopodobnie Massdrop. Sporo uwag na ich forum na temat jakości tej serii, najczęstsze zgłaszane uwagi dotyczyły niedziałającej funkcji stand-by i problemów z pilotem. 

Cały czas mam dylemat, czy brać DAC-80/100 (używka) czy moduł DAC+ do Bursona V2. Miałem już coś wybrać ale trafiły się AEON Flow C 😎 i zbieram kasę na DAC od nowa. 

55 minut temu, Bernie napisał:

Jest w komisie ten DAC-80

"Sprzęt kupiony przez massdropa, prosto od Optomy w oryginalnej wersji, czyli bez żadnych massdropowych znaczków." Więc jak z nim jest? To jest ta problemowa wersja?

Miałem u siebie wersję z Massdropa i zero problemów. 

Tak jak napisałem, usterka dotyczyła tylko pewnej, niewielkiej części urządzeń, tak jak to z Allegro. Absolutnie nie chciałbym, żeby interpretować to w jakikolwiek inny sposób. Niestety, gwarancja w USA musi powodować zwiększoną czujność przy zakupie. 

W dniu 8.05.2018 o 22:06, vonBaron napisał:

Raczej jak antyokazja, słuchawki śmierdzą strasznie, jeżeli ktoś nie pali to niech omija z daleka.

A tak miał sprzedawać PM-2 heh.

Nie wiem skąd taka opinia, kilka egzemplarzy testowałem przed zakupem i żadne nie miały z tym problemu, moje prywatne również. Może taki egzemplarz koledze się trafił?

Edyta: 

Chyba nie zrozumiałem dokładnie w czym problem 🤢 jeśli wali fajami, to faktycznie antyokazja. 

Edited by ktm777

Po palaczach niestety jest to taki sam problem, jeśli słuchawki były np. zbutwiałe i leżały w wilgoci. Takie przypadki też się zdarzają. Pierwsze do końca będą śmierdzieć fajkami, drugie "starością" i potrzeba będzie sporo wysiłku aby je wywietrzyć.

• Like 1

Raczej jak antyokazja, słuchawki śmierdzą strasznie, jeżeli ktoś nie pali to niech omija z daleka.

Słuchałem ich ostatnio osobiście. Moim zdaniem nie da się ich wywietrzyć, za to stan jak nowe. 

A tak miał sprzedawać PM-2 heh.

Oferta jak jasno wynika z opisu skierowana do osób palących.Jako osoba ceniąca uczciwość,prawdomówność i życzliwość pozwolę sobie ustosunkować się do w/w cytatu.Do słuchawek Lcd2c  @vonBaron dorwał się ,,tylnymi drzwiami''W korespondencji prywatnej napisałem,,Ależ ja się wcale nie obrażę jak na 2C nie zostawisz suchej nitki.Smiało wyraż swoją opinię.Nie mam zamiaru ich sprzedawać bo mi bardzo podeszły.Co prawda z czasem.Prędzej sprzedam Pm2 ale wyłącznie jeśli będzie dla mnie spora różnica na korzyść [tu marka i model]...''Autor w swej,,recenzji''porównał Lcd2c ze słuchawkami które to od dłuższego czasu były i są wystawiane przez Niego na różnych giełdach i portalach chandlowych pod różnymi nick'ami.Jak to porównanie wygląda w tym świetle?Bardzo mnie to zdenerwowało ale robiłem dobrą minę...Za zgodę na wypożyczenie 2c miałem mieć wypożyczony ,,pewny wzmacniacz''[DIFR?]Jednak z czasem okazało się że ,,pewny wzmacniacz'' dostanę bez ładowarki z obawy abym nie uszkodził sprzętu.Do tego ,,interesu'' mam dołożyć Pm2[pewnie do następnej recenzji?]W między czasie ,,pewny wzmacniacz''pojechał na wypożyczenie gdzie otarły się o niego moje Pm2,a wcześniej u właściciela również moje 2c.Niestety odsłuchy zakończyły się spaleniem tegoż,,pewnego wzmaka''oraz ,,szczęście w nieszczęściu ''tańszych słuchawek.Zostałem o tym poinformowany z pytaniem,, Teraz nie wiem czy chcesz wysyłać do mnie swoje PM-2, ja ręcze za nie...''[Dodam tylko że autor posiadał/posiada? inny model wzmacniacza tego samego producenta.Odmówiłem.Następną wiadomościąj jaką otrzymałem było pytanie,, dalej chcesz ......... u siebie? Choć sam teraz się boję go używać... Tym bardziej że wszystkie słuchawki mam po gwarancji... Niby ...... mnie zapewnia że nic takiego już się nie stanie.''Wtedy nie wytrzymałem i odpowiedziałem..Zart?......Pm2 można zamówić w sklepie wysyłkowym i do 14dni zwrócić jak nie masz kasy to zawsze możesz napisać ,,ręczę za nie''Ile jeszcze osób chcesz [tu niecenzuralny skrót]. w ten sposób.''Przepraszam prawie wszystkich na tym forum za mój wpis ale sądzę że żuci on właściwe światło na cytat na górze,oraz będzie ostrzeżeniem dla innych ,,naiwnych życzliwych''Zastanawia mnie 1. skoro,,słuchawki śmierdzą strasznie, jeżeli ktoś nie pali to niech omija z daleka'' to jak mógłby wytrzymać z następnymi moimi słuchawkami? 2. ,,A tak miał sprzedawać PM-2 heh''.-skąd się to wzięło?Ogłoszenie zdjęto aby nie było że reklama.

Edited by Tommy66

Wiem że może to być czepialstwo z mojej strony, ale post znacznie lepiej by się czytało gdyby był lepiej poformatowany i bez błędów ort. Bowiem przyznam nie do końca wiem w czym problem. Tzn. rozumiem jest Pan właścicielem słuchawek wystawionych w ogłoszeniu i oburzyło Pana nazwanie ich antyokazją z tytułu przynależności do osoby palącej oraz ogólnie niepochlebność komentarza udzielonego na temat Pana oferty. 

Osobiście jestem osobą niepalącą i jestem wysoce wrażliwy na wszelkie tego typu zapachy. Doceniam jednak szczerość w ogłoszeniu, które przygotowuje mnie na konieczność walki z tym zapachem w sytuacji, gdybym chciał dany sprzęt nabyć. Z reguły nie chcę co prawda, ale to akurat szczegół. Domyślam się, że post jest wynikiem również jakichś spraw zakulisowych. Nie jestem jednak pewien czy ich wyciągnięcie w takiej formie jest dobrym pomysłem, a przynajmniej w ramach tego działu. Chociaż prawa do obrony tak czy inaczej odebrać nie można. 

Co do pewnego wzmacniacza, myślę, że powinniśmy jednak nazywać rzeczy po imieniu i ujawnić co to był za sprzęt. Sam osobiście miałem np. problemy ze wzmacniaczami Rapture, które w dwóch wersjach pogrzebały mi dwie pary słuchawek za łącznie kilkanaście tysięcy złotych.

Dziękuję za pozostawienie posta.Opisałem chronologicznie jak potrafiłem,Za ortografię przepraszam.Sprawy zakulisowe są opisane.Tak oburzyła mnie niepochlebność... ale tylko z tego powodu iż Osobie tej zapach nie przeszkadzał na trzymanie  2c przez ok.7dni, a następnie chciał wypożyczyć Pm2.Chodziło mi o szczerość wypowiedzi.Wiem o Pańskich przebojach z w/w wzmakami.,,Bezpieczny wzmacniacz'' to Balantine,na którym były słuchane obie pary moich słuchawek[są na gw.PL.]+ słuchawki za 6tyś.złotych[nowe],,Szczęście w nieszczęściu''to DT150.Jak Pan zapewne zauważył nie ustosunkowałem się wcześniej do wpisu @pepis choć przed odsłuchem dałem słuchawki do powąchania na klatce schodowej,gdzie się nie [email protected] wraz z kolegą stwierdzili że jest o.k więc zaprosiłem ich na odsłuch.Bardzo przepraszam kolegę z Torunia za zaistniałą sytuację.

• Like 1

Nie ma problemu i nic nie szkodzi.

Dziękuję za informację. To wiele wyjaśnia, ponieważ z tego co wiem sprzęt ten nie ma w sobie żadnych zabezpieczeń. Tak samo było w moim. Ostatecznie to też właśnie m.in. powód dla którego wszelkiej maści sprzęt DIY/DIFY został skreślony z opcji testowania. Zresztą konstruktor tych wzmacniaczy wielokrotnie wyrażał o mojej osobie bardzo niepochlebne zdanie, także może nawet i dobrze, że minął mnie ten kielich. Jednocześnie przykro słyszeć o każdej tego typu stracie sprzętu, bo mimo, że były to DT150, to jednak strata miała miejsce. Zwłaszcza za takie pieniądze jakie przychodzi zapłacić za ten sprzęt nie powinny mieć miejsca takie ekscesy i mam nadzieję, że sytuacja wyklaruje się lepiej niż w moim przypadku (twórca wzmacniaczy wypiął się na mnie delikatnie mówiąc).

Co do gwarancji - jeśli wyjdzie na jaw, że słuchawki dokonają żywota na sprzęcie DIY, może nie być ona uznana przez sklep. To tak tylko chciałbym przestrzec, jeśli już odeszliśmy od wątku okazyjnego. Powiedzenie "chytry traci dwa razy" naprawdę nie wzięło się myślę znikąd. 

9 godzin temu, Tommy66 napisał:

Oferta jak jasno wynika z opisu skierowana do osób palących.Jako osoba ceniąca uczciwość,prawdomówność i życzliwość pozwolę sobie ustosunkować się do w/w cytatu.Do słuchawek Lcd2c  @vonBaron dorwał się ,,tylnymi drzwiami''W korespondencji prywatnej napisałem,,Ależ ja się wcale nie obrażę jak na 2C nie zostawisz suchej nitki.Smiało wyraż swoją opinię.Nie mam zamiaru ich sprzedawać bo mi bardzo podeszły.Co prawda z czasem.Prędzej sprzedam Pm2 ale wyłącznie jeśli będzie dla mnie spora różnica na korzyść [tu marka i model]...''Autor w swej,,recenzji''porównał Lcd2c ze słuchawkami które to od dłuższego czasu były i są wystawiane przez Niego na różnych giełdach i portalach chandlowych pod różnymi nick'ami.Jak to porównanie wygląda w tym świetle?Bardzo mnie to zdenerwowało ale robiłem dobrą minę...Za zgodę na wypożyczenie 2c miałem mieć wypożyczony ,,pewny wzmacniacz''[DIFR?]Jednak z czasem okazało się że ,,pewny wzmacniacz'' dostanę bez ładowarki z obawy abym nie uszkodził sprzętu.Do tego ,,interesu'' mam dołożyć Pm2[pewnie do następnej recenzji?]W między czasie ,,pewny wzmacniacz''pojechał na wypożyczenie gdzie otarły się o niego moje Pm2,a wcześniej u właściciela również moje 2c.Niestety odsłuchy zakończyły się spaleniem tegoż,,pewnego wzmaka''oraz ,,szczęście w nieszczęściu ''tańszych słuchawek.Zostałem o tym poinformowany z pytaniem,, Teraz nie wiem czy chcesz wysyłać do mnie swoje PM-2, ja ręcze za nie...''[Dodam tylko że autor posiadał/posiada? inny model wzmacniacza tego samego producenta.Odmówiłem.Następną wiadomościąj jaką otrzymałem było pytanie,, dalej chcesz ......... u siebie? Choć sam teraz się boję go używać... Tym bardziej że wszystkie słuchawki mam po gwarancji... Niby ...... mnie zapewnia że nic takiego już się nie stanie.''Wtedy nie wytrzymałem i odpowiedziałem..Zart?......Pm2 można zamówić w sklepie wysyłkowym i do 14dni zwrócić jak nie masz kasy to zawsze możesz napisać ,,ręczę za nie''Ile jeszcze osób chcesz [tu niecenzuralny skrót]. w ten sposób.''Przepraszam prawie wszystkich na tym forum za mój wpis ale sądzę że żuci on właściwe światło na cytat na górze,oraz będzie ostrzeżeniem dla innych ,,naiwnych życzliwych''Zastanawia mnie 1. skoro,,słuchawki śmierdzą strasznie, jeżeli ktoś nie pali to niech omija z daleka'' to jak mógłby wytrzymać z następnymi moimi słuchawkami? 2. ,,A tak miał sprzedawać PM-2 heh''.-skąd się to wzięło?Ogłoszenie zdjęto aby nie było że reklama.

Dla mnie ten kto wywleka to co się pisze na pw na forum publiczne jest zwykłym prostakiem z kompleksami.

Ten "Pan" przeinacza fakty, dodaje sobie coś z głowy i kręci afery. Odradzam kupować jak i pożyczać cokolwiek od niego bo później możecie się niemiło zdziwić. 

Dodam jeszcze że nawet jednego zdania nie zamieniłem z tym osobnikiem na tym forum, wnioski wyciągnięcie sami. 

Edited by vonBaron

A mimo to jednak nie podałeś nic konkretnego w zakresie kontrargumentacji, a jedynie przeszedłeś do inwektyw :). Nie było tu też upublicznienia całości wiadomości PW, więc w sumie nie złamano w sposób bezpośredni tajemnicy korespondencji. Aczkolwiek musiałbym zobaczyć, czy dobrze interpretuję to w ramach prawa cytatu.

Pytanie z mojej strony Panowie, czy jesteście w stanie załatwić tą sprawę na PW i się jakkolwiek dogadać? Posty wtedy za porozumieniem stron możemy ukryć, nie ma problemu.

@EvilKillaruna Ale co tu wyjaśniać skoro temu "Panu" żadna krzywda się nie stała. Fakt Balantine uszkodził słuchawki Comptona (sam też się uszkodził), wychodzi na to że faktycznie coś jest na rzeczy z tymi sprzętami, ja go będę dalej używał ale tylko dla swojego użytku no chyba że ktoś usilnie będzie chciał go pożyczyć ale wtedy na własną odpowiedzialność.

Pan zarzuca mi że użyłem jego LCD-2C do promocji swoich M1060, zrobiłem małe porównanie które wisiało kilka dni, po spaleniu się słuchawek Comptona "Pan" zarzucił mi to co pisałem wcześniej mimo że wcześniej mu to nie przeszkadzało. Musiałem przepraszać za to że Monolity podobają mi się bardziej.

Fakt pisałem że lepiej że spaliły się DT-150 (500zł) niż HE-X czy moje Eleary to chyba zrozumiałe.

Zaproponowałem czy nie "Pan" nie chcę Balantine po naprawie z grzeczności, wtedy to strasznie się oburzył, wręcz sugerując że specjalnie wysyłam niesprawny sprzęt.

Chciałem podesłać Balantine z baterią ale bez ładowarki, robię tak w 90% przypadkach głównie z bezpieczeństwa a że "Pan" nie odróżnia co to jest bateria a ładowarka do niej to nie moja wina.

Na resztę zlepku tego tekstu nie będę nawet odpowiadał bo nie wiem nawet o co chodzi, napisane tak że ręce opadają...

Edited by vonBaron

https://www.euro.com.pl/sluchawki/pioneer-se-nc21m.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI28CC7YiA2wIVqbXtCh0tfwU5EAYYASABEgL1yPD_BwE

Wczoraj 319 zł dzisiaj 119 zł. Z tego co wiem została jeszcze ostatnia sztuka na sieci to można próbować zamówić. U mnie wygrały w odsłuchach w synthcie z Denon AH-MM200 oraz Bang Olufsen H2 (Te drugie zresztą mega porażka jak na swoją cenę, strasznie płaskie i przyciemnione granie. Jednak krótko słuchałem i niewygrzanych modeli). Jak słuchawki były otwierane to można się potargować jeszcze. Mi się udało je kupić za 79 zł.

15% zniżki chyba na wszystko na Lendmeurears.com. Są w ofercie także nowe modele słuchawek FLC: 8N i 8D. Może też się łapią na te promocje.

Ceny w SGD (1 SGD = ok. 3 PLN)

birthday_banner.jpg

Edited by raulendymion